IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

410 000 души без работа откакто ГЕРБ е на власт ?????

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от alex1001111 Разгледай мнение
    я кажи колко плащат на час по фабриките в китай? По колко часа се трудят? И колко печелят на месец в долари?
    Доста повече отколкото в най-голямата демокрация в света - Индия, чедо.
    Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Вече съм сложил линк към статията. Все пак мисля да се доверя на Икономист, а не на твоите думи.
      Вътрешна афера

      Ония в костюмите...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от alex1001111 Разгледай мнение
        Чел бил...

        Деца на под 15 г. с фалшиви документи работят по 12 - 17 ч. в 02 ч. през ноща получават безплатна закуска(гореща вода и някаква каша). Извънредния труд не се заплаща, понеже забележи получават безплатна храна! Надница 0.06$ да кажем 10 ст. наши пари. Месечна заработка пряко сили 35$.

        Така това беше от филм от 2004 г. за шивашка фабрика.

        Експлоатация до безобразие!

        Филм от 2009 - 2010. Друг завод, вече месечна заплата 80$.
        Вече съм сложил линк към статията. Все пак мисля да се доверя на Икономист, а не на твоите думи.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Наскоро четох статия в икономист че стандарта на живот в региона на Шанхай е по-висок от този в Уелс. За сведение в областта на шанхай живеят над 100 милиона души.
          Чел бил...

          Деца на под 15 г. с фалшиви документи работят по 12 - 17 ч. в 02 ч. през ноща получават безплатна закуска(гореща вода и някаква каша). Извънредния труд не се заплаща, понеже забележи получават безплатна храна! Надница 0.06$ да кажем 10 ст. наши пари. Месечна заработка пряко сили 35$.

          Така това беше от филм от 2004 г. за шивашка фабрика.

          Експлоатация до безобразие!

          Филм от 2009 - 2010. Друг завод, вече месечна заплата 80$.

          ravnovesie в Китай ще загубиш всякакво равновесие, та даже и равнотеглие ще загубиш!
          Last edited by alex1001111; 31.05.2011, 20:02.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
            Не ми се води политически спор Равновесие. Аз за себе си следя наетите по трудови договори в бялата икономика, която се отразява в първия файл който ползвам.
            Това изобщо не е политически спор. Първата таблица пропуска всички хора собственици на фирми и хората издържащи се от проекти, граждански договори и така нат. Там се включват само хората работещи на трудов договор.

            Коментар


            • Не ми се води политически спор Равновесие. Аз за себе си следя наетите по трудови договори в бялата икономика, която се отразява в първия файл който ползвам.
              Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от alex1001111 Разгледай мнение
                Фори като си така учен, я кажи колко плащат на час по фабриките в китай? По колко часа се трудят? И колко печелят на месец в долари?
                Наскоро четох статия в икономист че стандарта на живот в региона на Шанхай е по-висок от този в Уелс. За сведение в областта на шанхай живеят над 100 милиона души

                http://www.economist.com/node/18332806.
                Last edited by ravnovesie; 31.05.2011, 19:55.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                  Северна Корея от десетилетия е тормозена по всевъзможни начини и подложена на всевъзможни ембаргови санкции. ГДР бе изключително мощна и успешна икономика преди обединението. Сега има много западнали райони там... Изключително голям брой са хората които с носталгия си спомнят за старото време.

                  Китай - социалистическа държава извадила за 20 години 1 милиард човека от мизерията и станала 2-та по големина икономика в света. Индия - следва класическата капиталистическата демокрация, но Китай ги изпреварва във всяко едно отношение... Така че, драги ми математико, има още много да се учиш!
                  Фори като си така учен, я кажи колко плащат на час по фабриките в китай? По колко часа се трудят? И колко печелят на месец в долари?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                    тезата ми че заетостта е изоставащ индикатор и потвърждава края на даден бизенс цикъл...
                    Някои хора още не могат да вдянат, че краят на пазарната икономика, с всичките и бизнес цикли, окончателно приключи още през 2008 година!
                    Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                      3.1 - РАБОТНА СИЛА НА 15 И ПОВЕЧЕ НАВЪРШЕНИ ГОДИНИ ПО ТРИМЕСЕЧИЯ.

                      Това не е точно според моите разбирания зает. Отделно спада там също е 228 х.

                      Всичко това не променя тезата ми че заетостта е изоставащ индикатор и потвърждава края на даден бизенс цикъл. Пикът на наетостта е бил през юли 2008 година, което означава че възхода на бълграската икономика е спрял някъде в началото на 2008. От този момент на татък фирмите за започнали да съкращават наети. Т.е. близо две години преди реалното начало на управлението на следващото правителство...
                      Таблица 3,1,2 Заети лица на 15 и повече години / това определение е на евростат/ Второ тримесечие на 2009 - 3300 хиляди първо тримесечие на 2011 2890. Пикът е второ тримесечие на 2008 3417. така че от избухването на кризата до като герб взима властта заетите са намаляли с 117 хиляди. От както герб е на власт с 410 хиляди. Сори но колкото и да е лагов индикатор спада в заетостта от такъв мащаб няма как да се обясни с друго освен с политическа некадърност. Все пак Европа достигна дъното март 2009 когато тук заетостта е била 3262 хиляди.

                      Коментар


                      • 3.1 - РАБОТНА СИЛА НА 15 И ПОВЕЧЕ НАВЪРШЕНИ ГОДИНИ ПО ТРИМЕСЕЧИЯ.

                        Това не е точно според моите разбирания зает. Отделно спада там също е 228 х.

                        Всичко това не променя тезата ми че заетостта е изоставащ индикатор и потвърждава края на даден бизенс цикъл. Пикът на наетостта е бил през юли 2008 година, което означава че възхода на бълграската икономика е спрял някъде в началото на 2008. От този момент на татък фирмите за започнали да съкращават наети. Т.е. близо две години преди реалното начало на управлението на следващото правителство...
                        Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                          И едните и другите са подчинени на Бойко. И лъжат в негова изгода.
                          Шефката на НОИ я махнаха и я обвиниха за това, че нямало достатъчно приходи. А шефката на НСИ показва висш циркаджилък, само и само да извади НЯКАКВИ добри данни. Ама и тя не успява. Но пък Тотю Младенов това не го интерисува. За него безработни са не тези, които нямат работа (според европейските стандарти), а тези, които са регистрирани в бюрата по труда. Герберски идиотизъм....
                          Тези статистически гимнастики които прави НСИ ще изиграят много лош номер на Герб. По простата причина че чуждите инвеститори ще спрат да им вярват. Не може едното тримесечие да казваш че растеш с почти 3%, а след това да казваш че сега растеш с толкова защото преди всъщност си расъл с 0,5%. Така само създаваш недоверие и всъщност отлагаш влизането на инвестиции. Става като приказката за лъжливото овчарче, но явно бат Бойко и нея не я чувал.

                          Не случайно във всяка развита пазарна икономика статистиката е назависима. Само така може да и се има доверие. А доверието е нещото върху което се гради цялата икономика. ПР глупостите на всяка партия минават само сред простите избиратели. Но те не инвестират. Те не правят растеж, защото и да потребяват не могат кой знае колко много.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                            Беър, дай ми файл от НОИ. Не от НСИ!
                            И едните и другите са подчинени на Бойко. И лъжат в негова изгода.
                            Шефката на НОИ я махнаха и я обвиниха за това, че нямало достатъчно приходи. А шефката на НСИ показва висш циркаджилък, само и само да извади НЯКАКВИ добри данни. Ама и тя не успява. Но пък Тотю Младенов това не го интерисува. За него безработни са не тези, които нямат работа (според европейските стандарти), а тези, които са регистрирани в бюрата по труда. Герберски идиотизъм....
                            Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                            Коментар


                            • Биг Беър, дал си наети, а не заети. Заетите намаляват с 410 х. Просто много малки фирми са престанали да работят. Заетите са в таблица 3,1, на НСИ

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                                погледни кой файл съм дал - ЗАЕТИ а не безработни...
                                Беър, дай ми файл от НОИ. Не от НСИ!
                                Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                                Коментар

                                Working...
                                X