IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика (архив до 23.11.2016 г.)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
    2000 евро бруто- 1092/3 евро чисти- това е с платено каквото ти дойде на акъл- 200-300 евро здравнакаса, пенсия, данък, ако получаваш повече пари има разни други данъци- например солидарност / за източна германия/
    1092/3 е разполагаемия доход- паррите които е получила жена ми
    Тия 1100 евро стигат ли човек да живее нормално без да се лишава от нещо?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
      Много добре си го казал!

      Когато и в България с 25-30% (или колкото) оставащ ти чист доход, започнеш да си позволяваш да отидеш на почивка навсякъде по света с цялото си семейство, то и тук ще въведем норвежките данъци и ставки.
      .......е ще трябва да открием и поне толкова нефт в "Хан Аспарух", колкото в Северно море, но това са дребни подробности.
      Сега погледнах, не съм написал че държавата норвегия плаща за екскурзията

      Коментар


      • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
        Изглежда не разбирате накъде отива света- хората стават все повече, роботите все по умни и по разпространени. Няма да изземат всичката работа от хората, но голяма част от нея да ще я отнемат. И тук се появява въпроса- какво да се прави с останалите хора- ами трябва да им се дадат помощи за да преживеят. Дали ще го наречем помощи или базов доход е все едно, държавата ти дава пари че си жив и мърдаш. Откъде ще дойдат тези пари- от работещите естествено. Лека справка- попитайте колко са данъците в норвегия и колко струва лека кола там Донъците могат да отнемат до 70% от дохода и колата струва почти 2 пъти повече от бг или дойчлад. За сметка на това няма значение лкакво работиш- имаш право да отидеш където си поискаш в света на почивка с цялото си семейство Ах недей- леко сте изненадани нали?? Това е действителността- свиквайте. На мен ми отнемат под формата на данъци около 40 процента- и съм най-добрата данъчна група. Ако съм 6 група - най тежката откъм данъци ще получа около 25-30% от парите които съм изработил. Това е бъдещето- сега в германия скоро и в бг
        Тц, точно поради факторите, които си описал няма да има достатачно работещи, които да издържат целият бюджет. Колкото и да ви е гадно на комунетата данъците ще трябва да са за сметка на капитала.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение
          Би ли разказал в Германия какви осигуровки има колко се плаща за тях и какви са данъците.Това 2000-1100 осигуровки с данъци ли са?
          2000 евро бруто- 1092/3 евро чисти- това е с платено каквото ти дойде на акъл- 200-300 евро здравнакаса, пенсия, данък, ако получаваш повече пари има разни други данъци- например солидарност / за източна германия/
          1092/3 е разполагаемия доход- паррите които е получила жена ми

          Коментар


          • Много добре си го казал!

            Когато и в България с 25-30% (или колкото) оставащ ти чист доход, започнеш да си позволяваш да отидеш на почивка навсякъде по света с цялото си семейство, то и тук ще въведем норвежките данъци и ставки.
            .......е ще трябва да открием и поне толкова нефт в "Хан Аспарух", колкото в Северно море, но това са дребни подробности.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
              Аз не мога да разбера, какво го боли пешУ за ДоД и "прогресивните социалистически" ставки, при положение, че той си е на частно, натурално стопанство и ката ден ни убеждава, че не му пука за "софийските офис плъхове" и т.н.?
              ...или може би не е точно така?
              Естествено, че е червен наследник на някое предприятие и сега не му изнася да дава на държавата.
              The strongest stand last.

              Коментар


              • Изглежда не разбирате накъде отива света- хората стават все повече, роботите все по умни и по разпространени. Няма да изземат всичката работа от хората, но голяма част от нея да ще я отнемат. И тук се появява въпроса- какво да се прави с останалите хора- ами трябва да им се дадат помощи за да преживеят. Дали ще го наречем помощи или базов доход е все едно, държавата ти дава пари че си жив и мърдаш. Откъде ще дойдат тези пари- от работещите естествено. Лека справка- попитайте колко са данъците в норвегия и колко струва лека кола там Донъците могат да отнемат до 70% от дохода и колата струва почти 2 пъти повече от бг или дойчлад. За сметка на това няма значение лкакво работиш- имаш право да отидеш където си поискаш в света на почивка с цялото си семейство Ах недей- леко сте изненадани нали?? Това е действителността- свиквайте. На мен ми отнемат под формата на данъци около 40 процента- и съм най-добрата данъчна група. Ако съм 6 група - най тежката откъм данъци ще получа около 25-30% от парите които съм изработил. Това е бъдещето- сега в германия скоро и в бг

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
                  Стига клевети.
                  Ясен си ми, на село е пълно с такива като теб, махленки.
                  Аз не мога да разбера, какво го боли пешУ за ДоД и "прогресивните социалистически" ставки, при положение, че той си е на частно, натурално стопанство и ката ден ни убеждава, че не му пука за "софийските офис плъхове" и т.н.?
                  ...или може би не е точно така?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение
                    Стига лъга.
                    Стига клевети.
                    Ясен си ми, на село е пълно с такива като теб, махленки.
                    The strongest stand last.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение
                      Би ли разказал в Германия какви осигуровки има колко се плаща за тях и какви са данъците.Това 2000-1100 осигуровки с данъци ли са?
                      По-странното е, КАКВО по дяволите прави в гадна, гейропейска, бъкана с емигранти-престъпници, експлоатираща го (че и жена му ) Германия, а не си седи на хубаво при другаря пу в коми примерно, където я го обложат, я не с нещо?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
                        И овце съм гледал, но някои растем, а други си оставате при тях.
                        Стига лъга.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение
                          Пазя си ги щото ако те пратя с тях мое да береш голем срам
                          И овце съм гледал, но някои растем, а други си оставате при тях.
                          The strongest stand last.

                          Коментар


                          • Дотук бе "Всички срещу ГЕРБ", но следва "Всеки срещу всеки"!

                            Може ли някой да се досети кой ще управлява България от пролетта нататък? Разбира се, че ГЕРБ! Пак ГЕРБ и пак Бойко Борисов. Въпреки червения натовски (оксиморон!) генерал-президент; въпреки Нинова и Доган; въпреки Раданчо Капитулантчо; въпреки псевдопатриотите Каракачанов, Сидеров и Симеонов; въпреки двуликия Янус - Гоце! А ще ги има ли в новия български парламент - от пролетта нататък - същите тези Каракачанов, Симеонов, Сидеров, Радан и Гоце? Не, няма да ги има! Защо ли? Защото сами си изкопаха гроба (политическия, разбира се, да са живи и здрави сто години!) и сами се сурнаха в него! Ето как.

                            Ако на пировите (за гореспоменатите) избори всичките български политически пигмеи обединиха силите си срещу доминиращата партия на Борисов на принципа "Всички срещу ГЕРБ!" и така провъзгласиха никому неизвестния, кървавочервен генерал Радев за президент на Република България, на неизбежните парламентарни избори през следващата пролет споменатите политически пигмеи щат не щат ще се явят разединени - както си е и редно, както се и полага, на принципа "Всеки срещу всеки!" Което пука надутия с въздух под налягане балон - и така резултата от балотажа на генерала от 58 процента и нещо издиша на... истинските и реални проценти на БСП - 14-16 на сто! Надувачите (духачите) на въздуха под налагане от малките партии, донори на генерала на втория тур, напролет, на парламентарните избори, също ще получат реалните си проценти, както следва:
                            - ДПС остава с дежурните си 7-8 на сто;
                            - ВМРО - 2-3 на сто;
                            - партията на Валери Симеонов - 2-3 на сто;
                            - на Сидеров - 1-2 на сто;
                            - на Първанов - също 1-2 на сто;
                            - Реформаторите - пак като "Реформатори", но вече поединично, съответно:
                            - ДСБ на Кънев - 1-2 на сто;
                            - Куневите - 3-4 на сто;
                            - СДС с Лукарски (за срам и позор!) - 2-3%; а останалите "реформисти"- БЗНС на Ненчев и турската партия на Корман Исмаилов - въобще няма да бъдат хванати от "брояча"! Халал да са им, така им се пада; малки, но велики! Както се казва, Господ забавя, но не забравя!

                            Имайте търпение до пролетта! И какво излиза, дами и вие, господа офицери, генерали, адмирали и тям подобни!? Излиза че ГЕРБ ще повтори резултата на Цачева от 13 ноември - а той е 32 на сто, от който, разбира се, трябва да се свали приносът на подкрепилите я на втория тур, според социолозите 6 до 8 процента гласове, дошли от другите партии, вследствие на което отсега може да се каже, че в следващия парламент ще се ширят само три партии - ГЕРБ, БСП и ДПС! От дребосъците и помен няма да остане!

                            - Въпреки кървавочервения генерал, безусловен победител на току-що преминалите избори;
                            - въпреки палавницата Нинова и кариеристите около нея;
                            - въпреки гадните номера на (Кара)Доган Душманина от Сараите в Бояна;
                            - въпреки услужливия патриот-доносник на ДС Кр. Каракачанов;
                            - въпреки неврастенията на Радан(чо);
                            - въпреки Путин, Гоце и Големия им шлем; и т. н., и т. н.

                            Който не го вярва, да си трае, за да не се излага, когато в нощта на изборите напролет обявят резултатите!

                            https://www.actualno.com/viewpoint/d...ws_575225.html
                            Yeah

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
                              Не говори от чуждо име.

                              Паси си овците, някак не се вписваш.
                              Пазя си ги щото ако те пратя с тях мое да береш голем срам

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                                Е и?? Какво от това? Като се приеме ще се разпределят повече през бюджета пари, ще има за детски и пенсии и здравеопазване- колко мислиш че е здравеопазването в германия- чети хубаво- около 19- 19,5 % . Да хубаво го прочете деветнадесет процента. По легенда ти си във франция, защо не ни кажеш там колко % ОТИВАТ ЗА ЗДРАВЕОПАЗВАНЕ. На 2000евро заплата жена ми получава чисти 1100 евро- останалите са данъци. Да така е-като искаш като останеш безработен да получаваш пари непрекъснато трябва да плащаш когато работиш
                                Би ли разказал в Германия какви осигуровки има колко се плаща за тях и какви са данъците.Това 2000-1100 осигуровки с данъци ли са?

                                Коментар

                                Working...
                                X