IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика (архив до 27.01.2016 г.)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
    По-скоро, не "не можеш" /щото много народ го прави, а разни тук и го пропагандират/ ами не бива. Освен това, сам каза "стандартни и възприети начини на обявяване". Покажи ми едно място, където /според многоликия/ в България за цената да е написано в "лев", долар", "йена"/ т.е. в именителен падеж. Показваш ми и млъквам. Дотогава, обаче, милост няма да има.
    После, ако Марандулецът е "възпитан", аз съм всякакъв. Рядко се случва да чуем по-не-хъшлашки език от неговия, а да реве, точно той! за чистотата на езика - първо ще трябва да ме ощипеш, да се събудя и т.н. Отделно, че м/у това, как се пише нечия валута и как се борави с финанси - респективно, финансовата култура - не се проследява никаква корелация. Иди в детската градина, разправяй го това на децата и някое, сигурно може да ти повярва.
    https://www.mataf.net/bg/currency/converter-CHF-BGN
    http://bg.coinmill.com/BGN_USD.html

    Обменният курс за българския лев
    [QUOTE]


    Български лев (BGN) - CoinMill.com - Валутен конвертор
    bg.coinmill.com/BGN_calculator.html
    Конвертиране на пари в Български лев (BGN) и от чуждестранни валути, използвайки до момента валутните курсове.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Макс Разгледай мнение
      Герман Греф е култов, такива изсказвания в така наречения "демократичен" запад изобщо не се допускат в централни СМИ.
      Нещо старо и златно / Герман Греф о манипуляции народом
      https://www.youtube.com/watch?v=YxNEd61PeXQ
      Смях в залата
      В страната на слепите едноокия е "култов"

      П.П. ... а на "Макс" представите за запада са изградени от "Работническо дело"

      Коментар


      • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
        Накратко, УСА ще подкрепят Венесуела и Канада ( като комшии ), които изпитва затруднения за икономиките си и то от преработка, а не от добив.

        Все още не говорим за държавна помощ, която за тях не е проблем да субсидират примерно с 5$ производителите за всеки барел.

        Тоест опцията "буфери" си я имат.
        Ами да: Ще напечатат, колко му е? Това, "кинти". Само не вярвам, как така и на Венесуела ще "помогнат": Кумчо Вълчо, влезе ли при яретата...
        Прочее, сега се сетих, Колко е добронамерен, все пак, Путин:
        Някога, Хитлер събрал и извадил всички фалшификатори от панделата само и само, да направят съвършените ментета на зеленото. Каквото купили с тях-купили а, с останалото, разклатили донякъде вярата в УСД.
        Та, доколкото сега техниката изключително силно напредна, колко му е в един масиран държавно ръководен повик, Рашата да вземе да печата /-много в ней лесов, полей и рек! / "зелено"? Не, че нещо но, доде се чичо Сам усети, ще му се изакат на официалния кур/с и, без кой-знае-какви усилия и /преки/ жертви, ще стане ... 'ногу интересно.
        Казах, "добронамерен е". Защото, още не е наредил. Нареди ли, няколко трилиона в зелено ще трябва да се препроектират, препечатват и т.н., а колегите зад океана още си държат на кеша, някакси.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 8ball Разгледай мнение
          Колега, тук не става въпрос за патриотизъм, а за финансова култура, стандарти и възприети начини за обявяване. Не можеш, да си правиш каквото искаш с тези неща.
          Официално валутни единици се коментират в единствено число. Ти пак си окончавай и членувай, но в битовите си разговори.
          По-скоро, не "не можеш" /щото много народ го прави, а разни тук и го пропагандират/ ами не бива. Освен това, сам каза "стандартни и възприети начини на обявяване". Покажи ми едно място, където /според многоликия/ в България за цената да е написано в "лев", долар", "йена"/ т.е. в именителен падеж. Показваш ми и млъквам. Дотогава, обаче, милост няма да има.
          После, ако Марандулецът е "възпитан", аз съм всякакъв. Рядко се случва да чуем по-не-хъшлашки език от неговия, а да реве, точно той! за чистотата на езика - първо ще трябва да ме ощипеш, да се събудя и т.н. Отделно, че м/у това, как се пише нечия валута и как се борави с финанси - респективно, финансовата култура - не се проследява никаква корелация. Иди в детската градина, разправяй го това на децата и някое, сигурно може да ти повярва.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Макс Разгледай мнение
            Аз съм с молба да не цитирате НПО-шките, за да не ги чета изобщо.
            Аз ги чета и за мен са забавни с невежеството си, с това че плюят и обичат материя, която не познават!
            Наскоро се сетих за биографиите и начина по който бяха представяни в Седемнайсет мига от пролетта - "Член НСДАП от ...еди-кога си ...Характер - нордически..."

            Истината е обаче,че с писанията си, са вредни за тълпата особено за заблудено стадо със затихващи функции,като българското...
            Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

            Коментар


            • Евала Боче, ръгай чушки в боба

              Каките опраскаха Бойко сексуално, съдът ги опраска "условно" (ОБЗОР)
              http://www.bnews.bg/article-146430

              В. Я.: Факт е, че към определени жени има и положително отношение. От тия, с които е бил.
              Неизвестен Мъж: Сигурно.
              В.Я.: Така е, ся, има една, на която и купи къща в Барцелона за милион и половина евро! Има една друга, тя ходи в „Шервиньо“, забраих й името как се казваше, която беше на един негов много близък приятел от „Котараците“ жена. Как се казваше не мога да се сетя в момента. Както и да е. Тя му беше протокол.
              Мъж: Ъ-хъ.
              В.Я. Ииии… Макар че тоя му беше много близък приятел той се залюби с нея, ма в смисъл, не знам после какво стана, в смисъл още ли са заедно, разделиха ли се, нямам представа. Не мога ти кажа кво стана.
              Мъж: (въздиша).
              В.Я. Но към нея определено имаше отношение, в смисъл, не му беше като за едното чукане.
              Мъж: Да. (въздиша).
              В.Я.: За сметка на това за Мая бяха разбрали половин София.
              Мъж: Ъ-хъ.
              В.Я.: Което е страшно неприятно да ти кажа.
              Р.Ч: Ужасно.
              В.Я.: Все пак.

              Коментар


              • Накратко, УСА ще подкрепят Венесуела и Канада ( като комшии ), които изпитва затруднения за икономиките си и то от преработка, а не от добив.

                Все още не говорим за държавна помощ, която за тях не е проблем да субсидират примерно с 5$ производителите за всеки барел.

                Тоест опцията "буфери" си я имат.
                Last edited by X_Y; 15.01.2016, 18:44.

                Коментар


                • Обаче глейте кво става:

                  Американская нефть пошла в Европу


                  В январе танкеры с американской нефтью впервые за более чем 40 лет пошли в Европу. Пока объемы невелики, однако в перспективе они могут дойти до 2 млн баррелей в день, что составляет около 2% мирового производства....

                  То това как да е, според руснаците това няма да конкурира руския нефт, обаче се случва нещо което те изглежда едва сега почват да разбират:

                  ...При этом за предшествующую неделю американские нефтяные запасы продемонстрировали резкое снижение (5,1 млн баррелей), хотя ожидался их рост...
                  ...
                  При этом сами Штаты, занимаются тем, что освобождают заполнившиеся хранилища в ряде регионов (например, в Техасе), но почти все экспортные объемы будут замещаться импортом из Венесуэлы, Канады и Нигерии....
                  ...Дело в том, что США продают нефть сорта WTI, которая является «легкой». Эта нефть дороже, чем «тяжелая» венесуэльская или канадская (WTI сейчас стоит чуть более $30 за баррель, в то время как Венесуэла и Нигерия продают свою нефть по $20–25, а некоторые сорта канадской нефти, по словам Кокина, стоят даже меньше $20), однако ее легче перерабатывать....
                  ...
                  «А американские НПЗ обладают настолько высоким уровнем глубины переработки, что им выгоднее работать на дешевой «тяжелой» нефти — больше маржа от выхода светлых нефтепродуктов. Заводы в США перерабатывают даже мазутные остатки».

                  ...
                  Таким образом, экспортируя нефть, Америка, с одной стороны, частично разгружает свои хранилища, а с другой — зарабатывает на разнице в ценах.

                  Май диваците от север започват да разбират защо американските петролни компании не фалират, а дори нетно печелят от сегашните цени на петрола.
                  Нооо както би казал някой поет - "Сетила се Мара да се побара..."
                  Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Ivan2015 Разгледай мнение
                    В момента цената на барел руски петрол URALS се колебае около 26,5 $.
                    Опять двойка, Ваня! Реалната цена на УРАЛС в момента е около 16$, ако се сравни с обезценката на щатския долар от 1998г. до сега.

                    Петролната индустрия на манголия ( гъзпром/роснефт и сие ) се праскат, че разход за барел са им респективно 3.86$ и 4$.

                    Тоест корпорациите имат марж за печалба все още, ако не им променят данъците/акциз, но това не важи за манголия, която вече няма откъде да покрие дефицит, който се трупа от липса на постъпления за бюджета.

                    П.П. Нали се сещаш, че 50 гущерос приет бюджет и 64 руплей за 1 гущер, за да се компенсират тия 2 седмици на 2016г., то тогава трябва да има до края на годината поне от 2 месеца на цена 75$, което е абсурдно.

                    Затова и не приемам хипотезата на бебе Равносие за пускане на хипер-инфлация през тази година. Ще окълцат бюджетните разходи и ще пълнят дупките от резервните фондове, което ще стопи валутните им резерви.

                    Жоженцето вече е на: или всичко, или нищо - и ще гледа да устиска 2016 на власт. Това е основния фрублем там - да не му литне зелката от народната лИбофф ...

                    П.П.П. Със сигурност ще има още около 3% спад на БВП в руплей, висока инфлация, продиктувана от обезценка на руплей, за да се скрие реалния спад, който ще падне под 1 трлн. гущерос и ще изстреля икономиката им между 20-30 място в света. Демек - неква псевдо "сила".

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от markoci Разгледай мнение
                      Направо не е истина ... и тоя форум стана като държавата ни
                      Аз съм с молба да не цитирате НПО-шките, за да не ги чета изобщо. Всеки цитат, е мизерни центове, откраднати от народа в джобчето на НПО-гнидите... Имам 25 шорошоиди в игнора

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Ivan2015 Разгледай мнение
                        Руски медии съобщиха, че пенсионери от Хакасия, която е в Русия, са се оплакали, че ще получат пенсиите си със закъснение. Според същата медия, възрастна жена от град Саяногорск, Русия се оплакала, че ще остане почти половин месец без пари, тъй като и казали, че изплащането на пенсиите в руския град Саяногорск ще се забави с 2 седмици.
                        http://www.gazeta.ru/social/news/201..._8124089.shtml
                        В момента цената на барел руски петрол URALS се колебае около 26,5 $.
                        Забрави ли, че тук платените тротинетки не спираха да отричат, че след август месец мурзилята остават без пенции.

                        Колко удобна е формулката: Имам да ти давам, ама няма да е сега

                        П.П. Сещаш ли се какво храцане падна? Същото важи и за важни бюджетни сфери като Пожарна, Спешна помощ, Болници, държавни предприятия ( пример: Владивосток, където 2500 души летят на пътя в близките дни ).

                        Няма къде да ги пренасочат и не стига, че ги съкращават/закриват, а в същото време не им плащат заработеното. Примерите са хиляди от всички региони в манголия.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение
                          Гайдаровский форум - 2016: выступление Германа Грефа - https://www.youtube.com/watch?v=Tkj3sE492To
                          Герман Греф е култов, такива изсказвания в така наречения "демократичен" запад изобщо не се допускат в централни СМИ.

                          Нещо старо и златно / Герман Греф о манипуляции народом
                          https://www.youtube.com/watch?v=YxNEd61PeXQ

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от barbaron


                            Биографията на Владимир Владимирович Путин - президент на Руската Федерация
                            Хуизмистерпутин: https://www.youtube.com/watch?v=azRiuBudWVc
                            Руски медии съобщиха, че пенсионери от Хакасия, която е в Русия, са се оплакали, че ще получат пенсиите си със закъснение. Според същата медия, възрастна жена от град Саяногорск, Русия се оплакала, че ще остане почти половин месец без пари, тъй като и казали, че изплащането на пенсиите на пенсионерите от руския град Саяногорск ще се забави с 2 седмици.
                            http://www.gazeta.ru/social/news/201..._8124089.shtml
                            В момента цената на барел руски петрол URALS се колебае около 26,5 $.
                            Last edited by Ivan2015; 15.01.2016, 18:18.

                            Коментар


                            • Въпросният ( друг ) примат с отричането на падежни форми в БГ език, отрича, че Левски е написал това писмо на Панайот Хитов:
                              --------------------------

                              Ако спечеля, печеля за цял народ - ако загубя, губя само мене си

                              Господин Панайоте,

                              Премного Ви благодаря, дето се потрудихте, че ме извадихте от болницата. Наистина бих умрял, ако бях стоял още няколко дни. Така исто [честно и предано] се трудите и за всичките ни събрани братя. И длъжни сме да Ви почитаме, защото сте и най-главният ни войвода [още от] началото на скупщината.
                              ...................
                              Чух, [че] щял си да отиваш във Влашко. Аз от 67-мо [1867 г.] досега не съм имал чест да сте се доверили на мен, да ми кажете по нещичко истинно. Но пак Ви моля и познавам за най-искрен и пръв любимец български, да дойдете при мен или да Ви пиша какво аз мисля да правя и ще го направя, ако рече Бог с Ваше позволение, ако го намерите благосклонно. И ще Ви моля да ми позволите, за което ако спечеля, печеля за цял народ - ако изгубя, губя само мене си. [За]то[ва] ще Ви моля, ако идите във Влашко, да дойдете да Ви кажа или да ми позволите да Ви пиша.
                              .........................
                              Ваш знаменосец: В. И. Ль-ский

                              Левски до Панайот Хитов, писано през март
                              или април 1868 г.
                              ----------------------------------------------------------------------

                              П.П. За тези гнусни комунистически уроди говорим в наши дни, на които ако се позволи, то БГ хистори ще започва от 1917 година с петолъчката, сърпа и чука.

                              Битката за БГ Империя е срещу тия продажни мекерета, които продължават да разнасят лъжите си, а не са прибрани на топло за държавна измяна

                              В момента посягат да унищожат и езика ни с идиотските си твърдения!! Писмото на Левски е пример за частична падежна форма, която се ползва в езика ни, а също така и във фолклора ни.

                              Спада към 9-те вида местоимения в езика ни и по-точно в частта ЛИЧНО местоимение ( това е уточнение за варварина Карлос, който твърди, че НЕ съществува )
                              Last edited by marandi; 15.01.2016, 17:38.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 8ball Разгледай мнение
                                Колега, тук не става въпрос за патриотизъм, а за финансова култура, стандарти и възприети начини за обявяване. Не можеш, да си правиш каквото искаш с тези неща.
                                Официално валутни единици се коментират в единствено число. Ти пак си окончавай и членувай, но в битовите си разговори.
                                Обикновено най-неграмотните, са най-гласовити! Изведено е като принцип от Дънър-Крюгер и печелят Нобелова награда за тази емпирична зависимост, в област медицина.

                                Накратко: Най-големите неграмотници - най-много реват над възпитаните грамотни хора и най-много искат да налагат невежеството си над останалите.

                                П.П. Видно е, че колегата си няма понятие на кое се вика в БГ език бройни числителни от първи и втори ред ( респективно окончанията, които трябва да приемат ).

                                Оставил съм го тук с другия примат, който твърди, че в БГ език нямало падежни форми, а личните местоимения се учат още в 3-ти клас и ясно е указано, че при тях се наблюдава частична падежна форма, която може да се ползва като дуплекс и също е правилна.

                                Толкоз за 2-та комунистически урода тук, които оспамиха темата с неграмотността. В същото време обвиняват доказали се участници с прекрасния си БГ език за "неграмотни". Колко познато, налЕ?

                                Коментар

                                Working...
                                X