IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика (архив до 27.01.2016 г.)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
    Мен не ме е еня дали в "чуждите институции" има. Говорим за българския език, в който има.
    И не страдай за моя изказ, ами проследи отсъствието на истина в своя.
    ...макар че може и да се стресираш.
    Колега, тук не става въпрос за патриотизъм, а за финансова култура, стандарти и възприети начини за обявяване. Не можеш, да си правиш каквото искаш с тези неща.
    Официално валутни единици се коментират в единствено число. Ти пак си окончавай и членувай, но в битовите си разговори.

    Коментар


    • Гайдаровский форум - 2016: выступление Германа Грефа - https://www.youtube.com/watch?v=Tkj3sE492To
      Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

      Коментар


      • Ванчо,стига с тоз никел и брой замръзнали руснаци, ами ако искаш да си интересен метни днешното изказване на Г.Греф пред "Гайдаровския Форум" в Москва!
        Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от barbaron
          VI. Суды, МВД, ФСИН

          - 197 человек умерло за минувший год в СИЗО и ИВС РФ (данные экспертов Русская Эбола, на 30 декабря, на основании открытых источников).

          - В РФ потеряны 270 тысяч уголовных дел (первый заместитель генпрокурора Александр Буксман).

          - В прошлом году 12 тысяч человек получили реальные уголовные сроки за кражи на сумму меньше 2,5 тысяч рублей/30$ (глава думского комитета по безопасности и противодействию коррупции Ирина Яровая).

          - любой выезд полицейских заграницу может быть осуществлен только с письменного разрешения руководителя территориального органа ОВД, заместителя министра или самого министра (РБК со ссылкой на решение министра внутренних дел Владимира Колокольцева). Даже сотрудникам МЧС по всей РФ "рекомендовано запретили" ездить за границу (текст приказа ГУ МЧС РФ по Свердловской области). Аналогичная "рекомендация" была выпущена в отношении сотрудников таможни (РБК со ссылкой на письмо руководства ведомства).

          - В среднем российский судья рассматривает 30 дел в неделю. При этом у 12,4% судей нагрузка превышает 50 дел и материалов в неделю. То есть судья должен выносить решения по десяти делам или материалам в день. При восьмичасовом рабочем дне это сорок восемь минут на одно дело (исследование «Российские судьи как профессиональная группа», опубликованное Институтом проблем правоприменения в 2012 году).

          - В РФ запретили публиковать информации о методиках совершения взятки, то есть о коррупционных схемах (пресс-служба краевой прокуратуры Красноярска).

          - В прошедшем году суды РФ удовлетворили 99% ходатайств силовиков об ограничении прав граждан на тайну переписки, телефонных переговоров и сообщений, передаваемых в интернете (социолог Элла Панеях со ссылкой на статистику Судебного департамента при Верховном суде).

          - Только 25% граждан довольны работой полиции (опрос ВЦИОМ).

          VII. Рейтинги и ситуация в целом

          - РФ вошла в число 50 стран с наихудшей ситуацией в области свободы прессы.
          (доклад "Свобода прессы-2015" правозащитной организации Freedom House РФ).

          - РФ заняла 152 место из 180, в рейтинге свободы СМИ (Репортёры без границ).

          - В 2015 году число обращений в аппарат уполномоченного по правам человека в РФ возросло на 18% (уполномоченный по правам человека в РФ Элла Памфилова).

          - РФ исключили из списка стран со свободным интернетом (Правозащитная организация Freedom House)

          - В 2014 году было выявлено 5 млн нарушений законов в области прав и свобод граждан (Путин на заседании коллегии Генпрокуратуры).

          - Число граждан РФ, желающих эмигрировать в США, достигло в 2015 году исторического рекорда - 265 тысяч граждан РФ подали заявку на получение грин-карты (Bloomberg со ссылкой на данные Госдепартамента США). В 2014 году граждане РФ подали 1454 заявок на предоставление убежища в США (министерство внутренней безопасности США).
          През ноември 2015г. в Русия производството на необработен никел е намаляло с 2,8 % спрямо ноември 2014г.
          През периода от началото на 2015г. до края на ноември 2015г. в Русия производството на необработен никел е намаляло с 3,1 % спрямо периода от началото на 2014г. до края на ноември 2014г.
          Данните са публикувани от Росстат. Как ще коментирате тези данни?

          В момента руската рубла се търгува по курс 85,086 руски рубли за 1 евро.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от andi Разгледай мнение
            Благодаря за инфото,това за Луканов не го знаех.
            Котилото е едно и също - манголския северен хаганат. Партийният инженеринг се случи, защото на партизаните се родиха по 2 деца, оттам респективно 4 внуци, те не са свикнали да бачкат.

            Та, затова видимият ефект е за много вождове, а малко индианец. Правилно - нека дечицата напускат тази кочина, докато тия гниди измрат от глад. В момента битката за БГ е епична, като българите жертваха най-свидното си: домовете и децата, за да се спасят от манголската чума.

            Няма как всеки истински булгериън да не се радва на краха/разпад на манголската и турецка чума, които с цялата си наглост се опитват да си ръгат малките 4 сантиметрови пишльоци в суверинитета на най-старата империя в Юръп. Познай кой кого ще наклеца в средно-срочен план

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Дон Карлос Разгледай мнение
              това последното за Луканов,истина ли е.той да е председател на СДС
              Абсолютна истина. Чавдар Кюранов, член на Координационния съвет на СДС /?!/и член на ЦК на БКП /?!/ предложи за първи председател на СДС Андрей Луканов. Все пак разумът надделя и избрахме Желю. Но това беше първата червена лампичка за мене, а и за много други. Втората лампичка беше лицето Иван Костов. При създаването на СДС такова лице нямаше. За първи път го видях на Кръглата маса, но беше от другата страна на барикадата, от квотата на БКП. След това, мисля беше през март, го видях в листите на СДС за ВНС, редом с моето име. Това вече не можах да издържа и се махнах. Както огорчени се махнаха и други от първите седесари, онези, дето с любов и надежда създадохме СДС. А Иван Костов изпълни мисията, с която беше изпратен - да разцепи и да унищожи СДС.[/QUOTE]

              Благодаря за инфото,това за Луканов не го знаех.
              Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
                Съжалявам за теб, чети повече.

                Жокер:

                Провери нещата в чужди институции. Там множествени числа при валутите НЯЯЯЯЯМА.
                Мен не ме е еня дали в "чуждите институции" има. Говорим за българския език, в който има.
                И не страдай за моя изказ, ами проследи отсъствието на истина в своя.
                ...макар че може и да се стресираш.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                  Не, кухчо: "Курсът на деня НА българския лев" е вярно, докато "Цените са в български лев" е грешно. "Лев" е, колкото и "долар". Ама толкова ти багажът м–у ушите, неспасяем си.
                  Съжалявам за теб, чети повече.

                  Жокер:

                  Провери нещата в чужди институции. Там множествени числа при валутите НЯЯЯЯЯМА.
                  The strongest stand last.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                    Виж, "Скъпи": В момента сме лето 2016то /зимата / и навън управляват ГЕРБ. нормалните преди доста време снеме доверие от беКаПе-та, БеСеПета и т.н. и гласуваме по съвест. За жалост, по липса на читави кандидати в своя район, в два поредни избора не припознавам никого и, съответно, пускам нарочно невалидна бюлетина: Хем съм гласувал, хем не съм легитимирал с гласа си никого от наличните. Имам си версия, изложил съм я във ФБ-страничката си още 2014-та година, с видеокоментар. За подобни възгледи и разяснения, че ФЕЦ у нас и слънчасалото братство, са бита карта, ме изгониха от иначе експертния си форум облъчените колеги. И как да не ги разбереш, губят пари, казваш им, защо, ама искат да губят... Единствено последното остава тайна за мен, защо се случва но, колкото-толкова: Искаш ли да те лъжат, си плащаш.
                    Пиши по-организирано и грамотно де. Изказът ти е отвратително оплетен, но не и витиеват.

                    Комунистическа диктатура се измита, не се правят преходи от нея към нещо си.
                    The strongest stand last.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
                      Пирамидка, днес ти отказа, да научиш единственото полезно нещо.

                      Курсът за деня в български лев. Не е в левове, жирафи или слонове.
                      Курсът за деня в евро. Не е в евра, еврота или в еврове.

                      Цените са в български лев е вярното изговаряне.

                      Това, че на теб разговорното и грешно левове ти е по звучно, с нищо не променя нещата.

                      Официално валути се обявяват в единствено число.
                      Не, кухчо: "Курсът на деня НА българския лев" е вярно, докато "Цените са в български лев" е грешно. "Лев" е, колкото и "долар". Ама толкова ти багажът м–у ушите, неспасяем си.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
                        До това води сляпата ви избирателна подкрепа за комунистите.
                        В следващия живот си направете преврата както трябва вместо псевдо преход и си гледайте спокойствието.
                        Виж, "Скъпи": В момента сме лето 2016то /зимата / и навън управляват ГЕРБ. нормалните преди доста време снеме доверие от беКаПе-та, БеСеПета и т.н. и гласуваме по съвест. За жалост, по липса на читави кандидати в своя район, в два поредни избора не припознавам никого и, съответно, пускам нарочно невалидна бюлетина: Хем съм гласувал, хем не съм легитимирал с гласа си никого от наличните. Имам си версия, изложил съм я във ФБ-страничката си още 2014-та година, с видеокоментар. За подобни възгледи и разяснения, че ФЕЦ у нас и слънчасалото братство, са бита карта, ме изгониха от иначе експертния си форум облъчените колеги. И как да не ги разбереш, губят пари, казваш им, защо, ама искат да губят... Единствено последното остава тайна за мен, защо се случва но, колкото-толкова: Искаш ли да те лъжат, си плащаш.

                        Коментар


                        • Пирамидка, днес ти отказа, да научиш единственото полезно нещо.

                          Курсът за деня в български лев. Не е в левове, жирафи или слонове.
                          Курсът за деня в евро. Не е в евра, еврота или в еврове.

                          Цените са в български лев е вярното изговаряне.

                          Това, че на теб разговорното и грешно левове ти е по звучно, с нищо не променя нещата.

                          Официално валути се обявяват в единствено число.
                          The strongest stand last.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от roli5 Разгледай мнение
                            84,58 рупли за 1 гнило ойро!..............
                            По-бръже да стават илЯда, че да почва Шоуто

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                              Пирамидо, наду ми главата с твоите глупости и поне си записвай, когато ти се каже как е правилното. Правя го за втори път и повече няма да има.
                              -------------------------

                              Правилно е да се пише в левове. Бройната форма "лева" се употребява след числителни бройни имена (три, петнайсет, хиляда и сто), след числителни имена за приблизителност (два-три, двайсет-трийсет) и след думите колко, колкото, няколко, толкова. В останалите случаи се употребява формата за мн.ч. левове.

                              Източник

                              Официален правописен речник на българския език. С., БАН, Просвета, 2012, с. 26, т. 19.2.3.
                              --------------------------

                              П.П. Сега остава да научиш на кое се вика бройни и числителни имена, белким си пооправиш пропуските в БГ език.
                              Поне си призна и прояви характер, колкото и да ме плюеш. Браво за което, прочее: пиша ти проблясък, без насмешка. Само че, обясни тези принципи на другарчето си, "многоликия".- Да чете, да се учи. последният ред, обаче, за ученето на бройни и числителни, можеш да си го навреш в ушите, примерно: Който има очи, вижда, какво ви обяснявам тук от маса време. С българския език - и, което е страшно, В БЪЛГАРИЯ! - е истинска трагедия. Интернет, радио, телевизии - пълна цигания. А ТОВА е елемент от успешната реализация на политиката за заличаването ни като нация.

                              Обаче,малко след цитирания с леки корекции /едни кавички и шрифт/ пост, същият Марандулец изрича следните нелепици:
                              Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                              Преди една година се беше напънал със същите безумия и мислех, че въпрос е приключен, но явно някои си остават доживотно опустошени от червената чума.

                              След една година пак започнал с тъпизмите и да отрича, че има форма за мн.ч. лева, която се ползва в точно определени случаи.

                              Тоя продължава да се прави на "интересен" и сигурно като изцепи в баМката: Колко ЛЕВОВЕ имам по сметката, служителките започват да се оглеждат къде е охраната, за да изведе тая откачалка
                              Явно, въпросният господин съвсем бърка боба с боя, както и превключва "спомените" си, като му се губят факти, лица, страници и дори цели томове и сам не си вярва, ама пише ли, пише /пардон, дращи. Все тая, прочее. Доказано е: Не всеки може по дивотии да се мери с Него.
                              Нэл тэй, Марандул ефенди?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение
                                Браво пирамиде, ти ги излови гугълските илюминати по бели гащи.
                                Преди една година се беше напънал със същите безумия и мислех, че въпрос е приключен, но явно някои си остават доживотно опустошени от червената чума.

                                След една година пак започнал с тъпизмите и да отрича, че има форма за мн.ч. лева, която се ползва в точно определени случаи.

                                Тоя продължава да се прави на "интересен" и сигурно като изцепи в баМката: Колко ЛЕВОВЕ имам по сметката, служителките започват да се оглеждат къде е охраната, за да изведе тая откачалка

                                Коментар

                                Working...
                                X