IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

    O, колко далеч си от истината, не е истиа просто. Хеле пък с дпс. И колко ми се иска да си прав и дядо Коледа да съществуваше Чакай да те питам - къде живееш? предполагам, в София, нали? И не си излизал от нея, освен до морето по магистралата, и до Банско, нали? Е, ще те изненадам - има и една друга България, и тя дори не е чувала за Христо Иванов, но БХ не само го знае, ми и работните им места зависят от него. Та не е примиренчески дух, а реалност, за огормно мое съжаление. И не, БХ няма да падне, защото е невъзможно да се осъществи коалция, която хем да го заобиколи него, хем дпс, хем курнелка. То е малко като на БФБ - иска ти се да има почтени и дивидентноснасящи мажовци, ма накрая шак опираш до родени в Белград екс комунета, в които да тръстваш, щото другото е хептен леш.

    Та разходи се из села и паланки и само погледай -ДПС и герП са овладели всичко, ама всичко. БСП ще ядат такъв бой в селата, че ще им е бедна фантазията! А ДПС са много особен феномен, който беше сведен до маргинална партийка от Костов, но после дойде Царя и стана тя, каквато стана. Абе дълга и широка е - аз ще си гласувам както винаги за десни политики, но изненади не очаквам, като единствената интрига е дали ще влезе мвро/ В понеделник ще имаме просто още от същото, така че и на БФБ няма да има изненади!
    Колко искам да не си прав ама смятам, че си изцяло и на 100%прав/пък дори и да си седнал в момента/
    Спасение може да има, ако голям % от хората в големите и средно големи градове гласуват за точните десни...
    От друга страна мисля че БФБ ще живне при всеки различен от тиквун и компания.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Crusible Разгледай мнение

      Не мога да се съглася примерченския дух на написаното. Истинка опозиция със 7-8% може да направи много повече отколкото си мислиш.

      Винаги ми е било интересно как така ДПС успяха да превземат държавата и реших да направя справка какви са били изборните им резултати от 90г. досега. Четох и знаеш ли какво? .... Абсолютно нищо впечатляващо, напълно посредствени, но ПОСТОЯННИ резултати. Сега, ако те могат с постоянство в политката да превземат една държава, то и обратното е възможно ... поне на теория. На практика, дори и малко наивно и пожелателно да ти звучи това, нека. Трябва да има енергия за промяна, защото иначе алтернативата да имаме още 4 години държава управлявана от джипка... мерси.
      Сам описваш, че с 7-8% в управлението можеш да защитиш в пъти по-добре интересите на избирателите си от колкото с 7-8% в опозиция. Така погледнато не разбирам партия, и гласоподавател, който тръгва с идеята да бъде опозиция. Как можеш да мотивираш някой да гласува за теб ако предварително му кажеш, че няма да използваш гласа му за да се прокарат идеите му и е по-добре да управлява опонента му. Това не мога да го разбера. Това политически инфантилно поведение води до несъразмерно влияние на ДПС, които нямат проблем да си сътрудничат със всеки, стига това да отговаря на интересите на гласоподавателите им.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Crusible Разгледай мнение

        Не мога да се съглася примерченския дух на написаното. Истинка опозиция със 7-8% може да направи много повече отколкото си мислиш.

        Винаги ми е било интересно как така ДПС успяха да превземат държавата и реших да направя справка какви са били изборните им резултати от 90г. досега. Четох и знаеш ли какво? .... Абсолютно нищо впечатляващо, напълно посредствени, но ПОСТОЯННИ резултати. Сега, ако те могат с постоянство в политката да превземат една държава, то и обратното е възможно ... поне на теория. На практика, дори и малко наивно и пожелателно да ти звучи това, нека. Трябва да има енергия за промяна, защото иначе алтернативата да имаме още 4 години държава управлявана от джипка... мерси.
        O, колко далеч си от истината, не е истиа просто. Хеле пък с дпс. И колко ми се иска да си прав и дядо Коледа да съществуваше Чакай да те питам - къде живееш? предполагам, в София, нали? И не си излизал от нея, освен до морето по магистралата, и до Банско, нали? Е, ще те изненадам - има и една друга България, и тя дори не е чувала за Христо Иванов, но БХ не само го знае, ми и работните им места зависят от него. Та не е примиренчески дух, а реалност, за огормно мое съжаление. И не, БХ няма да падне, защото е невъзможно да се осъществи коалция, която хем да го заобиколи него, хем дпс, хем курнелка. То е малко като на БФБ - иска ти се да има почтени и дивидентноснасящи мажовци, ма накрая шак опираш до родени в Белград екс комунета, в които да тръстваш, щото другото е хептен леш.

        Та разходи се из села и паланки и само погледай -ДПС и герП са овладели всичко, ама всичко. БСП ще ядат такъв бой в селата, че ще им е бедна фантазията! А ДПС са много особен феномен, който беше сведен до маргинална партийка от Костов, но после дойде Царя и стана тя, каквато стана. Абе дълга и широка е - аз ще си гласувам както винаги за десни политики, но изненади не очаквам, като единствената интрига е дали ще влезе мвро/ В понеделник ще имаме просто още от същото, така че и на БФБ няма да има изненади!
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

          И не е само Пловдив - навсякъде е така. А твоят глас, моят глас, ромският глас и гласът на фена на Локо Пд от Столипиново са все 1 глас. Толкоз по темата - не мисля, че в понеделник сутрин (неделя вечер) ще има изненади - ще има още от същото. Та затова и положението на БФБ е такова...
          Не мога да се съглася примерченския дух на написаното. Истинка опозиция със 7-8% може да направи много повече отколкото си мислиш.

          Винаги ми е било интересно как така ДПС успяха да превземат държавата и реших да направя справка какви са били изборните им резултати от 90г. досега. Четох и знаеш ли какво? .... Абсолютно нищо впечатляващо, напълно посредствени, но ПОСТОЯННИ резултати. Сега, ако те могат с постоянство в политката да превземат една държава, то и обратното е възможно ... поне на теория. На практика, дори и малко наивно и пожелателно да ти звучи това, нека. Трябва да има енергия за промяна, защото иначе алтернативата да имаме още 4 години държава управлявана от джипка... мерси.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

            +1
            За това в темата за Алтерко напомних, че 11 е числото на тази седмица
            Ми като гледам, в Пловдив е 28, но пък в Пловдив никога не сте се славили с особено голямо количество сиво вещество (не е обида към теб, само констатация)



            И не е само Пловдив - навсякъде е така. А твоят глас, моят глас, ромският глас и гласът на фена на Локо Пд от Столипиново са все 1 глас. Толкоз по темата - не мисля, че в понеделник сутрин (неделя вечер) ще има изненади - ще има още от същото. Та затова и положението на БФБ е такова...
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • За съжаление форума няма да реши изборите....
              Life won't wait for you.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Crusible Разгледай мнение
                Значи, такова нещо като перфектна партия няма. С отвращение или не, №11 е най-близко до нормалното! И аз не харесвам Атансов от ДСБ, не ме кефи, че Христо Иванов и Иво Мирчев малко пресоляват манджата вече с Бойко кажи си за Маджо и т.н. крими тъпотии, а зелените са ми бая на кантар чисто концептуално, ама е факт, че ако има коалиция/партия, която е най-нежелана в следващия парламент от статуквото, това са Демократична България. Показателно е че Карадайъ неколкократно каза, че това били най-важните избори от началото на прехода. Защо ли? От ДПС традиционно много внимателно си подбират посланията. Та накратко, аз лично виждам само позицитиви от тяхното присъствие сред следващите 240. Дано съберат 7-8%. Със сигурност по добре бюлетина анти Герб в урнатам отколкото семки пред ТВ-то.
                Подкрепям мнението ! Идеалната партия и политици едва ли съществуват, но Демократична България най много се доближава до желанието на всички да се справим с корупцията и превзетата държава !

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 4i40
                  Гласувайте с отвращение, но гласувайте !
                  Всичко друго е крепене на тиквата за още 4г....
                  Много точно. Негласуването не променя абсолютно нищо и всъщност ни гарантира още от същото.

                  Шанс да сме впоследствие разочаровани от избора си винаги ще го има, но поне е шанс за промяна. От много избиране и селектиране се докарахме до сегашното положение.

                  Коментар


                  • Значи, такова нещо като перфектна партия няма. С отвращение или не, №11 е най-близко до нормалното! И аз не харесвам Атансов от ДСБ, не ме кефи, че Христо Иванов и Иво Мирчев малко пресоляват манджата вече с Бойко кажи си за Маджо и т.н. крими тъпотии, а зелените са ми бая на кантар чисто концептуално, ама е факт, че ако има коалиция/партия, която е най-нежелана в следващия парламент от статуквото, това са Демократична България. Показателно е че Карадайъ неколкократно каза, че това били най-важните избори от началото на прехода. Защо ли? От ДПС традиционно много внимателно си подбират посланията. Та накратко, аз лично виждам само позицитиви от тяхното присъствие сред следващите 240. Дано съберат 7-8%. Със сигурност по добре бюлетина анти Герб в урнатам отколкото семки пред ТВ-то.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Балониада Разгледай мнение

                      Абе чакай да те питам като за по-ориентиран за кой ще гладуваш, грешка, гласуваш. Аз мисля да им тегля тирантите с негласувам за никой, или гласувам за никой вече се обърках кое е по-правилно
                      Все още не съм сигурен - по принцип гласувам за десни политики, но сегашните 11-ки са много далеч от дясната политика, а и като добавим соросоидния им привкус и зелената мафия + джендерастията и политиката им към фиром, плюс това, че вече се прегръщаха ведмъж с БХ и... Та най-вероятно ще гласувам пак за тях, но с огромно отвращение и за последно. Обаче още не съм решил на 100%. Дабе много се чудя дали да не плясна един глас за мистър дъ скъл - е, така, напук, но пък не ми се гласува за партии, които няма да влязат в НС, а и да избереш една мутра пред друга не е много опция. Та засега съм в цайтнот, но със сигурност ще гласувам
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение
                        Долара е тоалетна хартия
                        До 20 г САЩ ще са ма нивото на Судан и Етиопия
                        Защо Америка е толкова готова да отпуска заеми на други страни? За да се отговори на този въпрос, е необходимо да се вземат предвид няколко важни фактора, които значително влияят върху желанието на други държави да инвестират в икономиката на САЩ:
                        • Говорим за най-развитата сила в света. Америка има този статус вече повече от сто години.
                        • Икономиката и производството на тази държава са на най-високо ниво и непрекъснато се усъвършенстват.
                        • Местните продукти са в голямо търсене в други страни.
                        • Нефтената промишленост, фармацевтиката, високите технологии, биохимията, производството на самолети и автомобили непрекъснато се развиват и спонсорират от държавата.
                        • Освен това БВП на САЩ расте с 3% годишно. Това е много висок показател, който говори за стабилността на държавата.
                        • В тази страна има много милиардерски корпорации, които са известни в цял свят.
                        • Тяхната капитализация лесно покрива националния дълг на САЩ. За да не са неоснователни данните, помислете за конкретен пример за няколко компании с големи имена.
                        • Общата капитализация само на шест американски финансови „чудовища“ (Microsoft, Apple, Facebook, Berkshire Hathaway и Alphabet) се равнява на размера на американския дълг към Китай и Япония. И както знаете, тези страни са основните инвеститори.
                        • И посочих само една пета от всички големи финансови корпорации, чиято обща капитализация е около 100 милиарда долара.
                        • САЩ са страна, която туристи от цял ​​свят с охота посещават. Тук има много интересни забележителности, които привличат повече от 70 милиона посетители всеки сезон.
                        • Тази мощност поддържа ниска инфлация (2%) и достъпни лихвени проценти. Това е положителен фактор за започване на бизнес тук.
                        • Всяка година тук се преместват над 1 милион души и всички те далеч не са граждани на Южна Америка.
                        • САЩ е страна на възможностите, където всеки може лесно да се утвърди като основател на малка частна компания. Ето защо обещаващите предприемачи са толкова склонни да се установят в Америка и да инвестират огромни суми пари в местната икономика.
                        • Местното образование е високо оценено. Американските университетски дипломи се котират по целия свят. Завършилите гарантирано ще намерят престижна и високо платена работа. Ето защо цената на обучението в САЩ е много висока.
                        • Но този елемент е и един от клоновете за инвестиране във вътрешната икономика на страната, който стимулира външни инжекции.
                        • Ако по-рано производството на американски марки се основаваше главно на територията на азиатските щати, сега цялата индустрия постепенно се завръща в родината си. Правителството предпочита да изгражда високотехнологични фабрики, оборудвани с модерно оборудване, контролирани само от няколко компетентни служители, отказващи да плащат хиляди външни лица. И наистина ви спестява много пари. Америка е един от лидерите по отношение на селскостопанския износ. Говорим както за предлагането на зърно, така и за готови месни полуфабрикати. Както показва онлайн брояч, държавен дълг на САЩ фиксиран в националната валута на дадена държава.
                        Доларът е признат за най-популярната, стабилна и най-силна валута в света. С негова помощ се извършват транзакции на територията на много чужди държави. Различни реномирани агенции дават на Америка много висок кредитен рейтинг, с който само няколко световни сили могат да се похвалят. Поради това САЩ получават големи заеми на изгодни цени и имат огромни инвестиции от други държави. Не третирайте размера на външния дълг като отрицателен показател. Факт е, че международните заеми се издават на принцип, подобен на работата с физически лица. Колкото по-високо е нивото на развитие на страната и живота на нейните граждани, толкова по-лесно е тя да получава финансова подкрепа при ниски лихвени проценти. Стабилността в икономиката, както и в индустриалната сфера, позволява привличането на най-печелившите кредитори В това отношение САЩ са в най-добрия си вид, така че никой от инвеститорите не поставя под съмнение реалната възможност на държавата в бъдеще да изплати задълженията си.

                        Source: https://bg.binaroption.com/stati/712...n-zashkalivaet

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bokogega Разгледай мнение
                          И учи в тъй омразната от теб Русия
                          И Русия, и Руснаците са хубави хора.
                          Но КГБ майсторски ги излъга пак и им пробута едно гнусно блатно джудже,
                          заедно с неговата банда КГБешници,
                          които разграбиха пак Русия и я водят бързо към нов провал

                          Политик, полковник ФСБ в запасе Геннадий Гудков:
                          "Я не только работал в КГБ, но я еще и из семьи репрессированных. И моего деда уничтожили в 38-м году. Моего родного деда – я его никогда не видел из-за этого. Его уничтожили в пламени этой катастрофы – этого
                          геноцида, в сталинских чистках, сталинских расстрелах. Поэтому я понимаю, что если десталинизация страны не состоится, значит, не будет России. Десталинизация, дебольшевизация, депутинизация. Без этого России не будет. Или это будет какая-то жуткая даже не копия, а повторение, только в худшем варианте, Северной Кореи – с большей кровью, с большими жертвами. "

                          Писатель Дмитрий Глуховский о российском телевидении:
                          "С моей точки зрения, то, чем занимается
                          отечественное телевидение, в особенности так называемые ток-шоу — это оскотинивание человека, это возбуждение самого низменного, что в нем есть, внушение какого-то очень эфемерного ощущения превосходства над историческими партнерами, соседями, конкурентами пусть даже на Западе или в ближайшем зарубежье, которые в целом достаточно благородно по отношению к нам, как к проигравшей сверхдержаве, себя всё это время вели: не уничтожали нас, не растаптывали, не унижали, помогали нам, не давали нам распасться, не пользовались нашим поражением и так далее"
                          Last edited by barbaron; 31.03.2021, 12:57.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                            Back to basic - 3-4 дружества ще се балонират, още 3-4 ще се крепят, а другото ще отиде в канала. Но все пак иамме избори след 3 дни, така че и от тях много зависи - в понеделник може да има яхуууу, както казваше Импето, а може и да продължим да се влачим по корем, знам ли
                            Абе чакай да те питам като за по-ориентиран за кой ще гладуваш, грешка, гласуваш. Аз мисля да им тегля тирантите с негласувам за никой, или гласувам за никой вече се обърках кое е по-правилно

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                              Изводът от историята е един ,имаш пари и злато империя си ......нямаш ли уйня с тебе.Това се случва и с Рим и с
                              Константинопол и с Османската империя,това ще се случи и с каубойската империя.
                              То се случва в момента.До 20 г САЩ ще са ма нивото на Судан и Етиопия

                              Коментар


                              • Изводът от историята е един ,имаш пари и злато империя си ......нямаш ли уйня с тебе.Това се случва и с Рим и с
                                Константинопол и с Османската империя,това ще се случи и с каубойската империя.
                                Last edited by Grosss; 31.03.2021, 08:00.

                                Коментар

                                Working...
                                X