IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика (архив до 27.01.2016 г.)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • А ето го и самия дявол кво се изцепил:

    Сорос злокобно: ЕС се разпада, Русия се срива, твърдо кацане за Китай
    Крупният борсов спекулант обяви, че Хилъри Клинтън е неговата фаворитка, защото Тръмп работел за "Ислямска държава"


    Европейският съюз се разпада, предупреди борсовият спекулант Джордж Сорос на Световния икономически форум в Давос, Швейцария, предаде АФП. Милиардерът посочи още, че икономиката на Китай я очаква „твърдо кацане", Меркел е загубила политическия си капитал, Доналд Тръмп работи за "Ислямска държава" и че дава подкрепата си на Хилъри Клинтън.
    Сорос заяви, че ЕС се разпада под натиска на мигрантската криза. „Има паника по отношение на европейската политика за даване на убежище. Преминахме критична точка, над която мигрантският поток ограничава възможностите на страните да асимилират или интегрират бежанци", каза роденият в Унгария Сорос. И добави: „Всеки се спасява поединично".

    Той посочи, че кризата с мигрантите е отслабила германската канцлерка Ангела Меркел: „Тя искаше да я спре, рискува политическия си капитал и загуби защото жестът й за отваряне на Германия за бежанци не бе добре подготвен".

    Според Сорос Русия е в „много, много слаба позиция" и е изправена пред „неизбежен срив", тъй като има резерви само за „още няколко години".

    „Твърдото кацане" на китайската икономика в резултат на забавянето й ще доведе до глобална дефлация, но Китай ще се справи заради огромните си валутни резерви, смята финансистът. Той разкритикува управлението на Федералния резерв, защото закъсняло с една година и вдигнало лихвите едва когато US икономиката започнала да се забавя.

    Сорос обяви, че подкрепя за президент на САЩ фаворитката на демократите Хилъри Клинтън и каза, че „разпалващият страхове" Тръмп и съпартиецът му и опонент Тед Крус „вършат работата" на джихадистите от „Ислямска държава".
    Не спори с идиот-соросоид! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 4i40
      Уморен ми се виждаш вече...направо се схвана от бръщолевене....
      Изпълни си нормата за днес...Сега е време да си пиеш хаповете и си починеш.....
      Едно време имаше значка за ударник на социалистическия труд.

      Сега дали им раздават значки за ударници на труда на соросоидното НПО се замислих .....
      Не спори с идиот-соросоид! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от markoci Разгледай мнение
        Да точно така беше , ти си го обяснил по добре то мен.....

        Лясковския явно и тук е неподготвен, много се излага днес , да не пие някакво менте водка купено от Якоруда ?
        Не бе, понеже съм ти набор и ме приеха в ВУЗ-а, като посочвах само 2 специалности и в единият влязах на 3-то класиране, а в другият на първо.

        Но точно 1992г. имаше едно ограничение, че тия, които не са ходили казарма имат квота от 10% за места. Та, примерно аз правя на изпит по математика на едното място 4.75 ( второто място и влизам директно - корабите ), а във ВИНС правя 5.25 на изпит и ми се обадиха после, че вече влизам.

        В същото време всеки изкарал казарма влизаше при бройка 90% от местата с 2.50 примерно на същия изпит. Тоест изкаралите казарма влизаха спокойно с до 3.30 резултат макс.

        Та, затова се замислих ти к'фи си ги правил тогава. Не е лично! Просто ми стана интересно.

        П.П. Аз не съм карал ШЗО, въпреки че съм висшист, водя се фрост редник - офицерите ми предлагаха една-две нашивки ( ефрейтор/мл.сержант ), но се изсмях и казах, щом искате да съм редник, нека да съм. Благодарих им, но отказах - не искам неща по втория начин.

        Та, версията за ШЗО и запазени за вишуги места за офицери литна в кофата
        Last edited by marandi; 22.01.2016, 23:54.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
          Лясковсия тъпанар дори не знае, че над 90% от пратените момчета в ШЗО бяха ПРЕДИ да завършат висше образование. Предимно приети във ВУЗ, но имаше и неприети. А неотслужилите висшисти по правило служеха във ШЗО, но не задължително. Аз съм имал войник на 29 години, висшист.
          В БНА се прибираха момчетата след завършване на средно образование и 18 г. ....
          Така че ШЗО се попълваше от среднисти а приетите в университети бяха със запазени места и те имаха правата да се уволняват на първи септември след две години а другите стояха по 30 месеца.....
          После луджев като намали армията и оправи "нашите" синчета и свали службата имаше вече много криещи се и гледаха да учат и да се скътават до последно....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от kandid Разгледай мнение
            За търговията с петрол, земи си варели, ламаринени...
            Ти явно си по напреднал по въпроса от мен ....
            Не спори с идиот-соросоид! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от markoci Разгледай мнение
              Нещо по същество или пак дребнави заяждания ша е
              За търговията с петрол, земи си варели, ламаринени...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kandid Разгледай мнение
                Де викаш утюаха... аха, на ВУЗ-а, вишисти...
                Нещо по същество или пак дребнави заяждания ша е
                Не спори с идиот-соросоид! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                  Лясковсия тъпанар дори не знае, че над 90% от пратените момчета в ШЗО бяха ПРЕДИ да завършат висше образование. Предимно приети във ВУЗ, но имаше и неприети. А неотслужилите висшисти по правило служеха във ШЗО, но не задължително. Аз съм имал войник на 29 години, висшист.
                  Да точно така беше , ти си го обяснил по добре то мен.....

                  Лясковския явно и тук е неподготвен, много се излага днес , да не пие някакво менте водка купено от Якоруда ?
                  Не спори с идиот-соросоид! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от markoci Разгледай мнение
                    Лясковски за да караш ШЗО не е задължително да си завършил ВУЗ образование.

                    Всички завършили ВУЗ преди казармата утиваха после в ШЗО , но нуждите на армията от офицери бяха по-големи , от три хиляди школника по мое време имаше не повече от 200-300 завършили висше. Другите бяхме със общо взето отличници и спортисти ...които после караха ВУЗ
                    Де викаш утюаха... аха, на ВУЗ-а, вишисти...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от markoci Разгледай мнение
                      Въх Лясковски , пиенето не пращава....

                      ШЗО = Школа за запасни офицери , наборна служба.

                      След година обучение излиза старшина школник , командир на взвод или рота , по казармения речник .....фазан ....
                      Лясковсия тъпанар дори не знае, че над 90% от пратените момчета в ШЗО бяха ПРЕДИ да завършат висше образование. Предимно приети във ВУЗ, но имаше и неприети. А неотслужилите висшисти по правило служеха във ШЗО, но не задължително. Аз съм имал войник на 29 години, висшист.
                      Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                        Питам ти на 19 години си бил вече висшист ли, че са те пратили там?
                        По изключение ти отговарям!

                        За фазани във Враца се пращаха студентите от запаса уволнили до чин младши сержант!Школата беше 8 месеца и се броеше за част от периода на следването!
                        При соца имаше презумпция,че всеки висшист трябва да е офицер от запаса...
                        Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                          Бе, много добре знам какво е ШЗО, но то важи за висшисти. Питам ти на 19 години си бил вече висшист ли, че са те пратили там?

                          На 40 години сигурно вече са те направили академик и генералисимус едновременно, подобно на един пожарникар ( и доктор хонорис кауза на СУ )?

                          Машала, синко! Изучили сте "фатките". Пенция не получаваш ли вече? Мо'е и някой ТЕЛК да са ти отпрали за всеки случай
                          Лясковски за да караш ШЗО не е задължително да си завършил ВУЗ образование.

                          Всички завършили ВУЗ преди казармата утиваха после в ШЗО , но нуждите на армията от офицери бяха по-големи , от три хиляди школника по мое време имаше не повече от 200-300 завършили висше. Другите бяхме със общо взето отличници и спортисти ...които после караха ВУЗ
                          Не спори с идиот-соросоид! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                            Членство в БКП едва ли са му предлагали. Не се полагаше на младши лейтенанти-школници. Ама е бил отличник по бойната и ПОЛИТИЧЕСКАТА подготовка. Което значи, че е писал възхвали за комунизма и БКП. Иначе няма как.
                            А, ти просто подписваше декларации да пазиш територията и целостта на СССР, сърпа, чука и петолъчката.

                            И са те клали, пардон клели за това, налЕ?

                            П.П. Имаш ли и ти кат' Морки вече генерал, академик, ТЕЛК и някой партизанска надбавка към пенцията или още не са те уредили?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от markoci Разгледай мнение
                              Вероятно е от там ..аз съм карал ШЗО - то 1992-1993 , Хърсъза е бил 2-3 години преди мен тогава отличника на випуска са го правели младши лейтенат за заслуги и му предлагали служба .....и членство в БКП задължително.
                              Членство в БКП едва ли са му предлагали. Не се полагаше на младши лейтенанти-школници. Ама е бил отличник по бойната и ПОЛИТИЧЕСКАТА подготовка. Което значи, че е писал възхвали за комунизма и БКП. Иначе няма как.
                              Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                              Коментар


                              • Според мен няма много на къде на долу да слиза още, вероятно до лятото ще се обърне тренда , та даже съм се замислил да вложа по някакъв начин в петрол 10- 20 хил за проба , ма нямам голям опит с тая търговия на сурвини та се въздържам още
                                Не спори с идиот-соросоид! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                                Коментар

                                Working...
                                X