IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Украйна (4) презареждане

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Между другото.

    Както най-големият ви враг в момента Русия гледа да ви избие, понеже иначе няма как да имат "собствена" История. Ако пукнете вече няма да има кой да оспорва глупостите им и проблем се решава по "братски" - с избиване.

    Битката при Одрин през 1205 г. ви отваря още един враг също - Западът - те няма да ви го простят, че ги разпилявате от бой ( Русия още я няма по това време ).

    Франция, Италия, Германия и Англия са попиляни накуп. Още не са ви го простили - понеже няма такъв разгром

    Ще ви правим Българчета, че иначе ще ви избият. Нали, Шапок?!

    Те така ...

    Калоян стоваря около 60 хилки армия като лека кавалерия е около 15 хилки насреща - тя му е била за тази цел - да ги гони до дупка.

    После много лошо ги преследва, както до Константинопол, така и до Солун ( даже му носят една глава отсечена в сол на тоя от Солун ).
    Last edited by marandi; 17.08.2014, 02:51.

    Коментар


    • Оня венециажкият дожд между другото пуква от сърдечен удар докато Калоян го гони до Константинопол.

      Па, в статията му няма нищо казано за това - че нашият ги гони до дупка. Докато пукнат буквално. Пише, че се предал Император и край. Няма такова нещо. Имало е яка гонка до корабите.

      Те, така с талаж статиите ... ( и после момчето ми се сърди, че се хиля ).

      И лък не е бил такъв, който е ползвала леката кавалерия. Както и да е - по-добре да си къркам, отколкото да се ядосвам.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
        Глупости. В крепостта Плиска не е имало такова съоръжение. Нали като ми дойдат гости и ги водя там на разходка.
        И съм виждал МНОГО ровове с вода ПРЕД крепости, ама не съм виждал нито един с ров с вода СЛЕД крепостната стена.
        Ама карай. Това е подобно на другите ти идиотии.
        Я кажи през лятото стрелите сини ли са ги боядисвали в БГ империя? Да не се различават като падат отгоре.
        Писател....
        Да беше прочел поне някоя книга като начало преди да почнеш да драскаш.
        Колко кинти искаш да загубиш? Ако щерка е готина - мо'е ме вземеш за зет

        П.П. Смешно ми е да ме нападат за четене като колегата за битката при Одрин.

        Хубав опит, ама смотан - много по-добре ще ви го изтегля и то не, защото мога да пиша добре, а защото съм чел доста повечко.

        Тотално непознаване на начин за бой при латините - вярно е между 300-1200 души обща маса е образувала формацията "танк", за която се говори. Около 300 бойни единици са били, но се бият независимо една от друга ( точно, защото са формирани като независими и да се бият до откат без значение какво се случва с другарчето ).

        Най-лесно се смята така - 300 "танка" по 800 души = 24 хилки - толкова са били някъде по мои изчисления. А, не че първо подмамили брад'чед му и после Император се предал сам. Нищо общо със северния елен. Били са от различни държави и са се биели като танк-секция. Всеки за себе си. Те така с теорията на момчето от блог-чето.

        Калоян ги пръсва по съвсем друг начин, но няма значение. Ще си го видите в книгата, че наближава.
        ---------------------------------------------------------------

        Мога да му дам и пример - това се е случило при един римски император, когато тръгнал да завладява Персия.

        Още тогава за сефте римляните виждат тежка конница, лека кавалерия, която може докато отстъпва да ръси цели секции със стрели и прочие. Конете са били бронирани от А до Я.

        Оттук насетне е безсмислено да говоря ( било е преди 2 хиляди години ) .... когато ще съчините Христа.

        Но теорията е смешна и показва непознаване на нещата. Казах, че съм ултра-педантичен, но пак ми загубиха времето да чета простотии. Какво разбира той от брони и ризници - тоя, който го е писал? Не мо'а да се сетя? Сега трябва да го почвам по Металознание какво разбира като ги е писал тия чудеса?
        Last edited by marandi; 17.08.2014, 01:50.

        Коментар


        • ././

          TO(маранди)наистина има някакви психически отклонения.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
            Ей, да си чете още от Плиска е започнато подобно съоръжение да се строи.

            При Крум.
            -------------------------------------
            Средновековни крепости

            http://www.bgoffers.com/page.php?page=middleages
            -----------------------------------------------------

            Нямам време в момента да се занимавам с БГ идиоти.

            Щом съм казал нещо = значи е така. Точка! ( и на мен не ми харсва, ама факт ).

            Сега да ми покаже рововете за вода пред крепостите, че не ги виждам нещо. Къде са?
            Глупости. В крепостта Плиска не е имало такова съоръжение. Нали като ми дойдат гости и ги водя там на разходка.
            И съм виждал МНОГО ровове с вода ПРЕД крепости, ама не съм виждал нито един с ров с вода СЛЕД крепостната стена.
            Ама карай. Това е подобно на другите ти идиотии.
            Я кажи през лятото стрелите сини ли са ги боядисвали в БГ империя? Да не се различават като падат отгоре.
            Писател....
            Да беше прочел поне някоя книга като начало преди да почнеш да драскаш.
            Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение
              Прави са за теб във форума )
              Не ми пука.

              Не мога да огрея навсякъде.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                Нали ти влязох вече в умрелия сайт/блог и рекламите ме цъкнаха. Ко искаш повече?

                Казвам ти, че нямам време да чета простотии от типа:

                Битката при Одрин и 3 страници после талаж и нищо общо.
                ---------------------------

                Пиши битката при Сталинград и пусни същия материал - няма да има разлика.

                Можеш ли ми обясни битката при Одрин само с 2 изречения?

                Защото аз се боя, че мога

                Прави са за теб във форума )

                Коментар


                • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение
                  Прочети до край и ще разбереш, че Калоян ги е смазал в открита битка и т.н. Мъка мъка, много мъка в тоя форум.
                  Нали ти влязох вече в умрелия сайт/блог и рекламите ме цъкнаха. Ко искаш повече?

                  Казвам ти, че нямам време да чета простотии от типа:

                  Битката при Одрин ( табела ) и 3 страници после талаж и нищо общо.
                  ---------------------------

                  Пиши битката при Сталинград и пусни същия материал - няма да има разлика.

                  Можеш ли ми обясни битката при Одрин само с 2 изречения?

                  Защото аз се боя, че мога, а ти се пробваш да ми губиш времето
                  Last edited by marandi; 16.08.2014, 23:53.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                    Тук няма битка, приятелю мой. Има некви безконечни тъпотии.

                    Стигнах 2-3 страница и спрях - всичко друго, но не и Одрин, па камо ли битка.

                    Щеше да ми е интересно да се опрясня като познания, па то поредната шльокавица.
                    Прочети до край и ще разбереш, че Калоян ги е смазал в открита битка и т.н. Мъка мъка, много мъка в тоя форум.

                    Коментар


                    • Ей, да си чете още от Плиска е започнато подобно съоръжение да се строи.

                      При Крум.
                      -------------------------------------
                      Средновековни крепости

                      http://www.bgoffers.com/page.php?page=middleages
                      -----------------------------------------------------

                      Нямам време в момента да се занимавам с БГ идиоти.

                      Щом съм казал нещо = значи е така. Точка! ( и на мен не ми харсва, ама факт ).

                      Сега да ми покаже рововете за вода пред крепостите, че не ги виждам нещо. Къде са?
                      Last edited by marandi; 16.08.2014, 23:46.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                        Бе ти верно не правиш връзка с главния мозък ......поне два пъти каза да съм внимавал че ша доидеш , аз ти викам че те чакам със хляб и сол. Ако беше истински мъж а не траверс щеше да кажеш ..ОК идвам , пък ти почваш да мърмориш дали случайно не те заплашвам ...
                        Нямам време засега - минавам транзит само.

                        Сек. че търся на Гигов тъпотиите, дето е писал, па не ми е работа.

                        Коментар


                        • Украйна е признала товара на руския конвой като хуманитарна помощ
                          16 Август 2014 | 23:25 | Агенция "Фокус"

                          Киев. В събота Украйна е признала товара на руския конвой като хуманитарна помощ, съобщава РИА Новости, позовавайки се на съобщение в сайта на украинското правителство.
                          В изявлението се казва, че в съответствие със Закона за хуманитарната помощ украинският президент Петро Порошенко признава товара като хуманитарна помощ, пренасяна под егидата на Международния комитет на Червения кръст.
                          В тази връзка украинският министър на социалната политика Людмила Денисова е подписала заповед за приемането на товара.
                          Помощта ще бъде транспортирана от представители на Международния комитет на Червения кръст през контролно-пропускателния пункт „Донецк”.
                          Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                            Що бре, заплашваш ли ме?

                            Минавам си през Дряново засега спокойно.

                            Още не сте отбили пътното движение да'е ...
                            Бе ти верно не правиш връзка с главния мозък ......поне два пъти каза да съм внимавал че ша доидеш , аз ти викам че те чакам със хляб и сол. Ако беше истински мъж а не траверс щеше да кажеш ..ОК идвам , пък ти почваш да мърмориш дали случайно не те заплашвам ...
                            Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                              Абе палячо казвай кога идваш че да те посрещна с хляб и сол.

                              Ща плашиш баща си не мен бе смешник Лясковски...
                              Що бре, заплашваш ли ме?

                              Минавам си през Дряново засега спокойно.

                              Още не сте отбили пътното движение да'е ...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение
                                Битката за Одрин 1205 и битката за 2012 – българското предизвикателство към Дявола

                                http://alchemicaltechnologies.blogsp...1205-2012.html

                                Безценно !!!
                                Тук няма битка, приятелю мой. Има некви безконечни тъпотии.

                                Стигнах 2-3 страница и спрях - всичко друго, но не и Одрин, па камо ли битка.

                                Щеше да ми е интересно да се опрясня като познания, па то поредната шльокавица.

                                Коментар

                                Working...
                                X