IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

WikiLeaks

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • коки-Тези дълбокомислени изводи всеки ден ги четем по всички медии
    Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
    Не зная какво точно четеш всеки ден, но аз поне не съм виждал всеки ден да се задават такива въпроси за основни свободи:

    Кои точно хамерикански закони е нарушил Асанж? Ако да, то бил ли е под хамериканска юрисдикция, когато ги е нарушил? Или вече няма значение, защото целия свят е под хамериканска юрисдикция откакто взеха да отвличат чужди граждани откъдето си пожелаят и да ги затварят без съд и присъда в Гуантанамо? Какво става с първата поправка в хамериканската конституция за свободата на изразяване и свобода на словото? А за свободата на медиите? Или словоблудството на тема основни човешки свободи е било полезно само докато се използва за дискредитация на социалистическия строй и сега вече е вредно? Що за демократи ни съветват, как да изградим демократична държава?
    Това е една от най-широко разпространените практики ,да се вади от контекста, а не да се вникне в цялото изречения.Forex Master мнението ми което съм написала по долу касае единствено докладът за България.Що се касае до свободата на словото аз винаги съм била за нея.Искам да ти задам въпрос , смяташ ли ,че не без знанието и одобрението на някой хора от Американското правителство ,са разпространените материали в сайта WikiLeaks???Защото аз си мисля,че това е поредната игра на САЩ и то с определени цели.WikiLeaks е най-новият метод за промиване на мозъци. Нарочно се вглеждах в какви ли не обявени новини , всичките до една не ме изненадаха, по конспиративното си послание.Манипулацията е не толкова в сензацията, колкото в подбора на удобната за ЦРУ сензация.пп.Довечера мисля да звънна на родата и да питам какъв е отзвук сред американските граждани относно материалите изнесени в WikiLeaks и ще пиша за това тук.Имам едно наум какъв ще е отговорът ,но за сега ще го премълча.
    Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!

    Коментар


    • И да не би нещо ново да прочетоха хората в Уикилийкс!?
      Освен това не ми се вярва тая информация да е изтекла случайно, както гърми целия свят!

      Коментар


      • Като попрочетох малко от тези документи, стигам до извода на какво ниско ниво е управляващият елит. Единственото нещо което ги крепи е страхът и това, че хората са толко заробени да се занимават с дреболии, че никой няма време и желание да погледне в каква глобална кочина живее

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Nikodim Разгледай мнение
          Асанж заслужава нобелова награда за мир !!!
          +1

          дори може да си я поделят с онзи 23 годишния американец, който е издърпал повечето данни.

          Такава награда ще е напълно в тон с предния номиниран Сияобо.

          Коментар


          • Wikileak opens our eyes. Thank you !

            Асанж заслужава нобелова награда за мир !!!
            Не препоръчвам никому нищо.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от коки Разгледай мнение
              Тези дълбокомислени изводи всеки ден ги четем по всички медии
              Не зная какво точно четеш всеки ден, но аз поне не съм виждал всеки ден да се задават такива въпроси за основни свободи:

              Кои точно хамерикански закони е нарушил Асанж? Ако да, то бил ли е под хамериканска юрисдикция, когато ги е нарушил? Или вече няма значение, защото целия свят е под хамериканска юрисдикция откакто взеха да отвличат чужди граждани откъдето си пожелаят и да ги затварят без съд и присъда в Гуантанамо? Какво става с първата поправка в хамериканската конституция за свободата на изразяване и свобода на словото? А за свободата на медиите? Или словоблудството на тема основни човешки свободи е било полезно само докато се използва за дискредитация на социалистическия строй и сега вече е вредно? Що за демократи ни съветват, как да изградим демократична държава?
              Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

              Коментар


              • Британският вестник "Гардиан" публикува нови разкрития на сайта "Уикилийкс" от кореспонденция между американски дипломати, които засягат нашата страна. Изводите, които се посочват в кореспонденцията, са, че организираната престъпност е един от най-сериозните проблеми в България. Прането на пари и трафикът на наркотици спъват икономическото развитие - това пише в публикуван от уебсайта "Уикилийкс" поверителен доклад на бившия американски посланик в България Джеймс Пардю.Повече за това от линка http://www.guardian.co.uk/world/us-e...ocuments/36013
                а ето ви и от наша медия http://www.mediapool.bg/show/?storyid=173244
                Много точно е показана нашата действителност в доклада на американския посланик Пардю.Лошото е, че тази картина не се е променила и след приемането ни в ЕС. Тези дълбокомислени изводи всеки ден ги четем по всички медии, и много добре си знаем дереджето и на политиците, и на "бизнесмените ''ни.
                Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от varna Разгледай мнение
                  не виждам кое е изненадващото и неочакваното в информацията, която показват.
                  Ха, кво се праите на умрели лисици бе шматароци?... Как да не е изненадващо? Само виж какво е отношението на хамериканската администрация към тъй наречените "съюзници"! Смях, смях...

                  Нашите дупедавци били готови да вземем 2-ма затворници от Гуантанамо но да ни свалят визите. Ама хамериканците не дали и дума да се издума затова... Затова наште дупедавци мзеха само 1!!!. Бах ти и съюзника, щом ти слага визи като на африкански бантустани... а ти продължаваш да му целуваш ръка и да му козируваш... Робска нация и това си е...
                  Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                  Коментар


                  • Официалните отношения, на които сме свидетели всеки ден е едно готово ястие, майсторски приготвено и представено на нас публиката така, че да ни хареса.
                    Ако някой си мисли обаче, че преди да ни поднесат това апетитно ястие, не са клали пилето или говедото в жестоки скотобойни, не са ги кормили във вонящи, изпълнени с дим и пара помещения, и изобщо са заобиколили целия мръсен, неизбежен технологичен процес на приготвянето на храната, значи е малоумен.
                    Е, УикиЛикс или както се казва въпросният сайт, показва точно това - приготвянето на храната и не виждам кое е изненадващото и неочакваното в информацията, която показват.
                    В цялата тая история има все пак нещо изненадващо и смущаващо - що за система за охрана на информацията, която сами са класифицирали като секретна, има уж сериозната държава САЩ!?
                    ...
                    Между другото, интересно ми е как биха реагирали приятелите ви, ако можеха да чуят как понякога ги обсъждате с половинката си, след поредното шумно събиране с тях. За неприятелите ви, изобщо не говоря!

                    Коментар


                    • Попрочетох от тук от там, но и аз не видях някаква фрапантна информация. Но наистина е странно, че уж изобличените страни показват някакво притеснение. Дори Русия отправиха предупреждение към Джулиан Асандж.

                      Коментар


                      • Е, защо тогава на шефа му спретнаха веднага едно обвинение в изнасилване?
                        Веднага след като каза, че следващите информации ще засягат банките?
                        Не била информацията сензационна, да?

                        Коментар


                        • Съмнявам се, че наистина сензационната информация може да изтече по такъв начин, така че не очаквам от WikiLeaks да науча за извънземните в подземието на Белия дом, а аз знам, че са там!!!

                          Коментар


                          • WikiLeaks не струва

                            Що ми се струва, че WikiLeaks наистина не разпространяват кой знае каква сензационна информация...

                            eObshtestvo.com - в търсене на истината
                            Last edited by hippo; 01.12.2010, 12:26.
                            eObshtestvo.com - Мисли,Анализрай,Споделяй

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Jimmy Разгледай мнение
                              Е кое е точно покъртителното?

                              [COLOR=""]"Повечето страни омаловажиха ефекта от публикациите на секретните документи, разпространени от сайта "Уикилийкс" (WikiLeaks.) чрез някои от най-големите световни медии."[/COLOR]

                              ://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3439331
                              Ами покъртва се човека...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от slayer Разгледай мнение
                                Приятели,
                                аз съм изключително втрещен от разкритията около WikiLeaks.
                                Tази информация е покъртителна, а сега е едва началото
                                Е кое е точно покъртителното?

                                "Повечето страни омаловажиха ефекта от публикациите на секретните документи, разпространени от сайта "Уикилийкс" (WikiLeaks.org) чрез някои от най-големите световни медии."

                                http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3439331
                                Last edited by Андрей Любенов; 29.11.2010, 19:04.
                                Don't work hard, work smart!

                                Коментар

                                Working...
                                X