IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика (архив до 27.01.2016 г.)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
    Тия ги пей на парадната си от шмица.
    Това почти ме убеди, че си служил във ВНВАУ Г.Димитров - Шумен.
    Иначе от къде ще знаеш думата "шмиц" ?
    Само че може и да си я научил и от някъде другаде.... Все пак шмицовете отиваха във войските.
    Както и да е. Аз съм завършил ВНВУ "В.Левски", Велико Търново.

    Не разбрах само колко руски армии сме разбили на добруджанския фронт? Или поне колко руски дивизии сме разбили? 2-3 или повече? Или май нито една.
    Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

    Коментар


    • Шапка, сричаш ли?
      The strongest stand last.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
        Бием чики..
        Тогава сме воювали основно с Румъния. Русия е участвала на нашия фронт с незначителни части.
        РАЗБИЛИ сме Русия. И сме я окупирали.
        Май много четеш Марандита. Ами той не е добре човека бе!
        Като теб, впрочем.
        Брест-Литовският мирен договор от 3 март 1918 г. между Четворния съюз (Германия, Австро-Унгария, България и Османската империя) и Русия слага край на руското участие в Първата световна война.

        Претърпяла поражение, скоро след Октомврийската революция Русия е принудена да сключи мир с цената на значителни териториални, демографски и стопански загуби.

        Мирният договор е подписан в пет варианта с малки нюанси, за да отговаря на претенциите на всеки от участниците в Четворния съюз. Условията му са по-тежки в сравнение с първоначалното германско предложение. Русия губи полските земи, Финландия, Литва, Латвия, Естония, Украйна, части от Беларус, а също така и областите югоизточно от Кавказ – Карс, Ардахан и Батуми, които са върнати на Турция четиридесет години след като са ѝ отнети с Берлинския договор.

        Загубени са общо площи от 1 милион км2, а заедно с тях около ⅓ от населението (над 60 милиона души), 80-90 % от въгледобива, 73-80 % от находищата на желязна руда, хиляди заводи и ⅓ от обработваемите земи. Специални анекси гарантират германските икономически интереси в Русия. Договорът постановява пълна демобилизация на руските въоръжени сили и връщане на флота в пристанищата (член 5). Преди това Русия трябва да изведе войските си от Финландия, Аландските острови, югоизточната част на Прибалтика и Украйна, да сключи мир с Украинската народна република и да признае договора ѝ с Четворния съюз (член 6). С финансово съглашение през август болшевишкото правителство се задължава да плати на Германия 6 милиарда златни марки. Останала без руска подкрепа, Румъния също е принудена да сключи мир на 7 май в Букурещ.
        ================================================== ==

        П.П. Важното е да има една Шапка, която ( както битият и еваният ) да не си признава
        Last edited by marandi; 23.01.2016, 00:47.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
          Така е, всички българи на 3-ти март честват Брест-Литовската капитулация на манголия ( по памет ), докато гоним казаците до Молдова, а продажниците честват окупационния предварителен договор от Сан Стефано

          Още 1870 година, след църковните борби, БГ е обявена за автономия, понеже дрянуфската съчка не спира да лъже и менти, че сме нямали автономия тогава. И какво общо има това, когато ти се налага окупация, без ясен срок кога ще се махнат?
          Така е.
          The strongest stand last.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
            Бием чики..
            Тогава сме воювали основно с Румъния. Русия е участвала на нашия фронт с незначителни части.
            РАЗБИЛИ сме Русия. И сме я окупирали.
            Май много четеш Марандита. Ами той не е добре човека бе!
            Като теб, впрочем.
            Тия ги пей на парадната си от шмица.
            The strongest stand last.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
              Лъжеш. В един постинг миналата година твърдеше че си на 44 г. Тоест си роден 1969г. И през 89та си бил на двайсет.
              Поне единият път лъжеш. Или сега, или преди. По-вероятно лъжеш сега "школник", щото твърдеше че 89та си станал офицер "по заслуги". Което е възможно само за школник от ШЗО. Разбира се школник отличник по бойната и ПОЛИТИЧЕСКАТА подготовка. Тях ги правеха младши лейтенанти и получаваха статут на офицери. Не много истински, ама почти.
              Впрочем познавам офицери от ШЗО, които станаха и полковници. Няма нищо срамно. Свестни офицери бяха.
              ШЗОто дори не съм го виждал.
              А кога, как, колко...
              Това е форум. Такива неща се не питат. Селско е.
              Мога, да казвам какво ли не.
              Щом се вреш, риска да те метнат си е твой.
              Не нарушаваш кода и не те пързалят.

              Не се месиш.

              Преди три години чак ме пита как се стреля с РПГ. Помниш ли?
              Тогава бях разведка..
              Утре съм космонавт ако още душиш.
              The strongest stand last.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
                Не. Тогава бием Русия. Чети. Национален празник е.
                Бием чики..
                Тогава сме воювали основно с Румъния. Русия е участвала на нашия фронт с незначителни части.
                РАЗБИЛИ сме Русия. И сме я окупирали.
                Май много четеш Марандита. Ами той не е добре човека бе!
                Като теб, впрочем.
                Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
                  Не. Тогава бием Русия. Чети. Национален празник е.
                  Така е, всички българи на 3-ти март честват Брест-Литовската капитулация на манголия ( по памет ), докато гоним казаците до Молдова, а продажниците честват окупационния предварителен договор от Сан Стефано

                  Още 1870 година, след църковните борби, БГ е обявена за автономия, понеже дрянуфската съчка не спира да лъже и менти, че сме нямали автономия тогава. И какво общо има това, когато ти се налага окупация, без ясен срок кога ще се махнат?
                  Last edited by marandi; 23.01.2016, 00:26.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение
                    Нещо от уйкито ли си изровил?!
                    Не. Тогава бием Русия. Чети. Национален празник е.
                    The strongest stand last.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                      Ама ти е била отпаднала поне политическата подготовка. Ебати глупостите бяха.
                      Е да беше , политическата подготовка беше отпаднала около 1990 , и в училище отпаднаха тези дивотии та не съм учил никъде такива глупости , ма предните набори , разбираи хърсъза трябва да е бил спец по въпроса ...
                      Не спори с идиот-соросоид! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от markoci Разгледай мнение
                        аз съм служил в ШЗО Плевен 92-93 и тогава си беше още непроменено.....яко гърчене, никва отпуска и т.н.
                        Ама ти е била отпаднала поне политическата подготовка. Ебати глупостите бяха.
                        Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                          В БНА се прибираха момчетата след завършване на средно образование и 18 г. ....
                          Така че ШЗО се попълваше от среднисти а приетите в университети бяха със запазени места и те имаха правата да се уволняват на първи септември след две години а другите стояха по 30 месеца.....
                          После луджев като намали армията и оправи "нашите" синчета и свали службата имаше вече много криещи се и гледаха да учат и да се скътават до последно....
                          Да бе колега, нали и аз това казах.
                          В ШЗО Плевен, не Враца, се приемаха предимно момчета приети във ВУЗ. Но не задължително. Имаше и неприети, за които са ходатайствали някои величия, както и завършили ВУЗ, които не са били взети в казармата по някакви причини. Например отложен за следваща година по медицински или други показания и междувременно започнал обучение във ВУЗ. Тогава момчето си завършваше образованието и тогава служеше в армията, почти винаги в ШЗО.
                          ШЗО Враца беше за отслужили и беше с политическа насоченост, докато ШЗО Плевн беше за общовойскови специалности, включително и курсантите приети във Висшата школа на МВР-Симеоново, първата година служеха в ШЗО и ставаха офицери от запаса, като и първата им година в Симеоново се броеше за военна служба.
                          Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 4i40
                            Уморен ми се виждаш вече...направо се схвана от бръщолевене....
                            Изпълни си нормата за днес...Сега е време да си пиеш хаповете и си починеш.....
                            брао, чиче.
                            оценяваш трудо и на опоненто
                            това малцина го умеат
                            препоръка е

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение
                              За финал - коментарите за казарма и ШЗО имат стойност за времената до 1989 г.,включително!
                              аз съм служил в ШЗО Плевен 92-93 и тогава си беше още непроменено.....яко гърчене, никва отпуска и т.н.
                              Не спори с идиот-соросоид! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                              Коментар


                              • За финал - коментарите за казарма и ШЗО имат стойност за времената до 1989 г.,включително!
                                Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                                Коментар

                                Working...
                                X