IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

410 000 души без работа откакто ГЕРБ е на власт ?????

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Makaveli Разгледай мнение
    1-во - ГЕРБ не е съкратило тези хора. Факторите за намаляване на заетите са комплексни. Това е все едно да кажеш, че Обама е съкратил 5 мил. американци.
    2-ро - препоръчвам ти да не четеш писанията тук ако не искаш да объркаш представата си за ставащото в България - за целта има доста по-надеждни източници като официалните статистики на Евростат, редовните мониторингови доклади на ЕК, а също и МВФ.
    Основният фактор за намаляване на заетостта е малоумното управление на животното с тимберица като компир и неговата банда идиоти и крадци. Писна ми от тоя и от измислената вселена, в която живее.
    И на кого да вярвам - на стъкмистиката или на реалното мнение на реалните хора? Току що казаха по телевизията, че според статистиците подкрепата за пъдарят-премиер е 51%, но ако отвориш Днес.бг и видиш коментарите на хората под статиите, ще видиш, че тази подкрепа надали е и 15%.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Makaveli Разгледай мнение
      Предложих на fickata да чете сам докладите, а не да пита ББ какво пишат за него в докладите си европейските и световни институции...
      А аз казах че докладите са писани прекалено дипломатично. Не виждам причина да си преразказваме пряката реч.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Аз го съзнавам, но той често бърка дипломатично изречените обиди с хвалби за него. И все пак мисля че дипломатичното показване на проблеми би трябвало да е норма, а не изключение, когато става дума за официални източници.
        Предложих на fickata да чете сам докладите, а не да пита ББ какво пишат за него в докладите си европейските и световни институции...

        Коментар


        • Напълно съм съгласен с това, което е написал в блогът си Жей. 2 000 000 Българи храянят 5 000 000 търтове и докато това не се промени, държавата няма да се оправи. Не е само до безработните - чиновници, ушеви - да не би нещо да работят?


          Нужни са спешни мерки за обръщане на съотношението, защото иначе ни чака катастрофа. И най-гнусното е, че работа в тая държава има за целият китайски народ, но всеки гледа да се скатава.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от fickata Разгледай мнение
            Неее, попитах защото в Испания бшзработицата достигна 20 %, което е най-високата в Европа и си мислех да няма и тука ГЕРБ някаква намеса. Преди някой да е гракнал, АПОЛИТИЧЕН съм. Но не смятам, че Герб е причината за безработицата. И Христос да бе министър председател, ситуацията щеше да е подобна. Политизирате, глобален икономически проблем.
            що не кажеш какви са ви обезщетенията при уволнение в испания и след това помощите за безработни. Безработицата в испания е толкова висока и поради твърде щедрата държава. А тук проблема е обратния.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Makaveli Разгледай мнение
              Равновесие, не знам дали осъзнаваш, но ББ не е центъра на вселената и едва ли Барозу, Меркел или който и да било европейски чиновник има страхова невроза от това да критикува когото и да било, а още повече ББ!
              Аз го съзнавам, но той често бърка дипломатично изречените обиди с хвалби за него. И все пак мисля че дипломатичното показване на проблеми би трябвало да е норма, а не изключение, когато става дума за официални източници.

              Коментар


              • Статистиката за заетостта се прави по два начина. Едната е от агенцията по заетостта, която следи вписалите се в бюрата по труда. Другата е от наблюдения на работната сила, където всъщност се прави преценка през извадка. Като цяло политиците предпочитат данните от агенцията по заетостта, икономистите от извадките. Поне тези с които аз съм обсъждал тези неща масово са да се използват данните от извадките. Т.е. наблюденията на НСИ, а не на агенцията по заетостта

                Според методологията на НСИ данните за наетите лица идва от същата тази извадка за наблюдение на работната сила. Т.е. източника и на двете е едно и също изследване.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Makaveli Разгледай мнение
                  1-во - ГЕРБ не е съкратило тези хора. Факторите за намаляване на заетите са комплексни. Това е все едно да кажеш, че Обама е съкратил 5 мил. американци.
                  2-ро - препоръчвам ти да не четеш писанията тук ако не искаш да объркаш представата си за ставащото в България - за целта има доста по-надеждни източници като официалните статистики на Евростат, редовните мониторингови доклади на ЕК, а също и МВФ.

                  Достоен отговор за ника ти....
                  Не питай как се чувстат живеещите в страната а статистиката , чужденците и управляващите ...
                  Едно време когато задали на един робовладелец ,че не е човешко да се превръщат негрите в роби ..Той отговорил "
                  Някой трябва да ги научи да строят къщи и имат канализация ,да се обличат и да отглеждат пшеница и памук ..."
                  Какво е това да ходят голи ,да живеят по дърветата и да ядат банани...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Makaveli Разгледай мнение
                    1-во - ГЕРБ не е съкратило тези хора. Факторите за намаляване на заетите са комплексни. Това е все едно да кажеш, че Обама е съкратил 5 мил. американци.
                    2-ро - препоръчвам ти да не четеш писанията тук ако не искаш да объркаш представата си за ставащото в България - за целта има доста по-надеждни източници като официалните статистики на Евростат, редовните мониторингови доклади на ЕК, а също и МВФ.
                    Неее, попитах защото в Испания бшзработицата достигна 20 %, което е най-високата в Европа и си мислех да няма и тука ГЕРБ някаква намеса. Преди някой да е гракнал, АПОЛИТИЧЕН съм. Но не смятам, че Герб е причината за безработицата. И Христос да бе министър председател, ситуацията щеше да е подобна. Политизирате, глобален икономически проблем.
                    Много добре изглеждащо средностатистическо българско прасе, мутирало по време на чернобилската радиа

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      които използват същите данни, но ги правят да звучат по дипломатично, за да не се обижда нежното сърце на Бат Бойко от критика. Както разбираме напоследък, много чувствителен бил на тази тема
                      Равновесие, не знам дали осъзнаваш, но ББ не е центъра на вселената и едва ли Барозу, Меркел или който и да било европейски чиновник има страхова невроза от това да критикува когото и да било, а още повече ББ!

                      Коментар


                      • Цитат Равновесие- Първата таблица пропуска всички хора собственици на фирми и хората издържащи се от проекти, граждански договори и така нат. Там се включват само хората работещи на трудов договор.

                        Прав си за това Равновесие, но таблица 3.1.2 най-вероятно е сбор от реалните данни за трудовите договори в първата таблица и експертна оценка на броя заети, но не осигуряващи се - тоест сивата икономика. Експертните оценки силно се надценяват - най-вероятно са занижавали данните за сивата икономика по време на оптимизма и след това са завишили сивата икономика и проблемите, които не могат да измерят по време на популяризирането на финансовата криза от медиите... Коствено доказателство че са експертна оценка е формата на данните закръглени са до 100 души, докато първата таблица е с точност до 1 работно място.
                        Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Makaveli Разгледай мнение
                          1-во - ГЕРБ не е съкратило тези хора. Факторите за намаляване на заетите са комплексни. Това е все едно да кажеш, че Обама е съкратил 5 мил. американци.
                          2-ро - препоръчвам ти да не четеш писанията тук ако не искаш да объркаш представата си за ставащото в България - за целта има доста по-надеждни източници като официалните статистики на Евростат, редовните мониторингови доклади на ЕК, а също и МВФ.
                          които използват същите данни, но ги правят да звучат по дипломатично, за да не се обижда нежното сърце на Бат Бойко от критика. Както разбираме напоследък, много чувствителен бил на тази тема

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от fickata Разгледай мнение
                            Tъй като не живея в България, бих искал да попитам защо ГЕРБ са съкратили тези 410 000 човека от работа ?
                            1-во - ГЕРБ не е съкратило тези хора. Факторите за намаляване на заетите са комплексни. Това е все едно да кажеш, че Обама е съкратил 5 мил. американци.
                            2-ро - препоръчвам ти да не четеш писанията тук ако не искаш да объркаш представата си за ставащото в България - за целта има доста по-надеждни източници като официалните статистики на Евростат, редовните мониторингови доклади на ЕК, а също и МВФ.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от alex1001111 Разгледай мнение
                              Навсякъде в развиващите се пазари има суетшопове. Това не означава обаче че това е правилото. Ако толкова се интересуваш от Китай ето ти официалните им данни по региони. Ще се учудиш как всъщност средните заплати значително превъзхождат българските в повечето региони на китай. Тези неща как в Китай се произвеждало защото било евтино са пълни глупости от много време. Ние сме доста по-евтин трудов ресурс от тях пък като гледам няма опашка от инвеститори.

                              http://www.stats.gov.cn/english/stat..._402724178.htm

                              грубо пет юана са един лев в момента

                              Коментар


                              • Tъй като не живея в България, бих искал да попитам защо ГЕРБ са съкратили тези 410 000 човека от работа ?
                                Много добре изглеждащо средностатистическо българско прасе, мутирало по време на чернобилската радиа

                                Коментар

                                Working...
                                X