IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика (архив до 27.01.2016 г.)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от markoci Разгледай мнение
    Старшинка многу си бос по темата.
    Къде се плащат данъците върху печалбата, заплатите и осигуровките при производството на даден продукт или услуга. Къде качва БВП-то ? В държавата където е фабриката производител разбира се ..не където е държателя на акциите / собственика /

    Съгласно международното законодателсство данъците и осигуровките се плащат там където дохода е придобит , респективно продаден продукта ...... стига прелива от пусто в празно че ептен се излагаш
    Марков джан, хем си прав, хем не съвсем: Най-голямата и ефикасна спекулация и подработка на статистиките /що ли им казват "стъкмистики"? ;-) / става точно по тази линия: Продуктът, произведен еди-къде-си, откъм разходи /за производство, енергоносители, суровини, труд, данъци и т.н./ се приписва на икономиката, към която е прехвърлено производството а продуктът - към прехвърлящата. така и само така може да ес обясни "фактът", че напр. американската стоманодобивна индустрия била добивала уж 1 Т стомана със /ЗАБЕЛЕЖИ! / 3 пъти /ТРИ ПЪТИ !?!/ разход на горива и енергия, отколкото, напр. индийската. Все едно, американската стомана се топи по-лесно и направо на студено. Глупости на търкалета, предназначени да замазват очите на акционери и пишман-"икономисти - разбиратели" от Уолстрийт и др борси, за да им се приберат кинтите. Гледат "анализите" нашите И СИ МИСЛЯТ, че разбират вече как е направено това, онова, или там третото.
    Накратко, Многоликият току има попадения.
    А бат' Колчо направо удари десетката и аз, като се замисля, направо вземам да си спомням, как и вайната не са е водила на рашънска територия и они само са писали нейде из дафтарите, че и до нек'ви си там нешънъл джиографици, дека тук-там немац е пуцнал у украинско и рашънско. Сичкото фашага янките са го билэ и убилэ сами, на хамериконска территория, нейде зад Вашингтонско. Нэл тей ?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
      В раССия роден продукт е единствено атечествената....вайна. Всичко друго е импортное.
      виж кво нещо само...
      па тя и войната е само наполовина тяхна..
      Даже имат само символично участие, като се замисля...
      войната е на коалицията, предвождана от саш, срещу хитлер (да не се бърка с Германия)...
      налЕ..
      Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
        Кенефчиев,
        тези двата примера вече си ме питал. Не са адекватни.

        Въпроса е не дали се прави едикъдеси, а чий е продукта.

        Рено ако се прави или сглобява (без значение) в Русия, руска кола ли е? НЕ!
        Лада ако е собственост на Рено, но се прави (силно казано) в Русия, руска кола ли е? Пак НЕ!
        Извинявам се.....ама това ме уби.....с правата лопата

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
          Кенефчиев,
          тези двата примера вече си ме питал. Не са адекватни.

          Въпроса е не дали се прави едикъдеси, а чий е продукта.

          Рено ако се прави или сглобява (без значение) в Русия, руска кола ли е? НЕ!
          Лада ако е собственост на Рено, но се прави (силно казано) в Русия, руска кола ли е? Пак НЕ!
          Старшинка многу си бос по темата.
          Къде се плащат данъците върху печалбата, заплатите и осигуровките при производството на даден продукт или услуга. Къде качва БВП-то ? В държавата където е фабриката производител разбира се ..не където е държателя на акциите / собственика /

          Съгласно международното законодателсство данъците и осигуровките се плащат там където дохода е придобит , респективно продаден продукта ...... стига прелива от пусто в празно че ептен се излагаш
          Last edited by markoci; 13.01.2016, 12:55.
          Не спори с идиот-соросоид! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Ivan2015 Разгледай мнение
            Някой ще обясни ли защо през ноември 2015г. в Русия металургичното производство и производството на готови метални изделия е намаляло с 6,5 % спрямо ноември 2014г.?
            Някой ще обясни ли защо през периода от началото на 2015г. до края на ноември 2015г. в Русия металургичното производство и производството на готови метални изделия е намаляло с 5,9 % спрямо периода от началото на 2014г. до края на ноември 2014г.?
            Данните са публикувани от Росстат.

            Вчера цената на барел петрол от кошницата на ОПЕК е била 25,76 $.
            Вчера цената на барел руски петрол URALS е била 27,62 $.
            http://www.topoilnews.com
            http://www.opec.org/opec_web/en/923.htm
            Иване,все се чудих защо не пускаш линкове....казваш,че от Россат било инфото.

            Аз обаче ще го пусна за да се видят нещата.Ако беше давал обзорна информация и реално да се разсъждаваше над фактите/статистиката нямаше да се навивам.

            Аз се мъча да съм реалист и да гледаме всичко.Ти действаш избирателно за да представиш колко зле е Русия,производството и икономиката......
            Не съм нито фил,нито фоб....нито ми плащат.Просто ме е яд когато се лъже.....
            Че така,по-долу ще пусна линк за производството в НАТУРАЛНИ иденици (бройки,тонове,литри......) за определени стоки.Ккаво прави впечатление....

            Данните са за януари -ноември2015 и има процентен ръст /спад за периода 2014

            Прави впечатление наистина огромен спад на комбинизони и полукомбинизони с 65% или с около 1.3-1.5млн броя(грубо)......огромна сума за Русия...
            спад на Куртки теплые(топли якета ли е)...с около 50% или с около 1.7млн броя.....пака огромна загуба....

            Обаче прави впечатление,че санкциите на ЕС и обратно от Русия е увеличила производството на някои стоки...
            месо и пилета 10-13% ръст
            мазнини,сирена,кашкавали към 20% ръст...
            Прави впечатление намаление на производство на кокс 1.8% и преработка на нефт 2.8%.....но пък увеличение на производство на бензин,пропан бутан,органични бои лакове пластмаси,каучук с от 3до 20% (явно ползват по-добри технологии)...

            Не ми се комнтира повече производството....наистина има спадове в някои отрасли,обаче има ръстове в други....
            По-интресна ми е добивната промишленост...
            нефт ръст 1.3%
            газ.....
            Газ горючий природный спад 2.9%
            Газ нефтяной попутный (газ горючий природный
            нефтяных месторождений),
            ръст 8.7%
            въглища ръст 5.2%
            желязна руда ръст 0.6%
            Материалы строительные нерудные, спад 9.6%

            Руды и концентраты золотосодержащие спад 4.2%



            Че така,може да поръзсаждаваме по тази тема,ето и линка.....

            http://www.gks.ru/bgd/free/B04_03/Is...tg/d06/253.htm

            Коментар


            • Първоначално изпратено от markoci Разгледай мнение
              Школник , прост въпрос за прости хора :

              В България калцинирана сода произвежда ли се след като Солвей Соди е белгииска собственост ?

              В България нефтопродукти произвеждат ли се след като Лукойл е Руска собственост ?

              и така още поне хиляда въпроса в тоя стил мога да те питам ?

              Кенефчиев,
              тези двата примера вече си ме питал. Не са адекватни.

              Въпроса е не дали се прави едикъдеси, а чий е продукта.

              Рено ако се прави или сглобява (без значение) в Русия, руска кола ли е? НЕ!
              Лада ако е собственост на Рено, но се прави (силно казано) в Русия, руска кола ли е? Пак НЕ!
              The strongest stand last.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
                Ефрейтор Кенефчиев, по-голяма глупост не съм чувал през последните 40 години.
                Школник , прост въпрос за прости хора :

                В България калцинирана сода произвежда ли се след като Солвей Соди е белгииска собственост ?

                В България нефтопродукти произвеждат ли се след като Лукойл е Руска собственост ?

                и така още поне хиляда въпроса в тоя стил мога да те питам ?
                Не спори с идиот-соросоид! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
                  В раССия роден продукт е единствено атечествената....вайна. Всичко друго е импортное.


                  Доживяхме, дряновски селтаци да ни обясняват основи на руската икономика..
                  The strongest stand last.

                  Коментар


                  • В раССия роден продукт е единствено атечествената....вайна. Всичко друго е импортное.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от markoci Разгледай мнение
                      Старшинка школниче , Произведеното в Русия е Руски продукт независимо от собствеността на фирмата ...........щото ако приложиш същия признак в България над 70 % от нашата икономика излиза че не е Българска......
                      Ефрейтор Кенефчиев, по-голяма глупост не съм чувал през последните 40 години.
                      The strongest stand last.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
                        кенефчо1, ти продължаваш ли да считаш, че нещо правено в Русия е руско, въпреки западните му собственици.. ?
                        Старшинка школниче , Произведеното в Русия е Руски продукт независимо от собствеността на фирмата ...........щото ако приложиш същия признак в България над 70 % от нашата икономика излиза че не е Българска......
                        Не спори с идиот-соросоид! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Ivan2015 Разгледай мнение
                          Помните ли как ко мо нягите ви лъгаха, че олиото в Москва било по-евтино от България?
                          Ко мо нягите винаги гледат да ви излъжат.
                          В действителност олиото в България е по-евтино от олиото в Москва, Русия, а освен това сега средната заплата и средната пенсия в България е по-висока от средната заплата и средната пенсия в Русия.
                          Давам ви линк за един руски сайт, според който средната цена на олиото в Москва през декември 2015г. е била 112 руски рубли за 1 литър, тоест в България олиото е по-евтино от Москва. http://tsenomer.ru/producti/maslo-rast/
                          НПО балалайките сигурно гледат цената в някои бутик на Арбат ....щото в Била цената на олиото е бая по ниска от нашенската .....на тя НПО балалайката освен да лъже друго не прави по цял ден.
                          Не спори с идиот-соросоид! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от markoci Разгледай мнение
                            Школник , баш на теб кат цепиш глупости как да е .....но кой пазар масовото безалкохолно се внася ...нали цената с транспорта го прави непродаваемо ......
                            кенефчо1, ти продължаваш ли да считаш, че нещо правено в Русия е руско, въпреки западните му собственици.. ?
                            The strongest stand last.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
                              Кенефчо1, ти на мен ли ми обясняваш за промишленост и логистика?
                              Школник , баш на теб кат цепиш глупости как да е .....но кой пазар масовото безалкохолно се внася ...нали цената с транспорта го прави непродаваемо ......
                              Не спори с идиот-соросоид! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                              Коментар


                              • Помните ли как ко мо нягите ви лъгаха, че олиото в Москва било по-евтино от България?
                                Ко мо нягите винаги гледат да ви излъжат.
                                В действителност олиото в България е по-евтино от олиото в Москва, Русия, а освен това сега средната заплата и средната пенсия в България е по-висока от средната заплата и средната пенсия в Русия.
                                Давам ви линк за един руски сайт, според който средната цена на олиото в Москва през декември 2015г. е била 112 руски рубли за 1 литър, тоест в България олиото е по-евтино от Москва. http://tsenomer.ru/producti/maslo-rast/

                                Коментар

                                Working...
                                X