IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще има ли Гражданска война в Гърция ???

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от dosadnik Разгледай мнение
    На вас ви дай само шарени цифрички и графики да творите. Между другото ме подсети, че май ние се бехме последни освободили от Османската Империя - по-точно ни освободиха .... отново повод за "гордост"
    А, когато Тервел спира арабското нашествие при Константинопол и днешна Украйна на 2 фронта - какво? Когато спираме Османска империя над 100 години, докато Запада се освести и напредне технологично и ни догони - какво?

    Да сме го натрапвали на някого?

    П.П. Изтласкването на Османска империя ( която вече не съществува ) е било процес, касаещ много държави и ние сме били една от тях.

    5 мил. години са ти малко - отиваш на 500 мил. Само ще си позволя да кажа, че когато някой е роден с робска психика, то ще е такъв без значение дали се е родил в България или другаде. Винаги ще си търси и господар и ще плюе по сънародниците си, щот' като е направил 5 свирки на някой чуждоземец, вече брои останалите за 2-ра ръка хора, които не искат да правят свирки на чужденци.

    Вземи се малко в ръце и най-вече мисли преди да правиш "обобщения". Добре, че предците ни, не са мислили като тИбя, за да те има днес и разглеждай нещата за периода над 1300 години ( доказано и признато ).

    Та, кой си ти, че да обобщаваш? ( риторично )

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mouroutis
      Ne vi razbiram...eto i sega vi pomagame, kato sme prenesli biznesa si v Bulgaria.
      Vie ne moje da se opravite sami, 6te ni naemate. Zasramete se malko , povece rabota i po-malko prikaski.
      Пи4, тъй като се прави6 много непохватно на грък, ще ти разкажа малко за това, колко са "работливи", защото е очевидно, че нямаш понятие за манталитета на съседите...

      Моя позната има роднини в Гърция. Шивачка е и доста квалифицирана в професията си. Преди десетина години беше ми разказвала, че като била на гости (за 2-3 седмици) там в някакво селце, като разбрали за възможностите й - не могла да се отърве от "клиентКИ", които ходели при нея и за най-малката и ниско квалифицирана шивашка операция и съответно - плащали за труда й - именно като за високо квалифициран такъв... Та същата тя разказваше, че като се наспи към 09:30 - 10 ч., мъжът в семейството се качвал на тракторчето си, припалвал го и поемал (яваш-яваш) - към нивата... Пристигал, поработвал, а къде икиндия , нашият поемал обратно към къщи за обяд с тракторчето. Хапвал, пийвал и... си лягал за час-два, а следобяд отново тръгвал с разчета, да се прибере преди залез слънце...

      Това - горе, ако приемаш като "povece rabota i po-malko prikaski"
      - то ТЕ (не казвам "вие") - така и ще си затънат, а моята прогноза е, че наистина най-после ония, дето определят съдбините на съюза ще осъзнаят, че не могат да "спасяват" и с цената на собствен фалит да наливат милиарди, без никакво основание. Определено, ако сега направят погрешната стъпка, то друга такава няма да има, а милиардите ще са безвъзвратно потънали в пясъка...
      "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

      Коментар


      • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
        Самолетоносача? Хора с различни самолети самолети ли са ти ползвали летището? И черпил ли си ги трибестан? За теб всички са необразовани. Само ти придоби образование и се върна да пасеш патките на село. Пример си
        Ти определено не само нямаш образование.Ти хабер си нямаш.И си агресивен и злобен.Е затова си дребен чиновник мачкан от шефа и жена си.И никога няма да си друго.Просто нямаш потенциал.И си решил да си избиваш комплексите във форума тук незнайно от шефа ти и жена ти да се правиш на значим и важен,на голяма работа.Но простотията и невежеството не могат да се скрият дори в анонимен форум

        Коментар


        • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
          Гледам поредното "обобщение" - метнато от "въздуха" към народа ни и пишещите в тоя форум.

          На теб и 5 млн. години да живееш, едва ли ще се осъзнаеш някога, както си я подкарал.
          -----------------------------------------------------------------------------------
          Ето ти история на т.нар. днешна Гърция:

          Древна Гърция
          (XI — 146 г. пр.н.е.)
          Тъмни векове (XI—IX)
          Архаичен период (VIII—VI)
          Класически период (V—IV)
          Елинистичен период (IV — 146 г. пр.н.е.)
          Гърция като част Римската държава
          Римска Гърция (146 г. пр.н.е. — 330 г.)
          Средновековие и Ново време
          (330—1832)
          Византийска империя (330—1453)
          Атинско херцогство (1204—1458)
          Османска Гърция (1458—1832)
          Съвременна Гърция
          (след 1821)

          ------------------------------------------------------------------------------
          В черничко съм ти болднал от кога съществува Гърция. През останалото време на нейна територия са живеели други цивилизации или е била васален народ на други империи.
          -----------------------------------------------------------------------------
          Тук в последната графа на табличка 1, съм си играл да смятам коя държава на колко годинки е в Европа. За "спецове" кат' тИбя съм болднал в червеничко България. Като намериш по-дърта държава в Европа от БГ-то, ела и ми се обади:

          http://marandi.blog.bg/biznes/2012/0...st-3-ta.897704
          -----------------------------------------------------------------------------
          Демек, ограмоти се малко кой си и какъв си, "чуждоземний"
          На вас ви дай само шарени цифрички и графики да творите. Между другото ме подсети, че май ние се бехме последни освободили от Османската Империя - по-точно ни освободиха .... отново повод за "гордост"

          Коментар


          • Първоначално изпратено от zarco Разгледай мнение
            О чудо, ти си овладял "българският" от смс-те до съвършенство, множественото ти 4исло е перфектно..., абе - умен елин си..., че и сФатлив...

            Нали?!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
              Дреме ми на самолетоносаща..Някакви необразовани простаци да ми се правят на отворковци.
              Самолетоносача? Хора с различни самолети самолети ли са ти ползвали летището? И черпил ли си ги трибестан? За теб всички са необразовани. Само ти придоби образование и се върна да пасеш патките на село. Пример си
              Last edited by LANDLORD 31; 19.02.2012, 22:56.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mouroutis
                Ne vi razbiram...eto i sega vi pomagame, kato sme prenesli biznesa si v Bulgaria.
                Vie ne moje da se opravite sami, 6te ni naemate. Zasramete se malko , povece rabota i po-malko prikaski.
                Спокойно, на майстори си попаднал, ще та ИЗРАБОТЯТ
                Простак съм Азъ - Непобедим !!!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                  тия мамини синчета дето протестират по площадите на атина и реват, че нямали работа...ами ние българите с удоволствие ще наемем някои от тях за работа, която считаме недостойна за нас....

                  усещаш ли иронията
                  С удоволствие ще наема гърци да ми пасат овцете а на оня правещ се на грък майка му да ми слугува.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mouroutis
                    Ne vi razbiram...eto i sega vi pomagame, kato sme prenesli biznesa si v Bulgaria.
                    Vie ne moje da se opravite sami, 6te ni naemate. Zasramete se malko , povece rabota i po-malko prikaski.
                    Каквото и да си говорим става въпрос за пари. Хайде няма нужда преместил си бизнеса да ми помага. Данъците ни са по-добри и бюрокрацията по малка. И един застраховател би поискал по-малка застраховка търговски риск от България, отколкото от Гърция. Заплатите все още са по-ниски. Това е

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mouroutis
                      Явно е от възраст твоа, си забравил че в момента има 150К. домасни прислузници васи зени, зимасти по 600 - 1000 еуро заплата в Гърциа. Мозеше да наемем и албанци и украинки, бъдете честни.
                      Че не си грък е видно от небето с невъоръжено око.Да наемат ако щат американки кубинки и извънземни.Дреме ми на самолетоносаща.Аз майка си няма да пратя прислужница.Нито пък ще отида аз.Някакви необразовани простаци да ми се правят на отворковци.

                      Коментар


                      • Кой е по-умен евреина или гръка.....

                        Mouroutis - Някои приказваха, че когато БОГ е създал гръка евреина е плакал 3 дни. Та да те питам щом сте толкова умни ЗАЩО евреите успяха и си купиха държавата ИЗРАЕЛ а вие успяхте за пореден път да продадете ЕЛАДА. На Рим, НА Отоманската и пре и песле няколко пъти, но сега явно сметките са ви по-лоши. пък и да си признаем Гърция НИКОГА не е харесвала България и българите нито КАТО народ нито като НАЦИЯ. Българите са дошли тук опълчили са се на Римската, на Отоманската империи. И ако не бяхте постоянно подливали вода сега щяхме да сме поне колкото Франция и ДА с положението ни БИХМЕ се опълчили на Берлин, Париж, Лондон и Москва. И въпреки всичко сме работлив народ и това което го има още е с ПОТТА и Кръвта на нашите Бащи и Майки. Дори и Турците ни УВАЖАВАТ а вие сте всеизвесни на Цял свят със своите ЛЪЖИ. А пък БИЗНЕС с вас е по-лошо от всичко. По добре без БИЗНЕС отколкото с такйв на нерви, пот страх от това да не ни ПРЕКАРАТЕ пак и за пореден път. НЕ ВИ МРАЗЯ, живейте си но не ни ТРОВЕТЕ с ЕМОЦИОНАЛНИТЕ ви ПРЕДСМЪРТНИ ТРЕПТЕНИЯ занем ви още от преди Христа. А и на ОЛИМП го няма ЗЕВС одавна сте възкачили ДИОНИСИЙ. НО сега КОЙ ще плати сметката. ?0 г. се мъчим и сега още 20 да се мъчим пък за ВАС ли. НЕ СОРИ. Македонците ги търпим защото са наши Български заблудени овце, но вас ви ПОЗНАВАМЕ. България без ГЪРЦИЯ може, но вие без нас сте за наникъде.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dosadnik Разгледай мнение
                          Няма как да те разберат повечето дето пишат тука На тях ще им трябват поне едни 500 години, да вземе да се осъзнаят
                          Гледам поредното "обобщение" - метнато от "въздуха" към народа ни и пишещите в тоя форум.

                          На теб и 5 млн. години да живееш, едва ли ще се осъзнаеш някога, както си я подкарал.
                          -----------------------------------------------------------------------------------
                          Ето ти история на т.нар. днешна Гърция:

                          Древна Гърция
                          (XI — 146 г. пр.н.е.)
                          Тъмни векове (XI—IX)
                          Архаичен период (VIII—VI)
                          Класически период (V—IV)
                          Елинистичен период (IV — 146 г. пр.н.е.)
                          Гърция като част Римската държава
                          Римска Гърция (146 г. пр.н.е. — 330 г.)
                          Средновековие и Ново време
                          (330—1832)
                          Византийска империя (330—1453)
                          Атинско херцогство (1204—1458)
                          Османска Гърция (1458—1832)
                          Съвременна Гърция
                          (след 1821)

                          ------------------------------------------------------------------------------
                          В черничко съм ти болднал от кога съществува Гърция. През останалото време на нейна територия са живеели други цивилизации или е била васален народ на други империи.
                          -----------------------------------------------------------------------------
                          Тук в последната графа на табличка 1, съм си играл да смятам коя държава на колко годинки е в Европа. За "спецове" кат' тИбя съм болднал в червеничко България. Като намериш по-дърта държава в Европа от БГ-то, ела и ми се обади:

                          http://marandi.blog.bg/biznes/2012/0...st-3-ta.897704
                          -----------------------------------------------------------------------------
                          Демек, ограмоти се малко кой си и какъв си, "чуждоземний"

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mouroutis
                            Naemame gi zastoto sa rabotlivi i za da sme vi v pomo6t. Po su6tiq na4in moje da naemem i vseki drug.
                            О чудо, ти си овладял "българският" от смс-те до съвършенство, множественото ти 4исло е перфектно..., абе - умен елин си..., че и сФатлив...
                            "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mouroutis
                              Явно е от възраст твоа, си забравил че в момента има 150К. домасни прислузници васи зени, зимасти по 600 - 1000 еуро заплата в Гърциа. Мозеше да наемем и албанци и украинки, бъдете честни.
                              тия мамини синчета дето протестират по площадите на атина и реват, че нямали работа...ами ние българите с удоволствие ще наемем някои от тях за работа, която считаме недостойна за нас....

                              усещаш ли иронията
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mouroutis
                                Явно е от възраст твоа, си забравил че в момента има 150К. домасни прислузници васи зени, зимасти по 600 - 1000 еуро заплата в Гърциа. Мозеше да наемем и албанци и украинки, бъдете честни.

                                Абе ще кажеш че с пистолет сме ви накарали да ги наемете тези жени?!Бъди и ти малко честен!

                                Коментар

                                Working...
                                X