IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

"Зелените" против 7-ми блок на АЕЦ "Козлодуй"

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Така е Бате Пешо. Загубени сме без седми реактор на Козлодуй Аз почвам да пиша и на германците, че както са решили да закриват реактори, след 20 години ще тънат в мрак. А и на китайците също. Че и те имат над двоен ръст на ВЕИ-тата всяка година.

    Коментар


    • О.К нещо се умълча.Би ли разяснил след 10-20 години какво ще правим ако сме живи.И не забравяй да кажеш нещо за регулирането на честотата и обменните мощности.Щото тези ВЕИ за които говориш са нещо като веян паламуд

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ОК Разгледай мнение
        Пирамида, темата е за седми реактор на Козлодуй и мисля, че се съгласихме, че той е глупост и скъп. Оттук натам ВЕИ имат и предимства и недостатъци, основният от които е непостоянното производство. Ти си го направил в пет точки, ОК, то всяка е функция на това. Този пробпем може да се реши сравнително лесно. Помисли какво следва от серийното производство на електромобили. Както и да е, не ми се спори с чугунени глави. Темата беше за Козлодуй. Не мисля, че има някой който да е фен на седми реактор, така че явно всички сме фенове на Зелените по този въпрос.
        Абсолютно никой не е фен на седми реактор.
        Седми блок в Козлодуй ще ни излезе колкото цялата Белене от тук нататък. Имам предвид вложените до сега средства в Белене. При това ние нямаме пари за построяване на седми блок. И не съм чул някой да иска да го финансира.
        Докато руснаците бяха готови да финансират АЕЦ Белене изцяло. И преди три дни Кириенко пак го потвърди. Седми блок е прах в очите. Басирам се че такъв няма да има. Та "зелените" само вдигат врява за да ги забележи някой.
        Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ОК Разгледай мнение
          Пирамида, темата е за седми реактор на Козлодуй и мисля, че се съгласихме, че той е глупост и скъп. Оттук натам ВЕИ имат и предимства и недостатъци, основният от които е непостоянното производство. Ти си го направил в пет точки, ОК, то всяка е функция на това. Този пробпем може да се реши сравнително лесно. Помисли какво следва от серийното производство на електромобили. Както и да е, не ми се спори с чугунени глави. Темата беше за Козлодуй. Не мисля, че има някой който да е фен на седми реактор, така че явно всички сме фенове на Зелените по този въпрос.
          Седми реактор НЕ Е главният проблем. Все някога, види се, и това ще стане. НЕПОТРЕБНО ОСКЪПЕН, обаче, със сигурност се очертава да бъде. НЕ искали да строят нова инфраструктура. Да, ама държавата НЕ Е САМО СОФИЯ, ако искаме скъсяване пътищата за пренос, загубите по тях, развитие индустриалната мощ на страната и т.н. Проблем основен е едностранчивия апарат за разбиране на енергетиката в частност и икономиката като комплекс у управляващите, които залагат много бомби със закъснител под държавата ни. Защото, при едно компетентно и добронамерено управление да държавата, "дреболии" като социалното напрежение и структурните изкривявания БИ ТРЯБВАЛО да намяляват, а не да нарастват през времето на мандата...
          А, именно това, ние не наблюдаваме. Някои /за жалост, много/ тъпанари броят печалбата от АЕЦ само като финасов резултат на самото предприятие. И просто, опитват да го добавят като едни цифри към "останалата икономика". А такова животно няма. ВСИЧКО има повече от една страни, ВСИЧКО участва в повече от едно уравнения, и всичко има много взаимовръзки при оформянето на БВП, печалбата за страната и благосъстоянието на гражданите.
          Е, нашите министри точно това не виждат - какво повече да говорим? Гледа те в очите /в обектива на камерата/ и твърди, че било договорено снижение за газа.
          Да, ама не. Уж договорено, ама неподписано...
          Цялата им работа е такава. И си мисллят, че, ние ядем похвали от Брюксел или от американското посолство...

          Коментар


          • Пирамида, темата е за седми реактор на Козлодуй и мисля, че се съгласихме, че той е глупост и скъп. Оттук натам ВЕИ имат и предимства и недостатъци, основният от които е непостоянното производство. Ти си го направил в пет точки, ОК, то всяка е функция на това. Този пробпем може да се реши сравнително лесно. Помисли какво следва от серийното производство на електромобили. Както и да е, не ми се спори с чугунени глави. Темата беше за Козлодуй. Не мисля, че има някой който да е фен на седми реактор, така че явно всички сме фенове на Зелените по този въпрос.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ОК Разгледай мнение
              Ами едното е, че пътят им към системата е доста кратък.
              Също, че много от тях изобщо няма нежда да се присъединяват към системата...И? Няколко ОСНОВНИ проблема има, обаче:
              1. Наличност на енергията /регионално/ и разпределено през годината
              2. Начин за целесъобразното и икономично нейно съхранение до момента на използване
              3. КПД на преобразователите до нужния /максимално удобен за експлоатацията/вид.
              Понеже, при мен това може да е електричество /ако във фирмата основно е за давиждане, например/ сгъстен въздух, топлина и т.н.
              4. Загубите ЗА присъединяване към преобразователите
              5. Сигурността на доставката
              и т.н., да не изброявам, може да не ми стигне мястото.
              Ето защо, ОК, тук с гол ентусиазъм и "зелени" мании не става, ако искаш да обезпечиш дори "само" зеления аспект. Предлагам да не се излагаш повече, а да се замислиш над комплексността на проблематиката и, възможно, тогава ще разбереш защо човечеството /все още/ не се е справило.
              За начало проумей проблема, пък после внасяй свойта лепта, реши го. Нямам нищо против и аз цветя на паметника ти да нося и да се бръкна за нобеловата награда.
              Дотогава, обаче...Сещаш се.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ОК Разгледай мнение
                Да, имам, и преди малко обясних на Никола на лични защо ВЕИтата нямат проблем с енергийната система. А ти знаеш ли защо, или и на теб да обяснявам на лични.
                На мен няма да ми обясняваш на лични казвай пред всички аз тайни нямам.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                  Момче, ти си съвършено неадекватен. Първо, себестойността на тока от Белене /както беше планирана/ се очертаваше около 9-10 стотинки, а продажната цена, с ДДС, печалби за ЕРП-тата и т.н, при 10 милиарда евро и т.н.- 19,6 - 19,96 стотинки.
                  Не центове.
                  Това-първо.
                  Второ, ако бъде вкаран реакторът в 7-ми блок, цялата манджа става неговите 5 милиарда - щото по-евтино ще видим, ама друг път - плюс неустойките /нека са "само" 500 млн Евро/, плюс 2-та милиарда, вложени и зарязани в Белене, плюс още 10-годишното олихвяване на направен, но не вложен реактор, плюс оскъпяването заради задължителните модернизации /дотогава ще е излязло следващо поколение и ще се наложат изисквания за доосъвременяване на системите за сигурност, плюс още каквото се и каквото не се сетиш /щото площадката на Козлодуй си е площадка но, реакторно помещение, контролни зали, турбинни зали - всичко ще трябва да се гради от нулата/ и, тутакси, ще лъсни вселенската некомпетентност и бизсмислие на днешното правителство...
                  С единствената разлика, че я са тук /персонално/, я-не.
                  Прочее, основни суровини за вятърните и др. генератори просто няма на каква база да поевтиняват повече - смоли /нефтена основа/, армиращи влакна - камъни, газ, въглища -, мед, алуминий, изкопни и строителни работи, заплати...Ще се свие маржът на производителите и ще сме свидетели на още фалити сред тях но, и те без печалба няма да работят...
                  В допълнение, никакви договорки, уж постигнати при ББ, реално не са достоверни. Защо? Ами, просто е - колкото договориха снижаването на газа с 11%...договорки без подписи, пълен хаос.
                  Вземайте се в ръце, че не виждам как ще направите нещо неуязвимо от правна, техническа и икономическа гледна точка, при такива дадености. Нищо против зелената енергия - просто, не очаквам преценките ви да са различни от прецизността при боравенето с цифрите
                  +1
                  Обаче е безсмислено да се спори със зомбита. Поне аз се уморих.
                  Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ОК Разгледай мнение
                    Цената ще се покачи шоково ако построим 7 реактор на Козлодуй. Срещу което се обявяват те.
                    Момче, ти си съвършено неадекватен. Първо, себестойността на тока от Белене /както беше планирана/ се очертаваше около 9-10 стотинки, а продажната цена, с ДДС, печалби за ЕРП-тата и т.н, при 10 милиарда евро и т.н.- 19,6 - 19,96 стотинки.
                    Не центове.
                    Това-първо.
                    Второ, ако бъде вкаран реакторът в 7-ми блок, цялата манджа става неговите 5 милиарда - щото по-евтино ще видим, ама друг път - плюс неустойките /нека са "само" 500 млн Евро/, плюс 2-та милиарда, вложени и зарязани в Белене, плюс още 10-годишното олихвяване на направен, но не вложен реактор, плюс оскъпяването заради задължителните модернизации /дотогава ще е излязло следващо поколение и ще се наложат изисквания за доосъвременяване на системите за сигурност, плюс още каквото се и каквото не се сетиш /щото площадката на Козлодуй си е площадка но, реакторно помещение, контролни зали, турбинни зали - всичко ще трябва да се гради от нулата/ и, тутакси, ще лъсни вселенската некомпетентност и бизсмислие на днешното правителство...
                    С единствената разлика, че я са тук /персонално/, я-не.
                    Прочее, основни суровини за вятърните и др. генератори просто няма на каква база да поевтиняват повече - смоли /нефтена основа/, армиращи влакна - камъни, газ, въглища -, мед, алуминий, изкопни и строителни работи, заплати...Ще се свие маржът на производителите и ще сме свидетели на още фалити сред тях но, и те без печалба няма да работят...
                    В допълнение, никакви договорки, уж постигнати при ББ, реално не са достоверни. Защо? Ами, просто е - колкото договориха снижаването на газа с 11%...договорки без подписи, пълен хаос.
                    Вземайте се в ръце, че не виждам как ще направите нещо неуязвимо от правна, техническа и икономическа гледна точка, при такива дадености. Нищо против зелената енергия - просто, не очаквам преценките ви да са различни от прецизността при боравенето с цифрите

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                      Най-лошия сценарий е следния.....
                      Москва си иска неустойката от 500 млн Е....и ни осъжда в Париж....
                      Тъй като нямаме тези пари, ние им даваме блока за Белене......
                      Ръснаците подписаха с Беларус за 2 блока и с Китай за 4 блока и ще се накефят.....
                      А ние ще питаме..
                      Къде е СИМО ???
                      Кви 500 млн евро ? Това е виц!
                      Наскоро публикуваха неофициални данни за неустойката. Руснаците ще претендират за 1.16 милиарда ЕВРО.
                      Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                        Предполагам защото не се включват към системата.....
                        Ами едното е, че пътят им към системата е доста кратък.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ОК Разгледай мнение
                          Да, имам, и преди малко обясних на Никола на лични защо ВЕИтата нямат проблем с енергийната система. А ти знаеш ли защо, или и на теб да обяснявам на лични.
                          Предполагам защото не се включват към системата.....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                            Да съгласен съм.Някаква представа какво е това ЕЕС и как работи имаш ли?Какво е регулиране на честота и обменни мощности?
                            Да, имам, и преди малко обясних на Никола на лични защо ВЕИтата нямат проблем с енергийната система. А ти знаеш ли защо, или и на теб да обяснявам на лични.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ОК Разгледай мнение
                              Ами да, това е идеален вариант. Ако ти си съгласен да плащаш изцяло тока от седми реактор (защото за него става въпрос, а не за старите), ако в случай на авария си съгласен последиците да са само за теб, ако си съгласен само ти да ядеш плодове и зеленчуци от региона на Козлодуй, ако си съгласен да пиеш вода от този регион, то тогава и аз нямам нищо против да купувам енергия само от ВЕИ. Само че като чуеш, че цената, по която ще можеш да купуваш ток от седми реактор ще е не по-малка от 20 евроцента, най-вероятно сам ще се откажеш.
                              Да съгласен съм.Някаква представа какво е това ЕЕС и как работи имаш ли?Какво е регулиране на честота и обменни мощности?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Nikola Разгледай мнение
                                Зелените, както винаги са тотално неадекватни.

                                Или може би искат шоково покачване в цената на ел. енергията....
                                Цената ще се покачи шоково ако построим 7 реактор на Козлодуй. Срещу което се обявяват те.

                                Коментар

                                Working...
                                X