IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Президентски избори в България 2011

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от msimov Разгледай мнение
    "Една от потърпевшите съм. Наистина хора припадаха, скандираха и изказваха недоволството си. Бях 301 номер от 1500 и минахме към 6,00 часа сутринта. Редиш се на 3 опашки, като може на едно място да се свърши всичко, след това отиваш до кметството да предадеш чувалите с бюлетините – разкъсани чували, отворени протоколи, пълно с полиция и никакви журналисти. Влезеш ли в залата, край – може да излезеш само на носилка. Няма вода. В изборните секции имаше поне наблюдатели, а тук – НИЩО. Само ГЕРБЕРИ. Абсолютна гавра",
    Сино и той като теб за 50 лв детето му стопиха лагерите..Като застъпи в 06 часа като член в избирателна секция в кв .Дружба и си дойде сутринта в 08:20 часа .Почивката им бе само 1 час и то да отиде да гласува в района си.Това е жива подигарвка.Да не казвам ,че чувалите им с такси ,без охрана са се извозвали.Не иска и да чуе да ходи на вторият тур и да виси пак по 24 часа,но едва ли това е възможно?

    Много искам някой гербер да коментира това видео >,,МАФИЯ! НЕ СМЕ КУЧЕТА
    http://video.bgnes.com/view/27571
    Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от svdeleva Разгледай мнение
      Аз няма да гласувам на балотажа! Нека всички недоволни да не гласуват...
      И на мен не ми се гласува за партийци, но като си помисля какъв е избора - да се даде цялата власт в ръцете на хора, които и досега се опитваха да правят каквото си искат... На път сме едно вето на закон да няма кой да сложи!? Ще връщаме ли чл.1 от конституцията? Някои може да не са чели много книжки, но добре са се учили от живия пример!

      Коментар


      • Още един . Ще има и други.

        Коментар


        • За съжаление на втори тур няма какво да се избира.Трети мандат на Гоце не мога да издържа.Милиционерите никога не съм ги понасял.Джуджето нито има визия нито дар слово.Става за келнер но не и за президент.Пък и Бойко ще го командва с дистанционото.Софиянци пък се оказаха най тъпите българи.И те си избраха кмет който ще бъде послушен и Бойко ще го командва с другото дистанционно.Народ с толко интелект няма как да живее добре.Непонятно ми е и защо в Габрово и Добрич избират гербаджии.Ако и в Плевен Ловеч Търново Русе и Варна изберат милиционер напълно ще си заслужат участта на финансови донори за магистралите на Бойко в южна България и софийското метро.Каква е ползата за варналии от магистралите за Бургас и Гърция?Ще им изгонят туристите.А тировете и румънските безумци ще продължават да убиват хора от Русе Търново Шумен Плевен Русе Габрово и др.Тичайте глупаци да гласувате за батко ви.Комунягите поне да бяха сложили Ламбо за президент.Някак си щях с погнуса да гласувам за тях.Но за мазен апаратчик комсомолец нагаждач и човек на Гоце трипера не мога да гласувам.Просто ми се повръща от такива.По скоро бих гласувал за Доган но за такъв никога

          Коментар


          • Аха, явно вие само си чешите езиците. Съжалявам, че наруших правилата на клана ви Ооооо мили госпожи и господа!

            Коментар


            • "няма да гласувам" е любима мантра на БСП/ДПС, щото червените бабички и крепостните на доги, не четат вестници, форуми (те всъщност изобщо не могат да четат). Но те ще отидат под строй да гласуват, а тези дето се правят на умрели лисици и агитират за НЕгласуване, са най-подлите и гнусни плужеци.

              Коментар


              • Отврат.

                Без медий без наблюдатели и някой е тръгнал да брои бюлетините
                Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                Коментар


                • "Една от потърпевшите съм. Наистина хора припадаха, скандираха и изказваха недоволството си. Бях 301 номер от 1500 и минахме към 6,00 часа сутринта. Редиш се на 3 опашки, като може на едно място да се свърши всичко, след това отиваш до кметството да предадеш чувалите с бюлетините – разкъсани чували, отворени протоколи, пълно с полиция и никакви журналисти. Влезеш ли в залата, край – може да излезеш само на носилка. Няма вода. В изборните секции имаше поне наблюдатели, а тук – НИЩО. Само ГЕРБЕРИ. Абсолютна гавра",
                  Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
                    И се регистрира в тоя форум само за да ни осведомиш за тези свои мисли? Браво! Дерзай!
                    Да и виждаш ли колко е правдоподобно..............започна се с червено-турската манипулация.....ех рая, рая, рая....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от svdeleva Разгледай мнение
                      Аз няма да гласувам на балотажа! Нека всички недоволни да не гласуват.Аз не знам всъщност дали има доволни. Около мен всички са недоволни. Пък и за какво да сме доволни. Правят ни на маймуни. ББ и сие искат да сме доносници и послушни овчици. От къде на къде счетоводителите ще работят за ДАНС. Разчитат да пълнят бюджет само глоби и санкции. Съсипаха малките и средни предприятия. Фирмите не могат спокойно да работят, само внимават да не сгрешат, да сбъркат някъде- да не нарушат някое членче или параграфче. Налозите би трябвало да са следствие от дейността, а то се получава обратно.
                      И се регистрира в тоя форум само за да ни осведомиш за тези свои мисли? Браво! Дерзай!
                      He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от svdeleva Разгледай мнение
                        Аз няма да гласувам на балотажа! Нека всички недоволни да не гласуват.Аз не знам всъщност дали има доволни. Около мен всички са недоволни. Пък и за какво да сме доволни. Правят ни на маймуни. ББ и сие искат да сме доносници и послушни овчици. От къде на къде счетоводителите ще работят за ДАНС. Разчитат да пълнят бюджет само глоби и санкции. Съсипаха малките и средни предприятия. Фирмите не могат спокойно да работят, само внимават да не сгрешат, да сбъркат някъде- да не нарушат някое членче или параграфче. Налозите би трябвало да са следствие от дейността, а то се получава обратно.
                        Дообре . Само че ми се струва чеще си първа пред урната .

                        Коментар


                        • Аз няма да гласувам на балотажа! Нека всички недоволни да не гласуват.Аз не знам всъщност дали има доволни. Около мен всички са недоволни. Пък и за какво да сме доволни. Правят ни на маймуни. ББ и сие искат да сме доносници и послушни овчици. От къде на къде счетоводителите ще работят за ДАНС. Разчитат да пълнят бюджет само глоби и санкции. Съсипаха малките и средни предприятия. Фирмите не могат спокойно да работят, само внимават да не сгрешат, да сбъркат някъде- да не нарушат някое членче или параграфче. Налозите би трябвало да са следствие от дейността, а то се получава обратно.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Dali Разгледай мнение
                            Ето какво 4ета в момента като бележка до мен от приятелка, която е в комисиите.......Все още вси4ки са там!
                            Членовете на изборните комисии, които вече осми час са заклещение в зала Универсиада и където ЦИК тотално е блокирала. Има записани за отчитане на резултатите 1400 изборни комисии по 4 човека всяка, което значи, че над 4 000 човека сме заклещени тук, а на час извикват по максимум 50 комисии и то от последния 1 час. Преди това близо 3 часа отчиатаха не повече от общо 50 комисии. Тук хората спят по земята и по коридорите, не са спали, яли и почивали над 24 часа. Не могат да отидат на работа, защото не са отчели изборния ден, вече тече 26 час от както сме на крак. Тук дезорганизацията е пълна, никой нищо не ни казва!!!! Едва ли ще можем да се отчетем преди 6-7 часа вечерта всички, а резултатите вече се знаят - как питаме, като БЮЛЕТИНИТЕ СА В РЪЦЕТЕ НИ опаковани и ги влачим в чували като луди!!! Тук хората буйстват, недоволстват, има и 4 припаднали жени вече, на които викаха бъраз помощ. Хаосът е пълен, хората скапани и уморени, лежим по седалките, залата ще се пръсне и отвън и отвътре и никой нищичко не прави!!!!" ... Питам, след като още има много неизброени секции, как се дават резултати?
                            Хаос с преброяването на гласовете в София и Русе
                            2011-10-24 10:06

                            Хаос цари пред Общинската избирателна комисия, помещаваща се в столичната зала "Универсиада". Изнервени и измръзнали членове на Секционни комисии още не могат да предадат своите протоколи, часове след като изборният ден отдавна е приключил. Тази нощ масово представители на Секционните комисии си тръгваха с протоколи и с бюлетините, без да са отчели резултатите.

                            В момента движението около зала "Универсиада" е отцепено. Около нея има много полиция, паркирани са десетки маршрутки, софийски таксита и автобуси.

                            Пред зала "Универсиада" продължава да има опашка от чакащи. Хората са тук от късно вечерта. Казаха, че техни колеги са спали върху чувалите, за да си чакат реда, а в самата зала е било кошмарно. Всичко се е случвало много бавно и хората са били много изнервени.

                            Хората, които излизат от зала "Универсиада" разказват, че в момента тя е почти пълна. След като седели цял ден вчера, все пак днес сутринта са им раздали кроасани, тъй като вътре не могат да си купят нищо. След като раздали 100 кроасана обаче, те свършили. Един кроасан на десет души даваха, ядосват се хората.

                            Васил Величков, който е от секцията в село Локорско, район Нови Искър каза, че организацията е пълен аут. Те са 1240-ти номер, а в момента се обработват протоколите на номера 750-780.

                            Според него, лошата организация идва на първо място от това, че е трябвало да се носят чувалите с бюлетините, вместо те да бъдат оставени в районите. Те лично водят от Локорско 2 чувала с около 580 бюлетини, които тежат около 25 килограма и трябва да са непрекъснато около тях. Когато дошли номерата на комисиите били раздадени бързо, но работата след това вървяла бавно, а хората, които обработват протоколите се оправдавали с много грешки в протоколите. Нямаме обяснение за това безумие, каза още Величков.

                            Той обясни, че с номера, с който са в момента, се надяват да минат евентуално в късния следобед. Величков се чуди какво ще стане след 20 ч., когато изтича 24 часа от официалното приключване на изборния ден и дали ще бъде легитимно предаването на протоколите тогава. Той разказа, че са припаднали около 5-6 души през нощта. Той лично видял кашон, който е за изхвърляне на боклуци и в него хвърлени протоколи. Васил Величков не може да каже дали тези протоколи не са били чернови ли нещо друго, но е сигурен, че не са били обикновени хартии.

                            Той разказа още, че масово хора са си тръгвали, защото не са им издържали нервите. Имало е оставени колички с чували и те били без надзор. От МВР не са позволявали да се излиза с документи, но той обясни, че и униформените не знаят за кой чувал кой отговаря от многото хора в залата.

                            Създалият се хаос беше коментиран и от председателя на ЦИК Ралица Негенцова. Тя заяви, че "изборният кодекс предвижда процедура, която да бъде по предаването на изборните книжа и документи. Тази процедура трябва да бъде съблюдавана. Членовете на секционните избирателни комисии имат своите отговорности и те трябва да предадат тези протоколи".

                            Над 70 % от обработените до 7 часа тази сутрин протоколи от секционните избирателни комисии са сгрешени в частта си за местния вот, съобщи председателят на ОИК-Русе Иван Иванов.

                            Основната причина е в изписването на името на най-дългата коалиция в България, която съдържа 270 знака. Членовете на секционните комисии са се опитвали да напишат цялото й име, което е отнемало три реда в протоколите, вместо да я съберат на един. Така се е налагало да се попълват нови протоколи, тъй като контролите не са излизали, обясни Иван Иванов. Налагало се е комисии да се връщат по 4 пъти, за да отстраняват грешки. Това допълнително е забавило работата на комисията и до 7 часа сутринта бяха обработени едва 99 протокола от общо 209 секции.

                            Първите 8 секции са донесли чувалите с бюлетините към 22.30 ч., а последните към 3 часа през нощта. Представители на секционни избирателни комисии се оплакаха, че чакат от 1 часа през нощта и в 7 часа сутринта още не са влезли с чувала с бюлетините.

                            Според мнението на Иван Иванов като юрист, а не като председател на ОИК, Изборният кодекс има доста несъвършенства, които стават видни при практическото му прилагане. "Има доста грешки, има места, където кодексът мълчи, неправилно изписани неща. Оставено е място за тълкуване, което води до различия в тълкуването. За първи път ЦИК излиза с над 1200 свои решения, което означава, че има нещо неправилно", коментира Иванов. Той предполага, че тепърва ще има промени в Изборния кодекс, които да отстранят проблемните текстове.
                            Last edited by mibova; 23.11.2011, 17:40.
                            Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Dali Разгледай мнение
                              Ето какво 4ета в момента като бележка до мен от приятелка, която е в комисиите.......Все още вси4ки са там!
                              Членовете на изборните комисии, които вече осми час са заклещение в зала Универсиада и където ЦИК тотално е блокирала. Има записани за отчитане на резултатите 1400 изборни комисии по 4 човека всяка, което значи, че над 4 000 човека сме заклещени тук, а на час извикват по максимум 50 комисии и то от последния 1 час. Преди това близо 3 часа отчиатаха не повече от общо 50 комисии. Тук хората спят по земята и по коридорите, не са спали, яли и почивали над 24 часа. Не могат да отидат на работа, защото не са отчели изборния ден, вече тече 26 час от както сме на крак. Тук дезорганизацията е пълна, никой нищо не ни казва!!!! Едва ли ще можем да се отчетем преди 6-7 часа вечерта всички, а резултатите вече се знаят - как питаме, като БЮЛЕТИНИТЕ СА В РЪЦЕТЕ НИ опаковани и ги влачим в чували като луди!!! Тук хората буйстват, недоволстват, има и 4 припаднали жени вече, на които викаха бъраз помощ. Хаосът е пълен, хората скапани и уморени, лежим по седалките, залата ще се пръсне и отвън и отвътре и никой нищичко не прави!!!!" ... Питам, след като още има много неизброени секции, как се дават резултати?
                              Споко те бюлетините вече ги изброиха тези вашите бюлетини не са нужни.
                              Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                              Коментар


                              • Ето какво 4ета в момента като бележка до мен от приятелка, която е в комисиите.......Все още вси4ки са там!
                                Членовете на изборните комисии, които вече осми час са заклещение в зала Универсиада и където ЦИК тотално е блокирала. Има записани за отчитане на резултатите 1400 изборни комисии по 4 човека всяка, което значи, че над 4 000 човека сме заклещени тук, а на час извикват по максимум 50 комисии и то от последния 1 час. Преди това близо 3 часа отчиатаха не повече от общо 50 комисии. Тук хората спят по земята и по коридорите, не са спали, яли и почивали над 24 часа. Не могат да отидат на работа, защото не са отчели изборния ден, вече тече 26 час от както сме на крак. Тук дезорганизацията е пълна, никой нищо не ни казва!!!! Едва ли ще можем да се отчетем преди 6-7 часа вечерта всички, а резултатите вече се знаят - как питаме, като БЮЛЕТИНИТЕ СА В РЪЦЕТЕ НИ опаковани и ги влачим в чували като луди!!! Тук хората буйстват, недоволстват, има и 4 припаднали жени вече, на които викаха бъраз помощ. Хаосът е пълен, хората скапани и уморени, лежим по седалките, залата ще се пръсне и отвън и отвътре и никой нищичко не прави!!!!" ... Питам, след като още има много неизброени секции, как се дават резултати?

                                Коментар

                                Working...
                                X