IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доналдът - ПРЕЗИДЕНТ !!!!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

    За Китай, е напълно нормално да му дадеш отстъпка до 2030, по простата причина че трябва да му се помага(от гледна точка на световния просперитет).
    Другото с производствата, наличието на тези фабрики там са много сдържащ фактор по принцип (кой ще ходи да си бие купувачите??? )

    За жужи, питането ми е защо отказва стенограми от разговорите си с него, че срещи трябва да има ок,
    ама баш с този де си рекламира бомбите как атакуват Флорида, да отказваш стенограми? Что то не так!
    Отделно, че всички санкции ги е пускал само ако е нямал избор (примерно, наложи се да ги вкарат във военния бюджет мисля, че да ги разпише)
    а всички санкции за които е имал възможност, са спрени и/или неизпълнени...
    E на китай достатъчно им се помогна. Втора икономика са в света, а и си покрадват на воля. Кво казваш, да изнесем всичко натам, това национална сигурност няма значение. А национална сигурност не е само 5г, с тоя вирус се видя докъде доведе износа на фармацевтиката, забрави ли?
    Колкото за жужито въобще не знам за какви стенограми говориш. Ако е имало нещо нередно да са опитали пак да го импичнат.
    А и ти казах, за мен е по-важно че е извънсистемен играч който доказа че САЩ са на първо място за него.
    Е по-долу има прилично обяснение защо се появяват хора като него.
    Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
      А разбрахте ли или още не какво се случи в Пенсилвания?

      Judge ruled ballots that were previously set aside should not be counted


      https://www.foxnews.com/politics/pen...anged-deadline



      А сега се очаква решение на върховния съд по повод има ли право съдът в Пенсилвания да удължава времето в което се приемат бюлетини по пощата.
      Бас държа че решението ще е че няма право...


      Някой тука беше писал, че съдиите във Върховния Съд са традиционалисти, а и ще гласуват със главата и сърцето си, чак после, по партийна лоялност.
      Сложен казус, например корпоративните данъци във Делауеър и Невада са несравними със този във Калифорния, различни закони имат на федерално ниво, защо във гласуването да е еднакво ??
      Да не говорим за наказателното право, женитбите, абортите, търговското право.
      Last edited by распутин; 12.11.2020, 23:26.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

        Аз и сатс и Мишо ги уважавам




        Коментар


        • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

          Не съм против споразумението. Но в него има неща с които не съм съгласен.
          Например в САЩ спират да копаят въглища, а го преместват в Индия и някакви африкански страни. На пръв поглед е добре за САЩ. Обаче се оказва че затварят тук мините, тия в Западна Вирджиния ги изритват на улицата, а отварят работни места там, на друго място. Тоест, в света пак ще се кóпа и гори същото количество въглища. Само че работа ще загубят американци.
          Второ нещо. В Китай тези правила влизат в сила ... 2030. Несправедливо ми се вижда, а на теб?

          Ся за разговорите му с жижито какво да кажа - аз ако бях, също щях да разговарям с него. Няма как да знам какво мисли без да имам лично впечатление. Все пак САЩ и Русия не са във война? Както виждаш, доста вреди им нанесе, а не би трябвало да те учудва че всичките ти подозрения идват пак от ... фейк нюз.
          То това си е идеята на либерастията в щатите и Европа. Изнасят производството в Китай и Индия, приемат милиони мигранти всяка година, Със зелените сделки вдигат непрекъснато цените на енергията и оставят хората без личен транспорт. На практика болшинството ще стигнат да социалните грижи, което е и основната цел. Следва Безусловен Базов Доход и разбира се комунизъм. Пълен контрол и въдворяване на населението. И много ги е страх от Путин.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
            Затова и все повече нови партии се наблюдават в Западна Европа, затова се случи Фараж в Англия, Льо Пен във Франция, АФД в Германия и пр.

            Затова се случи и Тръмп в САЩ. Просто той не беше политик от кариерата. И съответно отвя всички. Съответно "статуквото" - медии и политици от кариерата са против него. Против Фараж са, против Льо Пен са, против АФД са.
            юни 2016 = Референдума за Брексит,
            юли 2016 - Номинацията на Тръмп за президент (другите за Круз, Рубио ..... и джейкъб буш, о боже)

            Да, съгласен съм, заплаха не е ли за либералите, че народа в Западния свят е вече узрял за истински промени (или се връзва на техни популисти, да отпушат напрежението)
            В смисъл, със засилването силата на независимото мнение във Интернет, Кликата започва да губи от остаряващия си остен - Медиите, да не говорим за остарялите морални политики и доктрини, крадящи от ляво и от дясно, само за да се харесат.
            Не бих сравнил Фараж, Волен, Льо Пен и Тръмп.
            Тия дето плюят Тръмп, да го сравнят със Рижавия носител на Промяната във Англия.
            Непостоянен, нехранимайко, последно водеше седмична колонка във един вестник, уволнен като външен министър след няколко месеца, написал ода за Ердоган и една симпатична коза, .....
            Last edited by распутин; 12.11.2020, 22:54.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

              Не съм против споразумението. Но в него има неща с които не съм съгласен.
              Например в САЩ спират да копаят въглища, а го преместват в Индия и някакви африкански страни. На пръв поглед е добре за САЩ. Обаче се оказва че затварят тук мините, тия в Западна Вирджиния ги изритват на улицата, а отварят работни места там, на друго място. Тоест, в света пак ще се кóпа и гори същото количество въглища. Само че работа ще загубят американци.
              Второ нещо. В Китай тези правила влизат в сила ... 2030. Несправедливо ми се вижда, а на теб?

              Ся за разговорите му с жижито какво да кажа - аз ако бях, също щях да разговарям с него. Няма как да знам какво мисли без да имам лично впечатление. Все пак САЩ и Русия не са във война? Както виждаш, доста вреди им нанесе, а не би трябвало да те учудва че всичките ти подозрения идват пак от ... фейк нюз.
              За Китай, е напълно нормално да му дадеш отстъпка до 2030, по простата причина че трябва да му се помага(от гледна точка на световния просперитет).
              Другото с производствата, наличието на тези фабрики там са много сдържащ фактор по принцип (кой ще ходи да си бие купувачите??? )

              За жужи, питането ми е защо отказва стенограми от разговорите си с него, че срещи трябва да има ок,
              ама баш с този де си рекламира бомбите как атакуват Флорида, да отказваш стенограми? Что то не так!
              Отделно, че всички санкции ги е пускал само ако е нямал избор (примерно, наложи се да ги вкарат във военния бюджет мисля, че да ги разпише)
              а всички санкции за които е имал възможност, са спрени и/или неизпълнени...

              Коментар


              • А разбрахте ли или още не какво се случи в Пенсилвания?

                Judge ruled ballots that were previously set aside should not be counted


                https://www.foxnews.com/politics/pen...anged-deadline



                А сега се очаква решение на върховния съд по повод има ли право съдът в Пенсилвания да удължава времето в което се приемат бюлетини по пощата.
                Бас държа че решението ще е че няма право...



                Last edited by Имхотеп; 12.11.2020, 22:27.
                Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                  Някой не се ли замисля, че има само една управляваща партия със два клона в САЩ, след 1853 год ?
                  Огромната омраза срещу Тръмп е че, първо дето ги изигра през 2016 и второ - че не се вписва, нито служи на Тяхната клика.
                  Може да поддържа Репубиканците, но по същество си е бизнесмен, независим, патриот.
                  На практика почти навсякъде е така. Имаш политици от кариерата, които те "управляват" уж. Съответно тези политици почват да се "капсуловат", да си говорят само помежду си, да правят неща, дето да се харесат само на един друг и на медиите. Всъщност главно на медиите гледат да се харесат, а не на избирателите.

                  Това е дефект на всяка една "затворена" система. Политицит и париите са затворена система - защото много рядко влиза някой друг сред тях. Древните гърци са го знаели и са имали "случаен" избор на политици. Във всеки ден освен редовните политици е имало и квота за случайно избрани граждани, дето са гласували.

                  Този дефект се засилва с централизацията.

                  Едно време хората са се само-управлявали или са били управлявани от местни владетели (боляри, велможи, лордове, князе, етц). Просто не е било ефективно да пращаш вестоносец да язди 1 седмица за да информира Царя/Краля/Императора за някакъв дребен местен проблем. Обаче с навлизането на телеграф, телефон, радио, ТВ, Интернет - всеки иска правителството да го "оправи", що не кмета - не мога да разбера. Като кмета ти е по-близо и може да се познаваш с него.


                  Слагаш централизация, делегиране на колкото се може повече права на "професионални" политици и нещата почват да буксуват.

                  Затова и все повече нови партии се наблюдават в Западна Европа, затова се случи Фараж в Англия, Льо Пен във Франция, АФД в Германия и пр.

                  Затова се случи и Тръмп в САЩ. Просто той не беше политик от кариерата. И съответно отвя всички. Съответно "статуквото" - медии и политици от кариерата са против него. Против Фараж са, против Льо Пен са, против АФД са.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение


                    2016, тия двамата са почетни гости на погребението на Нанси Рейгън.

                    Тия двамата са толкова човешки и морално изпаднали, че снимката го говори по-добре.
                    Някой не се ли замисля, че има само една управляваща партия със два клона в САЩ, след 1853 год ?
                    Огромната омраза срещу Тръмп е че, първо дето ги изигра през 2016 и второ - че не се вписва, нито служи на Тяхната клика.
                    Може да поддържа Репубиканците, но по същество си е бизнесмен, независим, патриот.
                    П.П.И третата причина - вероятноста да царува още 4 год със спечелено Президентство, Сенат и Върховен Съд.

                    Коментар




                    • 2016, тия двамата са почетни гости на погребението на Нанси Рейгън.

                      Тия двамата са толкова човешки и морално изпаднали, че снимката го показва по-добре.
                      Някой не се ли замисля, че има само една управляваща партия със два клона в САЩ, след 1853 год ?
                      Огромната омраза срещу Тръмп е че, първо дето ги изигра през 2016 и второ - че не се вписва, нито служи на Тяхната клика.
                      Може да поддържа Репубиканците, но по същество си е бизнесмен, независим, патриот.
                      Last edited by hazard; 12.11.2020, 23:20.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
                        Че точно това споразумение отключи огромните инвестиции, които сега докарват по-евтин ток.
                        Ама разбрах де.

                        Какво мислиш за това, че тръмпешките разговори с жужи са единствено тет-а-тет ?

                        пп
                        дай ги и картинките
                        Не съм против споразумението. Но в него има неща с които не съм съгласен.
                        Например в САЩ спират да копаят въглища, а го преместват в Индия и някакви африкански страни. На пръв поглед е добре за САЩ. Обаче се оказва че затварят тук мините, тия в Западна Вирджиния ги изритват на улицата, а отварят работни места там, на друго място. Тоест, в света пак ще се кóпа и гори същото количество въглища. Само че работа ще загубят американци.
                        Второ нещо. В Китай тези правила влизат в сила ... 2030. Несправедливо ми се вижда, а на теб?

                        Ся за разговорите му с жижито какво да кажа - аз ако бях, също щях да разговарям с него. Няма как да знам какво мисли без да имам лично впечатление. Все пак САЩ и Русия не са във война? Както виждаш, доста вреди им нанесе, а не би трябвало да те учудва че всичките ти подозрения идват пак от ... фейк нюз.
                        Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                          Aко наистина докарваха по-евтин ток, никой нямаше да ги налага с такива споразумения.
                          тъпо,тъпо.

                          Дори в България пада вече цената на тока и това от съвсем малко увеличение на връзката ни с пазари с много ВЕИ, а местните ВЕИ са на практика саботирани..

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                            Абе, Факи!
                            Ти си бил голяма пушка, бе!
                            Толкова години се бием и ритаме и най-накрая се оказваме в един отбор
                            Баси, ква шавлива кучка е тоА живот!

                            Само да не вземеш да ги свършиш нещата като Барбата!
                            Аз взех да му се "подмазвам" и исках да ставам приятел с него (след години на смертелна омраза), щото той ме заблуди, че е бил антиГеппард и в решителния момент ми заби ножа. Оказа се, че моето затриване му е по-ценно от изваждането на ДБ от фризера.

                            Естествено, Тръмп е далеч по-добият избор!
                            Дори и заради една единствена, дори и заради формална причина.
                            С избора на ТРъмп ние даваме предпочитание на една личност, която е субект в политиката. Ние избираме НЯКОГО конкретно.
                            Да, с всичките му странности, дивотии, известна арогантност, известна агресивност.
                            Човек реалист и реалполитик, американски патриот.
                            Той няма да пожелае война в никаква форма, още по-малко вътрешна война. Няма смисъл - това пречи на бизнеса.
                            Неговият свят е светът на сделките и търсенето на делови компромиси.
                            Да, може да е аутсайдер, може да е обиден от обстоятелството, че DS категорично се разграничава от него и не го желае в редовете си, демонстративно и грозно затвори входа към Бохемиън Гроув, но той няма да иска безумна битка, а реванш със средствата на бизнеса и политиката, която работи в полза на по-широк кръг от хора.
                            Не е за подценяване, че след като 4 години го спъваха и му пречеха по всевъзможни начини, вече има и необходимия опит и дори успя в известен смисъл да формира екип за летящ старт.
                            Мога още много да изпиша.
                            Обстоятелството, че по-образованите не са го предпочели като цяло не е чак такава драма. Освен съпротива срещу характеровите му особености, става въпрос и за естествена човешка реакция в защите на групови, съсловни и "кастови" интереси.

                            В мига, в който сам усетих, че белият, хетеросексуален, здраво работещ мъж бива номиниран, а в последствие и издигнат за главен враг на системата, в мен нещо прищрака. Писал съм дори фермани по тази тема, но сега ще съм кратък: всичко, буквално всичко на този свят е резултат от гения, таланта и труда на белия, хетеросексуален мъж.
                            Никак не е случайно, че в един момент той беше видян и осмислен и посочен като пръв и потенциално най0голям враг н а някаква нова система, която се опитват да ни нахлузят тайно и криминално.
                            Простичко е - той е главната опасност и реална сила, която би могла да се опълчи на тези гнусни планове.
                            Никога не подценявайте белия мъж и се вслушвайте в желанията и избора му!
                            На генетично, клетъчно ниво, реднекът от ръстбелт избира Тръмп.
                            Аз харесвам този избор.
                            Малко нестандартен стана анализът ми, ама такъв съм си аз - нестандартен.
                            А и не исках да пиша вече казвани и познати неща!

                            Байдън всъщност не го познавам. Ако по някаква причина съм несправедлив към личността му, ще му поднеса извинения. Предполагам, че нито моята несправедливост, нито извиненията ми го интересуват )
                            Байдън е един много възрастен, уморен, амортизиран ... приключен човек.
                            Би могъл да има още 10 -15 години спокоен и щастлив живот до камината и сред внуците си. Би могъл да им чете приказки и да придремва междувременно.
                            Екстремната геронтофилия в управлението знаем до какво води.

                            Не мога да с и представя, че ще води някого и занякъде. По време на кампанията съм го виждал многократно тотално дезориентиран. Той има видими проблеми на моменти с личната си персонификация, да не говорим за визионерство, концептуалност, лидерство, воля, упорито съзидаване.
                            Той не може да е субект на политика, а само нечий обект, чрез който ще се върши политика.
                            Кой и за чия сметка и в чия полза - мога само да се досещам.

                            Бързичко - толкова!
                            Ние винаги сме били в един отбор, разликата е в различните пътища които следваме към съвършенството.

                            ​​​​​Аз си те уважавам, независимо от това което бълбука на повърхността.
                            Аз и сатс и Мишо ги уважавам, и доста други, те обаче се носят малко като пяна отгоре-отгоре по тази тема.

                            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение


                              Байдън всъщност не го познавам.
                              Байдън е едно нищо. Буквално е Калинка. Турнаха го точно затова. Ако сложиш някой, който има качества, няма да можеш да го контролираш напълно и да го гавриш. Издигат се зависими Калинки, за да бъдат благодарни и да треперят, да слушкат, че да не ги разкрият.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
                                Че точно това споразумение отключи огромните инвестиции, които сега докарват по-евтин ток.
                                Ама разбрах де.

                                Какво мислиш за това, че тръмпешките разговори с жужи са единствено тет-а-тет ?

                                пп
                                дай ги и картинките
                                Aко наистина докарваха по-евтин ток, никой нямаше да ги налага с такива споразумения.

                                Коментар

                                Working...
                                X