IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

"Зелените" против 7-ми блок на АЕЦ "Козлодуй"

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Зелените, както винаги са тотално неадекватни.

    Или може би искат шоково покачване в цената на ел. енергията....
    The weak are meat and the strong do eat.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ОК Разгледай мнение
      Ами да, това е идеален вариант. Ако ти си съгласен да плащаш изцяло тока от седми реактор (защото за него става въпрос, а не за старите), ако в случай на авария си съгласен последиците да са само за теб, ако си съгласен само ти да ядеш плодове и зеленчуци от региона на Козлодуй, ако си съгласен да пиеш вода от този регион, то тогава и аз нямам нищо против да купувам енергия само от ВЕИ. Само че като чуеш, че цената, по която ще можеш да купуваш ток от седми реактор ще е не по-малка от 20 евроцента, най-вероятно сам ще се откажеш.
      И какво им е на зеленчуците и водата в района? Аз редовно ги употребявам. Любимият на дъщеря ми пчелен мед е произведен в трикилометровата зона около АЕЦ.

      Абе писна ми от глупости вече!
      He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
        Аз пък съм на мнение сега като се отвори пазара тези хора да си купуват тока от вятърните паркове и фотоволтаиците.През нощта на свещи.Така на дело ще докажат верността на доводите си.
        Ами да, това е идеален вариант. Ако ти си съгласен да плащаш изцяло тока от седми реактор (защото за него става въпрос, а не за старите), ако в случай на авария си съгласен последиците да са само за теб, ако си съгласен само ти да ядеш плодове и зеленчуци от региона на Козлодуй, ако си съгласен да пиеш вода от този регион, то тогава и аз нямам нищо против да купувам енергия само от ВЕИ. Само че като чуеш, че цената, по която ще можеш да купуваш ток от седми реактор ще е не по-малка от 20 евроцента, най-вероятно сам ще се откажеш.

        Коментар


        • Най-лошия сценарий е следния.....
          Москва си иска неустойката от 500 млн Е....и ни осъжда в Париж....
          Тъй като нямаме тези пари, ние им даваме блока за Белене......
          Ръснаците подписаха с Беларус за 2 блока и с Китай за 4 блока и ще се накефят.....
          А ние ще питаме..
          Къде е СИМО ???

          Коментар


          • Да? Ама стиска ли им?
            Прочее, тук един младеж разправяше, че в Дания токът бил 0,3078 евроцента, в Германия-0,27...
            Ами и аз искам ток на такива цени бе! щото той тук, у дома, е 18 стотинки, или цели 9 цента, че и отгоре
            Накратко,
            Как да вземам акъл от някого, който прави "прости" грешки от два порядъка - ей така, без да се замисля и без да му пука, че това са 100 /СТО!/ пъти. И искат да им вярваме...
            И не им пука, че в Дания СРЕДНИЯТ БВП на човек е около 54 ХИЛЯДИ евро, а у нас-4900.

            Прочее, НЯМА КАК - т.е., каквото и да правиш - да се преминава веднага към експлоатация на амортизиран ДМА като генерираща мощност тъй, щото директно да побучаваш евтина за момента енергия. Винаги тя първо е нова, съответно на някакви стандарти се амартизира и едва след това...сещате се.
            А авантюрата "7-ми блок" - не, че някога няма да стане но, сега, на момента - си е чисто недоразумение в стил ББ. Нещо от вида 200 към 30 за дадени и изпълнени , съответно, обещания на г-н Премиера.
            - Тъй де

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ОК Разгледай мнение
              Ами тогава какво точно те смущава в декларацията срещу 7 реактор на Козлодуй? Между другото, повечето истински икономисти са и срещу Белене. Точно защото тока от него би бил по-скъпо от ток от ВЕИ.
              Аз пък съм на мнение сега като се отвори пазара тези хора да си купуват тока от вятърните паркове и фотоволтаиците.През нощта на свещи.Така на дело ще докажат верността на доводите си.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                Ако въпросът е дали да се строи седми блок на АЕЦ Козлодуй, то и аз съм против. Също както са против огромното мнозинство от нашите ядрени специалисти. По цена той ще ни излезе колкото два блока на АЕЦ Белене. А ще произвежда колкото един.
                Строеж на "седми блок" е една абсолютна мъгла, която пуска правителството за да замаже факта, че погребва инвестиция за над 2 милиарда лева в Белене. Басирам се че такъв блок няма да се строи. Това е вятър и мъгла!
                Ами тогава какво точно те смущава в декларацията срещу 7 реактор на Козлодуй? Между другото, повечето истински икономисти са и срещу Белене. Точно защото тока от него би бил по-скъпо от ток от ВЕИ.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                  Не разбирам английски.
                  А всичко останало, което си написал са само празни приказки. ФАКТИТЕ ти ги дадох.
                  Дания, ток от перки 20%, цена на тока 60 ст за киловатчас.
                  Франция-ток предимно от атом, цена на тока-29 стотинки, ДВА ПЪТИ по ниска.
                  Данните са съвсем други. Дания - мощности въведени основно последните 10-15 години - 60 ст.
                  Франция - мощности на 30-50 години - 29 стотинки.

                  Ако Франция сега строи нови атомни реактори, които да заместят старите, цената пак ще отиде на 60 стотинки.

                  Иначе бях пределно наясно, че не знаеш английски. Като за теб ще потърся материали на съветски.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ОК Разгледай мнение
                    Пич, тук въпроса е да се строи ли седми реактор. Ако се построи, цената на тока от него няма да е по-ниска от цената на перките. Напротив, по-висока ще е, и това каза и анализа на HSBC. Това че в България и във Франция са построени АЕЦ навремето е добре, затова и тока ни е по-евтин. В момента обаче конюнктурата не е такава. Ще ти дам пример. Ако в Дания сега построят едно Белене, цената на тока им няма да падне, а е много възможно да се повиши допълнително. Както и ако ние построим нов реактор, цената ще се повиши значително. Защото ЕРПтата ще изкупуват тока от него на много висока цена.
                    Ако въпросът е дали да се строи седми блок на АЕЦ Козлодуй, то и аз съм против. Също както са против огромното мнозинство от нашите ядрени специалисти. По цена той ще ни излезе колкото два блока на АЕЦ Белене. А ще произвежда колкото един.
                    Строеж на "седми блок" е една абсолютна мъгла, която пуска правителството за да замаже факта, че погребва инвестиция за над 2 милиарда лева в Белене. Басирам се че такъв блок няма да се строи. Това е вятър и мъгла!
                    Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ОК Разгледай мнение
                      http://en.wikipedia.org/wiki/File:Le...DOE_report.gif

                      Надявам се, че разбираш английски, въпреки че като те гледам се водиш само от глупостите на нашенски ядрени учени. Оттук си прави сметката колко би струвал тока от седми реактор на Козлодуй, и колко от вятърните перки, които така тормозят птиците.
                      Цената в БГ е ниска заради мощности, изградени преди 30 и повече години. Каквито и мощности да въвеждаме в експлоатация сега, цената ще се увеличава драстично. Мощностите в Дания са сравнително нови, и затова енергията там е скъпа. Дай да видим ако ние не въвеждаме нови мощности колко ще ни е тока след 20 години и колко ще е на Дания. Да не се окаже, че ситуацията ще е точно обратната на сегашната?
                      Не разбирам английски.
                      А всичко останало, което си написал са само празни приказки. ФАКТИТЕ ти ги дадох.
                      Дания, ток от перки 20%, цена на тока 60 ст за киловатчас.
                      Франция-ток предимно от атом, цена на тока-29 стотинки, ДВА ПЪТИ по ниска.
                      Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от radon222a Разгледай мнение
                        За България в момента най-важното нещо в енергетиката е ДА СЕ УДЪЛЖИ СРОКЪТ НА ЕКСПЛОАТАЦИЯ НА АЕЦ-КОЗЛОДУЙ- ПЕТИ И ШЕСТИ БЛОК, същевременно да се модернизира и увеличи произведената електрическа мощност. Това ще ни спаси дълги години, докато се вземе някакво решение.
                        Това въобще не касае тази тема. Нека се удължат сроковете, но не виждам какво общо би имало това със седми блок на Козлодуй, който ще бъде по-скъп от тока от вятърни перки.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ОК Разгледай мнение
                          Пич, тук въпроса е да се строи ли седми реактор. Ако се построи, цената на тока от него няма да е по-ниска от цената на перките. Напротив, по-висока ще е, и това каза и анализа на HSBC. Това че в България и във Франция са построени АЕЦ навремето е добре, затова и тока ни е по-евтин. В момента обаче конюнктурата не е такава. Ще ти дам пример. Ако в Дания сега построят едно Белене, цената на тока им няма да падне, а е много възможно да се повиши допълнително. Както и ако ние построим нов реактор, цената ще се повиши значително. Защото ЕРПтата ще изкупуват тока от него на много висока цена.
                          За България в момента най-важното нещо в енергетиката е ДА СЕ УДЪЛЖИ СРОКЪТ НА ЕКСПЛОАТАЦИЯ НА АЕЦ-КОЗЛОДУЙ- ПЕТИ И ШЕСТИ БЛОК, същевременно да се модернизира и увеличи произведената електрическа мощност. Това ще ни спаси дълги години, докато се вземе някакво решение.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от radon222a Разгледай мнение
                            Токът за домакинствата в България е 0.0934 евроцента за киловатчас.
                            В Германия е 0.2781 евроцента, в Дания пък с нейните чудесни "евтини" перки е 0.3078 евроцента. А в съседна Франция, известна с многото си АЕЦ токът струва 0.1478 евроцента

                            Сами виждате защо във Франция токът е толкова евтин, там във всяко село има атомна централа. А сега си представете, ако ние нямаме АЕЦ-Козлодуй в кой век ще живеем. Много бързо някои забравиха режима на тока.
                            Пич, тук въпроса е да се строи ли седми реактор. Ако се построи, цената на тока от него няма да е по-ниска от цената на перките. Напротив, по-висока ще е, и това каза и анализа на HSBC. Това че в България и във Франция са построени АЕЦ навремето е добре, затова и тока ни е по-евтин. В момента обаче конюнктурата не е такава. Ще ти дам пример. Ако в Дания сега построят едно Белене, цената на тока им няма да падне, а е много възможно да се повиши допълнително. Както и ако ние построим нов реактор, цената ще се повиши значително. Защото ЕРПтата ще изкупуват тока от него на много висока цена.

                            Коментар


                            • Токът за домакинствата в България е 0.0934 евроцента за киловатчас.
                              В Германия е 0.2781 евроцента, в Дания пък с нейните чудесни "евтини" перки е 0.3078 евроцента. А в съседна Франция, известна с многото си АЕЦ токът струва 0.1478 евроцента

                              Сами виждате защо във Франция токът е толкова евтин, там във всяко село има атомна централа. А сега си представете, ако ние нямаме АЕЦ-Козлодуй в кой век ще живеем. Много бързо някои забравиха режима на тока.
                              Last edited by radon222a; 06.06.2012, 13:47.

                              Коментар


                              • Чудесно е да работиш с амортизирани /"изплатени".да не се бърка с износени, изхабени и т.н. "синоними"/ мощности, наистина. Обаче, важно е, също така, колко енергия произвежда съответната инсталация за същото това време /коефициент на натовареност, разхвърляна цена за kWh инсталирана мощност/ и т.н., за да прецениш, колко евтина/или скъпа/ е произведената енергия. Много се злоупотребява тук от разни "зелени" и "позеленели". За услужлива помагащите на чужди сили-да не говорим.
                                В нормални страни, с такива се занимава прокуратурата.

                                Коментар

                                Working...
                                X