IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика (архив до 24.08.2016 г.)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
    Оппс изненада - магазините са пълни. Иди в някой голям град - София, Пловдив, Варна, Бургас, Стара Загора (за Русе, В. Търново, Ямбол и другите не чак толкова големи нямам наблюдения). Но във въпросните градове магазините на големите вериги не е като да са празни и никой да не влиза.

    Да коментирам ли че 1 милион българи са почивали у гръцко тази година до момента, а сезонът не е свършил.

    Не е като да нямат хората пари. Някой имат - други нямат. Така работи системата. Преди като всички са били равни с изключение на по-равните другаре мизерията се разпределяше по равно.
    Половин България работи в чужбина и праща на родата,но това ще е довреме и
    измамно.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
      Трябва да се сравни поголовието тогава и сега.Магазините не са критерий защото
      80% си е внос от къде ли не и който има пари ще си купи.
      Оппс изненада - магазините са пълни. Иди в някой голям град - София, Пловдив, Варна, Бургас, Стара Загора (за Русе, В. Търново, Ямбол и другите не чак толкова големи нямам наблюдения). Но във въпросните градове магазините на големите вериги не е като да са празни и никой да не влиза.

      Да коментирам ли че 1 милион българи са почивали у гръцко тази година до момента, а сезонът не е свършил.

      Не е като да нямат хората пари. Някой имат - други нямат. Така работи системата. Преди като всички са били равни с изключение на по-равните другаре мизерията се разпределяше по равно.

      Коментар


      • Само дето по време на късния социализъм (зрелия социализъм) по магазините почти нищо нямаше. Трябваше да се чака за кремвирши и кучешка радост. Една кайма за кюфтета да си купиш вече ставаше сложно. Пък чисто место само по празниците 2-3 пъти в годината.


        Аре сега кажете за хубавите и прекрасни детски домове за изоставени деца или деца с увреждания. Колко хубав и прекрасен в бил животът за децата в тях по време на социализма.



        Бягате по тъча. По тази тема за мизерията. Добре крити и непоказвани дълги години, че даже и след демокрацията дълги години ги криха и нищо не правеха за тях. Добре че се заеха разни фондации и НПО-то та решиха проблема.

        Иначе си беше рай - викате а, нямало глад и мизерия.

        Това че не са ги показвали по ТВ-то не значи че ги е нямало.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
          Трябва да се сравни поголовието тогава и сега.Магазините не са критерий защото
          80% си е внос от къде ли не и който има пари ще си купи.
          Един колега тук беше написал в тая връзка че сега по магазините в БГ вече имало и Ферари , обаче този факт сам по себе си ни най малко не го приближавал до притежанието на такава кола....
          Не спори с идиот-соросоид! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
            Трябва да се сравни поголовието тогава и сега.Магазините не са критерий защото
            80% си е внос от къде ли не и който има пари ще си купи.
            Ми тя министърката каза че ако България спре вноса на храни ще останем на хляб и олио.Какво повече да коментирам

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
              Не ти виждам линковете, покажи препратка за това, че съм крал обществени средства!
              Я ти ще гласуваш ли за генерал Радев?Или си за гейнерал Буци дето е доктор на науките и не знае дори български да говори?И дето Доганя го направи генерал
              Last edited by X_Y; 03.08.2016, 20:19.

              Коментар


              • Трябва да се сравни поголовието тогава и сега.Магазините не са критерий защото
                80% си е внос от къде ли не и който има пари ще си купи.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от markoci Разгледай мнение
                  И аз съм расъл по това време. Детските ми спомени със сигурност не са гладни.

                  Да вярно в магазините го нямаше сегашното разнообразие но гладни хора не е имало. Хляба , сиренето , млякото и наденицата тип кучешка радост и масовия телешки салам бяха на безценица.

                  Вярно проблем имаше с бананите , шунката и луканката .....

                  Баща ми на вилата гледаше по две прасенца всяка година, едното за държавата - Родопа , и от там му даваха фураж достатъчен да отхрани следващата година следващите две прасета.....и си правеше всяка година. Не обичаше купените колбаси ......
                  Сега имало разнообразие в магазините....Марков сега има разнообразие на отровите в опаковки.Кучешката радост правена от 50 фирми не е разнообразие.Това е разнообразие на опаковките.И сега като тръгнеш из магазините да търсиш нещо се оказва че няма баш каквото търсиш.Оня ден се разхождам по улицата и хоп на една витрина харесах едни обувки влизам вътре питам ама номера който ми трябва го няма.Е те такова разнообразие има днес на боклуци и ненужни неща

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                    Само дето и аз съм живял по същото време.

                    У наше село месо караха само по празниците. Съответно хората, за да ядат мръвки си гледаха животни.

                    И аз съм расъл по това време. Детските ми спомени със сигурност не са гладни.

                    Да вярно в магазините го нямаше сегашното разнообразие но гладни хора не е имало. Хляба , сиренето , млякото и наденицата тип кучешка радост и масовия телешки салам бяха на безценица.

                    Вярно проблем имаше с бананите , шунката и луканката .....

                    Баща ми на вилата гледаше по две прасенца всяка година, едното за държавата - Родопа , и от там му даваха фураж достатъчен да отхрани следващата година следващите две прасета.....и си правеше всяка година. Не обичаше купените колбаси ......
                    Не спори с идиот-соросоид! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                      Само дето и аз съм живял по същото време.

                      У наше село месо караха само по празниците. Съответно хората, за да ядат мръвки си гледаха животни. Стигаме до проблема как гледаш животни без фураж. Ми крадеш от ТКЗС-то или АПК-то. Понеже кражбите не можеха да се спрат лесно - щото не върви местния милиционер да арестува местния крадец, който му е втори братовчед. Та затова караха милиционери от други населени места да пазят реколтата. Като хванат 2-3 и им вземат магаретата, конете и им тръснат едни сериозни глоби. Другите спираха и така до другата година.

                      Иначе не се крадеше.

                      Ти явно си живял в друга държава.Месо не знам кога са карали по магазините щото сме си имали и не сме купували.Хората гледаха животни щото това беше поминъкът им.Който работеше в текезесето му даваха по четири декара царевица.А който не работи за да му дадат трябваше да прекопае два декара от текезесарската.Циганите масово продаваха тяхната щото не гледаха животни.И те така.Отделно дядо разработи едно запустяло място и там садехме царевица и бостан.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
                        Да да само дето аз съм живял през комунизма и знам че къщите не се заключваха а през царско време баба ми е разказвала как са живеели по колибите оттатък реката а къщите незаключени пълни с какво ли не.През комунизма не знам да е имало решетки по терасите.Тия вицове си ги разправяйте на партийните събрания на СДС
                        Само дето и аз съм живял по същото време.

                        У наше село месо караха само по празниците. Съответно хората, за да ядат мръвки си гледаха животни. Стигаме до проблема как гледаш животни без фураж. Ми крадеш от ТКЗС-то или АПК-то. Понеже кражбите не можеха да се спрат лесно - щото не върви местния милиционер да арестува местния крадец, който му е втори братовчед. Та затова караха милиционери от други населени места да пазят реколтата. Като хванат 2-3 и им вземат магаретата, конете и им тръснат едни сериозни глоби. Другите спираха и така до другата година.

                        Иначе не се крадеше.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                          Да наистина че не се рита. Грешката на марков, моята на бате пешо е че влизаме с имената си с професиите си и с това къде работим. Тоест ние сме видими, за разлика от теб и другите от вашата дружинка. Да марков може да е всякакъв- крадец убиец, изнасилвач, приватизатор мафиот. Но той излиза с името си и казва ето това съм аз. А при теб и при другите го няма това нещо. Има само обиди и закани
                          Тия са ми ясни.Те в началното училище вдигаха ръка и викаха моля другарко Бате Пешо направи тая беля.После ставаха отрядни председатели комсомолски секретари а след това комунисти ченгета и доносници.Пишеха доноси срещу такива като мен.След десети ноември станаха демократи и антикомунисти.Тия хора са продали душата си на Дявола и за едни пари и кариера са готови да убият дори майка си.
                          Last edited by X_Y; 03.08.2016, 19:25.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                            По време на лошия комунизъм и по-лоши неща са ставали но не са ги писали в Работническо дело нито са ги давали по новините. Просто щото социализма беше рай и такива неща не ставаха по негово време.

                            Само си спомни домовете за изоставени деца или за деца с увреждания. Добре скрити из малките селца, натъпкани с деца, оставени на произвола на съдбата и с персонал чакащ ги да си отидат от тоя свят по-бързо.

                            Но както казах такива неща не се показваха по ТВ, нито ги пишеше в Работническо дело.

                            И кражби и престъпност и мизерия е имало, ама е оставала скрита.
                            Да да само дето аз съм живял през комунизма и знам че къщите не се заключваха а през царско време баба ми е разказвала как са живеели по колибите оттатък реката а къщите незаключени пълни с какво ли не.През комунизма не знам да е имало решетки по терасите.Тия вицове си ги разправяйте на партийните събрания на СДС

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                              Нещо от бг

                              Как трима души живеят с 200 лв. на месец
                              Семейство живее на ръба на мизерията и оцелява благодарение на хора с добри сърца, съобщава бТВ. За хората с добри сърца разказва Рени Христова.
                              „Ако не е магазинерката да ни дава хляб на вересия и храна на вересия, ние сме пропаднали... Обречени сме да умрем от глад, разбирате ли какво нещо е?"

                              Пенка живее с две от децата си, а общият доход на тримата е под 200 лв.

                              „Живеем единствено с детските на малката дъщеря – 42 и 50 лв., и с пенсията ѝ като дете сирак от 120 лв.”, разказва тя.

                              Как смятате дали е било възможно това по времето на лошия комунизъм
                              По време на лошия комунизъм и по-лоши неща са ставали но не са ги писали в Работническо дело нито са ги давали по новините. Просто щото социализма беше рай и такива неща не ставаха по негово време.

                              Само си спомни домовете за изоставени деца или за деца с увреждания. Добре скрити из малките селца, натъпкани с деца, оставени на произвола на съдбата и с персонал чакащ ги да си отидат от тоя свят по-бързо.

                              Но както казах такива неща не се показваха по ТВ, нито ги пишеше в Работническо дело.

                              И кражби и престъпност и мизерия е имало, ама е оставала скрита.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от markoci Разгледай мнение
                                Пренаписването на историята никога не е било лесно Иванич:
                                Пропуснал си първия пасаж с причините.

                                През 1965 г. приключва седемгодишния президентски мандат на дьо Гол. Според Конституцията на V Република, новите избори трябвало да се проведат сред разширена колегия. Но президентът настоява за всенароден избор на държавен глава. Това са вторите преки избори за френски президент: първите са през 1848 г., и на тях побеждава Луи Наполеон Бонапарт, бъдещият Наполеон III. Победа на първи тур, на която така разчита генералът, няма. На второ място, със значителен брой гласове, е социалистът Франсоа Митеран. Въпреки че на втория тур дьо Гол удържа победа, тези избори са тревожен сигнал.

                                Непопулярен е наложеният държавен монопол върху телевизията и радиото (свободни са само печатните медии). Съществена причина за загубата на доверие към дьо Гол става неговата социално-икономическа и аграрна политика, както и рязкото спадане на качеството на живота. Накрая, все по-голямо раздразнение предизвиква самата личност на дьо Гол – за някои, най-вече за младите, той е неадекватно авторитарен и несъвременен политик. За падането на дьо Гол пряка причина стават Майските събития във Франция от 1968.

                                Да ти прилича по нещо на Путя и Султаня.

                                Да знаеш и тях кво ги чака.



                                Дано излязат мъже като де Гол и си тръгнат без бой.

                                Коментар

                                Working...
                                X