IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Президентски избори в България 2011

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
    Покъртително и потресаващо. Тоя Яне се оказа безформен боклук! Изкуфелия му Кандидат викаше като ненормален как щял да уволнява
    много време ти трябваше да го разбереш..но важното е че си го разбрал най-после... То цялата им групичка бе важно да събират кинтите на мераклиите за власт...Сега като виждат ,че кинти няма да има и започват да се подмазват ...че гладен не се търпи..Пак ще си станат редови гласоподаватели нищо че имат още 2 г. в парламента .... И бесепето и трактора ще ги забравят бързо бързо

    Коментар


    • Първоначално изпратено от йосиф Разгледай мнение
      по глупаво мнение не бях чувал... имат значение пич само бюлетините с отбелязан някакъв вот ...просто и елементарно е ..Пуснати бюлетини 1000 ..от тях 700 празни 200 за единия и 100 за другия кандидат ...президент става този с повечето гласове... Не знам кой ти го дава този акъл , но явно и той толкова разбира.....
      Не си се позамислил, та затова мислиш другия за глупав.

      Като вземем предвид, че бялата бюлетина не е невалидна (тя означава също вид избор (негативен) и затова се включва в изчислението на процентите), от твоя пример се получава, че победилият кандидат е избран от 20%. Още 10% са предпочели другия кандидат. Но 70% от гласувалите не харесват нито единия от двамата.

      Представи си сега ситуацията при разпределение 1000/20/10...
      Тогава 2% от избирателите да предпочели и избрали президента, а 97% са казали "и двамата са маскари".

      Така че бялата, непопълнена бюлетина, е важна и може би е най-важната, защото тя казва много.
      И политиците се страхуват най-много от нея.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
        Ех младежи ..... Що така си изпуснахте нервите след тия избори? Мислех си, че ще миряса най-сетне форума, пък то по-зле стана. няма да се свърши света и за едните и за другите.Нека ви разкажа малко история, пък си правете изводите....

        ...Та един такъв николапетковист беше сложен в един от мажоритарните райони в София срещу проф. Драгомир Драганов от БСП. Очевидно неравностоен на обиграния университетски професор. Като дойде изборния ден се носеше като виц из София (а всъщност си беше жива истина) как масово седесарите отиват към секциите да гласуват за човека на бай Милан със сълзи на очи. Един такъв ми каза - Реве ми се. Много е прост нашия човек, ама ще гласуваме, защото сме против комунистите.....

        Та поразсъждавайте на тая тема докато коментирате дали е правилно или не да се гласува за по-малкото зло...............
        Извинявай, netware5, ама пишеш малко неуместни неща. Докато има такива партии като БСП, ДПС, РЗС, Атака, Трактори ще има политически битки със силни емоции. След 40 години форумите вече ще се успокоят.
        И друго. Ако сравняваш Плевнелиев с хората на бай Милан Дренчев, значи нещо си се пообъркал.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
          Мрежата я кажи отде изровихте Костов и Кошлуков.И как попаднаха в СДС
          Веднага казвам.

          Кошлуков беше "студентски лидер". Имаше Федерация на независимите студентски дружества (ФНСД) и Кошлуков беше шеф. ФНСД се изживяваха заедно с "Подкрепа" като "щурмовите отряди" на СДС. Да ти спретнат стачка, гражданско неподчинение, окупация на Университета и т.н. Също така да разлепят плакати и да раздават брошури.

          Костов е по-особен случай. Той попадна във ВНС чрез Зелената партия по случайност. Имаше един много достоен човек от Пловдив - д-р Здравко Савов, активист на Зелената партия. Та той беше силния кандидат в пловдиската ни листа (или в един от пловдивските едномандатни райони, не помня вече). Беше много известен и уважаван в Пловдив и се считаше за сигурен депутат. Та този човек почина непосредствено преди изборите (мисля че от инфаркт). Трябваше спешно да се намери човек за неговото място. И тогава някой каза - абе този Костов е добър икономист, ние нямаме икономисти, ще ни трябва такъв, дай да го сложим .... И така стана - Костов влезе във ВНС от Зелената партия и беше член на нейната парламентарна група.
          He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
            Прав си. В Младост беше. Той Драго си беше от Младост. Не мисля, че районът беше червен. Тогава СДС загуби само в два едномандатни района в София - в Младост (заради земеделеца), и в Красна поляна, където бяхме пуснали циганина Мануш Романов.
            Там беше 50 % офицери и старшини а и войниците гласуваха...
            Червена звезда винаги /Изгрев/ е била червена/червена номенклатура и дипломати / и сега имаха червен районен кмет.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от msimov Разгледай мнение

              ДОКАТО В ТАЗИ ДЪРЖАВА НЕ СЕ ПРОВЕДАТ ЧЕСТНИ ИЗБОРИ ВЕЧЕ ЩЕ ГЛАСУВАМ САМО ЗА БСП ЗА ДА НЕ МИ СЕ ИЗГУБИ ГЛАСА.
              така кажи бе симов... накрая ще си останете само ти и бат серго гласуващите за бесепето...Ти защото ще изпростееш още , а бат серго щото ще бъде на 90 години и деменцията ще го тресе здраво( дай боже и да не съм прав- но тогава само ти ще останеш)

              Коментар


              • Хахахаха, чета днеска разни сайтове, попаднах и на днес.бг и видях следния коментар, който съвършено и красиво резонира със собственото ми мнение "Изборите са опиум за тъпаците, дето си мислят , че нещо зависи от тях." така че - дерзайте политикани!
                Custodite sortem vestram

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                  Мрежата я кажи отде изровихте Костов и Кошлуков.И как попаднаха в СДС
                  Кошлуков беше студент и беше голям лаладжия и имаше авторитет и възможност да бъде водач....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от коки Разгледай мнение
                    Много елементарно бре Йоска.Що не каза, поради какви причини твойте хора не въведоха Естонският модел за гласуване ,а си тръгнал да ми държиш сметка на парите ми.?!И да ти поясня ,че аз съм си рентиерка с прекрасно семейство и,не съм паднало на вашето ниво да чакам подаяние на някой партия за да ми превежда някъде си пари.Толкова по това


                    .А сега ни светни каква е цената на тая сделка цък http://www.blitz.bg/news/article/121135
                    Покъртително и потресаващо. Тоя Яне се оказа безформен боклук! Изкуфелия му Кандидат викаше като ненормален как щял да уволнява
                    Не е препоръка... !!!
                    "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                      беше в Младост и Драганов спечели с голяма мнозинство.Защото тогава района си беше червен като Червена звезда.Ако го бяха сложили в Средец или Лозенец както предлагаха щеше да спечели от земеделците....
                      Прав си. В Младост беше. Той Драго си беше от Младост. Не мисля, че районът беше червен. Тогава СДС загуби само в два едномандатни района в София - в Младост (заради земеделеца), и в Красна поляна, където бяхме пуснали циганина Мануш Романов.
                      He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                      Коментар


                      • Мрежата я кажи отде изровихте Костов и Кошлуков.И как попаднаха в СДС

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                          Столичанино ти май бъркаш радостта с арогантността.Твоя воля прави каквото си искаш.Но запомни че ще дойде ден когато ще загубиш и други ще се радват арогантно за твоя сметка.На тоя свят всичко се връща.Ако не искаш да ти се случват разни неща внимавай сега как се радваш.И какво говориш на загубилите.Нали не смяташ че ГЕРБ ще са вечни?
                          А, не бе, Пешо. Сдържам се от толкова време. Ама днес нещо съм нервен и се поядосвах на някои писания. А иначе в работата си имам толкова много привърженици на червените, че имам имунитет срещу тях. Но нямам срещу злобните и заядливите. Чак толкова благороден не съм. И не искай от мен да бъда глупаво благороден.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
                            Ех младежи ..... Що така си изпуснахте нервите след тия избори? Мислех си, че ще миряса най-сетне форума, пък то по-зле стана. няма да се свърши света и за едните и за другите.Нека ви разкажа малко история, пък си правете изводите....

                            В края на 80-те и началото на 90-те бях млад и ентусиазиран и участвах активно в политиката. Бях и член на НКС на СДС. Та като дойде време да се редят листите за изборите за Велико народно събрание през 1990 г. беше наистина луда работа. За сведение на по-младите, тогава СДС беше коалиция от 15-16 партии и движения. Имаше всякакви - и леви и десни, и млади и стари, и чисто нови партии и възстановени стари партии от царско време. Всички обединени от идеята да гътнем комунизма. Разправиите за подредбата на листите бяха чутовни. Ние (НКС на СДС) заседаваме на 6-тия етаж на Раковски 134 и с триста зора се споразумеем за нещо, после листите се свалят на 3-тия етаж (ако не се лъжа) в отдел "Национална координация" за оформяне на документите. По пътя между етажите разни юнаци от апарата на СДС вече ги бяха променили и пробутали разни други хора .... Всички бяхме аджамии и нищо не разбирахме от администрация, избори и партийно управление. Големи скандали ставаха. Няма да забравя как покойният лидер на БЗНС - "Никола Петков" бай Милан Дренчев защитаваше предложенията си. Ние му викаме - Бай Милане, абе много е прост твоя кандидат еди кой си за еди кое си място. А и много възрастен - не го държат вече краката и се е вдетинил. А той отговаря - Може да е прост, ама е лежал 15 години в затвора в Белене

                            Та един такъв николапетковист беше сложен в един от мажоритарните райони в София срещу проф. Драгомир Драганов от БСП. Очевидно неравностоен на обиграния университетски професор. Като дойде изборния ден се носеше като виц из София (а всъщност си беше жива истина) как масово седесарите отиват към секциите да гласуват за човека на бай Милан със сълзи на очи. Един такъв ми каза - Реве ми се. Много е прост нашия човек, ама ще гласуваме, защото сме против комунистите.....

                            Та поразсъждавайте на тая тема докато коментирате дали е правилно или не да се гласува за по-малкото зло...............
                            беше в Младост и Драганов спечели с голяма мнозинство.Защото тогава района си беше червен като Червена звезда.Ако го бяха сложили в Средец или Лозенец както предлагаха щеше да спечели от земеделците....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                              От 27 областни градове в 20 управляващата партия е спечелила най-много гласове за листата си за общински съветници, като в два от тях – Габрово и Добрич ще има мнозинство.

                              Ти четеш ли някой какво ти пише. писах ти че само в два имате болшинство пускаш ми същото и ме обвиняваш че не съм в ред...кой тогава не е в ред. Риторичен въпрос...
                              Монти, Монти! Виж заглавието, което ти пратих. Виж също и какво ти пише моят приятел Гиговчо.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Софиянец80 Разгледай мнение
                                Хайде, хайде! Какво значи да понамалиш самочувствието? Човек се радва като печели. Сега какво, да не се радваме ли?
                                Що се касае до арогантност - тя е присъща на други хора във форума. Обърни се към тях.
                                А що се отнася до инакомислещите, то тук има много малко истински такива.
                                Столичанино ти май бъркаш радостта с арогантността.Твоя воля прави каквото си искаш.Но запомни че ще дойде ден когато ще загубиш и други ще се радват арогантно за твоя сметка.На тоя свят всичко се връща.Ако не искаш да ти се случват разни неща внимавай сега как се радваш.И какво говориш на загубилите.Нали не смяташ че ГЕРБ ще са вечни?

                                Коментар

                                Working...
                                X