IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика (архив до 27.01.2016 г.)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
    Днес го гледам, че си е говорил сам: Пирамидата пише, Сенатор го цитира и му отговоря. После наабарот.

    'ногу странно

    П.П. Какво мислиш за жоженцето? Ще издрапа ли до 2018 година, когато са изборите или ще го "спасят" преди това?
    Ти по добре се замисли какво би станало ако ДАУ се сгромоляса на 7000 пункта,а
    след изборите доларът девалвира 10 ина пъти.В комбинация с ниските цени на
    черото злато какво би станало с американските тарикати ?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
      Да ама на измамника не му плащат да пише в други теми.
      Днес го гледам, че си е говорил сам: Пирамидата пише, Сенатор го цитира и му отговоря. После наабарот.

      'ногу странно

      П.П. Какво мислиш за жоженцето? Ще издрапа ли до 2018 година, когато са изборите или ще го "спасят" преди това?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Дон Карлос Разгледай мнение
        Помолих да не спамим тази тема и да четеш другата тема. Там съм писал и за класиците и за народните песни.Ако беше хвърлил едно око на другата тема нямаше да ставаш за смях.

        ПП. Абе марандов, все да те питам и все забравям: на аватара /така ли се казваше?/, който ползваш ти кой от двамата си?
        Ако мислиш, че силовото налагане на език над други народи не е политика, това е твой проблем, а не мой.

        Жалко, че братята Киро и Мето ( в частност учениците им не са мислели така ) и изпълняват държавна поръчка от Борис за създаване на нова писменост, която после силово се налага в 50 държави в Европа и Азия до наши дни ( заема над 1/5 от сушата на планетата ).

        Какви "глупаци" са били, налЕ? Ех, да беше ти с твоят "чист" БГ език, щеше да останеш да си говориш само ти на него и да си се възхищаваш сам всеки ден ( ъъ ... смигам )
        Last edited by marandi; 14.01.2016, 01:45.

        Коментар


        • marand

          Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
          Добре, че не си чел Вазов в оригинал,

          Ако зависеше от такива примати като теб, то тогава трябва да забраним всички народни песни, защото ползват падежни форми.
          Помолих да не спамим тази тема и да четеш другата тема. Там съм писал и за класиците и за народните песни.Ако беше хвърлил едно око на другата тема нямаше да ставаш за смях.

          ПП. Абе марандов, все да те питам и все забравям: на аватара /така ли се казваше?/, който ползваш ти кой от двамата си?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Дон Карлос Разгледай мнение
            Виж, моля те, в тема "Дебати, спорове и мнения по всички въпроси", че оспамихме тази тема.
            Добре, че не си чел Вазов в оригинал, защото съм сигурен, че щеше да го изкараш анти-българин, предвид падежните му форми в творчеството ( все още не са минали 100 години, когато е писал ).

            Българският език е аналитичен и не е синтетичен ( с падежни форми ), но имаш диалекти и това е богатство за всеки един език.

            Ако зависеше от такива примати като теб, то тогава трябва да забраним всички народни песни, защото ползват падежни форми. Въобще такива изтрещялници като теб, са ми много забавни.

            П.П. А, ти сигурен ли си, че това е българският език от преди 10 века, а не е славянски? Волга БГ ( Татаристан ) казват, че те са запазили автентичния БГ език, в частност капчанското наречие, което се води за оригинал?

            Смешно ми е да коментирам безхаберници с мания за величие. Даже не знаеш, че до 5 век преди Христо българският език е световният език в продължение на 6 хиляди години, когато после започва кражбата през латинизирине и елинизиране, налЕ?
            Last edited by marandi; 14.01.2016, 01:19.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Дон Карлос Разгледай мнение
              Виж, моля те, в тема "Дебати, спорове и мнения по всички въпроси", че оспамихме тази тема.
              Да ама на измамника не му плащат да пише в други теми.
              Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

              Коментар


              • Pyramid

                Виж, моля те, в тема "Дебати, спорове и мнения по всички въпроси", че оспамихме тази тема.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Дон Карлос Разгледай мнение
                  marandi, човече, хайде ако обичаш да научиш български език, а?
                  Това все пак е български форум, а не руски. На български не се казва "в тази връзка", а "във връзка с това". Това, което употребяваш ти е 100% русизъм.
                  Навремето Тодор Живков го употреби първи в една реч, защото някой некадърник, руски възпитаник, който му е писал речта, е превел от руски буквално "в этом связе". След което всички се надпреварваха да казват "в тази връзка". Има си хас, щом Първия го е казал, той знае най-много.
                  Научи също, че в българския език думите се членуват, защото НИЕ, българите не ползваме падежи.
                  Затова, много те моля престани да даваш съвети и да поучаваш НАС, българите. Някак ми е трудно да приема, че един руснак може да ми дава акъл.

                  ПП. Моля модераторите да ме извинят, че постът ми е леко встрани от темата, но форумът все пак е български, нали?
                  Българите все още ползваме падежи - друг въпрос, колко си даваме сметка за това. Което не прави българския език по-чист, за жалост. А за "тази връзка" ще ме прощаваш. Нито изразът е чак такъв страшен русизъм, нито се казва/пише "в этом связе" - на руски е другояче - нито пък Маранди е някакъв "руснак". Че не е българин, за мен е факт и...дотам. Мрази ни за нещо свое си, ама прав му път, налЭ.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Дон Карлос Разгледай мнение
                    marandi, човече, хайде ако обичаш да научиш български език, а?
                    Това все пак е български форум, а не руски. На български не се казва "в тази връзка", а "във връзка с това". Това, което употребяваш ти е 100% русизъм.
                    Навремето Тодор Живков го употреби първи в една реч, защото някой некадърник, руски възпитаник, който му е писал речта, е превел от руски буквално "в этом связе". След което всички се надпреварваха да казват "в тази връзка". Има си хас, щом Първия го е казал, той знае най-много.
                    Научи също, че в българския език думите се членуват, защото НИЕ, българите не ползваме падежи.
                    Затова, много те моля престани да даваш съвети и да поучаваш НАС, българите. Някак ми е трудно да приема, че един руснак може да ми дава акъл.

                    ПП. Моля модераторите да ме извинят, че постът ми е леко встрани от темата, но форумът все пак е български, нали?
                    Ами, то и ти си нащракал една камара граматически и пунктуационни грешки, ама съм ларж и не ти дудна на главата, че след думата "Моля" в началото на изречение, винаги се поставя запетайка след това, понеже се води обръщение ( учи се в 3-ти клас по БЕЛ ).

                    Какво значение има дали е: в етом связе или в связйъ етом? ( не разбрах булгарското ти възмущение )?

                    Монголският език е наложен силово от БГ империя, в конкуренцията на ислям и юдеизъм. Да не мислиш, че ония са били 'ногу хепи, че ги кръстим ( топим в студена вода ) и пещерняк тип Фред Флинсоун да го учиш да дръжи калем?

                    Ами не е било лесно, но родните владетели хич не са мрънкали, а са действали.

                    П.П. Важното е, че спомена Манголия и направи скрита реклама. Бравас! Мязаш ми на турецките комплесари тук. Ей, затова е хубаво да пукнете и да оставите БГ Империя да се развива сама. Аман, от "уминици" ( комплексарчета ).

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                      Нищо не знаеш ти. Те руските картофобелачки не само не белят картофи, ами вместо това фърчат и пуцат. С вертикално излитане/кацане са и за три месеца отвъдиха повече джихадисти, отколкото най-силната армия /УСА/ и целия й "алианс".
                      Скапани рашънски картофобелачки 5-то поколение, ама-ха!
                      Много време стана да са там те... Позабави се победата..Ден повредъй идьот.
                      The strongest stand last.

                      Коментар


                      • За marandi

                        marandi, човече, хайде ако обичаш да научиш български език, а?
                        Това все пак е български форум, а не руски. На български не се казва "в тази връзка", а "във връзка с това". Това, което употребяваш ти е 100% русизъм.
                        Навремето Тодор Живков го употреби първи в една реч, защото някой некадърник, руски възпитаник, който му е писал речта, е превел от руски буквално "в этом связе". След което всички се надпреварваха да казват "в тази връзка". Има си хас, щом Първия го е казал, той знае най-много.
                        Научи също, че в българския език думите се членуват, защото НИЕ, българите не ползваме падежи.
                        Затова, много те моля престани да даваш съвети и да поучаваш НАС, българите. Някак ми е трудно да приема, че един руснак може да ми дава акъл.

                        ПП. Моля модераторите да ме извинят, че постът ми е леко встрани от темата, но форумът все пак е български, нали?
                        Last edited by Дон Карлос; 13.01.2016, 23:37.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
                          Алелуя, товарищ! Лека...
                          А-а-а-лелуя! Хеле пък, ако и ти си тръгнал човек да ставаш. Макар че нещо не виждам да речеш и да измениш на себе си. Лека да е.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от markoci Разгледай мнение
                            Знаем , знам ....долу комунизма и свобода на народа
                            Алелуя, товарищ! Лека...
                            The strongest stand last.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от markoci Разгледай мнение
                              Знаем , знам ....долу комунизма и свобода на народа
                              Нищо не знаеш ти. Те руските картофобелачки не само не белят картофи, ами вместо това фърчат и пуцат. С вертикално излитане/кацане са и за три месеца отвъдиха повече джихадисти, отколкото най-силната армия /УСА/ и целия й "алианс".
                              Скапани рашънски картофобелачки 5-то поколение, ама-ха!

                              Коментар


                              • Много е нещо бъгава платформата И тук, а читавите сме останали на пръстите на едната ръка. Останалото са клонинги, да не изброявам, чии. И това не е "политика", ами селски надвиквания. Банът ми дойде дюшеш и не съм много страдал за извращенията на бушуващите тролове. Колкото по-малко внимание им отделя човек, толкова по-малко му смучат енергията.
                                Last edited by Pyramid; 13.01.2016, 23:21.

                                Коментар

                                Working...
                                X