IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доналдът - ПРЕЗИДЕНТ !!!!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от trafix Разгледай мнение
    Michaelis 12, ако си гледал филма Троя с Брад Пит, там има една мисъл на Цар Агамемнон "Империи се се създават с войни , а не с мирни преговори.."Това разбира се е художествена интерпретация, но е самата истина!Кажи ми Римската империя на какво дължи своя "Разцвет"?Франция-по времето на Наполеон, Русия -по времето на Иван Грозни е достигнала Аляска!Испания-колко народ са изтребили в Мексико и днешно Перу?Това е Имперска политика!И Германия е искала да навакса, защото е пропуснала Великите географски открития и ...погледнала на Изток-защото е видяла цялата Менделеева таблица в тази огромна територия!Но...нейсе!По същият начин и Великобритания е постигнала световно господство в един исторически момент-чрез войни и търговия!Защо се учудваш сега, че САЩ водят войни?Те са Империя като всички Империи преди нея!Заделят около 600 млрд $ за Пентагона всяка година и ...не се знае още колко!?Аз не смятам англичаните за най-велики-исках да направя едно сравнение между Великобритания и Испания-която всъщност е покорила цяла Централна и Южна Америка!Имам други фаворити, но ..темата стана много дълга...ае!

    Остай Холивуд виж там тоя Омир май беше кво е написал в Илиядата ..... Всяка Империя рано или късно дълдисва САЩа нит ше са първите нит последните, но завличат и нас и ние от трънка на глог та на по-висок

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
      Тесла е сътворил тесла. Ама ного-ного-ного по-яка от тия теслички, дето сега се продават на борсата.

      За мен това е най-най-великият учен или изобретател откак свят светува.
      Ееей , на -после Имп...да постигнем съгласие-поне за Тесла!Самият Айнщайн-журналистите са го ласкаели-Вие , Мистър Айнщайн сте най-умният Учен на Света!А той е казвал, това е документирано:Има един по-умен от мен Мъж-Никола Тесла!Няма какво повече да кажа!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от trafix Разгледай мнение
        Тъй като Тесла е мой Фаворит искам да кажа нещо, което може би повечето от вас знаят.През 1931 г, той прави една демонстрация с Електромобил в Буфало.Вместо ДВГ, монтира електродвигател 80 к.с. и "Приемно устройство"60-30-15 см- в кутия, която свързва към ел.двигателя.И започва да обикаля ..цяла седмица пред изумените погледи на всички.Когато го питат откъде черпи енергия, той казва -"От Етера".Това не е виц, има очевидци, включително и Марк Твен, който го е наричал"Повелителят на Мълниите"!Обвинили Тесла, че е влязъл в съюз с "Нечисти сили" във Вселената!?Представяте ли си?И той си взел устройството и ..си отишъл обиден!И до ден днешен всички големи "Мозъци" гадаят ....Какво е сътворил Тесла?
        Тесла е сътворил тесла. Ама ного-ного-ного по-яка от тия теслички, дето сега се продават на борсата.

        За мен това е най-най-великият учен или изобретател откак свят светува.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
          Ми Тесла е наш човек балканец.И радиото е негово дело.Българин измисли компютъра друг българин калкулатора....Ако не беше банкера Морган толко тъп и ограничен ако не беше егоист днес можеше да живеем в един много по различен свят коренно различен.Само си представи че няма мрежа няма ЧЕЗ и всеки с една антенка у дворо си черпи ток
          Тъй като Тесла е мой Фаворит искам да кажа нещо, което може би повечето от вас знаят.През 1931 г, той прави една демонстрация с Електромобил в Буфало.Вместо ДВГ, монтира електродвигател 80 к.с. и "Приемно устройство"60-30-15 см- в кутия, която свързва към ел.двигателя.И започва да обикаля ..цяла седмица пред изумените погледи на всички.Когато го питат откъде черпи енергия, той казва -"От Етера".Това не е виц, има очевидци, включително и Марк Твен, който го е наричал"Повелителят на Мълниите"!Обвинили Тесла, че е влязъл в съюз с "Нечисти сили" във Вселената!?Представяте ли си?И той си взел устройството и ..си отишъл обиден!И до ден днешен всички големи "Мозъци" гадаят ....Какво е сътворил Тесла?

          Коментар


          • Michaelis 12, ако си гледал филма Троя с Брад Пит, там има една мисъл на Цар Агамемнон "Империи се се създават с войни , а не с мирни преговори.."Това разбира се е художествена интерпретация, но е самата истина!Кажи ми Римската империя на какво дължи своя "Разцвет"?Франция-по времето на Наполеон, Русия -по времето на Иван Грозни е достигнала Аляска!Испания-колко народ са изтребили в Мексико и днешно Перу?Това е Имперска политика!И Германия е искала да навакса, защото е пропуснала Великите географски открития и ...погледнала на Изток-защото е видяла цялата Менделеева таблица в тази огромна територия!Но...нейсе!По същият начин и Великобритания е постигнала световно господство в един исторически момент-чрез войни и търговия!Защо се учудваш сега, че САЩ водят войни?Те са Империя като всички Империи преди нея!Заделят около 600 млрд $ за Пентагона всяка година и ...не се знае още колко!?Аз не смятам англичаните за най-велики-исках да направя едно сравнение между Великобритания и Испания-която всъщност е покорила цяла Централна и Южна Америка!Имам други фаворити, но ..темата стана много дълга...ае!

            Коментар


            • И в допълнение на предишния ми пост, американската култура какво прай са Вместо хората да си запазят историята, обичаите и кулурата прехваленито анлгийско племе отива, пребива ги прай ги радикалисти жихадисти, ислямисти, ограбва ги и им помпи ресурсите .... за тва са добре не, че са дали нещо толко мнооо на света .... В Афганистан строшиха тея аборигени Талибани паметници на хиляди години култура ... и прочеее
              За мене англичаниското племе са пълни нещастници ... не ценят другите култури и цивилизации налагат своя модел чрез войни и разруха, един ярък пример е България също благодарение на тях са сме на тоя хал в момента ....
              Last edited by michaelis12; 26.02.2016, 14:59.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от trafix Разгледай мнение
                Може и да си прав за Хонконг.Аз съм гледал филм за създаването на Хонконг-Великобритания е изпитвала голяма нужда да "стъпи" на китайска земя за да може да развива търговията си с Китай,макар и с едно малко парче!Аз искам да направя едно друго сравнение.Всички бивши британски колонии днес са добре уредени държави.Даже една Австралия, където са изпращали на доживотна каторга предимно ирландци и всякакви престъпници, днес е една процъфтяваща държава с висок стандарт.Нова Зеландия-също, Канада...и тнт.То и САЩ са бивша британска колония и доколкото знам, "Бащите" на Конституцията на САЩ са англичани.Обратно, там където са стъпили испанците сега е пълно с наркокартели, висока престъпност, високо ниво на корупция и ...нисък стандарт.Мексико и Колумбия са ярък пример за това.Затова и твоят приятел Доналдът иска да строи стена!
                Това са цикли бе брачед, цикли на цивилизациите в Историята преди тея калъфи англичаните, в близост до днешен Багдат са ползвали някакво подобие на батерия това е 250г. преди Христа, я погледни в това време английското племе какво е било и дали са можели да пишат ?!? Да не казваме и за Шумерската цивилизация която е била още по-преди това пак в тоя район и са били в сравнение със запада на светлинни години от тях ....

                Baghdad Battery
                https://en.wikipedia.org/wiki/Baghdad_Battery

                Китайците са ни дали хартиените пари с които сега Запада парадира и спекулира, че чак и акъл дава на тея дет са ги измислили .... Но както се вижда цикъла започва да се измества от Запада към Изтока ...
                А което ме навежда на мисълта какво са дали американците на света Ракети, математики, чудеса са открити предимно от европейски емигранти (германци) по това време в САЩ. Днешните американци/анлгичани не са дали нищо на света освен войни и разруха аз поне друго не виждам ...... Че даже и борсата тея японски свещи както сочи името идва от Япония и там са търгували ориза си навремето на нещо като борса .....
                За Мексико и Колубия "трафикантите" преди са били Ацтеки и Маи, доста силни математици и астрономи .....
                Last edited by michaelis12; 26.02.2016, 14:29.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
                  Навремето по КомунизЪма спомняш ли си Импе, някой мангал да нададе глас нещо права, нещо да не бачка или нещо някой да излезе от колата и да пребие/изнасили някой/някоя какво се случваше с този индивид ?!? .....
                  Спомням си. Милиционерите още в районното го превъзпитаваха на голо. Не помня кой разправяше туканка, че живеел близо до милицията във Враца и винаги познавали кога има арестуван хъхряк - по писъците му, носещи се от мазето, докато милиционерите го смазват от бой !!! НИЩО друго не действа при тая измет.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Не знам защо му се кефите на Тръмп. Само прическата му е достатъчна за да добие представа човек що за човек е.

                    Да не говорим, че е пълен популист и даже Бойко Борисов може да ходи при него на курсове. Нещата дето ги говори НЯМА кой да го пусне да ги направи и на 10%. В щатите баницата е разделена отдавна и няма случайни неща.
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                      Професор: Доналд Тръмп е бъдещият президент с 97% сигурност !!!

                      ЗАБАВНО Е КАК ТОЯ УЧЕН ЧИЧО ПОВТАРЯ ДНЕС МОЯТА ПРОГНОЗА ОТ МИНАЛИЯТ ЯНУАРИ.

                      http://www.blitz.bg/news/article/395406

                      Трафиков - сравненията между Китай и Индия са повърхностни. Китайците са дисциплиниран народ в огромната си част, индийците - 200-250 милиона високообразовани и културни - останалите са измет, хъхреци !!! Индийците се плодят като хлебарки и никой не може да ги озапти - раждат се, живеят, мрат в мизерство - в Китай: казва им Косматият - правете по 4-5 деца (грешка от негова страна) те ги правят, казва им после друг Главен човек - правете по едно дете - и те изпълняват.

                      Ужасно грешиш и за Хонконг - НЕ Великобритания го е създала, единственият "принос" на английските пияници е бил, че са оставили Хонконг на мира, не им е пукало - защото Хонконг: нищожно парче земя на другия край на светът, населено при това не с розавоануси англичани, а с някакви си там китайци !!! Попрочети историята на - след ВСВ и при западането на колониализъмът, кралицата пратила за губернатор на някакъв двайсет и няколкогодишен дребен аристократ, просто за да го разкара. Лапето (имаше някакво сложно и трудно произносимо име), видяло, че на островчето хората са почнали сами да се организират - просто за да оцелеят - да правят бизнес, търговийка и т.н. - и просто им казало: момчета, трябва да има поне малко ред !!! За около две години момъкът създал съд, полиция, администрация (с възможно най-минимален щат), които създали някакви правила (възможно най-прости и минималистически), наложил съвсем минимални данъци и после - през целият останал срок на губернаторството си не правил АБСОЛЮТНО НИЩО... просто си клатил краката !!! Затова сега хонконговците смятат тоя човек едва ли не за светец-покровител, защото първо им е дал елементарна сигурност за имотът и животът, а после просто не им е пречил !!! Хонконг няма "социална политика" - там или бачкаш и оцеляваш (и - ако можеш - просперираш и дори забогатяваш) или - пукаш гладен, ако не искаш да хванеш пътя !!!
                      Сравнението между Хонконг и сегашния западен свят показва мощта на капитализмът и превъзходството му пред "социалната държава" - която е по-лоша дори от някогашния наш социализъм.
                      Може и да си прав за Хонконг.Аз съм гледал филм за създаването на Хонконг-Великобритания е изпитвала голяма нужда да "стъпи" на китайска земя за да може да развива търговията си с Китай,макар и с едно малко парче!Аз искам да направя едно друго сравнение.Всички бивши британски колонии днес са добре уредени държави.Даже една Австралия, където са изпращали на доживотна каторга предимно ирландци и всякакви престъпници, днес е една процъфтяваща държава с висок стандарт.Нова Зеландия-също, Канада...и тнт.То и САЩ са бивша британска колония и доколкото знам, "Бащите" на Конституцията на САЩ са англичани.Обратно, там където са стъпили испанците сега е пълно с наркокартели, висока престъпност, високо ниво на корупция и ...нисък стандарт.Мексико и Колумбия са ярък пример за това.Затова и твоят приятел Доналдът иска да строи стена!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                        Така е - съгласен съм. Беззаконието и хъхризацията разсипаха хубавата ни държава.
                        Навремето по КомунизЪма спомняш ли си Импе, някой мангал да нададе глас нещо права, нещо да не бачка или нещо някой да излезе от колата и да пребие/изнасили някой/някоя какво се случваше с този индивид ?!? .....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение
                          Аз не съм съгласен с тази класация и според мен е пълна глупост. Истината е,че във всеки един народ всяка една раса има и много умни и много тъпи и хора посредата. Това е. Андора на 9 място - страна от бармани и сервитиори....., а Монголия , Люксмебург, Ислснадия, балтииките ....... Според мен това е пореднят киорфишек на пореднят изследовател
                          В Андора и Монако са гений нали там са пачките .... и те поръчват тея страници

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
                            незнам до 1990 сме били на 26 място в света по данни на индекса за човешко развитите 9 млн души, от как дойде демокрацията сме на 65то и сме 6 млн. човекоподобни от които 2.5 бачкат навън ..... И е нормално всеки ден Славчо глупака по TV + гарнитура някоя чалгийска Свирколета, некви спират на шосето няккав човек пребиват го и си отиват ... нема съд нема нищо. Че то в Гана и Зимбабве маймуните не праат така ве ... и не са толко чалнати
                            САЩа мое да са побъркани ама ако някой напрай нещо такова на улицата и ако го уловат куките майка му жална после .... За някой неща Америката са доста добре, кат ти каже полицая Спирай !!! - спираш щото ше заприличаш на лека ......
                            За смъртното наказание също подрепям САЩ - някой изнасилил, пребил до смърт, убил някой - ок няма проблеми сяда на оня стол и го пращат у вечните ловни полета, нема лабаво така се лекуват ракови клетки не некви съдилища кат при нас (ако има въобще) плати си и аре пак навънка ....
                            Така е - съгласен съм. Беззаконието и хъхризацията разсипаха хубавата ни държава.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                              Аз не съм съгласен с тази класация и според мен е пълна глупост. Истината е,че във всеки един народ всяка една раса има и много умни и много тъпи и хора посредата. Това е. Андора на 9 място - страна от бармани и сервитиори....., а Монголия , Люксмебург, Ислснадия, балтииките ....... Според мен това е пореднят киорфишек на пореднят изследовател

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                                Нали се сещаш, че те са изчислявали не Българите като народ, а населението на България? По същия начин сме назад в класациите по образованост - защото хъхряците, дето не могат да говорят членоразделно, ги броят заедно с нас !!! По същия начин - по образование на хората над 60-годишна възраст, сме в челната десетка - защото хъхряците над тая възраст се броят едва ли не на пръсти.
                                незнам до 1990 сме били на 26 място в света по данни на индекса за човешко развитите 9 млн души, от как дойде демокрацията сме на 65то и сме 6 млн. човекоподобни от които 2.5 бачкат навън ..... И е нормално всеки ден Славчо глупака по TV + гарнитура някоя чалгийска Свирколета, некви спират на шосето няккав човек пребиват го и си отиват ... нема съд нема нищо. Че то в Гана и Зимбабве маймуните не праат така ве ... и не са толко чалнати
                                САЩа мое да са побъркани ама ако някой напрай нещо такова на улицата и ако го уловат куките майка му жална после .... За някой неща Америката са доста добре, кат ти каже полицая Спирай !!! - спираш щото ше заприличаш на лека ......
                                За смъртното наказание също подрепям САЩ - някой изнасилил, пребил до смърт, убил някой - ок няма проблеми сяда на оня стол и го пращат у вечните ловни полета, нема лабаво така се лекуват ракови клетки не некви съдилища кат при нас (ако има въобще) плати си и аре пак навънка ....
                                Last edited by michaelis12; 26.02.2016, 10:10.

                                Коментар

                                Working...
                                X