IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще има ли Гражданска война в Гърция ???

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mouroutis
    Ne e vazno koi sum, vuprosa e kakvo kazvam i dali tova koeto kazvam otgovarq na deistviqta mi.
    попитах, защото се позачетох и намирам доста големи различия във възгледите. Може би съвпадение на имена. Както и да е... Пак те питам, какво можем ние българите да направим за вас гърците. Готов съм да помагам. Ти одобряваш ли действията на лекетата в центъра на Атина. Аз лично за 3-ти път отлагам пътуване до Атина

    Коментар


    • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
      Тук Лендлорд-а ще ти е по-полезен от мен
      Ооооооооооооооо, яко ще ги шивам на данъчна основа. Аз по принцип всички тарикати мутренски остатъци ги гоня като лисугер мишка. Но данъчните длъжници са ми особена слабост. Сега проучвам наивника. Ще го скъсам от ...ъци

      Коментар


      • В Гърция за пръв път попаднах мисля 98 година , когато се прибирах за България по радио някакво говореха , как Европа критикува България за корупцията..а тя тук беше 10 пъти по ниска според мен... Там в Гърция такава корупция видях , която може да се изкорени..не е невъзможно .. НО само с бомба !
        D.Y.F-091066

        Коментар


        • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
          Копнах какво пише в Уики-то, че ме мързи да пояснявам ( т.е. термините там са измислени отвсякъде и трябват постоянни уточнения ).

          Добре ще ти задам и аз въпрос ( семпъл ):

          Защо България е призната под името България след Османско господство, а Гърция не е призната под името Елада от останалия Свят.

          Няма да ти пояснявам, че да обявиш независимост е едно, а после да те признаят и останалите - друго. Тук въпроса е под какво ИМЕ!

          П.П. Ще ми е интересен коментара ти!
          Гърция ние и викаме, английско говорящите и казват Greece. Официално обаче се водят Hellenic Republic

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mouroutis
            Ne sum na gosti. V Bulgariq sme investirali nad 300 miliona evro poslednite godini. Chustvam se pove4e bulgarin ve4e. S Bulgarite sme v nai-dobri otno6eniq. S drugite durjavi sme v sustoqnie na gotovnost za otbranitelni deinosti.
            Именно и се радвам, че си го забелязал за комшиите, че сме гостоприемни.

            П.П. Иначе сте на гости, защото спрете да си плащате данъците или да спазвате Законите на РБългария и ще видиш какво ще се случи.

            Тук Лендлорд-а ще ти е по-полезен от мен

            Коментар


            • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение
              Нарочно ти цитирам целия пост . Как можа да напишеш тия неща ?!

              Че ти сам си противоречиш - това с червения болт "важи за гърците" ,но не е валидно за БГ - така ли ?! Или пък за Хърватия , а може би и за Полша - които впрочем (поляците) си броят историята от датата на последната независимост (1918 г.) както е коректно да бъде .

              Историята не се прекъсва само ако има юридически акт за правоприемственост, както за примерно руснаците - Русия приемник на СССР , той пък на Руската империя (чак през 1990 г., но няма значение) .

              Иначе някой ден и Турция може да си прикачи освен годините на Османската империя и тия от селджуките .....

              Разсъжденията ти са напълно исторически некоректни и май целят да оправдаят само и единствено патриотарство ! И ако толкова много милееш за историческата истина се заеми и я осветли такава каквото е ....Ако не можеш, си трай и не пробутвай на тълпата тъпи соц.клишета за дълбокото ни и славно минало,което беше стъкмено за около 45 години .
              Копнах какво пише в Уики-то, че ме мързи да пояснявам ( т.е. термините там са измислени отвсякъде и трябват постоянни уточнения ).

              Добре ще ти задам и аз въпрос ( семпъл ):

              Защо България е призната под името България след Османско господство, а Гърция не е призната под името Елада от останалия Свят.

              Няма да ти пояснявам, че да обявиш независимост е едно, а после да те признаят и останалите - друго. Тук въпроса е под какво ИМЕ!

              П.П. Ще ми е интересен коментара ти!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dosadnik Разгледай мнение
                Просто гледам на нещата обективно. И ти както казваш, че съвременните гърци нямали нищо общо с Византия, така на теб може някой да ти каже, че нямаш нищо общо с Тервел . Не може да плюем по гърците, щото ако не по-зле, то не сме и с нищо по-добри от тях. Ето какво казва Алеко по тоя повод преди повече от 100 години
                И какво общо имат днешните гърци с Източна-Римска империя ( Византия ), както я наричаш ти, че не мога да се сетя?

                Елада е покорена през 146 г. преди Христа и става васален народ на Римска империя и после на Източна-Римска империя. Един от много васални народи. После ги прегазва Османска империя и пак са васален народ. Сега разбираш ли твоите предци ( България ) с кои батковци си е мерела пишката и то доста добре през вековете?
                --------------------------------------------------------------------------
                Един съвет, че те гледам, че си младо и зелено момче. Чети история преди 18-19 век. Когато започва "Освобождението" на Балканите, те пристигат и с т.нар. си "историци", "учени", "писатели" и прочие.

                Да ми даваш примери с Иречек, Златарски, Ив. Вазов, Алеко и прочие платени слуги, накичени с титли и изпълняващи чужди поръчки, но не е и български, няма да ти помогне.
                --------------------------------------------------------------------------
                Историята от 200 години се пише от т.нар. "велики" сили. Ако беше малко в час, щеше да знаеш, че те съчиняват "легендата" за Елас и днешна Гърция. Виж и кой им е първия крал след Освобождението им. По същия начин Румъния, България, Турция, Сърбия, а в наши дни и Македония учат различна история, която няма нищо общо с тази на съседите им.

                Помисли защо това е така и защо това "разминаване" се получава в послените няма и 200 години.

                Със здраве!

                Коментар


                • Mouroutis

                  Как няма да има богати гърци , нали и сега ще забогатеят пак ще се пръкнат нови милиардери , а народа ви ще плаща. Вярно е младите хора , които не се уреждат на държавна работа в Гърция са безработни до живот. И в България , все повече ще става така.Много слабо протестират гърците , трябва въстание и революция и със стачки нищо не става.
                  Българите , които ходят да робуват в Гърция , Испания и Италия са глупави хора.Тях там ги наемат да работят , като глупаци. Никой грък няма да се излъже и не може да бъде излъган , че ще почне работа при чорбаджия цървул пък онзи ще му плати.Всичките в чорбаджии цървули са се пръкнали от групата на безработните до живот , отлъчили са се от нея понеже това е единственната възможност за бягство.
                  - Да бяга някой в Гърция , Италия или Испания , е като да бяга през социализма в България за Съветския съюз. И тогава за такова нещо вкарваха в лудницата , макар че по закон за бягство зад граница наказанието беше - затвор.
                  D.Y.F-091066

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                    Гледам поредното "обобщение" - метнато от "въздуха" към народа ни и пишещите в тоя форум.

                    На теб и 5 млн. години да живееш, едва ли ще се осъзнаеш някога, както си я подкарал.
                    -----------------------------------------------------------------------------------
                    Ето ти история на т.нар. днешна Гърция:

                    Древна Гърция
                    (XI — 146 г. пр.н.е.)
                    Тъмни векове (XI—IX)
                    Архаичен период (VIII—VI)
                    Класически период (V—IV)
                    Елинистичен период (IV — 146 г. пр.н.е.)
                    Гърция като част Римската държава
                    Римска Гърция (146 г. пр.н.е. — 330 г.)
                    Средновековие и Ново време
                    (330—1832)
                    Византийска империя (330—1453)
                    Атинско херцогство (1204—1458)
                    Османска Гърция (1458—1832)
                    Съвременна Гърция
                    (след 1821)

                    ------------------------------------------------------------------------------
                    В черничко съм ти болднал от кога съществува Гърция. През останалото време на нейна територия са живеели други цивилизации или е била васален народ на други империи.
                    -----------------------------------------------------------------------------
                    Тук в последната графа на табличка 1, съм си играл да смятам коя държава на колко годинки е в Европа. За "спецове" кат' тИбя съм болднал в червеничко България. Като намериш по-дърта държава в Европа от БГ-то, ела и ми се обади:

                    http://marandi.blog.bg/biznes/2012/0...st-3-ta.897704
                    -----------------------------------------------------------------------------
                    Демек, ограмоти се малко кой си и какъв си, "чуждоземний"
                    Нарочно ти цитирам целия пост . Как можа да напишеш тия неща ?!

                    Че ти сам си противоречиш - това с червения болт "важи за гърците" ,но не е валидно за БГ - така ли ?! Или пък за Хърватия , а може би и за Полша - които впрочем (поляците) си броят историята от датата на последната независимост (1918 г.) както е коректно да бъде .

                    Историята не се прекъсва само ако има юридически акт за правоприемственост, както за примерно руснаците - Русия приемник на СССР , той пък на Руската империя (чак през 1990 г., но няма значение) .

                    Иначе някой ден и Турция може да си прикачи освен годините на Османската империя и тия от селджуките .....

                    Разсъжденията ти са напълно исторически некоректни и май целят да оправдаят само и единствено патриотарство ! И ако толкова много милееш за историческата истина се заеми и я осветли такава каквото е ....Ако не можеш, си трай и не пробутвай на тълпата тъпи соц.клишета за дълбокото ни и славно минало,което беше стъкмено за около 45 години .
                    Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mouroutis
                      Tesi prikaski moze da si gi govorite po kafetata, no vseki v civilizovaniq svqt znae i iska da pravi busines s nas, zastoto sme nai-dobrite turgovci i gurcite sa nai-bogatite hora v sveta.
                      Zasto ima tolkova jalka tema za nas, ta nima qponiq, germaniq , franciq ne sa po zle ot nas?!
                      Izobsto ne ste informirani kakvo se slucva!
                      Сега 'айде малко обективно да гледаме към днешна дата, нали става?

                      Имате 4-ри комшии: Турция, Албания, Македония и България. Би ли споделил с кои от тях сте в приятелски отношения?

                      Би ли споделил кой е виновен да не сте в добри отношения, ако хипотетично допуснем, че България "не става", то и останалите ли не стават?

                      П.П. Пиши на кирилица, както до преди малко, ако искаш да те отразявам въобще. В този форум си "на гости" и малко ще се съобразяваш

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                        А, когато Тервел спира арабското нашествие при Константинопол и днешна Украйна на 2 фронта - какво? Когато спираме Османска империя над 100 години, докато Запада се освести и напредне технологично и ни догони - какво?

                        Да сме го натрапвали на някого?

                        П.П. Изтласкването на Османска империя ( която вече не съществува ) е било процес, касаещ много държави и ние сме били една от тях.

                        5 мил. години са ти малко - отиваш на 500 мил. Само ще си позволя да кажа, че когато някой е роден с робска психика, то ще е такъв без значение дали се е родил в България или другаде. Винаги ще си търси и господар и ще плюе по сънародниците си, щот' като е направил 5 свирки на някой чуждоземец, вече брои останалите за 2-ра ръка хора, които не искат да правят свирки на чужденци.

                        Вземи се малко в ръце и най-вече мисли преди да правиш "обобщения". Добре, че предците ни, не са мислили като тИбя, за да те има днес и разглеждай нещата за периода над 1300 години ( доказано и признато ).

                        Та, кой си ти, че да обобщаваш? ( риторично )
                        Марандиньо, мани го тоя! ТоЙ от собствен опит ми разказва че добри пари се изкарват като травестит в Холандия. Но нали си запознат в Холандия колко брикети има. Представям си го къв сириъз бизнес е въртял тоз GAY

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                          А, когато Тервел спира арабското нашествие при Константинопол и днешна Украйна на 2 фронта - какво? Когато спираме Османска империя над 100 години, докато Запада се освести и напредне технологично и ни догони - какво?

                          Да сме го натрапвали на някого?

                          П.П. Изтласкването на Османска империя ( която вече не съществува ) е било процес, касаещ много държави и ние сме били една от тях.

                          5 мил. години са ти малко - отиваш на 500 мил. Само ще си позволя да кажа, че когато някой е роден с робска психика, то ще е такъв без значение дали се е родил в България или другаде. Винаги ще си търси и господар и ще плюе по сънародниците си, щот' като е направил 5 свирки на някой чуждоземец, вече брои останалите за 2-ра ръка хора, които не искат да правят свирки на чужденци.

                          Вземи се малко в ръце и най-вече мисли преди да правиш "обобщения". Добре, че предците ни, не са мислили като тИбя, за да те има днес и разглеждай нещата за периода над 1300 години ( доказано и признато ).

                          Та, кой си ти, че да обобщаваш? ( риторично )
                          Просто гледам на нещата обективно. И ти както казваш, че съвременните гърци нямали нищо общо с Византия, така на теб може някой да ти каже, че нямаш нищо общо с Тервел . Не може да плюем по гърците, щото ако не по-зле, то не сме и с нищо по-добри от тях. Ето какво казва Алеко по тоя повод преди повече от 100 години

                          Но нека не се лъжем, че националното чувство у нас е кой знай колко укрепнало. Гъркът обича своята Гърция, защото всяка педя в неговото отечество мо напомня за славни исторически събития, на които свидетели са и до днес съществующи паметници на висока култура. Швейцарецът обожава своята Швейцария, защото всякой кът от неговото живописно отечество привлича посетители и му принася средства за съществувание. Ний - защо да си правим илюзия - не можем да се похвалим нито като гърците със славна история, нямаме и паметници, които да дават храна на националната ни гордост: защото, да заграбиш една изящно изваяна колона от някой гръцки храм, да я дотътриш до Търново, да я забучиш с главата надолу и при това накриво, да заровиш хубавите орнаменти, да издращиш надписите и вместо тях с букви, подобни на йероглифи, да напишеш: "цар всем българом и гръком", едва ли с такъв подвиг ще докажеш високата си културност. Но ако нямаме славна история като гръцката, ний имаме чудна природа като швейцарската. Славното минало никак не топли сега бедния гръцки народ, а пък живописната природа топли, храни и облича швейцарците.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от dosadnik Разгледай мнение
                            За скромния ми 8-9 годишен трудов стаж съм сменил 6 фирми, 2 от които международни - и знам кой как работи - и гърци и румънци и германци и чехи. Ние сме си на опашката, няма какво да се заблуждаваме и да си създаваме митове, че сме едва ли не втори по интелигентност в света ... па по икономически показатели сме си все на опашката - точно щото сме много умни и работливи нали
                            Хем съм съгласен с тебе, хем не съм.
                            Стажа ми в интернационална среда е сравним с твоя, но поради спецификата му имам поглед за това време над пърформънса на над 30 нации от 5-те континента. И то с добра статистическа извадка,щото черни овце има във всяко стадо.И работата не е офисна, а си е баш за мъже.
                            Верно, не сме в първата половина на работливците, ма не сме и на опашката. На нашите хора им липсва главно инициативност, иначе не са лоши работници.
                            С Румънците сме долу горе на кантар, то и дереджето ни същото де.
                            Но - от съседите ни Хърватите и турците определено са по-работливи. Факт.
                            Не и гърците. Доста хора съм видял уволнени за тия години. Повечето поради дисциплинарни нарушения, само 1 заради мързел - грък. То няма наети и други де, сигурно мениджърите знаят защо А спорадичните контакти с гърци субконтрактори - впечатляват с прекомерните си претенции за дреболии. Вече са обект на присмех и сърказъм от страна на доста западняци,не немци.
                            И с риск да разсърдя антисемитите във форума - с много добри впечатления съм от обикновените евреи - работливи и точни хора.
                            Като цяло можем да прогресираме много бързо тук. Нищо че най способните заминаха. Само 2 неща ни липсват - ред и държава.Всичко друго е вторично и ще дойде от само себе си.
                            Много се надявах преди 3 години поне това да направят, но уви....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                              Ти определено не само нямаш образование.Ти хабер си нямаш.И си агресивен и злобен.Е затова си дребен чиновник мачкан от шефа и жена си.И никога няма да си друго.Просто нямаш потенциал.И си решил да си избиваш комплексите във форума тук незнайно от шефа ти и жена ти да се правиш на значим и важен,на голяма работа.Но простотията и невежеството не могат да се скрият дори в анонимен форум
                              Откъде знаеш кой ме мачка бе селски? Секи случай аз не ползвам хора с различни самолети да ми разпорват хастарите. Ти къв потеншъл си на село не е за верване! Даже се разбра, че си много злобен и завистлив, че аз моа да прибирам сухоежбина, без да си мръдна пръста, а ти през това време да се скъсаш да ринеш лайна на кочовете. И с поцинкованата кофа да не спираш да носиш помия. Едно ти се признава, еколог си

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mouroutis
                                Tesi prikaski moze da si gi govorite po kafetata, no vseki v civilizovaniq svqt znae i iska da pravi busines s nas, zastoto sme nai-dobrite turgovci i gurcite sa nai-bogatite hora v sveta.
                                Zasto ima tolkova jalka tema za nas, ta nima qponiq, germaniq , franciq ne sa po zle ot nas?!
                                Izobsto ne ste informirani kakvo se slucva!
                                Теб пък щото ти пука на сливиците кой колко е е информиран и сигур знаеш де що се случва. Ае наздраве и леко .
                                Простак съм Азъ - Непобедим !!!

                                Коментар

                                Working...
                                X