IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

410 000 души без работа откакто ГЕРБ е на власт ?????

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от йосиф Разгледай мнение
    ето този като се намеси в един нормален разговор и става мазало...
    Пич що не си седиш в стаята и не си пиеш хапчетата .....Кой каквото ще да говори ти не може да не го свържеш с Дянков и да го оплюеш...Когато са намалели приходите какво се прави бе тъпчо....а ?
    Намалели са му проиходите защото уби икономиката и бизнеса тъпчо . вместо стимули почна да качва данъци и орязва разходи и като фалират фирмите кой ще му пълни бюджета на тоя плаячо да го питам???
    кво ще продъжава да реже разходите докато останем без болници и доктори ли питам ??????????

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Редно е ама е кофти

      Гледай сега цял свят си прави инфлация за да излезе от кризата, само ние като пълни балъци си правим само стагфлация
      по принцип си прав , но с инфлация няма да излезнат от кризата . само отлагат неизбежното .... но поне вадят някви стимули де ....... за разлика от нас - нас ни вкараха директно в депресия даже бих казал , а не стаглфалция . вместо стимули получихме про-кризисна политика - илизане от кризата според Дянков как става :
      1. с увеличение на лихвите
      2. орязване на разходи
      3. увеличение на данъци

      ТОВА ГО НЯМА НИКЪДЕ ПО СВЕТА!!!
      И НИ ВКАРА ДИРЕКТНО В ДЕПРЕСИЯ - ПРАВИ СЕ ТОЧНО ОБРАТНОТО

      Коментар


      • Първоначално изпратено от all_trader2 Разгледай мнение
        олеле колега не така . Инфлация няма от никакви разходи .
        за какви разходи говорим като тъпакът Дянков окастри съвсем държавните разходи и в момента сме държавата с най -ниска преразпределителна функция в ЕС , а този калмбурник иска да намалява още ....да не говорим че разходите само по себе си непредизвикват инфлация . ти ми говориш за инфлация от разходи - смях .
        инфлация има заради печатането на хартийки от централните банки и от там ръстът при суровините . моля ви се недейте да говорите такива афоризми
        "в момента смедържавата с най -ниска преразпределителна функция в ЕС"
        +++++++++++++++++++++++++++++++
        Някакви данни за това твърдение горе
        имаш ли ??????
        --е за НАДЕНИЦАТА ви отепах!!!
        http://farm6.static.flickr.com/5248/5222600580_2e7c1c2264_b.jpg

        Коментар


        • Първоначално изпратено от all_trader2 Разгледай мнение
          олеле колега не така . Инфлация няма от никакви разходи .
          за какви разходи говорим като тъпакът Дянков окастри съвсем държавните разходи и в момента сме държавата с най -ниска преразпределителна функция в ЕС , а този калмбурник иска да намалява още ....да не говорим че разходите само по себе си непредизвикват инфлация . ти ми говориш за инфлация от разходи - смях .
          инфлация има заради печатането на хартийки от централните банки и от там ръстът при суровините . моля ви се недейте да говорите такива афоризми
          ето този като се намеси в един нормален разговор и става мазало...
          Пич що не си седиш в стаята и не си пиеш хапчетата .....Кой каквото ще да говори ти не може да не го свържеш с Дянков и да го оплюеш...Когато са намалели приходите какво се прави бе тъпчо....а ?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
            Аз не знаех, че да има дилевъридж е проблем?!... Защо левъриджа да е хубаво нещо, а дилевъриджа да е проблем?!.. Редно е щом има левъридж да има и дилевъридж! Или пак греша?...
            лошо е ,че щото води до дефлация и в зависимост от това колко е голям левърдижа толкова по-голяма дефлацията след това . а това вече е сериозен проблем . за това някой трябваше да регуира банките ама.......... нали видяхме всички митовете за свободен пазар до къде водят .....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Има инфлация породена от разходите - това е кофти инфлацията, трябва инфлация породена от търсенето. Която пък се организира много лесно като вземем едни прилични кредитчета от чужбина и ги пуснем за пенсии и заплати
              олеле колега не така . Инфлация няма от никакви разходи .
              за какви разходи говорим като тъпакът Дянков окастри съвсем държавните разходи и в момента сме държавата с най -ниска преразпределителна функция в ЕС , а този калмбурник иска да намалява още ....да не говорим че разходите само по себе си непредизвикват инфлация . ти ми говориш за инфлация от разходи - смях .
              инфлация има заради печатането на хартийки от централните банки и от там ръстът при суровините . моля ви се недейте да говорите такива афоризми

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                Те са я обуздали - прехвърлиха я в Азия и Латинска америка. И от там през ресурсите и в България
                Прав си. На там отиват нещата, а това не е добре. Държавите в Африка и Азия (изключае Япония итн) са по пригодени за подобни екстремни кризи.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Борса Разгледай мнение
                  По-полека с обидите!
                  Аз не съм си позволил да обиждам никого в този форум.

                  Откъде разбра, че въвеждането на плоският данък е било много скъпо? Искаш да ме убедиш, че държавата като ти взима по-голяма част от дохода ще живееш по-добре, отколкото ако ти взима по-малко? Близо 20 г. бяхме с прогресивно облагане на доходите на физическите лица. Не съм останал с впечатление, че много прокопсахме с него. Плосък данък имаме от три години. Дали ставката е удачна и дали да има необлагаем минимум е тема, по която може да се мисли. Ще поживеем и ще видим дългосрочните ефекти от него. В икономиката никога не е имало едно единствено решение, което да действа вечно. Ако не действа, ще търсим друго решение.


                  Не не Колегата друго има предвид. Логиката е че аз и Левон Хампарцумян имаме относително равни физиологични нужди (разходи за да оцелеем) - еднакво ядем, еднакви по размер дрехи ни трябват итн (както е казал Маркс - равни потредности). Но той взима 100 000 лв заплата (примерно) и плаща 10 000 лева данък тс живее с 90 000 лв. Аз взимам 1 000 лв. и плащам данък 100. тс живея с 900 лв. Е - редно е той да плати 50% данък и пак ще живее със 50 000, а аз 1% и пак ще живея със 999 лева. Това е логиката на цоциалните общества към които се причисляваме и ние - пенсионна система без индивидуални партиди, здравеопазване без лимити на натрупване итн. Тс има противоречие..... Иначе си парв че преди със старото начисляване не връзвахме, но проблема беше ниската събираемост и пътя беше към криминаслизиране на неплащането на данъци и пресичане на корупцията, а не към толериарне на 10% олигарси, ега благоволят да платят някой лев защото 10% е притеснително ниска данъчна ставка... Иначе въвеждането въобще не беше толкова скъпо (работих по него като съгласуване на правната рамка с тази на ЕС) върос на софтуер и разходите се пренасят по дружествата. Данъкоплатеца не беше пряко ощетен.

                  Иначе ти разбирам логиката - в САЩ теорийте са като твоите, но ние сме приели Европейскиат модел на развитие и добър или лош сме задължени да го следваме, а плоският данък не се вписва в него и ще обрече цели групи от хора (социално слаби, пебсионери, хора с увреждания) на мизерия, дори при увеличената събираемост на данъците. Съгласи се че пенсия от 150 лв. , при 40 години трудов стаж и при цена на кило кашкавал 15 лв. е далеч от логичното.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                    Това нещо лошо ли е?... Аз все си мислех, че за да могат сега да го изсмукват под формата на лихви и главници преди това са го помпили под формата на кредити?! Нали така, или нещо греша? Или само трябва да дават кредити без да си ги искат обратно?!... Но тогава лихвите по депозитите откъде ще се плащат?
                    eстествено ,че е лошо , странни въпроси задаваш . първо надуха як балон сега убиват иконмиката и бизнеса с огромни лихви , които са най-високите в цяла Европа . банките като политиците са паразити - не създават стойност , не формират капитал , а точно обратното . идеята на класическите иконмисти е била те да бъдат и да работят в услуга на индустриалния капитал , а не обратното както е сега . за това и сме в тази криза защото именно бансктърите ни набутаха там , а за БГ специално освен те огромна вина има Правителството с безумията си и про-кризсна си политика

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Kosmonavta Разгледай мнение
                      Правят го те номера с инфлацията и обезценяването на валутите, но си играят с огъня. Това е като в един плевник, да запалим малко слама за да се сгреем, с идеята че в следващите два дни няма да пикаем и да оставим огъня без надзор. Инфлацията е много хлъзгав икономически фенимен - като змийската отрова - в умерени количества помага, в други убива, зависи как ще е приемеш (едно е да те ухапе змия, друго е да се намажеш със медицински крем със змийска отрова). На мен самичт ще ми е много интересно как ФЕД ще обуздае инфлацията в следствие "голямото печатане", която неизбежно идва. Според мен ще тръгнат по лошият път - света да им плати сметката, а то и вече има първите сигнали за това.
                      Те са я обуздали - прехвърлиха я в Азия и Латинска америка. И от там през ресурсите и в България

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                        Гледам, гледам... Само че това е барон Мюнхаузеновия начин да се излезе от криза... Като си в блатото да сложиш тенджера на главата си, да хванеш дръжките и да почнеш да се набираш... От 30 години откакто се отказа от златния стандарт капиталистическия свят все по точи начин излиза от кризите... Затова се и докара до това дередже...

                        От 30 години за да се излезе от криза се намалят лихвите за да може спестовникът да се ръчне с остена и да почне да харчи парите си за глупости... да почнат още повече да се произвеждат глупости... и да се наемат хора за производство на глупости... те да получават заплати за да могат да куупуват още повече глупости...

                        Ако номера с лихвите не върви, се натискаха арабите да намалят цената на нефта... да се произвеждат повече торове... повече храна... за да може да се нацвъкат повече малки консуматорчета... да пораснат големи и да почнат да консумират повече глупости...

                        И така лека полека след 30 години такъв модел на излизане от кризи се стигна до нулеви лихви и до изплюскан нефт... Сега за да се добива нефт трябват огромни инвестиции щото лесния нефт свърши... Справка решението на Саудитска Арабия отпреди няколко дена до 2020 година да построят 16 АЕЦ!!! Да го кажа ли с думи?! ШЕСТНАЙСЕТ АЕЦ в Саудитска Арабия до 2020 година!!!

                        А ти продължавай да си пееш песничката за лошия дилевъридж и как се излизало от кризите.... досега.
                        Преди да настъпи цивилозавания свят с хартиените пари, те не са излизали от криза по икономически начин, като влезнат в криза и само с война са излизали.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Борса Разгледай мнение
                          По-полека с обидите!
                          Аз не съм си позволил да обиждам никого в този форум.

                          Откъде разбра, че въвеждането на плоският данък е било много скъпо? Искаш да ме убедиш, че държавата като ти взима по-голяма част от дохода ще живееш по-добре, отколкото ако ти взима по-малко? Близо 20 г. бяхме с прогресивно облагане на доходите на физическите лица. Не съм останал с впечатление, че много прокопсахме с него. Плосък данък имаме от три години. Дали ставката е удачна и дали да има необлагаем минимум е тема, по която може да се мисли. Ще поживеем и ще видим дългосрочните ефекти от него. В икономиката никога не е имало едно единствено решение, което да действа вечно. Ако не действа, ще търсим друго решение.
                          Необлагаем минимум требе да има,
                          заради социалната справедливост.
                          Такъв минимум има мисля навсякъде.
                          Инък цената за въвеждането на
                          плоския ДОД струваше деветцифрена сума,
                          която не почва с единица !!!!
                          --е за НАДЕНИЦАТА ви отепах!!!
                          http://farm6.static.flickr.com/5248/5222600580_2e7c1c2264_b.jpg

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            Редно е ама е кофти

                            Гледай сега цял свят си прави инфлация за да излезе от кризата, само ние като пълни балъци си правим само стагфлация
                            Правят го те номера с инфлацията и обезценяването на валутите, но си играят с огъня. Това е като в един плевник, да запалим малко слама за да се сгреем, с идеята че в следващите два дни няма да пикаем и да оставим огъня без надзор. Инфлацията е много хлъзгав икономически фенимен - като змийската отрова - в умерени количества помага, в други убива, зависи как ще е приемеш (едно е да те ухапе змия, друго е да се намажеш със медицински крем със змийска отрова). На мен самичт ще ми е много интересно как ФЕД ще обуздае инфлацията в следствие "голямото печатане", която неизбежно идва. Според мен ще тръгнат по лошият път - света да им плати сметката, а то и вече има първите сигнали за това.

                            Коментар


                            • Икономика

                              Първоначално изпратено от bgg_red Разгледай мнение
                              От къде изпълзя бря голфон прозтс ??????
                              Изпълнил си една страница с малоумни
                              твърдения. Ся ще кажеш , че имаш Вишу
                              по икономика даже
                              Облагането на 240 лева и 200 000 лева
                              заплата с еднакъф данък е социален геноцид !!!
                              А до твърденията , че са потекли реки
                              от пари също може да си сигурен, че
                              въобще не е вярно. Въвеждането на плосък
                              ДОД не повиши събераемостта, а налагането
                              му като система беше доста скъпо!!!
                              То по принцип не се мерят абсолютни цифри,
                              а например съотношението му към БВП .
                              Не се появи го-голям процент от към БВП !!!!
                              Реките от пари към бюджета беше следствие
                              на кредетирането и от там се получи т.н.
                              изнесено потребление, което даде верно
                              река от пари като ДДС за бюджета, но за
                              сметка на задлъжняването на фирми и
                              физически лица.
                              То всичко хубаво , но сега е време да се
                              плаща , т.е да няма големи постъпления от
                              ДДС в бюджета , щото банките изсмукват
                              финансовия ресурс от икономиката под
                              формата на лихви и главници.
                              Те така !!!!
                              По-полека с обидите!
                              Аз не съм си позволил да обиждам никого в този форум.

                              Откъде разбра, че въвеждането на плоският данък е било много скъпо? Искаш да ме убедиш, че държавата като ти взима по-голяма част от дохода ще живееш по-добре, отколкото ако ти взима по-малко? Близо 20 г. бяхме с прогресивно облагане на доходите на физическите лица. Не съм останал с впечатление, че много прокопсахме с него. Плосък данък имаме от три години. Дали ставката е удачна и дали да има необлагаем минимум е тема, по която може да се мисли. Ще поживеем и ще видим дългосрочните ефекти от него. В икономиката никога не е имало едно единствено решение, което да действа вечно. Ако не действа, ще търсим друго решение.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Гледай сега цял свят си прави инфлация за да излезе от кризата
                                Гледам, гледам... Само че това е барон Мюнхаузеновия начин да се излезе от криза... Като си в блатото да сложиш тенджера на главата си, да хванеш дръжките и да почнеш да се набираш... От 30 години откакто се отказа от златния стандарт капиталистическия свят все по точи начин излиза от кризите... Затова се и докара до това дередже...

                                От 30 години за да се излезе от криза се намалят лихвите за да може спестовникът да се ръчне с остена и да почне да харчи парите си за глупости... да почнат още повече да се произвеждат глупости... и да се наемат хора за производство на глупости... те да получават заплати за да могат да куупуват още повече глупости...

                                Ако номера с лихвите не върви, се натискаха арабите да намалят цената на нефта... да се произвеждат повече торове... повече храна... за да може да се нацвъкат повече малки консуматорчета... да пораснат големи и да почнат да консумират повече глупости...

                                И така лека полека след 30 години такъв модел на излизане от кризи се стигна до нулеви лихви и до изплюскан нефт... Сега за да се добива нефт трябват огромни инвестиции щото лесния нефт свърши... Справка решението на Саудитска Арабия отпреди няколко дена до 2020 година да построят 16 АЕЦ!!! Да го кажа ли с думи?! ШЕСТНАЙСЕТ АЕЦ в Саудитска Арабия до 2020 година!!!

                                А ти продължавай да си пееш песничката за лошия дилевъридж и как се излизало от кризите.... досега.
                                Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                                Коментар

                                Working...
                                X