IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Русия

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
    Пълни глупости! Пак си измисляш някакви тъпотии. 220 КОРАБА!!!! Да не броиш и спасителните лодки?

    В момента руският Черноморски флот има следните бойни кораби:
    1 ракетен крайцер - "Москва"
    1 голям противолодъчен кораб - "Керч" И той не е в строя, ами е резерв.
    3 стражеви и противолодъчни кораба, от седемдесетте години.
    6 големи десантни кораба в строя плюс 2 резерв.
    4 подводни лодки в строя и 1 в ходови изпитания
    10 малки ракетни кораба, от които един е в резерв
    6 малки противолодъчни кораба плюс още три в резерв
    десетина тралщика и това е.
    Можеш ли да смяташ до 41? Плюс десетина в резерв или ремонт. Какви ДВЕСТА и ДВАЙСЕТ.

    Тридесет и един. Таз година заедно с резерва ще ги докарат до към 50.
    https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A7...B0.D0.B7.D0.B0

    Стратег! А бе що не си пишеш за бойците - върколаци, дето се превръщали и на гарвани, ами се занимаваш със сериозни работи?
    Цитат от твоя умрел линк, където никъде не се споменава за "освободителна война на българите през 1877-78 година."

    А, се шпреха за руско-турски войни - нас ни няма като "освободени"?!?

    Сега може още малко да ми дрънкаш глупости, че ни "освободили"
    -------------------------

    Цитат:

    К осени 1917 года Черноморский флот насчитывал уже 177 боевых кораблей, в том числе 2 линкора, имел транспортную флотилию и превратился в серьезную боевую силу на юге России[и
    --------------------------

    Шапок, много добре знам какво пиша за разлика от БГ матрьошките като тИбя и глупостите ви
    --------------------------

    В линк-а ти се говори:

    Цитат:

    Поражение в Крымской войне и невыгодные условия Парижского мира 1856 года лишили Россию возможности содержать военный флот и военно-морские укрепления на Черном море.
    ------------------------

    Тем не менее, к началу русско-турецкой войны 1877—1878 годах Россия не имела на Черном море полноценного флота, оказавшись в заведомо невыигрышном положении в сравнении с противником. В результате в мае 1877 года эскадра из 5 турецких броненосцев беспрепятственно подошла к Сухуму, подвергнув его сильной бомбардировке, вследствие чего русские войска были вынуждены оставить город вплоть до конца августа.
    --------------------------------------------------------

    Някъде виждаш ли "освобождение" на българите за период? ( риторично )
    Last edited by marandi; 10.03.2015, 00:26.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
      Бе аз за Дряново съм спокоен , ма гледай да не гръмнат Лясковец че утиде нереализирания БГ император
      То откакто се разбра, че най-старата умрела империя е Римската на близо 900 години ...

      .... колко ли подобни тъпанари от село не се опитваха да унищожат БГ империя, понеже им бърка в задника, че е по-древничка - за разлика от смешната монголска империя - 300 години под монголско иго

      Коментар


      • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
        А, за какво е тази втора военна база в Крим, която Хаяско ще изгражда и ще вдига бойните корабчета до над 210 в нея?

        Според теб ще се отбранява ли или се ще нападне Бесарабия ( Молдова и Преднестровието )?

        П.П. В Черно море кога е имало 220 бойни кораба, че не мога да се сетя?

        Или ти мислиш, че техните ракети ще прелитат над Шумен докато стигнат Софето?
        Пълни глупости! Пак си измисляш някакви тъпотии. 220 КОРАБА!!!! Да не броиш и спасителните лодки?

        В момента руският Черноморски флот има следните бойни кораби:
        1 ракетен крайцер - "Москва"
        1 голям противолодъчен кораб - "Керч" И той не е в строя, ами е резерв.
        3 стражеви и противолодъчни кораба, от седемдесетте години.
        6 големи десантни кораба в строя плюс 2 резерв.
        4 подводни лодки в строя и 1 в ходови изпитания
        10 малки ракетни кораба, от които един е в резерв
        6 малки противолодъчни кораба плюс още три в резерв
        десетина тралщика и това е.
        Можеш ли да смяташ до 41? Плюс десетина в резерв или ремонт. Какви ДВЕСТА и ДВАЙСЕТ.

        Тридесет и един. Таз година заедно с резерва ще ги докарат до към 50.
        https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A7...B0.D0.B7.D0.B0

        Стратег! А бе що не си пишеш за бойците - върколаци, дето се превръщали и на гарвани, ами се занимаваш със сериозни работи?
        Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение

          Но рушкия флот няма да стреля в Шумен, Дряново и Плевен със сигурност. Ще цели гадното Софе само
          Бе аз за Дряново съм спокоен , ма гледай да не гръмнат Лясковец че утиде нереализирания БГ император
          Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

          Коментар


          • Русия строи втора военноморска база в Черно море

            http://www.maritime.bg/2014/09/25/26154/

            Цитат:

            „80 бойни кораба и други плавателни съдове се очаква да пристигнат в Новоросийск преди 2020 година. Черноморският флот ще има 206 кораба до 2020 година“, обърна се Витко към Путин.
            ----------------------------------------------------

            П.П. За сравнение само при нашествието и обсадата на Константинопол, когато армиите на Византия се бият в Мала Азия и императора си, то техният патриарх Фотий се принуждава да поеме защитата на столицата са ползвани по-голям брой кораби - около хиляда от т.нар. руси - търговци на роби.

            Но това са били дървени съдове с ниско газене, за да могат да преминават праговете на реките ( до 4 метра ) и използвани предимно за превоз на роби и кожи в Константинопол, а оттам среброто са отнасяли към западна Юръп за търговия.

            Тогава Фотий, понеже Константинопол е блокиран по вода се принуждава да ги потопи с гръцки огън като ги запалва.
            ----------------------------------------------------

            В днешно време 200 бойни кораба в Черно море си звучи сериозно - за сравнение Варна, Балчик и Каварна са атакувани с много по-малък ресурс през ПСВ

            Но рушкия флот няма да стреля в Шумен, Дряново и Плевен със сигурност. Ще цели гадното Софе само
            Last edited by marandi; 09.03.2015, 23:22.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
              Гледам по БНТ че щатите вкарват 100 бойни машини в прибалтийските държави. Война ли готвят? Не съм чул руснаците да са струпали бойна техника на границите на САЩ.

              Ще ни вкарат американските империалисти във война, вижда се ясно.
              А, за какво е тази втора военна база в Крим, която Хаяско ще изгражда и ще вдига бойните корабчета до над 210 в нея?

              Според теб ще се отбранява ли или се ще нападне Бесарабия ( Молдова и Преднестровието )?

              П.П. В Черно море кога е имало 220 бойни кораба, че не мога да се сетя?

              Или ти мислиш, че техните ракети ще прелитат над Шумен докато стигнат Софето?

              Коментар


              • Гледам по БНТ че щатите вкарват 100 бойни машини в прибалтийските държави. Война ли готвят? Не съм чул руснаците да са струпали бойна техника на границите на САЩ.

                Ще ни вкарат американските империалисти във война, вижда се ясно.
                Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                  гигов, не се бъзикай с марандича - положил е достатъчно труд, така че най-малкото заслужава уважение за това!!! Колкото до ВСВ, препоръчвам ти тази - http://www.book.store.bg/p48686/ikon...-adam-tuz.html
                  Икономиката е почти толкова важна, колкото и блицкрига, а авторът доста се е постарал.
                  Благодаря, ще я прегледам. Ама нали знаеш че не съм икономист, ами бивш военен. Интересуват ме повече бойни действия и разузнаване, бойна техника... такива работи.
                  Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                    гигов, не се бъзикай с марандича - положил е достатъчно труд, така че най-малкото заслужава уважение за това!!! Колкото до ВСВ, препоръчвам ти тази - http://www.book.store.bg/p48686/ikon...-adam-tuz.html
                    Икономиката е почти толкова важна, колкото и блицкрига, а авторът доста се е постарал.
                    То без да се напъвате и да го искате нарочно - потопихте Одрин под вода преди няколко седмици, ама Шапок е толкова военен, колкото аз .... готвач

                    Представи си леко да бяхме пуснали шлюзовете какво щеше да стане за няколко часа? А, без да тече само от преливниците, за да не скъсаме стената.

                    Одрин на мармалад

                    П.П. Но нали сега Хаяско и Ердоган ефенди са първи дружки като Сталин и Хитлер някога и затова е този вой, че пиша глупости
                    Last edited by marandi; 09.03.2015, 22:50.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                      Ще си я купя, бе! Аз всяка седмица си купувам по една книга. Любими са ми от Втората световна, ама и твоя бестселър ще си купя. Да се разсмивам като ми е нещо тъжно.
                      гигов, не се бъзикай с марандича - положил е достатъчно труд, така че най-малкото заслужава уважение за това!!! Колкото до ВСВ, препоръчвам ти тази - http://www.book.store.bg/p48686/ikon...-adam-tuz.html
                      Икономиката е почти толкова важна, колкото и блицкрига, а авторът доста се е постарал.
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                        Ще си я купя, бе! Аз всяка седмица си купувам по една книга. Любими са ми от Втората световна, ама и твоя бестселър ще си купя. Да се разсмивам като ми е нещо тъжно.
                        Ти се имаш за рушнак и е нормално да не оценяваш какво сме направили за вас.

                        В цяла Европа имаш само 3 азбуки ( гръцка, латинска и погрешно записаната кирилица, която е българска азбука ).

                        Ха, помисли си кой е баткото в Юръп, понеже латински език е мъртъв, гръцкият се ползва от само 10-15 милки люде.
                        ------------------------------------------------------

                        Били сме се доста, за бъде днес такава ситуацията и затова като видите Българин, ще падате на колене. Ясно?

                        Не винаги е било така, за да го имате за "даденост", че можете да четете и да пишете.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                          Прави се редакция, корекция, предпечат, дизайн и сайт едновременно, ама всичко сака кинти.

                          Ще излезе - спокойна, Шапок. Ти едва ли ще си я купиш, че да ми държиш сметка какво ставало
                          Ще си я купя, бе! Аз всяка седмица си купувам по една книга. Любими са ми от Втората световна, ама и твоя бестселър ще си купя. Да се разсмивам като ми е нещо тъжно.
                          Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                          Коментар


                          • Прави се редакция, корекция, предпечат, дизайн и сайт едновременно, ама всичко сака кинти.

                            Ще излезе - спокойна, Шапок. Ти едва ли ще си я купиш, че да ми държиш сметка какво ставало

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                              Не винаги е било така.

                              Я, виж при Атила до Тервел какво се е случвало там 400 години.

                              П.П. Тук съм ти махнал Мотун, който владее много повече територия от Атила

                              След Иван Грозни, който се възползва, че ние поемаме монголското нашествие на Чингиз хан, повече тия земи никога не са били водещ фактор.

                              Бедни, гладни и скъсаняци до ден днешен.
                              Готвач, какво стана с книгата бе? Издаде ли я? Няма начин да не стане световен бестселър!
                              Даже натовските стратези ще я изучават. Щото нали там големи стратези старите българи бе!
                              Я да си припомним:
                              Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                              Нали днес ти казах, че всичко в БГ се е овълчило - даже мен ме спират за авторски права, на моите неща.

                              Куку - Пипи и сие ....
                              ------------------------------------

                              Ето ти глава 12-сет ( просто е тъжна )

                              Глава 12

                              Дядо Ной заспа, а Баян започна да преглежда цялата документация и тръпки го полазваха, докато четеше. Беше положен огромен труд като хранителни резерви по градовете, запаси от вода за населението, поддръжка на пътища, военно обучение и промяна на концепцията за защита.

                              Рововете с вода пред крепостните стени вече бяха отживелица. Дядо Ной беше разработил подвижни скелета от вътрешната част, а ако случайно се получи пробив някъде от противник, то във вътрешната част се изправяше пред воден капан, понеже беше издълбал ровове вътре пълни с вода, които не се виждаха отвън. Притежаваха артилерия, която беше динамична и можеше да обстрелва в избрани зони.

                              Реките, които се стичаха от планините беше превърнал в мощ, посредством изграждането на язовири високо горе. Преграждаше ги с бентове напряко и осигуряваше място за събирането на водите като ги пропускаше после да си текат отново, но разполагаха вече с огромна водна маса, която можеше да се стовари, когато решат на всяко едно място.

                              Изцяло беше променил бронята и оръжията за войската като от една страна ги олекотяваше при различните видове армия, за да се придвижват по-бързо, а от друга страна ги беше направил по-здрави. ....
                              Брях стратези и военни и строителни гении. Крепостния ров вътре, язовири строят и ги изливат на главите на врага, а оръжието им хем по-здраво, хем по-леко. А пък артилериятам... чудесия. Стреля от ЗОП.
                              ГениЯлно!!!!

                              Да не забравим и белите стрели зимно време, дето не се виждат кат летят.
                              Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                                Марандич, аз пускам вицове, бря, много ми дреме на мен за хаяско - укрите са си наши хора, поради което са и максимално тъпи и пълни с предателит - едни теглят към масквата, други към запада, трети си теглят кинтите, а обикновеният народец просто тегли хомота, както винаги е било в Дикое поле...
                                Не винаги е било така.

                                Я, виж при Атила до Тервел какво се е случвало там 400 години.

                                П.П. Тук съм ти махнал Мотун, който владее много повече територия от Атила

                                След Иван Грозни, който се възползва, че ние поемаме монголското нашествие на Чингиз хан, повече тия земи никога не са били водещ фактор.

                                Бедни, гладни и скъсаняци до ден днешен.

                                Коментар

                                Working...
                                X