IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика (архив до 23.11.2016 г.)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • кУрнелийка верно много се е надъхала. Тя и Нейния народ! Бетер боко с "неговите депутати".
    Ще подсмърча яко скоро. особено ако продължава да слуша такива, като гумер речев или болю жейчев.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от national power
      Не коля животни.
      Няма значение кой ги коли, всички ги папат.
      The strongest stand last.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение
        Нищо не разбрах.В България насила плащам пенсионна здравна осигуровка, осигуровка за безработица,бременност и майчинство щото трябва да си плащам че имам деца.Данъка отделно.Осигуровките всичко са може би над 1000 лева данъка отделно.Срешу тях един голем Кралимарковски Бай Х
        +++

        Коментар


        • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
          2000 евро бруто- 1092/3 евро чисти- това е с платено каквото ти дойде на акъл- 200-300 евро здравнакаса, пенсия, данък, ако получаваш повече пари има разни други данъци- например солидарност / за източна германия/
          1092/3 е разполагаемия доход- паррите които е получила жена ми
          Нищо не разбрах.В България насила плащам пенсионна здравна осигуровка, осигуровка за безработица,бременност и майчинство щото трябва да си плащам че имам деца.Данъка отделно.Осигуровките всичко са може би над 1000 лева данъка отделно.Срешу тях един голем Кралимарковски Бай Х

          Коментар


          • Леле мале другарката Курнелия се е развихрила в Парламента.Ужаст.Тая жена си е повярвала.Другарке Нинова вземи се успокой щото ша усетиш учестено дишане зад вратъ

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
              А с такива е пълно.
              Децата им са ги зарязали и са в чужбина, чакат ги, да си отидат и да продават имотите.
              Ми ти що заряза твоите и наужким замина в Канада

              Коментар


              • Какво стана сега в България?
                Единия враг на народното добруване е малоумен, а другия омразен.

                На живо: Борисов призова БСП да направи служебно правителство
                The strongest stand last.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
                  Ми това не мож го обясни на една 75 годишна бабичка, дето живее сама с 5 котки в Лозенец с 200 лева пенсия, не плаща входната такса и заради нея смърди цялата кооперация, НО не е навита да иде в Младост под наем в гарсониера, а с парите от Лозенец (даже не говоря да продаде имота, а да го отдаде) да живее, като германка.
                  А с такива е пълно.
                  Децата им са ги зарязали и са в чужбина, чакат ги, да си отидат и да продават имотите.
                  The strongest stand last.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                    Такова нещо не знам и не мога да ти кажа. Наскоро четох статия от българка живееща в мюнхен и работеща за ерго- застрахователи. Тя доказваше че за момента е по добре да живееш под наем
                    Ми това не мож го обясни на една 75 годишна бабичка, дето живее сама с 5 котки в Лозенец с 200 лева пенсия, не плаща входната такса и заради нея смърди цялата кооперация, НО не е навита да иде в Младост под наем в гарсониера, а с парите от Лозенец (даже не говоря да продаде имота, а да го отдаде) да живее, като германка.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
                      Това мише не е лошо, но в България ВЕЧЕ имаме поне половин милион "болни от астма". За други "инвалиди" и "безработни" щото "нема работа бате" да не говорим!
                      А пенсионери с апартаменти и къщи за по стотици хиляди и живеещи сами с по 200 лв пенсии, колкото щеш.
                      Я кажи, какъв данък би платил един такъв с апартамент в центъра на Мюнхен?
                      Такова нещо не знам и не мога да ти кажа. Наскоро четох статия от българка живееща в мюнхен и работеща за ерго- застрахователи. Тя доказваше че за момента е по добре да живееш под наем

                      Коментар


                      • Това мише не е лошо, но в България ВЕЧЕ имаме поне половин милион "болни от астма". За други "инвалиди" и "безработни" щото "нема работа бате" да не говорим!
                        А пенсионери с апартаменти и къщи за по стотици хиляди и живеещи сами с по 200 лв пенсии, колкото щеш.
                        Я кажи, какъв данък би платил един такъв с апартамент в центъра на Мюнхен?

                        Коментар


                        • Наскоро се запознах е бивш военен диригент- на 46-47 години- пенсионер. Идва със семейството си в германия заради едно от децата си което е с даун. В бг обясняваха че са чакали за разни доктори по 6-8 месеца. В момента в който идва детето тук веднага му се назначава доктор, някакви други доктори/ казаха ги , но не ги запомних/ сутрин ходи такси да вземе детето и го кара на специализирана градина, съответно го връща пак такси. Градината е на около 15-18км. Тъй като сега- следващата година трябва да тръгне на училище му намират училище на около 20-25км от квартирата им- съответно пак транспорта е организеран от държавата/общината. Диригента работи на 8,5 евро- в колбасарска фирма- чисти пари около 1300- с нощни смени и събота. Понеже получава някаква пенсия от бг- разполагаем доход около 1800- няма социал. Плащат си абсолютно всичко. Жената не работи.

                          Ето за такива дейности на държавата са и нужни пари- за да даде подходяща грижа на такива деца или пенсионери, а не всеки ден да се появяват статии- моля помогнете на дете или пенсионер
                          Да сега много хора смятат че това няма да се случи на тях- но може да се случи на съседа, на колегата, на брат ти. Тогава?????

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                            Тия 1100 евро стигат ли човек да живее нормално без да се лишава от нещо?
                            Има си стандарти- 4 членно семейство трябва да има 1700 евро доход. Има си стандарт и за жилището- 17кв м на човек. Ако имаш дъщеря тя трабва да има собствена стая, не може момче и момиче да живеят в една стая. Ако нямаш 1700 евро държавата плаща да кажем част от наема, ако единия е безработен, минава да се осигурява към другия партньор, държавата плаща най различни помощи, тук дори ми обясняваха за българка / не циганка/ развежда се с мъжа си за да получи сициал и се жени за безработен германец. Мъжа и българина и той остава без работа , тримата живеят в едно жилище само с помощите. Българите сме много изобретателни в това отношение

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                              Тц, точно поради факторите, които си описал няма да има достатачно работещи, които да издържат целият бюджет. Колкото и да ви е гадно на комунетата данъците ще трябва да са за сметка на капитала.
                              Разбира се че данъците ще са сметка на капитала- няма как да са за сметка на работещия. И по причина че работещия е от страната на булката, не може да скрие данъци. За разлика от капитала- например епъл и гугъл и ирландия- и най големия куриоз е че ирландците обжалват решението че гугълите трябва да платят със задна дата амнайсе милиарда/ не съм сигурен дали гугъл или епъл/

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                                Сега погледнах, не съм написал че държавата норвегия плаща за екскурзията
                                Ооо става все по-хубаво! Значи като забогатеем дотолкова, че България да почне да плаща на всеки да ходи до Бали, се ангажирам лично с норвежки ставки!

                                Коментар

                                Working...
                                X