Първоначално изпратено от B.Graham
Разгледай мнение
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Политика
Collapse
X
-
Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
Ами на български бе! Без сложни словообразувания. На обикновен български. Ама едва ли ще можеш.
Тъкмо да му кажа първо да напише нещо смислено и след това да пита за езика.
Но явно това му ражда мозъка.
Last edited by Имхотеп; 14.05.2017, 22:16.Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.
Коментар
-
Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнениеДа попитам модерацията: на какъв език приемливо да обясня, че напъните тук съм суета и буря в чаша вода, от която на света не му дреме?Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.
Коментар
-
Не следя истерията около Евровизия, че ми е неприятно като ми дават наклон какво да гледам, слушам и кой колко талант има. Днес, обаче, по единия канал дават момчето, сменям - пак него, на третия канал предаване с негово участие И Саня Армутлиева (сега разбирам, че му била продуцентка). Нещо в мен проблесна. Всички статии, които са ми изниквали, всичката подкрепа която се демонстрираше от "златни" момичета, певци, певици и други заслужили народни артисти са просто едно активно мероприятие в ЧАСТЕН интерес, което се крие зад гръмките "цяла България", "всички българи" и пр.
Няма лошо, да се продуцират, да пеят, да печелят. Обаче да използват името на държавата и да говорят от мое име, молим.
Коментар
-
Понякога се случва човекът, когото силно не понасяш да каже нещо, с което си съгласен. Червен лидер каза, че демокрацията ни отне много. Няма как да не се съгласите.
А и да си направите списък.
Демокрацията ни отне държавната граница.
Незнайно как, по какви причини, заради чии интереси - ние нямаме държавна граница. Турците имат застави, гърците имат, сърбите имат. Ние нямаме държавна граница. Строим мижава ограда там, където беше кльонът. В този смисъл, в тази посока, какво точно ни даде демокрацията? Всяка ограда е толкова силна, колкото са силни нейните защитници.
Демокрацията ни отне армията.
Нереципрочно като никой друг наоколо и в цяла Европа ние махнахме 111 000 щика, техника за милиарди и цяла една система за отбрана. В момента се чувстваме като голи пред неоосманистките претенции. И да, това го взе демокрацията. Или онова, което наричаме с това име в тази страна.
Демокрацията или онова, което наричаме с това име в тази страна - ни отне образованието.
Отне една пациентолюбива здравна система. Която съвсем не беше безплатна. И съвсем не беше съвършена. Но работеше.
Днес живеем в свят, където е модерно да се отричат ваксините, отрича се и робството. В този смисъл, това е анти-система на здравеопазване, това е анти-образователна система.
Демокрацията ни отне сигурността.
Ужасна загуба, ужасна. Няма смисъл да коментираме. Отне ни и разликата между жертва и палач. Между полицай и престъпник. Опитва се да стигне дотам, че да отнеме и разликата между мъж и жена.
Може да се изрежда доста. Но най-страшното нещо, което ни отне демокрацията е децата ни. Те просто си тръгнаха от партито, наречено демокрация. Това е отнемане на бъдещето. Отнемането се случи под акомпанименти и аплодисменти.
lentata.com
Коментар
-
By Тони Филипов, д-р е Велик..
Колегите от Фрогнюз са доста по-конкретни. „КОЙ броил 1 млн. лева за поста главсек на МВР на виден представител на ГЕРБ.“ Много загадъчно са го рекли. Сега трябва да седим и да се чудим кой от двамата видни в ГЕРБ имат предвид. Според жабите Младен Маринов бил много омацан, имало „твърде притеснителни данни“ за него. Работил бил, заедно със Светлозар Лазаров, за бандита Мето Илиенски, свързан бил и със скандалния бизнесмен Арбен Хавальов, съден за измами с ДДС, използване на фалшива самоличност и т.н. Не мога да преценя при това положение 1 млн. много ли е, малко ли е. Навремето се говореше, че и за Бойко толкова дали. Но те какво ли не говорят хората.
Министърът на икономиката, пак според Фрог нюз, струвал цели 5 млн. и то евро на кръга #Кой. „Сумата била изплатена на политическа сила, която да номинира определен човек за важната позиция.“
Номиниращата сила първоначално поискала 7 млн., но после кандисала и на 5.
Източниците на Фрогнюз разкрили още, че един партиен лидер получавал огромни суми като хонорари за книги, отпечатвани в печатница на Пеефски. Тиражите били нелепо раздути и седели по складовете или отивали за претопяване. Но политикът получавал тлъсти хонорари, с които можел да оправдава луксозния си живот и банкови сметки пред данъчни…
В първия момент си помислих, че намекват за Волен Сидеров. От партийните лидери само той пише книги. Но това не е възможно. Сидеров да взема пари от ДПС?! Абсурд! Та той е патриот!
Когато ПП „Четвърти километър“ вземе властта, министрите ще се назначават напълно прозрачно. Ще се обявят обществени поръки за всеки пост, ще се проведат търгове и който спечели. Така, де, ако изборът на кабинет не е на-важната обществена поръчка, то кое тогава е?!
Цветанов разправя и бях почти готов да му повярвам, но за малко не успях, как му предлагали да стане вътрешен министър, но той отказал, защото работата му в парламента по сплотяване на коалицията била изключително отговорна. Затова ще остане в НС и ще поеме отново вътрешната комисия.
Пусто кисело грозде…
И Веждито така разправя. На Борисов му било много неприятно да чуе, че не иска да става министър за трети път. Но му уважил желанието. Възможно е. Веждито не обича да лъже. Е, понякога разказва някои приблизително верни неща. Като това, че от Лувъра поискали негови работи, за да ги изложат. Френският Лувър, не българският. Искане наистина е имало. Но от негова страна, от страна на Лувъра е имало неискане…
Веждито вика: „Не познавам никакъв Киро Японеца, нито ми е предлагал нещо.” Щото нали министърът на културата в кабинета „Орешарски“ Петър Стоянович сподели, че емисари на Японеца му предлагали 100 хил. лв., за да извади т. нар. „Двойна къща“ от паметниците на културата. Но той отказал. Обаче между двата тура на президентските избори къщата е извадена от паметниците на културата и миналата събота беше бутната.
Веждито си умива ръцете с експертната комисия, която била от над 20 човека, външни на министерството. Те решавали, „а министърът подписва протокола от решенията”.
Обаче може и да не го подпише. Което налага да бъде стимулиран по някакъв начин. Не ли?
- 2 Харесвания
Коментар
-
уските планове за създаване на единен енергиен пазар в Евразийския икономически съюз до 2025 г.
Вероятно сериозните анализатори са погледнали с насмешка на твърдението на американския политолог Фиона Хил. През 2002 г. дамата прави на пръв поглед странната прогноза, че след две десетилетия Русия ще се превърне в енергийна суперсила. Управлението на Борис Елцин тъкмо е приключило, а икономиката на страната напомня ситуацията в държава от Третия свят. Катастрофалните реформи оставят милиони руснаци без работа. "Щастливците", устроени с някоя служба в приватизираните предприятия пък, се радват на средна заплата от 80 долара. Русия не може да се справи със собствените си проблеми, а претенциите за статус на суперсила изглеждат като блян в очите на носталгиците. Днес Фиона Хил е член на Съвета за международни отношения и признат американски експерт по Русия, а книгата ѝ "Сибирското проклятие" (The Siberian Curse: How Communist Planners Left Russia Out in the Cold, 2003) е сред най-цитираните трудове в западните публикации за перспективите пред Русия. Москва се възражда като велика сила. Гръбнакът на руската геополитика днес не е руското оръжие, нито живата връзка с християнската вяра. Не е и световната пролетарска революция. Руските танкове на XXI век са танкери с нефт, връзката с Европа са огромни газопроводи, а световната революция е изграждащият се нов енергиен ред. След 2025 г. Москва ще диктува правилата на енергетиката в Евразия. До тази година трябва да бъде окончателно формиран единният енергиен пазар на Евразийския икономически съюз (ЕАИС) – инструментът за политическа интеграция на бившите територии на Руската империя и СССР.
Стратезите в Москва отлично разбират смисъла зад старата руска поговорка: "Денят е дълъг, а векът - кратък". Плановете за завръщане в постсъветското пространство на основата на енергетиката датират още от преди началото на XXI век и предвиждат резултати чак след няколко десетилетия. Страната, вдъхновила великия писател Достоевски да напише: "Времето е отношението на битието към небитието", не бърза. Основите на дългосрочната руска енергийна стратегия са на възрастта на идването на власт на Владимир Путин и днес вече дават забележителни резултати. Контурите на идеята "Русия като енергийна свръхдържава" се появяват пред очите ни.
Кремъл има ясна концепция. Руската мощ на XXI век ще се роди чрез контрола върху енергоносителите. В рамките на този план електроенергията, нефтът и природният газ са новото оръжие за усилване на руските позиции на световната арена. Още в началото на своя мандат Владимир Путин изненадващо започна гласно да посочва енергетиката като централен елемент в руската дипломация. Тази идея вдъхнови приетата през 2003 г. енергийна стратегия, в която недвусмислено се констатира, че енергоносителите са политически инструмент. Петролът и природният газ са ресурсите с най-голямо естествено съдържание на политика в себе си, шегуват се в Москва. Две години по-късно Путин дори си позволи да заяви претенциите на страната си като енергийна сила на среща на Г-8 във Великобритания. Нефтът и газта, според стопанина на Кремъл, играят ключова роля в завръщането на Русия на световната сцена. Така постепенно в Москва и в политическите кръгове на други страни се утвърдиха изцяло нови представи - само огромният енергиен потенциал на Москва е в състояние да изведе страната отново на позицията на свръхдържава.
Цената на петрола в последните десетилетия винаги е била обект на чиста манипулация, твърди експертът Даниел Йергин, вицепрезидент на аналитичната компания IHS и автор на книгата „Цената. В търсене на петрола, парите, властта”. Според него 60% от цената на петрола са чиста спекулация.
Сред новите партньори на руснаците са страни като Виетнам, Индонезия, Турция и Египет. "Росатом" обезпечава 36% от световния пазар на услуги, свързани с обогатен уран и 17% от пазара на ядрено гориво. Атомната машина на Кремъл достигна дори до Вашингтон. Сделката за придобиването на американската компания Uranium One, в която беше замесено името на кандидата за президент Хилъри Клинтън, превърна "Росатом" в световен лидер по запаси на уран. След сделката руската корпорация разпростря дейността си от Централна Азия до Американския Запад, а шефът ѝ Сергей Кириленко възкликна пред Владимир Путин: "Малцина в миналото биха си представили, че ще придобием 20% от американските резерви."
от а-спекто
Коментар
-
Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
От какво се интересуват франсетата всъщност?Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит
Коментар
-
Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнениеНе разбирам защо се занимавате с тъпата евровизия? Блудкави песни на английски. Какво общо има това с България? Къде виждате българско участие. Някакво захаросано момченце пее компютърно генериран блудкаж на английски. Някой да може да повтори поне един мотивв от мелодията? А някой да може да различи една песен от друга?
Тъпня.
Не искам да харчат моите пари за подобни бози! Баста!
Да вземат поне да ги накарат всеки да си пее на родния език в конкурса .....че така наистина е клиширана пародия , отдавна не излизат звезди от евротовизията
Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит
Коментар
Коментар