IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съюз Русия - ЕС. Бъдеще или химера?

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
    За по-лесно осмисляне на възможностите, в случая от заглавието на темата
    ще добавя
    Турция в ЕС

    като това е само бъдеще, вероятно и скорошно, предвид съществуващи зависимости и някои събития от последно време...

    Нарастналият диалог между нашия премиер и турския и ролята, която Борисов приема да играе в полза на Турция в контекста на бежанската криза, навеждат на мисълта за очаквани новини...
    Само бегли щрихи от контактите:
    писмото на Ахмет Давутоглу до Бойко Борисов за Сирия

    Борисов отговаря на Давутоглу: Да, трябва всеобхватен подход на ЕС в сътрудничество с Турция

    А Турция, съвсем не свършва до Босфора

    Разликата между член на ЕС и съюз между отделни пълноправни страни - Русия - ЕС е най-кратко, че се избират полетата на договаряне.

    Вариант Русия член на ЕС, вече, поне в тези геополитически дадености, ми изглежда абсурден
    Ако го нямаше НАТО щеше да стане, ама Американците да са шефове на руснаците и да ги ебават, да ги праат на слуги и маймуни, както в момента праат с немците - не върви. Все пак хората си имат достойнство държава с най-голям боен ядрен арсенал и някви чикиджии да ти се надуват - няц, те не са като нас стотинкаджии за 30 сребърника дет пренаписахме конституцията 60 пъти е полза на Сашш и ЕС ......
    Last edited by michaelis12; 24.09.2015, 22:01.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
      За по-лесно осмисляне на възможностите, в случая от заглавието на темата
      ще добавя
      Турция в ЕС

      То ЕС не е замислен с идеята за добруване на народите, а за по-лесен контрол от банкерите!

      ЕЦБ, основният контрольор, подконтролиран от ФЕД и разните му там разновидности, СБ, МВФ и тем подобни!
      А Турция има армия, която ..... а, знам ли, много е важно НАТО доколко може да контролира турската армия!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от vankata23 Разгледай мнение
        Според мен успяла означава - ако спреш 100 души на улицата, 70 от тях да ти кажат, че са щастливи. В православните държави, не съм сигурен, дали ще ги докараш до 7.
        Религията е едно от основните "ходила" на обществото, да не кажа най-важното. Нашата част от християнството е много различна, от останалата. В останалата наблюдаваме желание за борба, да не докара царството небесно на земята, усилия, развитие, помогни си сам и бог да ти помогне. В православието, ние по-скоро гледаме на престоя ни на земята като нещо временно, чакаме възмездието.
        Веднага давам пример: с бълхарските полицици - какво мислят хората "и кфо, в гроба сички ,че сме равни!". Е да но това мислене не е продуктивно.. То се вижда де. Спри 10 души и те така.

        А цивилизацията мисля, е просто един етап от нашето развитие, без който не можем да минем. Но далеч не е крайната дестинация.
        Ееее, не си прав!
        Правило е в Америка да речем, никога да не се оплакваш!

        Че американците са най-големите потребители на успокоителни, меко казано, ама хич да не го отчитаме!
        В Америка задължително трябва да си усмихнат иначе някой може да те обяви за расист, без значение на цвета!
        Краткото ми "пребиваване" зад океана ме е шокирало с факта, колко хората имат нужда да споделят, но няма с кой!

        Обърни малко повече внимание на някой и той като удавник за сламка!
        Хората са подтиснати, недоволни, но нямат място за изразяване на недоволството си, защото цялата телевизионна помия ги убеждава, че живеят в най-богатата държава!

        Как да се оплачеш после! На кого?

        Ако имаш опит навън, сподели, инак е от пусто в празно!

        Коментар


        • За по-лесно осмисляне на възможностите, в случая от заглавието на темата
          ще добавя
          Турция в ЕС

          като това е само бъдеще, вероятно и скорошно, предвид съществуващи зависимости и някои събития от последно време...

          Нарастналият диалог между нашия премиер и турския и ролята, която Борисов приема да играе в полза на Турция в контекста на бежанската криза, навеждат на мисълта за очаквани новини...
          Само бегли щрихи от контактите:
          писмото на Ахмет Давутоглу до Бойко Борисов за Сирия

          Борисов отговаря на Давутоглу: Да, трябва всеобхватен подход на ЕС в сътрудничество с Турция

          А Турция, съвсем не свършва до Босфора

          Разликата между член на ЕС и съюз между отделни пълноправни страни - Русия - ЕС е най-кратко, че се избират полетата на договаряне.

          Вариант Русия член на ЕС, вече, поне в тези геополитически дадености, ми изглежда абсурден
          Last edited by съни(тя); 24.09.2015, 13:38.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
            ЕФтина червено-рубладжийска пропаганда е тази тема.
            Отново и отново мурзилската паплач прокарва откровените идиотии за Европа от Лисабон до владивосток.
            Единствения начин това да стане е същия, по който навремето България и другите страни от източна Европа се "присъединиха" към съветския блок.
            Ако въобще някога е имало предпоставки за такова нещо, то е щяло под една или друга фоема да се е случило отдавна. Само че има непреодолими цивилизационни различия между европейските и азиатските народи.
            Още по-големи различия има между европейците и северните варвари. Всъщност Европа свършва там, където започват дивашките полета.
            Идиотите засега са между Атлантическия и Тихия океан.На запад от Африка и на север от Южна Америка

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Колчо Слепеца Разгледай мнение
              Моди,
              БЪРЗО ЗАКЛЮЧВАААЙ !!!!
              Ето това имах предвид^ С оглед степента на израстналост на индивида!!
              М.... . ш..... ..й.о!

              Коментар


              • Моди,
                БЪРЗО ЗАКЛЮЧВАААЙ !!!!
                Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Сините камъни Разгледай мнение
                  Какво означава "успяла" държава?


                  А за съвместителство кой говори!
                  Въпросът е да няма конфронтация, каквато САЩ налагат с политиката си.

                  И тая думичка "цивилизация", ама много я обичате, като пишете измислици!
                  Какво е цивилизацията!

                  Цивилизацията е най-скоростното отдалечаване на човека от корените му, от земята, от същността му! Какво и се прекланяте, странна работа!
                  Според мен успяла означава - ако спреш 100 души на улицата, 70 от тях да ти кажат, че са щастливи. В православните държави, не съм сигурен, дали ще ги докараш до 7.
                  Религията е едно от основните "ходила" на обществото, да не кажа най-важното. Нашата част от християнството е много различна, от останалата. В останалата наблюдаваме желание за борба, да не докара царството небесно на земята, усилия, развитие, помогни си сам и бог да ти помогне. В православието, ние по-скоро гледаме на престоя ни на земята като нещо временно, чакаме възмездието.
                  Веднага давам пример: с бълхарските полицици - какво мислят хората "и кфо, в гроба сички ,че сме равни!". Е да но това мислене не е продуктивно.. То се вижда де. Спри 10 души и те така.

                  А цивилизацията мисля, е просто един етап от нашето развитие, без който не можем да минем. Но далеч не е крайната дестинация.
                  #dagoduhatbednite

                  Коментар


                  • Съюз Русия - ЕС. Бъдеще или химера?

                    Хайде стига с тия съюзи, в които участва Русия..
                    Предишният Съюз още го помним. Незабравим е.
                    Нерушим!!! Оппаа, грешка, рушим е.. Нека си остане така..

                    С оглед степента на израстналост на индивида (или изостаналост, все тая), е пределно и прекалено лесно, да се прогнозира, коя част на света ще се освести последна и ще пожелае, да живее достойно. За съжаление, нашият манталитет е прекалено близък до манталитета на тази част от света, живеем по техния модел, развиваме се почти с техния темп. Да, в ЕС сме, но там сме географски, а умствено сме в Русия, тоест -изостанали сме.
                    М.... . ш..... ..й.о!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                      Но друго ме мъчи повече от отношенията Европа-Русия.

                      Поне веднъж в годината препрочитам една от любимите си книжки: До Чикаго и назад, понякога и други стари книги за Америка... реве ми се, направо ми се реве !!!

                      Имаше един филм от началото на "преходът" - "Искам Америка" - е: и аз си искам Америка - но не тази, а ОНАЗИ. Искам Америка на Едисон, Марк Твен и Хенри Форд - Америка, в която няма бедни, Америка, в която трима "балкански субекти" може да се намъкнат в Белият дом или военното министерство и да си зяпат, без никой да ги спира, Америка, която е лидер и упование на света, без никому да налага да и се кланя, Америка, в която всеки може да започне от нулата и да стане достоен човек, а не да се реди пред кухнята за бедни, Америка в която милионеринът и обущарят седят редом в театърът и не можеш ги различи кой кой е.
                      Не искам Америка на обонго и клинтънова, не искам Америка, която причинява войни по целия свят, не искам Америка, която подтиска, вместо да окрилява човечеството. Тая Америка не ми харесва.

                      Осъзнава ли светът каква Америка е загубил ?????


                      Америка отново трябва да бъде лидер - и да поведе светът, вместо да го тъпче за своя угода. Америка, Европа, Русия Китай трябва да си подадат ръце и да решават проблемите на светът, вместо САЩ да ги създават... но това няма как да стане, докато начело на САЩ не застанат честни и достойни хора.
                      Ти да не би да си участник в някои конкурс за красота
                      п.п.Извинявай просто не се стърпях

                      Коментар


                      • Така като го гледам аз не виждам да има съюз между Русия и ЕС защото Сашш не дават ..... по-скоро нещо ядрено или ако бъде нещо изтреляно посока Русия оня да им прати всичките 11 000 атомни бомби на Сашш и да се приключва филма, защото американското племе пречи на света да живее .....

                        World is Not Enough: US May Station Advanced Nuclear Weapons in Germany
                        http://sputniknews.com/military/2015...027375224.html

                        US Plans to Modernize Nukes in Germany Cause Concern to Russia
                        http://sputniknews.com/europe/20150922/1027333999.html

                        Russland warnt USA vor Atombomben in Deutschland
                        http://deutsche-wirtschafts-nachrich...n-deutschland/

                        Коментар


                        • Еффтина рубладжийска тема е тва ама, американския лакей Бат Боко и неговата свита сега ше го бодне на такива тъпаци кат Имхотепа със Сирийска подкрепа ....

                          И България настоява за приемен център за бежанци в страната
                          До края на ноември такива трябва да има в Гърция и Италия, а ЕС ще предостави на кризисните райони с 1 млрд. евро

                          http://www.investor.bg/evropa/334/a/...ranata-202849/

                          Коментар


                          • ЕФтина червено-рубладжийска пропаганда е тази тема.
                            Отново и отново мурзилската паплач прокарва откровените идиотии за Европа от Лисабон до владивосток.
                            Единствения начин това да стане е същия, по който навремето България и другите страни от източна Европа се "присъединиха" към съветския блок.
                            Ако въобще някога е имало предпоставки за такова нещо, то е щяло под една или друга фоема да се е случило отдавна. Само че има непреодолими цивилизационни различия между европейските и азиатските народи.
                            Още по-големи различия има между европейците и северните варвари. Всъщност Европа свършва там, където започват дивашките полета.
                            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от vanevski Разгледай мнение
                              Няма нито една успяла православна държава -случайно ли е това?Оттук и извода,че съвместителство е невъзможно на сегашното развитие на цивилизациите ЕС и Русия-невъзможна мисия!
                              Какво означава "успяла" държава?


                              А за съвместителство кой говори!
                              Въпросът е да няма конфронтация, каквато САЩ налагат с политиката си.

                              И тая думичка "цивилизация", ама много я обичате, като пишете измислици!
                              Какво е цивилизацията!

                              Цивилизацията е най-скоростното отдалечаване на човека от корените му, от земята, от същността му! Какво и се прекланяте, странна работа!

                              Коментар


                              • Срещата на Русия със Западната цивилизация винаги е предизвиквала смут в "широката "руска душа от самото начало на създаването и като държава!. След татарските нашествия и завладяване към края на 17 век съществуването на Зап.цивилизация вече не може да бъде пренебрегвано и се превръща в предизвикателство за Русия. Отговорът е модернизацията, започната от Петър I.
                                Този отговор е доброжелателен, но страда от недостатъка, обикновен в такива случаи: неговият автор мисли, че може да заема избирателно елементи от чуждата цивилизация и да постигне същия резултат като нея.

                                Чърчил казва за "руските приятели":„Общувайки по време на войната с нашите руски приятели и съюзници, аз стигнах до извода, че те най-много се възхищават от силата и най-малко уважават слабостта, най-вече военната.“

                                Според Тойнби православната цивилизация е цезаро-папистка или винаги подчинена на власта! Няма нито една успяла православна държава -случайно ли е това?Оттук и извода,че съвместителство е невъзможно на сегашното развитие на цивилизациите ЕС и Русия-невъзможна мисия!
                                Лъжата е участ на робите. Свободните хора са длъжни да говорят истината.-

                                Коментар

                                Working...
                                X