IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Русия (3)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Добре, това е бил твоят начин.
    За мен начинът да стана добър, съвестен и да ценя живота бе трудът.
    Сега съм благодарен на късмета си, че имах този начин.
    С риска да обидя детското в теб, заявявам, че още като дете прецених, че "Мурзилка" не струва. Това чувство за преценка ме е водило безпогрешно винаги в предимно самостоятелните ми начинания до днес.
    А аз не се боях да греша. И ей нА, също съм жив и държа проект за доста милиони.
    - Определено, соц-ът е виновен

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
      Като чета тук, и току си давам сметка, как някак - според "правилните" - само , видиш ли, "мурзилковци" сме били обект на психическа обработка. И, затова, сме останали прости. Са, кат са замисля, по тази "логика", ако бих бил "умен", правилен и т.н., да бях избягал.
      Ей тъй нА, щото видите ли, някой някога "насила" ме бил вкарал в "грешната" матрица.
      Сори, мОмци. Не минава номерът.
      Сега..
      Да те вкарат е едно, да се поддадеш - е съвсем друго.
      Дразнещ е самият опит за манипулация.
      Че е тъп и плосък, е ясно. То остана и да се поддадеш на един български партиец с руски мераци, били те и насилствено натикване на периодично издание за деца.
      М.... . ш..... ..й.о!

      Коментар


      • Като чета тук, и току си давам сметка, как някак - според "правилните" - само , видиш ли, "мурзилковци" сме били обект на психическа обработка. И, затова, сме останали прости. Са, кат са замисля, по тази "логика", ако бих бил "умен", правилен и т.н., да бях избягал.
        Ей тъй нА, щото видите ли, някой някога "насила" ме бил вкарал в "грешната" матрица.
        Сори, мОмци. Не минава номерът.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
          Руснаците нямат традиции в комиксите. Те са по картинките в голям формат, инфантилни, с много цветове, За невръстна възраст хващаха. В Пиф имаше Рахан и други некви такива, имаше сглобяема играчка. На едно съседче му ги носеха от Гърция, а също ги взимаше от детенце на некъф африкански дипломат. Събирахме се 7-8 деца и скупчени ги разглеждахме. Но не бива да си избиваме съжаленията за робската съдба с подигравки към нещо, дето се е стремяло да ни направи добри, съвестни, с чувство за красотата и любов към живота. Може и да не е успяло, ала реалността беше достатъчно сурова. Междудругото, има един сайт "Нашето детство" където с носталгия към соцзиализма си споделят детски спомени и артефакти. Много интересни неща могат да се открият там. А в Моята библиотека открих Чичо Стоян. Открих Гъбарко и други култови произведения за деца. С Гъбарко се бъзикахме през пубертета и след това, но не в обидния смисъл, който прозира от "мурзилките".
          Добре, това е бил твоят начин.
          За мен начинът да стана добър, съвестен и да ценя живота бе трудът.
          Сега съм благодарен на късмета си, че имах този начин.
          С риска да обидя детското в теб, заявявам, че още като дете прецених, че "Мурзилка" не струва. Това чувство за преценка ме е водило безпогрешно винаги в предимно самостоятелните ми начинания до днес.
          М.... . ш..... ..й.о!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
            - То добре, че не се изпускаш, налЭ.
            А дето толкова си можели - вижте някои, в каква система живееха едните, в каква-другите, вижте още много работи, и тогава пак, който е безгрешен, да хвърли камък. Световете в които живеехме, бяха различни.
            Ама явно, някои не разбират, ТОВА какво означава.
            Абе, като си го спомня и веднага ме резва в слабините. Още малко и ще се изпусна - ваааааааа

            Коментар


            • Първоначално изпратено от stabwound Разгледай мнение
              Беше забранен до 86та някъде, след това го имаше в книжарници преиздаден на български. Имаше и оригинали по...18 лева... Никой не си купуваше.

              Съпоставката Пиф - Мурзилка можем да я открием във всяка една област на живота..
              Резултатите са предизвестени в полза на Пиф, защото братушките толкова си могат.
              Руснаците нямат традиции в комиксите. Те са по картинките в голям формат, инфантилни, с много цветове, За невръстна възраст хващаха. В Пиф имаше Рахан и други некви такива, имаше сглобяема играчка. На едно съседче му ги носеха от Гърция, а също ги взимаше от детенце на некъф африкански дипломат. Събирахме се 7-8 деца и скупчени ги разглеждахме. Но не бива да си избиваме съжаленията за робската съдба с подигравки към нещо, дето се е стремяло да ни направи добри, съвестни, с чувство за красотата и любов към живота. Може и да не е успяло, ала реалността беше достатъчно сурова. Междудругото, има един сайт "Нашето детство" където с носталгия към соцзиализма си споделят детски спомени и артефакти. Много интересни неща могат да се открият там. А в Моята библиотека открих Чичо Стоян. Открих Гъбарко и други култови произведения за деца. С Гъбарко се бъзикахме през пубертета и след това, но не в обидния смисъл, който прозира от "мурзилките".

              Коментар


              • Първоначално изпратено от stabwound Разгледай мнение
                Към края на соца беше по-лабаво, спор няма..
                Говоря ти за лето 1975-то.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                  В моето учехме "само" 1000 деца, ама не видях един уплашен ни от Мурзилка, ни от Веселые картинки. Съжалявахме, че не можем да намерим PIF и тати, лека му пръст, като ходи във Франция, ни донесе цяла купчина. нито го биха, нито му се караха, нито нищо: напълно спокойно и ведро.
                  Сигурно, ще ме обвините в каквото се сетите, ама истината е такава.
                  Към края на соца беше по-лабаво, спор няма..
                  М.... . ш..... ..й.о!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от stabwound Разгледай мнение
                    В моето училище учеха 3000 деца. Всички "получаваха с радост" руско издание.
                    В моето учехме "само" 1000 деца, ама не видях един уплашен ни от Мурзилка, ни от Веселые картинки. Съжалявахме, че не можем да намерим PIF и тати, лека му пръст, като ходи във Франция, ни донесе цяла купчина. Нито го биха, нито му се караха, нито нищо: напълно спокойно и ведро.
                    Сигурно, ще ме обвините в каквото се сетите, ама истината е такава.

                    P.S.
                    Отделно, такъв италиански патлак с кабзи ни донесе, само дето не беше истински...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
                      Имах една детска книжка с неква граничарска тематика. От нея наистина изскачаше страшен, небръснат ръбат диверсант. Много ме беше страх от него. Сега като си спомня ме напушва.
                      - То добре, че не се изпускаш, налЭ.
                      А дето толкова си можели - вижте някои, в каква система живееха едните, в каква-другите, вижте още много работи, и тогава пак, който е безгрешен, да хвърли камък. Световете в които живеехме, бяха различни.
                      Ама явно, някои не разбират, ТОВА какво означава.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
                        Не беше насила. Никой не може те принуди. Хората масово бяха бедни и си брояха стинките за такива издания. Пък и не бяха много качествени. Като поотраснах към 4-и клас открих "Космос", после май "Наука и техника" беше и други, които се списваха далеч по-занимателно от детските списания.
                        Баш си беше насила.

                        "Кажете на родителите си, да ви дадат пари за абонамент за едно българско и едно руско издание."

                        Кой нормален иначе щеше да се абонира за руско издание?
                        М.... . ш..... ..й.о!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                          Мен никой не ме е карал насила. Сигурно, щот'съм дръта номенклатура.

                          P.S.
                          PIF си е еталон, дума да няма. И много ми харесваше. Имат вкус.
                          В моето училище учеха 3000 деца. Всички "получаваха с радост" руско издание.
                          М.... . ш..... ..й.о!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от stabwound Разгледай мнение
                            В училищата ОСВЕН РУСКИЯТ ЕЗИК, НАСИЛА ТЕ КАРАХА И ДА СЕ АБОНИРАШ ЗА ЕДНО БЪЛГАРСКО И ЕДНО РУСКО ИЗДАНИЕ.

                            ВЕЧЕ ЗНАЕШ.

                            РАДВАМ СЕ, ЧЕ ПОМОГНАХ НА НЕЗНАЕЩ.
                            Не беше насила. Никой не може те принуди. Хората масово бяха бедни и си брояха стинките за такива издания. Пък и не бяха много качествени. Като поотраснах към 4-и клас открих "Космос", после май "Наука и техника" беше и други, които се списваха далеч по-занимателно от детските списания.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
                              Да сравняваш Пиф с Мурзилка си е некоректно. Пиф беше май до края на 70-те недостъпен, почти забранен. После го пуснаха и него по реповете. Не искам да ги сравнявам, нито по въздействие, нито по естетика. Но детската тематика си е детска и с нея е редно да се гаврим само във вицовете с черен хумор.
                              Беше забранен до 86та някъде, след това го имаше в книжарници преиздаден на български. Имаше и оригинали по...18 лева... Никой не си купуваше.

                              Съпоставката Пиф - Мурзилка можем да я открием във всяка една област на живота..
                              Резултатите са предизвестени в полза на Пиф, защото братушките толкова си могат.
                              М.... . ш..... ..й.о!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                                Бреййй, не знаех, че от страничките на детско списание са изскачали едни злодеи и са те млатили по нощите, да го ева. Наистина, лОши рушняци, лоши! Тва, да мъчиш дете, като го абонираш насила...
                                - Тряа са избият, изколят, изтрият от учебниците. И някой да не си помисля нещо, не! било е кошмарен мокър сън, свършил е...
                                Имах една детска книжка с неква граничарска тематика. От нея наистина изскачаше страшен, небръснат ръбат диверсант. Много ме беше страх от него. Сега като си спомня ме напушва.

                                Коментар

                                Working...
                                X