IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Русия (3)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
    Годината е в средата и още няма официални данни за К2 - ти работиш с прогнозни.

    Изчакай няколко месеца, пиле шаренко, че още нищо не си видял какво ще се случва.

    П.П. Запей ми за Катюша да'е ... - обичам да я слушам тая песньовка
    Ако трябва да сме точни , ти почна темата да да дъвчеш днес че и епитети да раздаваш пък сега са правиш на ни лук ял ни лук мирисал ....така че ти почакай преди да плямпаш ......
    И един съвет , голям залък кажи , голяма дума не казвай щот у форума се помни ....
    Last edited by markoci; 03.08.2015, 23:34.
    Не спори с идиот-соросоид! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от markoci Разгледай мнение
      Да ти припомня кво си писал щот явно забрави и ми говориш за салда.

      Ти твърдеше че Русия ша имали износ 300 милиарда тая година ... за салда и т.н. дума не е ставало. Сега кат не ти отърва почваш да подменяш темата на спора ....както винаги
      Годината е в средата и още няма официални данни за К2 - ти работиш с прогнозни.

      Изчакай няколко месеца, пиле шаренко, че още нищо не си видял какво ще се случва.

      П.П. Запей ми за Катюша да'е ... - обичам да я слушам тая песньовка

      Коментар


      • А ето какво ти доказвам ази, не говоря за търговско салдо щот това не е спора а само за сумата на износа .....износ на стоки плюс износ на услуги........207,8 милиарда за първото полугодие.........кат го удвоиш за цялата годинка ще получиш 415 милиардета износ ......колкото и да не ти харесва това е положението....:

        1. Експорта на стоки от Русия за първото тримесечие по официални данни цени FOB е 89,9 милиарда долара. Отделно експорта на услуги е 11,8 милярда долара.

        Общ експорт на първото тримесечие 101,7 милиарда долара.
        Търговски излишък 36 милиарда долара.


        2. За второто тримесечие официалните данни не са готови още , има предвалителна оценка за сега и тя е:

        Експорта на стоки от Русия за второто тримесечие по официални данни цени FOB е 92,7 милиарда долара. Отделно експорта на услуги е 13,4 милярда долара.

        Общ експорт на второто тримесечие 106,1 милиарда долара.
        Търговски излишък 34,9 милиарда долара.


        ОБЩО ЕКСПОРТ ЗА ПЪРВАТА ПОЛОВИНА НА 2015 ОТ РУСИЯ 207,8 МИЛИАРДА ДОЛАРА. ТЪРГОВСКИ ИЗЛИШЪК 70,90 МИЛИАРДА ДОЛАРА.

        Извини ся бе Лясковски ......то не бяха обиди и квалификации пък пак не си бил в час както винаги !!!!

        Източници:

        http://aftershock.su/?q=node/320385

        http://www.cbr.ru/statistics/?PrtId=svs

        п.п.

        Както винаги като видиш че не си прав , тихомълком се мъчиш да подмениш темата на спора и почваш да спориш за нещо друго.

        Прая ти го шареничко а дано вдянеш
        Last edited by markoci; 03.08.2015, 23:32.
        Не спори с идиот-соросоид! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение
          Хах, Маранди ще вземе да познае за октомври. А Плевню или не, показа се повече мъж от Бойко, дето само на фасон го докарва, иначе е по-нисък от тревата.
          Обиждаш пророк Маранди с това "познаване" - казано е още миналата година, че ще се случи, защото БГ матрьошките не могат да ми дефинират какво значи фалит, а все питат кога щяла да фалирга Монголия.

          Затова им дадох нишан да гледат октомври месец и Хаяско

          Коментар


          • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
            Това по повод фъчкането на Моркуфа, че Монголия щяла да направи тази година 2015 приход от износ 400 млрд.

            Е, смятаме ги от Гъзпром около 100 млрд. от петрол 110 млрд. станаха 220 да кажем, ами то това са 70% от целия им износ.

            Хакваме още 1/3 и се получават около 300 млрд.


            П.П. Само, че тук превърнахте темата в комуне пропаганда, а не чиляк да влезе и да научи нещо ново. Само некви мантри за най-най-най- ...
            Да ти припомня кво си писал щот явно забрави и ми говориш за салда.

            Ти твърдеше че Русия ша имали износ 300 милиарда тая година ... за салда и т.н. дума не е ставало. Сега кат не ти отърва почваш да подменяш темата на спора ....както винаги
            Не спори с идиот-соросоид! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от The Big One Разгледай мнение
              Щом дори Плевньо заяви че руШняците са помияри ,значи смятайте - "свирен" е Путия.

              Отиде матюшка.
              Хах, Маранди ще вземе да познае за октомври. А Плевню или не, показа се повече мъж от Бойко, дето само на фасон го докарва, иначе е по-нисък от тревата.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от vankata23 Разгледай мнение
                Не знам колко е в Катар, но бърза справка в гугъл показва, че имат същия десятък като в БГ.
                За учителската заплата - не съм сигурен как да го коментирам това.В БГ не е главния проблем заплатата, а качеството на кадрите. Аз изучавах руски в математическата...що? Защото на директора жена му беше рускиня..малко е потресаваща ситуацията. Честно казано съм доволен, че ме понаучиха малко на руския, но като се абстрахираме от това...цялата ситуация е сбъркана... И не толкова заради заплатите. На фона на възнагражденията в частния сектор - смятам учителските заплати за напълно нормални.

                А колкото до ВМЗ - За ВМЗ-то, не се е намерил кой да го приватизира да видиш как ще печели, ама да не се окаже, че не печели щото трябва някой да приватизира?
                Дори така да е - пак държавата е кофти собственик (защото се управлява от кофти хора) и е по-добре за теб и за всички останали да има един частник с огромна печалба и да плаща десятъка, отколкото ти да спонсорираш завода за оръжие с данъците си... Поне аз така си ги мисля нещата.

                А АПР, мисля са собственост на Маерск-а.
                И в общи линии форумите са си за убиване на време, ама заради такива хора като теб си заслужава, понеже все научавам нещо смислено и се получава приятен разговор. В хиляди пъти по-добре от това да чета как русия еди си кфо, бори се с лошите и т.н.
                То няма лошо да се убива време, особено ако човек може да си сравни мирогледа. Но е полезно да има риторика иначе си е само пенявене.
                За учителите примерът е най-брутален, особено за нас. Не може да плащаш смешни заплати на преподавателите и да очакваш да има продукт, който да помогне на хората да дръпнат напред. Заплатата и материалната база имат значение, макар да не са единствените. Кат няма пара и даскалите ще бягат да стават магазинери в чужбина и няма да има млади преподаватели. Ефекта от ниското образование го знаем какъв е, а и по-лошо ще става.
                Мантрата, че само частното е ефективно е дълбока заблуда. Каубойският капитализъм тук по никакъв начин не помага да видим високата ефективност на частното. Има сфери, в които държавата може да развива ефективно бизнес, но нашия проблем е, че всеки гони келепира. Не че медиците на запад не са "корумпирани" от фармацефтичните компании, ама къде по-лесно е да се каже, че държавното е разсипия. За съжаление в Б-я това е точно така, ама щото няма отчетност и отговорност.
                За десятъка в Катар си много прав. Сменен бил от 35 % на 10 % вече. Което не променя факта, че е едва ли концесионната е 1,5 %.

                Коментар


                • Щом дори Плевньо заяви че руШняците са помияри ,значи смятайте - "свирен" е Путия.

                  Отиде матюшка.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение
                    Набързо, че да не губим на хората времето.

                    Правиш ли разлика между такси и данъци на български? Ще помогна в Катар имаш сериозни данъци, тук 10 % върху печалбата. Е затуй си трябва сериозна такса, като не му харесва на концесионера, да си копа в Канада. Нали нямало кинти в таз работа, за какво им е да го бъхтят тоз път от другоя край на света?
                    Щом пладнешките грабежи са "чудо голямо" за теб, то тогава моля не мръкай ако нещо не ти допада тук - я път, я инфраструктура. Колко взема един учител в Дания и колко в Б-я? За здравеопазването провери в Австрия каква пара отделя държавата и ще видиш "големите чудеса".
                    За ВМЗ-то, не се е намерил кой да го приватизира да видиш как ще печели, ама да не се окаже, че не печели щото трябва някой да приватизира? Пробелмът е, че няма как да заиграе гьостерицата да видим ще краде ли някой от държавното.
                    Да Maersk Oil and Gas е средна ръка компания, има къде по-големи петролни компании. Не бъркай с APM Group.
                    Хубаво, че не прие написаното за лична нападка, щот не беше. Има шанс да разбереш, че е възможно да има повече от една гледна точка и понякога по-вярната да не е твоя.
                    Не знам колко е в Катар, но бърза справка в гугъл показва, че имат същия десятък като в БГ.
                    За учителската заплата - не съм сигурен как да го коментирам това.В БГ не е главния проблем заплатата, а качеството на кадрите. Аз изучавах руски в математическата...що? Защото на директора жена му беше рускиня..малко е потресаваща ситуацията. Честно казано съм доволен, че ме понаучиха малко на руския, но като се абстрахираме от това...цялата ситуация е сбъркана... И не толкова заради заплатите. На фона на възнагражденията в частния сектор - смятам учителските заплати за напълно нормални.

                    А колкото до ВМЗ - За ВМЗ-то, не се е намерил кой да го приватизира да видиш как ще печели, ама да не се окаже, че не печели щото трябва някой да приватизира?
                    Дори така да е - пак държавата е кофти собственик (защото се управлява от кофти хора) и е по-добре за теб и за всички останали да има един частник с огромна печалба и да плаща десятъка, отколкото ти да спонсорираш завода за оръжие с данъците си... Поне аз така си ги мисля нещата.

                    А АПР, мисля са собственост на Маерск-а.
                    И в общи линии форумите са си за убиване на време, ама заради такива хора като теб си заслужава, понеже все научавам нещо смислено и се получава приятен разговор. В хиляди пъти по-добре от това да чета как русия еди си кфо, бори се с лошите и т.н.
                    #dagoduhatbednite

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от markoci Разгледай мнение
                      И понеже ми е ясно че не знаеш кво е търговски баланс, чети бе :

                      1. Търговски Баланс – стоков, видим. Включва износа и вноса на стоките. Валутната сума на всички изнесени стоки се отразяват в актива на търговския баланс (кредитни операции, защото изразяват постъпления), а на всички внесени се отразява в пасива на търговския баланс (дебитни операции, защото изразяват плащания). Разликата между вноса и износа се нарича салдо (Sdo ). То бива активно и пасивно
                      Моркуфф,

                      първо благодаря, че си се постарал да качиш 2-те таблички, че аз ремонтя в къщи и нямам време.
                      ---------------------
                      Сега - когато говориш за търг. баланс - гледаш таблица 1 и там пише 182.50+
                      Ако ще добавяш този на услугите - той е на 17.70-

                      Уточни се кое салдо искаш да смяташ в момента? Не може да добавяш актив (+) от услуги, а да зачеркнеш (-), който е по-голям.

                      Накратко при (промишлено производство) се води на инглиш салдо е + и си прав, но при услуги е на -

                      Па ти хващаш салдо от промишлено производство и го събираш с износ на услуги ( но това не е салдо, защото забравяш, че те също така внасят услуги и в случая са повече от изнесеното ). Затова знак салдо при тях е минус.

                      Наздраве, че пресъхнах от толкоз писане!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от OMG Разгледай мнение
                        То пък едно ритане с миниатюрните крачета ...
                        И кривички...

                        Коментар


                        • То пък едно ритане с миниатюрните крачета ...
                          Yeah

                          Коментар


                          • А бе шведката за какво я наритаха

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от vankata23 Разгледай мнение
                              Хубаво де, аз аргументи не видях. Нито един не се сети да изкара никаква дата.

                              https://www.pwc.com/en_GX/gx/energy-...-royalties.pdf

                              Ето дата. И какво излиза? Че масова практика за златодобива е между 2 и 5%. При нас е малко по-малко. Голямото чудо. А тая мантра се дрънка В крайна сметка от 2-3 години се дудня за криливите 2% разлика.

                              А за държавата какъв стопанин е - само кажи ВМЗ Сопот и повече няма какво да коментираме. Оръжеен завод на загуба. Живи и здрави.


                              За златодобива, каква би била оптималната комисионна и т.н., аз отново не смятам, че е прост пример/анализ.

                              За Мерск - за тях знам, че вадят половината нафта на Катар - не съм сигурен ти за коя компания говориш. А за данъците в ДК - направи ги същите в БГ и системата ще колабира на 2-рото тримесечие.
                              Набързо, че да не губим на хората времето.

                              Правиш ли разлика между такси и данъци на български? Ще помогна в Катар имаш сериозни данъци, тук 10 % върху печалбата. Е затуй си трябва сериозна такса, като не му харесва на концесионера, да си копа в Канада. Нали нямало кинти в таз работа, за какво им е да го бъхтят тоз път от другоя край на света?
                              Щом пладнешките грабежи са "чудо голямо" за теб, то тогава моля не мръкай ако нещо не ти допада тук - я път, я инфраструктура. Колко взема един учител в Дания и колко в Б-я? За здравеопазването провери в Австрия каква пара отделя държавата и ще видиш "големите чудеса".
                              За ВМЗ-то, не се е намерил кой да го приватизира да видиш как ще печели, ама да не се окаже, че не печели щото трябва някой да приватизира? Пробелмът е, че няма как да заиграе гьостерицата да видим ще краде ли някой от държавното.
                              Да Maersk Oil and Gas е средна ръка компания, има къде по-големи петролни компании. Не бъркай с APM Group.
                              Хубаво, че не прие написаното за лична нападка, щот не беше. Има шанс да разбереш, че е възможно да има повече от една гледна точка и понякога по-вярната да не е твоя.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                                Не беше ли ти който се хвалеше колко било евтино при теб и беше дал цените на някаква пицария?
                                Извинявай ако съм се объркал. И системата няма да колабира ако всички плащат данъци и не се краде
                                Объркал си се.

                                А за системата си прав. С уговорката, че няма да плащат всички и ЩЕ се краде. Дефакто - системата ще колабира.
                                #dagoduhatbednite

                                Коментар

                                Working...
                                X