IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Президентски избори в България 2011

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
    Явно важно за повечето тук е да имат магистрала от София до морето, която ползват веднъж годишно, а не им пука че никой инвеститор няма да тръгне да отваря завод в Търговище примерно, щото ще му излезе през носа да си извозва от там продукцията по чудните ни пътища...
    За съжаление си прав. Тука (в БГ) никой не се съобразява с икономическите нужди. Анализите които се правят са единствено с цел това как да се спечелят повече гласове.
    Иначе да се прави магистрала до Бургас заради пристанището - ами то там сега има само 2 кораба - за такова голямо пристанище си е направо умряля работа. Ако не е нефта (който е за нефтохима, а не за София) товарооборотът е жалък и по-малък от този на пристанище Варна, където е съсредоточен и износа на зърното от житницата на БГ, която опс, не е в Южна, а в Северна БГ. Да не говорим, че терминалът 2 на Кремиковци за насипни товари не работи в пристанището в Бургас, защото просто Кремиковци го няма.

    Но не това е важно. Простата истина е, че толкова се краде в тази държава, че не могат да се построят толкова години няколко стотин километра магистрали.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
      Ние не се делим! ОНИ се делят от нас и се взеха за богоизбрани и колонизатори!
      Кои сте вие НАС бе Джей. Аз също съм Варненец Какво граничен пункт ли ще ми сложиш? И как ще ме накараш да товаря във Варна, като в Солун е по-евтино, защото е по близо

      Коментар


      • Първоначално изпратено от rogers Разгледай мнение
        Миранда докато такива като тебе са на държавна работа такива като мен ви плащат заплатите от данъците си. Да ти изкарам ли глупостите, които писа преди време за 10 % срив на БВП и другите простотии - ценза ти въобще не ме интересува, виж какво съм писал аз за икономиката и какво писа ти после виж реално какво е станало и ела да целуваш ръка.
        Тигърче,

        ето точно какво съм писал, за да не "украсяваш" как си знаеш ( мога да ти метна и линк-а, който е без редакции до наши дни )
        ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
        Цитат:
        " ...Спад на БВП на страната 8-9%.

        Тук изглежда най-фрапираща “грешката” на пръв поглед, но сякаш не е. От една страна, когато давах прогнозата, индикациите бяха твърдо за балансиран бюджет. За да се спре спада на БВП и статистиката да отчете ръст от 0.2% за 2010 г. се премина към дефицит, който по предварителни данни е 3.2% от БВП за 2010 г. и от септември месец се промени методиката на НСИ при изчисляването, като към БВП на страната започна да се добавя 10-12% от сивия сектор.

        Което ще рече, че 3.2% от дефицита + 2.5-3% от добавянето на неформалната ( сива ) икономика за последната ¼ на 2010 г. ), дава спад на БВП за 2010 г. от около 6%.

        Какъв ще бъде резултата за Q1 на 2011 г. за когато съм дал прогнозата ще зависи пак от дефицита на годишна база след първото тримесечие на 2011 г. и вече тежестта на “добавената” сива икономика в методологията ще е нараснал на 6%, които трябва да се добавят. Или ориентировъчно 9% надолу, ако размера на дефицита е близък до сегашния, отместен с 1 тримесечие назад.

        Т.е., ако статистиката отчете ръст от 1-2% за Q1 на 2011 г. – то сякаш моята прогноза излиза вярна."
        -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
        П.П. Обърни внимание, че в горните числа не съм включил намаляването на базата на БВП за предходните периоди, който статистиката направи - само и само да изкара 2010 г. на "ПЛЮС" 0,2%.

        Та, ако искаш да влизаме в тая плоскост ..... давай. Ама, да не ти "олекне" финансистът на партията - БаМкоФф .... ( демек, кат' не те бара никой, що "звъниш" и да си вадиш кирлясалите ризи? )

        П.П.П. За държавната хранилка и данъците дет' си ми "плащал", освен да се посмея, за друго не се сещам. Ама, "стреляй" напосоки, вся някой ден ще "улучиш", братле

        Коментар


        • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
          Кво се драпате Като ви направят мост под Шипка и всички ще перкаме по Тракия Не мога да разбера, просто не мога да разбера защо Българи се делим
          Тоя мост под Шипка много ме кефи и ще перкам и аз по Тракия.Ако Бойко направи мост под Шипка ще му стана фен до живот

          Коментар


          • Любче София Букурещ е добро попадение.Букурещ не е чак толкова по далеч от София.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
              Кво се драпате Като ви направят мост под Шипка и всички ще перкаме по Тракия Не мога да разбера, просто не мога да разбера защо Българи се делим
              Ние не се делим! ОНИ се делят от нас и се взеха за богоизбрани! Ако ми кажеш за какво са и на София местните данъци и такси на Варна, ще съм благодарен
              Last edited by Jay Gould; 24.10.2011, 17:19.
              http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

              Коментар


              • Кво се драпате Като ви направят мост под Шипка и всички ще перкаме по Тракия Не мога да разбера, просто не мога да разбера защо Българи се делим

                Коментар


                • Първоначално изпратено от rogers Разгледай мнение
                  Хахаха ама че долна лъжа. Само да споменем че Доган дето уж щеше да подкрепи ГЕРБ подкрепи кого - ами червените разбира се. Въпреки всички платени писачи тук който твърдяха как имало договорка между бойко и доган
                  чети после...философствай
                  Долната лъжа е, че циганите са гласували 2/3 за БСП.
                  Истината е по-различна - около 3/3 за ГЕРБ.

                  А явната "на приказки" подкрепа на Доган за БСП...пак РАБОТИ за ГЕРБ.
                  Само днес си погледнете тук к'во сте писали - леле, айййде юруш срещу Доган и комунистите, айде на маслините на 30-ти

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от rogers Разгледай мнение
                    Ето ти Бате Пешо:

                    За периода от 2014 - 2020 г. ще представим проектите:
                    лот 3 на магистрала „Струма" Благоевград - Сандански - 67.5 км за 500 млн. евро
                    лот 6 на магистрала „Тракия" Варна - Бургас - 100 км за 350 млн. евро
                    лот 0 на магистрала „Тракия" София - Калотина с дължина 50 км за 150 млн. евро
                    София - Гюешево - дължина 85 км за 200 млн. евро
                    скоростен път Русе - Шумен за 150 млн. евро
                    скоростен път Русе - Велико Търново - Габрово, тунел Шипка - Стара Загора за 350 лн. евро
                    магистрала „Хемус" , 245 км за 1.2 млрд. евро
                    скоростен път „Рила" - 80 км за 200 млн. евро
                    Софийски околовръстен път - 500 млн. евро
                    Мостове на река Дунав при Силистра - Кълъраш и Оряхово - Бекет за 400 млн. евро.
                    Аз не те питам за ЩЕ А ЗА СЕГА В МОМЕНТА.Аз от 1975г слушам за светлото бъдеще.Вече 36г то не идва а става по лошо.Комунизма трябваше да е настъпил през 2000г.Трябваше машините да работят а хората да си взимат безплатно каквото им е нужно от магазина.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
                      Чета и не знам да се смея ли да плача ли

                      Да се води спор за това дали да има магистрала в Северна България или не?

                      Явно управляващите яко са промивали мозъци в тази държава, че да се води полемика за това дали да има някакви си 200 км магистрала?!?!
                      Явно важно за повечето тук е да имат магистрала от София до морето, която ползват веднъж годишно, а не им пука че никой инвеститор няма да тръгне да отваря завод в Търговище примерно, щото ще му излезе през носа да си извозва от там продукцията по чудните ни пътища...

                      Коментар


                      • http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A8%D0%BE%D0%BF%D0%B8



                        През 19 век са изказвани различни хипотези за небългарския произход на шопите, като произлизащи от разселени по тези земи съюзни на българите народи - в частност печенеги ... Етнографите делят шопите на Голям и Малък Шоплук, според други общността се разделя на Бял и Черен Шоплук...



                        Голям Шоплук

                        Големият Шоплук обхваща земите на запад от долното течение на Искър, продължава на юг през Ботевградско, обхваща от югоизток Софийското поле, Ихтиманско, Самоковско, Дупнишко, Кюстендилско, след което преминава в Република Македония и обхваща Паланечко и Кумановско, после се отправя на север по река Южна Морава към Сърбия и обхваща Вранско, Лесковско, Пиротско, Нишко (Поморавието), Гургусовско, Зайчарско (Тимошко) и свършва при Видин на река Дунав.
                        В този район етнографите очертават по-малък Шоплук, често наричан и "Същински Шоплук".

                        Малък Шоплук

                        Малкият Шоплук обхваща Софийското поле със София, Елинпелинско, Самоковско, Свогенско, Годечко, Сливнишко, Царибродско, Трънско, Брезнишко, Пернишко и Радомирско. Малкият Шоплук се характеризира с всички черти, които в по-голяма или в по-малка степен са налице и в големия.

                        http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от rogers Разгледай мнение
                          Ето ти Бате Пешо:

                          За периода от 2014 - 2020 г. ще представим проектите:
                          лот 3 на магистрала „Струма" Благоевград - Сандански - 67.5 км за 500 млн. евро
                          лот 6 на магистрала „Тракия" Варна - Бургас - 100 км за 350 млн. евро
                          лот 0 на магистрала „Тракия" София - Калотина с дължина 50 км за 150 млн. евро
                          София - Гюешево - дължина 85 км за 200 млн. евро
                          скоростен път Русе - Шумен за 150 млн. евро
                          скоростен път Русе - Велико Търново - Габрово, тунел Шипка - Стара Загора за 350 лн. евро
                          магистрала „Хемус" , 245 км за 1.2 млрд. евро
                          скоростен път „Рила" - 80 км за 200 млн. евро
                          Софийски околовръстен път - 500 млн. евро
                          Мостове на река Дунав при Силистра - Кълъраш и Оряхово - Бекет за 400 млн. евро.
                          Роджърс,

                          ти на тези обещания вярваш ли? Щото преди тези имаше още много други, и ако бяха спазени досега България щеше да е опасана с магистрали

                          Та обикновено такива проекти са с начална дата през управлението на следващите избрани, точно с цел да не могат да се изпълнят - хем "ние обещаваме", а пък "те не изпълняват"

                          Коментар


                          • Пешка ти какво си се притеснил че Борисов ще направи магистрали , нищо няма да направи - засега някаква отсечка кояо докато почне и свършва - това не е магистрала.По принцип всички главни пътища трябва и е желателно да са автомагистрали , защото е безопасно.Това обаче не е причина да няма жп транспорт на ниво и въобще не е задължително тировете да са по магистралите , може да се ползва железопътен транспорт.Второстепенната пътна мрежа също може и трябва да е добра и не е проблема в липсата на пари , а в кражбата на такива и оправдаването им като разход за строителство на пътища и ремонтирането им.Просто се скъсват да крадат и затова няма пътища.
                            D.Y.F-091066

                            Коментар


                            • Чета и не знам да се смея ли да плача ли

                              Да се води спор за това дали да има магистрала в Северна България или не?

                              Явно управляващите яко са промивали мозъци в тази държава, че да се води полемика за това дали да има някакви си 200 км магистрала?!?!

                              Смешно е!

                              Засрамете се!!!

                              И ако не се сещате да ви кажа, че най-лошото е, че започна едно изкуствено деление на страната.

                              Аз лично не виждам нищо странно, дори е най-естествено да има магистрала София-Букурещ, ама егото е много голямо, не може да се преодолее.


                              И пак ще повторя - явно сме много жалка държавица щом има полемика за 200 км магистрала. Не е необходима полемика, а е необходимо да се работи и строи.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от rogers Разгледай мнение
                                Миранда докато такива като тебе са на държавна работа такива като мен ви плащат заплатите от данъците си. Да ти изкарам ли глупостите, които писа преди време за 10 % срив на БВП и другите простотии - ценза ти въобще не ме интересува, виж какво съм писал аз за икономиката и какво писа ти после виж реално какво е станало и ела да целуваш ръка.
                                Ти правиш ли разлика между държавна фирма и държавни служители и такива на бюджетна издръжка.Не вярвам ти да изкарваш заплатите на хората например в АЕЦ Козлодуй НЕК или ТЕЦ МИ2.

                                Коментар

                                Working...
                                X