IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Президентски избори в България 2011

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ех младежи ..... Що така си изпуснахте нервите след тия избори? Мислех си, че ще миряса най-сетне форума, пък то по-зле стана. няма да се свърши света и за едните и за другите.Нека ви разкажа малко история, пък си правете изводите....

    В края на 80-те и началото на 90-те бях млад и ентусиазиран и участвах активно в политиката. Бях и член на НКС на СДС. Та като дойде време да се редят листите за изборите за Велико народно събрание през 1990 г. беше наистина луда работа. За сведение на по-младите, тогава СДС беше коалиция от 15-16 партии и движения. Имаше всякакви - и леви и десни, и млади и стари, и чисто нови партии и възстановени стари партии от царско време. Всички обединени от идеята да гътнем комунизма. Разправиите за подредбата на листите бяха чутовни. Ние (НКС на СДС) заседаваме на 6-тия етаж на Раковски 134 и с триста зора се споразумеем за нещо, после листите се свалят на 3-тия етаж (ако не се лъжа) в отдел "Национална координация" за оформяне на документите. По пътя между етажите разни юнаци от апарата на СДС вече ги бяха променили и пробутали разни други хора .... Всички бяхме аджамии и нищо не разбирахме от администрация, избори и партийно управление. Големи скандали ставаха. Няма да забравя как покойният лидер на БЗНС - "Никола Петков" бай Милан Дренчев защитаваше предложенията си. Ние му викаме - Бай Милане, абе много е прост твоя кандидат еди кой си за еди кое си място. А и много възрастен - не го държат вече краката и се е вдетинил. А той отговаря - Може да е прост, ама е лежал 15 години в затвора в Белене

    Та един такъв николапетковист беше сложен в един от мажоритарните райони в София срещу проф. Драгомир Драганов от БСП. Очевидно неравностоен на обиграния университетски професор. Като дойде изборния ден се носеше като виц из София (а всъщност си беше жива истина) как масово седесарите отиват към секциите да гласуват за човека на бай Милан със сълзи на очи. Един такъв ми каза - Реве ми се. Много е прост нашия човек, ама ще гласуваме, защото сме против комунистите.....

    Та поразсъждавайте на тая тема докато коментирате дали е правилно или не да се гласува за по-малкото зло...............
    He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
      Леле, Груюо! Значи аз съм бил прав в изписването на думата "просек", а ти ми се подиграваш. Не те е срам, я да ми се извиниш веднага! И да гласуваш правилно в неделя!
      ПП Благодаря, Анон!

      Коментар


      • Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
          не, бе, Софи, не съм просяк, просто съм много вещ в историята ни и знам, че Просек е крепост в днешна Македония, та така Не съм и богаташ, просто живея достатъчно добре и нямам оплаквания в тази насока - upper middle class съм, ако те вълнува. Мога да си позволя почти всичко в разумни граници - е, не ходя до Малдивите всяка години, но тази година примерно бях на Санторини, а преди това на Лазурния бряг, Позитано (ама не 20, да не тръгнеш да се въодушевяваш пак, че Позитано има и съвсем друго значение освен улицата с централата на комунетата). Та толкова за мен - пиша от позицията на човек, който принципно не му дреме кой е начело. Който и да е, много трудно ще падна под сегашното си състояние, но е факт, че в последните 3 години нямам растеж, а стоя на едно място, за разлика от предишните 10-на - предполгама, че съвпадението е случайно, де

          Аз не копирам теории, а ако някога казвам нещо, което е чужда мисъл, винаги го цитирам или пускам линк към творението му. Теорията ми си е изцяло моя и ми хрумна, когато слугинажните медии превъзнасяха как герб били единствената партия след промените, която била паднала с толкова малко гласове на местните, в сравнение с парламентарните и веднага ми излезе баба ти Клара и нейната прословута червена карта, ама ти като пикливо ПР-че на 25-5 годинки към централата на герб няма как да ги знаеш тези неша. За това се иска познаване на политическата обстановка за малко повече от последните 3-4 години (да, знам, че летоброенето в герб започва с победата на Вожда на изборите за София, но все пак още не е официално...) и най-вече обща култура, която не се получава с депеши и окръжни от парийната централа

          не те обвинявам - намерил си си такъв начин да си изкарваш парите, действай си. просто знай, че няма универсални локуми - едно е на селската сбирка на електората в Злокучене при буля Пъдпъдъковица,а друго е, когато срещу теб има човек със сравнително висока култура и образование. Това е, нищо лично

          П.С. Колкото до опитите ти да се правиш на лингвист, то без да съм такъв, но познавайки сравнително добре милиционерските прийоми от престоя ми в Симеоново за определен период от време, мога да предположа, че и двете изписвания са верни
          Груйчо, какво общо има просяка с крепостта Просек, явно само ти си знаеш. Във всички случаи там не са управлявали просяци.
          Че си заможен, браво, дай боже всекиму. И е хубаво, че си пътувал. То това ще ти остане, след като напоследък не ти върви и нямаш растеж. Е, и за това ББ ли ти е виновен? Да си чувал, че по света има криза и тя удари българската икономика (и борсата)?
          А вече искрено ме разсмиваш с предположенията за годините ми, пишкането ме, познаването на политическата обстановка, общата ми култура.
          А за изписването на почитателите на исляма твоето е грешно според Български правописен речник, издаден в София, 1972 г., с. 169. Толкова за " човек със сравнително висока култура и образование".

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Софиянец80 Разгледай мнение
            Ти нещо не си в ред. Чети: ГЕРБ печели повече места в общинските съвети в големите градове, http://www.dnevnik.bg/izbori2011/201...kite_suveti_v/
            От 27 областни градове в 20 управляващата партия е спечелила най-много гласове за листата си за общински съветници, като в два от тях – Габрово и Добрич ще има мнозинство.

            Ти четеш ли някой какво ти пише. писах ти че само в два имате болшинство пускаш ми същото и ме обвиняваш че не съм в ред...кой тогава не е в ред. Риторичен въпрос...

            Коментар


            • Яне застава зад Плевнелиев

              Първоначално изпратено от коки Разгледай мнение

              .А сега ни светни каква е цената на тая сделка цък http://www.blitz.bg/news/article/121135
              Предадени и от Яне

              Първо Борисов ме предаде после Слави сега и Яне.

              Държавата на предателите.

              ДОКАТО В ТАЗИ ДЪРЖАВА НЕ СЕ ПРОВЕДАТ ЧЕСТНИ ИЗБОРИ ВЕЧЕ ЩЕ ГЛАСУВАМ САМО ЗА БСП ЗА ДА НЕ МИ СЕ ИЗГУБИ ГЛАСА.
              Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                Къде печелиш.....от 9 областни само 3 са ГЕРБ...всичко е на белотаж. От 270 общински кмета близо полувината са на БСП вече спечелени....
                Изборите за президент си на белотаж.
                Имате 300 К по малко от изборите през 2009 г....
                Със София са четири. София, Добрич, Габрово и Бургас.
                Имат много големи шансове за Благоевград, Велико Търново, Русе, Стара Загора и Ямбол.

                Кървава битка ще има в Пловдив, Плевен, Варна. Може би и Видин и Враца.
                Никъде другаде няма да спечелят.
                Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от йосиф Разгледай мнение
                  Как е коки ... предвкусваш ли времето на безплатното тролене... сега ще има да си драскаш на воля ..но като отидеш до банкомата ще получаваш кратко и ясно съобщение....по вашата сметка няма достатъчно пари , моля опитайте пак по късно ..А един ден ще ти се изпише на екрана : Ти толкова ли си тъпа ма ..не разбра ли че за тебе няма вече .....
                  Много елементарно бре Йоска.Що не каза, поради какви причини твойте хора не въведоха Естонският модел за гласуване ,а си тръгнал да ми държиш сметка на парите ми.?!И да ти поясня ,че аз съм си рентиерка с прекрасно семейство и,не съм паднало на вашето ниво да чакам подаяние на някой партия за да ми превежда някъде си пари.Толкова по това


                  .А сега ни светни каква е цената на тая сделка цък http://www.blitz.bg/news/article/121135
                  Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                    пусне твойте данни за общински съветници , защото и аз гледам едни и са различни ..... Освен в два града никъде нямате болшинство а всички са срещу вас ...
                    Ти нещо не си в ред. Чети: ГЕРБ печели повече места в общинските съвети в големите градове, http://www.dnevnik.bg/izbori2011/201...kite_suveti_v/

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Софиянец80 Разгледай мнение
                      Абе да ти отговоря, "съгражданино" Груйчо. Наистина съм сгрешил думата просяк. Извинявам се! Но я греша, защото никога не съм просил и тази дума по принцип не ми е позната. На теб изглежда много по-близка.
                      Това от Иречек не си го прехвърляй на себе си. Ако беше толкова умен и печеливш, нямаше да злобееш толкова от победата на ГЕРБ. А пък твърдиш, че си задоволен във всичко. Тогава какъв ти е проблемът? Богатите не плачат, моето момче!
                      А теорията ти за Дянковата зима 2012-2013 май си я копирал от Станишевите прокоби за зимата на 2010-2011. Като е така, сподели какво ще правиш с парите си, за да избегнеш зимната катастрофа.И друг път пиши по-логично, че не ти се разбира какво искаш да кажеш с: "...която след победа в местни избори, печели със сериозно предимство и местните ".
                      И пак завършвам със съвета си: Дръж се здраво, че те чакат още неспечелени избори! Със злоба избори не се печелят!

                      ПП А като си толкова вещ в правописа, я кажи как е правилно "мюсулмани" или "мюсюлмани"?
                      не, бе, Софи, не съм просяк, просто съм много вещ в историята ни и знам, че Просек е крепост в днешна Македония, та така Не съм и богаташ, просто живея достатъчно добре и нямам оплаквания в тази насока - upper middle class съм, ако те вълнува. Мога да си позволя почти всичко в разумни граници - е, не ходя до Малдивите всяка години, но тази година примерно бях на Санторини, а преди това на Лазурния бряг, Позитано (ама не 20, да не тръгнеш да се въодушевяваш пак, че Позитано има и съвсем друго значение освен улицата с централата на комунетата). Та толкова за мен - пиша от позицията на човек, който принципно не му дреме кой е начело. Който и да е, много трудно ще падна под сегашното си състояние, но е факт, че в последните 3 години нямам растеж, а стоя на едно място, за разлика от предишните 10-на - предполгама, че съвпадението е случайно, де

                      Аз не копирам теории, а ако някога казвам нещо, което е чужда мисъл, винаги го цитирам или пускам линк към творението му. Теорията ми си е изцяло моя и ми хрумна, когато слугинажните медии превъзнасяха как герб били единствената партия след промените, която била паднала с толкова малко гласове на местните, в сравнение с парламентарните и веднага ми излезе баба ти Клара и нейната прословута червена карта, ама ти като пикливо ПР-че на 25-5 годинки към централата на герб няма как да ги знаеш тези неша. За това се иска познаване на политическата обстановка за малко повече от последните 3-4 години (да, знам, че летоброенето в герб започва с победата на Вожда на изборите за София, но все пак още не е официално...) и най-вече обща култура, която не се получава с депеши и окръжни от парийната централа

                      не те обвинявам - намерил си си такъв начин да си изкарваш парите, действай си. просто знай, че няма универсални локуми - едно е на селската сбирка на електората в Злокучене при буля Пъдпъдъковица,а друго е, когато срещу теб има човек със сравнително висока култура и образование. Това е, нищо лично

                      П.С. Колкото до опитите ти да се правиш на лингвист, то без да съм такъв, но познавайки сравнително добре милиционерските прийоми от престоя ми в Симеоново за определен период от време, мога да предположа, че и двете изписвания са верни
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Софиянец80 Разгледай мнение
                        Абе ти нещо не можеш ли да четеш. ГЕРБ печели местните избори, тъй като има превес в броя на общинските съветници. Кметове ще има също мнозинство. А що се отнася до президента, какво да ти отговоря? Преднина повече от 11 процента не се преодолява. Освен само в главите на Станишев, Калфин и твоята.
                        пусне твойте данни за общински съветници , защото и аз гледам едни и са различни ..... Освен в два града никъде нямате болшинство а всички са срещу вас ...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                          Къде печелиш.....от 9 областни само 3 са ГЕРБ...всичко е на белотаж. От 270 общински кмета близо полувината са на БСП вече спечелени....
                          Изборите за президент си на белотаж.
                          Имате 300 К по малко от изборите през 2009 г....
                          Абе ти нещо не можеш ли да четеш. ГЕРБ печели местните избори, тъй като има превес в броя на общинските съветници. Кметове ще има също мнозинство. А що се отнася до президента, какво да ти отговоря? Преднина повече от 11 процента не се преодолява. Освен само в главите на Станишев, Калфин и твоята.
                          А теб те поздравявам със съюзника ви - ДПС протяга ръка на БСП по схемата "Първанов" - http://www.segabg.com/online/new/art...d=2&id=0000401
                          Last edited by Софиянец80; 25.10.2011, 15:25.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Софиянец80 Разгледай мнение
                            Хайде, хайде! Какво значи да понамалиш самочувствието? Човек се радва като печели. Сега какво, да не се радваме ли?
                            Що се касае до арогантност - тя е присъща на други хора във форума. Обърни се към тях.
                            А що се отнася до инакомислещите, то тук има много малко истински такива.

                            Къде печелиш.....от 9 областни само 3 са ГЕРБ...всичко е на белотаж. От 270 общински кмета близо полувината са на БСП вече спечелени....
                            Изборите за президент си на белотаж.
                            Имате 300 К по малко от изборите през 2009 г....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                              Всички знаем, че си доста простичък, но прочети преди да пишеш глупости. Мен не ме интересува кой от вашите 2 хюмнета ще стане президент, а да не дам гласът си за нито един от двамата
                              под всички разбираш ти , гигов , коки , монти и някой друг поплювко нали.....Хюмнета , нехюмнета някой от двамата ще стане президент... а ти ще си останеш чалгаризиран варненски катил.....злобен и нещастен ,че никой не те забелязва......

                              Коментар


                              • http://www.focus-news.net/?id=f19440

                                Йосифе ,....пили водичка....

                                Коментар

                                Working...
                                X