IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Украйна (4) презареждане

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ама това са фактите бе брат...

    Да Белгийците (които вчера честваха националния си празник) както правилно си отбелязал вдигат революция срещу холандците...Разбира се бат цар е основният противник на всеки стремеж за независимост в Европа по това време, та бат цар сбира аскера и тръгва за Белгия, обаче не щеш ли поляците вдигат първото си въстание, та тоя аскер му е нужен на самия бат цар, така всъщност белгийците дължат най-много за независимостта си на поляците....

    А виж вече в Италия си влиза руския аскер и потушава въстанието против Австрия, както потушава и въстанието на унгарците, като потушава още едно въстание на поляците...

    А Влахия и Молдава (пак си прав - български воеводства са си, същинската масова романизация започва едва в 18 в. А точно в момента - буквално, в книгата, която чета срещам илюстрация на ктиторската зография в съборната църква на Зографския манастир, където са изобразени Иван Асен Втори и молдовските воеводи Стефан и Александър - основни ктитори в различни исторически периоди) си ги окупира като стой та гледай в 1853...
    Last edited by kandid; 22.07.2014, 19:58.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от kandid Разгледай мнение
      Донякъде (но това е руската версия - милите, не умеят да си признават грешките), но първопричина е стремежа на Русия, почувствала се вече като жандарма на Европа (все пак потушила две полски, едно унгарско и едно италианско въстание, направила опита да потуши белгийската революция), да капитализира влиянието като територия...и окупира Влахия и Молдова...
      Айде пак простотии.

      Матрьошките стигнали до Италия и Белгия - ама не успели да овладеят Влахия и Молдова = 2 българкси области под гъза им.

      Ти вярваш ли си на глупостите, които пишеш?

      П.П. Белгия като фактор в Юръп, ще се появи след отхвърхлянето на Холандия като иго.

      И ще застане един Сакс-Кобурготски там начело - доста преди да се появи брад'чеда в БГ.

      Отделно годините ти за Наполеон-Русия са ти грешни - никога война не е била 6 години като тайминг, и не е в този период.
      -----------------------------------------

      Знам, че си учил история на БКП, ама .... греда ....

      Затова и БГ матрьошките не може да разберете събитието Украйна. Нямате подготовка - то не става за 2 дни от 30 сайта .... както го изкарват БГ приматите.

      Процеси са текли доста преди това това - да кажем от около 1100 години преди ...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
        Говориш пълни глуписти в момента - Кримска война избухва, защото Рушняците отказват да признаят Наполеон 3-ти за Император над земите на Йерусалим.

        Ограмоти се ти казах .... ( че ставаш БГ матрьошка ).

        П.П. Това е повод за войната и Запад застава зад Османска империя тогава като попилява матрьошките.

        Те така с Православието ...
        Донякъде (но това е руската версия - милите, не умеят да си признават грешките), но първопричина е стремежа на Русия, почувствала се вече като жандарма на Европа (все пак потушила две полски, едно унгарско и едно италианско въстание, направила опита да потуши белгийската революция), да капитализира влиянието като територия...и окупира Влахия и Молдова...

        Коментар


        • " ...Ако не можеш да извадиш сделка за Мистрал към днешна дата - значи си меко казано ултра-кух ..."

          Маранди, ти наистина ли твърдиш че към днешна дата НЯМА СДЕЛКА

          1. Има подписан договор,
          2. Руснаците са започнали плащания
          3. Корабите се строят
          4. Руските екипажи се обучават
          5. Оланд ДНЕС заявява, че ще достави първия кораб през м. Октомври
          6. В случай на неизпълнение Франция дължи 1,2 млрд евро неустойка (по думите на самия Оланд)

          Обаче според теб сделка НЯМА, така ли?

          Ами защо тогава са тези изказвания от Полша, Швеция, Великобритания, Латвия, Литва и пр.?
          Нали няма сделка?
          Какъв е проблема!!!

          А-а-а, стоплих!
          Те, милите не са дорасли до аналитичното ниво на Маранди ...

          Ми вземи драсни два реда на Грибускайте бе, да се успокои жената, защото сделка всъщност НЯМА и всичко е ОК !!!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
            Писаха че струва 1,2 млрд евро парчето
            Два за 1,5 млрд. (общо), а Путя даже ги освободил от ДДС...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от kandid Разгледай мнение
              Всъщност има едно изключение - Кримската война, но отново Франция е единствен съюзник на руснаците на Парижкия конгрес (виж колко яко - мирът се сключва в Париж) е...Франция, която уж е на страната на победителите...

              А иначе Наполеон Трети е най-верния съюзник на рашките докато е на трона... той ги измъква след погрома в Крим, т. като съществува реална опасност да ги пратят зад Урал, после той ги вади от изолацията (разбира се и рашките играят правилно с германската карта)...

              Впоследствие, рашките връщат жеста като не позволяват на Бисмарк да довърши франсетата в 1871...а това им поведение позволява на рашките да си върнат правото да държат флот в Черно море...

              След развалянето на Съюза на тримата императори около 1880, отново вече републиканска Франция е плътно прилепена за Раша, за да стигнем в крайна сметка до ПСВ, инициатори на която са Русия и Франция, двете най-реваншистки настроени сили в Европа (дори войната сериозно закъснява)...

              Идваме до СССР отново съюзници, не само ВСВ, а и след това...та така до днес...
              Говориш пълни глупости в момента - Кримска война избухва, защото Рушняците отказват да признаят Наполеон 3-ти за Император над земите на Йерусалим.

              Ограмоти се ти казах .... ( че ставаш БГ матрьошка ).

              П.П. Това е повод за войната и Запад застава зад Османска империя тогава като попилява матрьошките.

              Те така с Православието ...

              Русото няма да е вечно - свиквайте, че някой ден ще го няма. Капиш?

              Изумителни сте по прекилиферчване на История ... ЕВАЛА!!!!
              Last edited by marandi; 22.07.2014, 19:22.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pepe Разгледай мнение
                Ами може и да не се стигне до доставка на мистралите, ама ми е много чудно как щатите тогава ще формулират отмяна на глобата на Париба от 9 милиарда евро , защото щом след тая глоба франсетата все още не дадоха заден, не знам точно какви са финансовите параметри на сделката и неустойките, ама явно е някъде там, американците са го сметнали, като наложиха тази безумна глоба
                Писаха че струва 1,2 млрд евро парчето

                Коментар


                • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                  Marandi, без да търся много след изписване на боен кораб мистрал в гугъл виж какво даде и от коя дата е http://www.maritime.bg/2013/10/17/%D...0%D0%B0%D0%BB/
                  Разбира се ...

                  Доживях мен да ме "учат" за кораби

                  Накратко ще е бавен - и трудно ще вдига 35-40 възела средно - просто е правен е за малък бал вълни.

                  Това е на сух док - и затова е небалансиран - после ще го изравнят.

                  П.П. Обожавам да ме учат

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                    Ако не се стигне до продажба - ще се извиниш ли? ( риторично )

                    Или си поредната БГ матрьошка, която ръси "ХИПОТЕЗИ" ......................?
                    Ами може и да не се стигне до доставка на мистралите, ама ми е много чудно как щатите тогава ще формулират отмяна на глобата на Париба от 9 милиарда евро , защото щом след тая глоба франсетата все още не дадоха заден, не знам точно какви са финансовите параметри на сделката и неустойките, ама явно е някъде там, американците са го сметнали, като наложиха тази безумна глоба

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                      Не знам - ти ми кажи, ама аз сделка по Мистрал още не съм видял да има.

                      Ти си някой "информиран" предполагам ....

                      П.П. И вече те слушам 3 месеца и ми писна - да ти кажа под секрет!!!

                      Ако не можеш да извадиш сделка за Мистрал към днешна дата - .
                      Ма наистина ли ти писна - ми сложи ме в игнора бе, що се пънеш ...
                      А сега по темата с Мистралите.

                      ДНЕС Оланд е заявил, че сделката е в сила, ПЪРВИЯ ще бъде доставен през Октомври, а вече за ВТОРИЯ може ( не ще, а може, ама може и да не може) да бъде развалена, ако Русия не си промени политиката към Украйна.
                      Това го има в 1000 източника днес - намери си и прочети !

                      Та по този повод днес бяха направени въпросните изказвания, включително от Грибускайте, която публично, в прав текст обвинява Франция в продажност - била МИСТАЛИЗИРАЛА европейската политика ! Това с МИСТРАЛИЗАЦИЯТА, КОЯТО НЕ МОЖЕ ДА БЪДЕ ТОЛЕРИРАНА ти как го разбираш - като приятелска критика, като дружески съвет?

                      Прав си за едно - до Октомври много вода ще изтече, напълно вероятно е Франция да промени позицията си и да не достави корабите, но ДНЕС ТОВА НЕ Е ТАКА, за което съответно прибалтийците и останалите я правят на пестил !
                      Last edited by X_Y; 22.07.2014, 19:30.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                        Ясно - удари го увърти опашка и "разводняване" като типична БГ матрьошка.

                        Няма такова нещо - кажи за кой период искаш да ти попилея фантазията, че никога не е било така в отношенията Франция/Русия?

                        Слушам те?
                        Всъщност има едно изключение - Кримската война, но отново Франция е единствен съюзник на руснаците на Парижкия конгрес (виж колко яко - мирът се сключва в Париж) е...Франция, която уж е на страната на победителите...

                        А иначе Наполеон Трети е най-верния съюзник на рашките докато е на трона... той ги измъква след погрома в Крим, т. като съществува реална опасност да ги пратят зад Урал, после той ги вади от изолацията (разбира се и рашките играят правилно с германската карта)...

                        Впоследствие, рашките връщат жеста като не позволяват на Бисмарк да довърши франсетата в 1871...а това им поведение позволява на рашките да си върнат правото да държат флот в Черно море...

                        След развалянето на Съюза на тримата императори около 1880, отново вече републиканска Франция е плътно прилепена за Раша, за да стигнем в крайна сметка до ПСВ, инициатори на която са Русия и Франция, двете най-реваншистки настроени сили в Европа (дори войната сериозно закъснява)...

                        Идваме до СССР отново съюзници, не само ВСВ, а и след това...та така до днес...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                          Не знам - ти ми кажи, ама аз сделка по Мистрал още не съм видял да има.

                          Ти си някой "информиран" предполагам ....

                          П.П. И вече те слушам 3 месеца и ми писна - да ти кажа под секрет!!!

                          Ако не можеш да извадиш сделка за Мистрал към днешна дата - .
                          Marandi, без да търся много след изписване на боен кораб мистрал в гугъл виж какво даде и от коя дата е http://www.maritime.bg/2013/10/17/%D...0%D0%B0%D0%BB/
                          Last edited by X_Y; 22.07.2014, 19:30.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от kandid Разгледай мнение
                            Аз разглеждам настоящото поведение на Франция, както и историческото и такова...за мен няма нищо изненадващо, че напират да им продадат Мистралите (дали ще успеят, особено след 17.07 е съвсем отделен въпрос)...

                            А иначе за мен войните с Наполеон 1806-1812 са най-изненадващият момент в историята на руско-френските отношения...всъщност от 1812г. винаги, когато Русия има нужда от легитимация в Европа - Франция е насреща (без изключение)...
                            Ясно - удари го увърти опашка и "разводняване" като типична БГ матрьошка.

                            Няма такова нещо - кажи за кой период искаш да ти попилея фантазията, че никога не е било така в отношенията Франция/Русия?

                            Слушам те?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                              Ако не се стигне до продажба - ще се извиниш ли? ( риторично )

                              Или си поредната БГ матрьошка, която ръси "ХИПОТЕЗИ" ......................?
                              Аз разглеждам настоящото поведение на Франция, както и историческото и такова...за мен няма нищо изненадващо, че напират да им продадат Мистралите (дали ще успеят, особено след 17.07 е съвсем отделен въпрос)...

                              А иначе за мен войните с Наполеон 1806-1812 са най-изненадващият момент в историята на руско-френските отношения...всъщност от 1812г. винаги, когато Русия има нужда от легитимация в Европа - Франция е насреща (без изключение)...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от energetik Разгледай мнение
                                И Кандид ли е куха матрьошка ?
                                Не знам - ти ми кажи, ама аз сделка по Мистрал още не съм видял да има.

                                Ти си някой "информиран" предполагам ....

                                П.П. И вече те слушам 3 месеца и ми писна - да ти кажа под секрет!!!

                                Ако не можеш да извадиш сделка за Мистрал към днешна дата
                                Last edited by X_Y; 22.07.2014, 19:29.

                                Коментар

                                Working...
                                X