IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

410 000 души без работа откакто ГЕРБ е на власт ?????

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
    Аз не знаех, че да има дилевъридж е проблем?!... Защо левъриджа да е хубаво нещо, а дилевъриджа да е проблем?!.. Редно е щом има левъридж да има и дилевъридж! Или пак греша?...
    Редно е ама е кофти

    Гледай сега цял свят си прави инфлация за да излезе от кризата, само ние като пълни балъци си правим само стагфлация

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Проблемите с деливъридж се решават по два начина - инфлация или растеж.
      Аз не знаех, че да има дилевъридж е проблем?!... Защо левъриджа да е хубаво нещо, а дилевъриджа да е проблем?!.. Редно е щом има левъридж да има и дилевъридж! Или пак греша?...
      Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Има инфлация породена от разходите - това е кофти инфлацията, трябва инфлация породена от търсенето. Която пък се организира много лесно като вземем едни прилични кредитчета от чужбина и ги пуснем за пенсии и заплати
        Бива бива !!!!
        Само някои друг да ги плаща!!!
        Аз не желая да плащам !!!!
        Да ги вземем и да ги прехвърлим
        като гръцки дълг и те да ги платят !!!
        Те и без друго имат много и едва
        ли ще има разлика с едни още 5-10 млрд Евра
        +++++++++++++++++++++++++++++++
        Социални плащания срещу трупане на ВЪНШЕН дълг
        Требе да те НОМИНИРАМЕ за Нобелова
        награда по ИКОНОМИКА !!!!!
        Last edited by bgg_red; 07.06.2011, 14:16.
        --е за НАДЕНИЦАТА ви отепах!!!
        http://farm6.static.flickr.com/5248/5222600580_2e7c1c2264_b.jpg

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bgg_red Разгледай мнение
          То и сега има инфлация,
          но разтеж има ли ??????
          Има инфлация породена от разходите - това е кофти инфлацията, трябва инфлация породена от търсенето. Която пък се организира много лесно като вземем едни прилични кредитчета от чужбина и ги пуснем за пенсии и заплати

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            Ей за това трябва инфлация

            Проблемите с деливъридж се решават по два начина - инфлация или растеж. След като обаче кредита пречи на растежа значи трябва една сладка инфлациика
            То и сега има инфлация,
            но разтеж има ли ??????
            --е за НАДЕНИЦАТА ви отепах!!!
            http://farm6.static.flickr.com/5248/5222600580_2e7c1c2264_b.jpg

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
              Това нещо лошо ли е?... Аз все си мислех, че за да могат сега да го изсмукват под формата на лихви и главници преди това са го помпили под формата на кредити?! Нали така, или нещо греша? Или само трябва да дават кредити без да си ги искат обратно?!... Но тогава лихвите по депозитите откъде ще се плащат?
              Лошо и добро са прилагателни !!!!
              Въпроса е, процесите трябва да се регулират,
              защото следват изкривявания на пазара,
              т.е. следват икономически кризи!!!!
              Преди време едни хора предпочитаха да
              помагат на банките да раздуват балона,
              защото падаха парички в бюджета и то
              много, а паричките се харчиха с лека ръка.
              Въпроса, е че задлъжняването няма да
              доведе до нищо положително, а отказа да се
              регулират процесите вероятно ще завърши
              с брутална икономическа катастрофа !!!!
              --е за НАДЕНИЦАТА ви отепах!!!
              http://farm6.static.flickr.com/5248/5222600580_2e7c1c2264_b.jpg

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                Това нещо лошо ли е?... Аз все си мислех, че за да могат сега да го изсмукват под формата на лихви и главници преди това са го помпили под формата на кредити?! Нали така, или нещо греша? Или само трябва да дават кредити без да си ги искат обратно?!... Но тогава лихвите по депозитите откъде ще се плащат?
                Ей за това трябва инфлация

                Проблемите с деливъридж се решават по два начина - инфлация или растеж. След като обаче кредита пречи на растежа значи трябва една сладка инфлациика

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bgg_red Разгледай мнение
                  щото банките изсмукват
                  финансовия ресурс от икономиката под
                  формата на лихви и главници.
                  Те така !!!!
                  Това нещо лошо ли е?... Аз все си мислех, че за да могат сега да го изсмукват под формата на лихви и главници преди това са го помпили под формата на кредити?! Нали така, или нещо греша? Или само трябва да дават кредити без да си ги искат обратно?!... Но тогава лихвите по депозитите откъде ще се плащат?
                  Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bgg_red Разгледай мнение
                    От къде изпълзя бря голфон прозтс ??????
                    Изпълнил си една страница с малоумни
                    твърдения. Ся ще кажеш , че имаш Вишу
                    по икономика даже
                    Облагането на 240 лева и 200 000 лева
                    заплата с еднакъф данък е социален геноцид !!!
                    А до твърденията , че са потекли реки
                    от пари също може да си сигурен, че
                    въобще не е вярно. Въвеждането на плосък
                    ДОД не повиши събераемостта, а налагането
                    му като система беше доста скъпо!!!
                    То по принцип не се мерят абсолютни цифри,
                    а например съотношението му към БВП .
                    Не се появи го-голям процент от към БВП !!!!
                    Реките от пари към бюджета беше следствие
                    на кредетирането и от там се получи т.н.
                    изнесено потребление, което даде верно
                    река от пари като ДДС за бюджета, но за
                    сметка на задлъжняването на фирми и
                    физически лица.
                    То всичко хубаво , но сега е време да се
                    плаща , т.е да няма големи постъпления от
                    ДДС в бюджета , щото банките изсмукват
                    финансовия ресурс от икономиката под
                    формата на лихви и главници.
                    Те така !!!!
                    + 10 както се казва сега плащаме обяда , който реално не ни беше по джоба , но му се нахвърлихме като невидели ..за да могат комунетата да се фукат...Натикаха народеца в ъгъла , но друг да му бере гайлето ...както казват старите хора...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Борса Разгледай мнение
                      И все пак - аз твърдя, че плоският данък е донесъл повече ползи, отколкото вреди на страната. Относно събираемостта преди и след въвеждането му има достатъчно данни. Дори и един от най-върлите му противници (бившия икономически минстър от кабинета Станишев) си призна след приемането му, че "бюджетът буквално се взриви от приходи".
                      Не знам на каква възраст си, но аз съм получавал доходи и по времето на прогресивното облагане и от личен опит ти казвам, че сега ми остават повече пари, отколкото ако още бяхме с прогресивна скала.
                      Джей Голд е прав, че може да се мисли по въпроса за облагането на най-ниските доходи. Тук проблемът е в слабата администрация, която от страх, че някой може да злоупотреби, а тя да не може да го хване, просто решиха да се облага поголовно. Всичко е въпрос на разчет. Според мен плосък данък се администрира по-лесно и евтино от прогресивен.

                      И за финал - не съм против Швеция Просто казвам, че тя вече не е това, за което дълги години беше давана за пример.
                      От къде изпълзя бря голфон прозтс ??????
                      Изпълнил си една страница с малоумни
                      твърдения. Ся ще кажеш , че имаш Вишу
                      по икономика даже
                      Облагането на 240 лева и 200 000 лева
                      заплата с еднакъф данък е социален геноцид !!!
                      А до твърденията , че са потекли реки
                      от пари също може да си сигурен, че
                      въобще не е вярно. Въвеждането на плосък
                      ДОД не повиши събераемостта, а налагането
                      му като система беше доста скъпо!!!
                      То по принцип не се мерят абсолютни цифри,
                      а например съотношението му към БВП .
                      Не се появи го-голям процент от към БВП !!!!
                      Реките от пари към бюджета беше следствие
                      на кредетирането и от там се получи т.н.
                      изнесено потребление, което даде верно
                      река от пари като ДДС за бюджета, но за
                      сметка на задлъжняването на фирми и
                      физически лица.
                      То всичко хубаво , но сега е време да се
                      плаща , т.е да няма големи постъпления от
                      ДДС в бюджета , щото банките изсмукват
                      финансовия ресурс от икономиката под
                      формата на лихви и главници.
                      Те така !!!!
                      --е за НАДЕНИЦАТА ви отепах!!!
                      http://farm6.static.flickr.com/5248/5222600580_2e7c1c2264_b.jpg

                      Коментар


                      • До като ГЕРБ не уволни 2/3 от всички държавни хрантутнци няма смисъл да се коментира колко са останали без работа. В цял свят последните няколко години безработицата се увеличи в следствие на кризата и дали ГЕРБ управлява или без ГЕРБ все същото щеше да получи така или иначе...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Борса Разгледай мнение
                          И все пак - аз твърдя, че плоският данък е донесъл повече ползи, отколкото вреди на страната. Относно събираемостта преди и след въвеждането му има достатъчно данни. Дори и един от най-върлите му противници (бившия икономически минстър от кабинета Станишев) си призна след приемането му, че "бюджетът буквално се взриви от приходи".
                          Не знам на каква възраст си, но аз съм получавал доходи и по времето на прогресивното облагане и от личен опит ти казвам, че сега ми остават повече пари, отколкото ако още бяхме с прогресивна скала.
                          Джей Голд е прав, че може да се мисли по въпроса за облагането на най-ниските доходи. Тук проблемът е в слабата администрация, която от страх, че някой може да злоупотреби, а тя да не може да го хване, просто решиха да се облага поголовно. Всичко е въпрос на разчет. Според мен плосък данък се администрира по-лесно и евтино от прогресивен.

                          И за финал - не съм против Швеция Просто казвам, че тя вече не е това, за което дълги години беше давана за пример.


                          Проблема е че България е държва, няма средна класа и обществото е силно поляризирано от гледна точка доходи. 10% от хората, получават 70% от приходите. От тук плоският данък се явява социална несправедливост. Разбираш ми логиката - при едни и същи физически потребности, плоският данък още повече отваря ножицата между бедни и богати. Там е проблема. Иначе че ще стимулира събираемостта е ясно, защото в бг не рботят другите методи за събиране.

                          Коментар


                          • Икономика

                            Първоначално изпратено от all_trader2 Разгледай мнение
                            ми нали тва ти казвам - няма как да се оправим с безумията които се вършат в БГ а едно от тях беше именно глупостта с плосния данък
                            И все пак - аз твърдя, че плоският данък е донесъл повече ползи, отколкото вреди на страната. Относно събираемостта преди и след въвеждането му има достатъчно данни. Дори и един от най-върлите му противници (бившия икономически минстър от кабинета Станишев) си призна след приемането му, че "бюджетът буквално се взриви от приходи".
                            Не знам на каква възраст си, но аз съм получавал доходи и по времето на прогресивното облагане и от личен опит ти казвам, че сега ми остават повече пари, отколкото ако още бяхме с прогресивна скала.
                            Джей Голд е прав, че може да се мисли по въпроса за облагането на най-ниските доходи. Тук проблемът е в слабата администрация, която от страх, че някой може да злоупотреби, а тя да не може да го хване, просто решиха да се облага поголовно. Всичко е въпрос на разчет. Според мен плосък данък се администрира по-лесно и евтино от прогресивен.

                            И за финал - не съм против Швеция Просто казвам, че тя вече не е това, за което дълги години беше давана за пример.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Борса Разгледай мнение
                              Все пак американските компании купиха шведските, а не обратното. Защо Швеция не си спаси автомобилостроителите като е толкова богата? Или пък да купи фалиралите американски компании.

                              Не съм защитник на САЩ (и на тях да им.., но все пак да не залитаме в крайности.
                              Те скандинавците и американците са се оправили отдавна. Да мислим как да оправим нашата икономика.
                              ми нали тва ти казвам - няма как да се оправим с безумията които се вършат в БГ а едно от тях беше именно глупостта с плосния данък

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                                Много ти е остаряла информацията... Откакто САЩ фалираха, Форд продадаха Волво на китайците от Гийли, А Деженерал Мотърс не намериха купувач и се принудиха да оставят СААБ да фалира!
                                Все пак американските компании купиха шведските, а не обратното. Защо Швеция не си спаси автомобилостроителите като е толкова богата? Или пък да купи фалиралите американски компании.

                                Не съм защитник на САЩ (и на тях да им.., но все пак да не залитаме в крайности.
                                Те скандинавците и американците са се оправили отдавна. Да мислим как да оправим нашата икономика.

                                Коментар

                                Working...
                                X