IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще има ли Гражданска война в Гърция ???

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mouroutis
    Явно е от възраст твоа, си забравил че в момента има 150К. домасни прислузници васи зени, зимасти по 600 - 1000 еуро заплата в Гърциа. Мозеше да наемем и албанци и украинки, бъдете честни.
    Това е все едно ние да те питаме: "Ти защо не благодариш на България, че ти предоставя възможност да печелиш на нашия пазар, щом оперираш на него?"

    Не мислиш ли, че е смешно?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mouroutis
      Явно е от възраст твоа, си забравил че в момента има 150К. домасни прислузници васи зени, зимасти по 600 - 1000 еуро заплата в Гърциа. Мозеше да наемем и албанци и украинки, бъдете честни.
      Какво те притеснява? Че многобройните ви държавни хрантутници може да им се наложи да поработят като такива ли? 600 евро заплата ли е? Германците толкова ли получават за същата работа? Замислял ли си се, че ние българите също искаме немски заплати?
      Не смяташ ли, че в момента се подиграваш с българите? Какво отношение очакваш?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
        ...
        На въпроса ти кое по-добре за тях. "Контролиран" фалит ( както в момента ) или внезапна "смърт" ( чрез драхмата )? Не мога да отговоря на него, защото не знам как обществото им би се чувствало по-добре при двата сценария.
        -----------------------------------------------------------
        В момента политиците им са избрали синдрома на сварената жаба с кредиторите. Т.е. една жаба, ако я пуснеш в тенджера със студена вода и започнеш плавно и бавно да нагряваш котлона, то тя се усеща, че й е горещо едва, когато вече се е сварила. Ако директно я пуснеш в горещата вода, ще избяга.

        Това правят кредиторите им в момента под формата на "спасителни" мерки. Процесът ще е дълъг, поне още 5-10 години на "контролиран" фалит.
        -----------------------------------------------------------

        Желая успех на братята гърци, но изборът им не е голям!

        Поздрави!
        т.е., "контролираният фалит" си е смърт, но...бавна

        Поздрави

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
          Не знам колегата Мурутис какво се е фурстрирал, НО е доказан факт, че правенето на бизнес с гърци/гръцки фирми е почти винаги гарнирано с много похабени нерви, неизпълнени ангажименти и загубени средства...не от гърците разбира се.
          ...
          Напълно покриващо се с личните ми впечатления
          За какво да им сме благодарни, че заключват нещастните шивачки по цехчетата в южна България и ги третират като роби...нормално е да не им се вържат румънци и тн.
          ...
          това го правят, само където им се позволява
          В Гърция същите не могат и да си помислят да подложат на подобни унижения тези шивачки...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dosadnik Разгледай мнение
            Eee ти па - а на колко банкови менажерчета дават по 10к лева заплатка
            ти да не си СпоменЪ . че си толко в час с гръцките банки...нищо случайно няма там...ако някой зима пари то прецаква клиенти за много повече пари...та е обяснимо
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
              Не знам колегата Мурутис какво се е фурстрирал, НО е доказан факт, че правенето на бизнес с гърци/гръцки фирми е почти винаги гарнирано с много похабени нерви, неизпълнени ангажименти и загубени средства...не от гърците разбира се.

              За какво да им сме благодарни, че заключват нещастните шивачки по цехчетата в южна България и ги третират като роби...нормално е да не им се вържат румънци и тн.

              айде у лево... кога яли се смяли...кога плащали..ревали

              трагедия
              Eee ти па - а на колко банкови менажерчета дават по 10к лева заплатка

              Коментар


              • Не знам колегата Мурутис какво се е фурстрирал, НО е доказан факт, че правенето на бизнес с гърци/гръцки фирми е почти винаги гарнирано с много похабени нерви, неизпълнени ангажименти и загубени средства...не от гърците разбира се.

                За какво да им сме благодарни, че заключват нещастните шивачки по цехчетата в южна България и ги третират като роби...нормално е да не им се вържат румънци и тн.

                айде у лево... кога яли се смяли...кога плащали..ревали

                трагедия
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                  после започва обратно броене

                  Аз за себе си, още не мога да се убедя в еднозначно мнение - дали за Гърция не е по-добре връщане на националната й валута.


                  П.П. Извинявам се на ника "Mouroutis", не исках да му секвам ентусиазма, само мисля, че е излишно лични мнения да бъдат представяни като национални...
                  В този форум в имотната тема през 2008-9 г. бях писал, че Гърция е в техн. фалит вече. Тогава още си скубехме брадите и бати Афтър като ерудиран брадър ( фенове на вечения имотен ЪП, живеещ в Гърция ), ме накара 2-3 дена да им смятам числата по икон. показатели по него време.

                  Та, тогава като им казах, че вече са фалирали, падна голям смях. Няма лошо.
                  -----------------------------------------------------------
                  На въпроса ти кое по-добре за тях. "Контролиран" фалит ( както в момента ) или внезапна "смърт" ( чрез драхмата )? Не мога да отговоря на него, защото не знам как обществото им би се чувствало по-добре при двата сценария.
                  -----------------------------------------------------------
                  В момента политиците им са избрали синдрома на сварената жаба с кредиторите. Т.е. една жаба, ако я пуснеш в тенджера със студена вода и започнеш плавно и бавно да нагряваш котлона, то тя се усеща, че й е горещо едва, когато вече се е сварила. Ако директно я пуснеш в горещата вода, ще избяга.

                  Това правят кредиторите им в момента под формата на "спасителни" мерки. Процесът ще е дълъг, поне още 5-10 години на "контролиран" фалит.
                  -----------------------------------------------------------

                  Желая успех на братята гърци, но изборът им не е голям!

                  Поздрави!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Inform Разгледай мнение
                    ...drachma banknotes may still be exchanged for euro at the Head Office and the seventeen branches of the Bank of Greece until 1 March 2012, the final day of the 10-year exchange period.
                    ...
                    после започва обратно броене

                    Аз за себе си, още не мога да се убедя в еднозначно мнение - дали за Гърция не е по-добре връщане на националната й валута.


                    П.П. Извинявам се на ника "Mouroutis", не исках да му секвам ентусиазма, само мисля, че е излишно лични мнения да бъдат представяни като национални...

                    Коментар


                    • 17/02/2012 -
                      Announcement from Bank of Greece:
                      Deadline for the exchange of Drachma Banknotes

                      This is a reminder that – according to Article 5 of Law 2948/2001 and Circular No. 472/2001 of the Bank of Greece– drachma banknotes may still be exchanged for euro at the Head Office and the seventeen branches of the Bank of Greece until 1 March 2012, the final day of the 10-year exchange period.



                      http://www.bankofgreece.gr/Pages/en/...5&Filter_by=AN

                      Коментар


                      • този ник Mouroutis, колкото повече пише, толкова повече на грък ще се докара
                        накрая, съвсем ще забрави българския

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mouroutis
                          КАКВО СМЕ ПО РАЗЛИЧНИ ОТ ГЕРМАНИЯ, ЗА ДА НЕ ПОЛУЦАВАМЕ ТЕХНИТЕ ЗАПЛАТИ? ЕДИНСТВЕНАТА РАЗЛИКА Е ЦЕ ТЕ СИ ПЕЦАТАТ ПАРИТЕ И ЗАТОВА НЯМА КРИЗА ПРИ ТАХ!
                          Я стига с тая Германия бе драги ми смехурко.
                          Няма и никога няма да има база за сравнение с тях, нито за вас, нито за нас.
                          По-добре се моли да не са ви много по-малки заплатите от тези тука.
                          С това мислене и манталитет, който имате - много скоро ще ни стигнете, въпроса е колко по-надолу от нас ще продължите да копате.
                          Това чака такива дето гледат в тевтонската паница.
                          Ние поне сме реалисти в това отношение.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от dosadnik Разгледай мнение
                            За скромния ми 8-9 годишен трудов стаж съм сменил 6 фирми, 2 от които международни - и знам кой как работи - и гърци и румънци и германци и чехи. Ние сме си на опашката, няма какво да се заблуждаваме и да си създаваме митове, че сме едва ли не втори по интелигентност в света ... па по икономически показатели сме си все на опашката - точно щото сме много умни и работливи нали
                            Ами, основи си собствен бизнес и наемай марсианци, джедаи и елфи, ако искаш. Тогава раздавай квалификации кой какъв е, като имаш трудово-правни отношения и ти им плащаш заплати. Като натрупаш поне 10 годишна фирмена история, сменил си стотици/хиляди човешки ресурс, вероятно аз съм първият, който ще те прочете с интерес и ще дойде да ти стисне ръката.

                            Успех!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mouroutis
                              Вие Българите само се оплацвате, а в много отноцения сте най-добрата страна за зивеене!
                              Чакай малко. В момента ти ревеш. Ако искаш да проведем някакъв сериозен разговор - давай, но не ми минавай с това, с какво сме по лоши от германците. Ние също не сме по-лоши, другото е пазарна ситуация

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                                И от частен случай ( твоят ) взе да "обобщаваш" генерално ли?

                                Като поработиш при повечко работодатели, смениш повечко професии, основеш и фалираш няколко бизнеса, имаш вземане-даване с различни народности, ще осъзнаеш, че не е толкова лесно да се слага всичко и всички под общ знаменател.

                                Успех!
                                За скромния ми 8-9 годишен трудов стаж съм сменил 6 фирми, 2 от които международни - и знам кой как работи - и гърци и румънци и германци и чехи. Ние сме си на опашката, няма какво да се заблуждаваме и да си създаваме митове, че сме едва ли не втори по интелигентност в света ... па по икономически показатели сме си все на опашката - точно щото сме много умни и работливи нали

                                Коментар

                                Working...
                                X