IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

История

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

    Ако си гледал турският сериял" Кьосем" там имаше двама братя Гирай който без малко да сменят султана и да му заемат мястото.Та тия двата
    бяха преки наследници на трона в Казан а управляваха Крим.
    Родът Герай /в България се изговаря по този начин/ води своето начало от самият Чингиз хан, мисля, от първородният му син. Те изключително много се гордеят с това си потекло. "Герай" е прозвище и означава "достоен".

    След разцепването на Златната орда, те стават султани на Кримското ханство. Винаги са имали връзки с Османската империя. Поради "добро поведение" от време на време най-личните представители на рода са заселвани в България, както се казва, да са под ръка на централната власт в Истанбул. Доста тормоз са отнесли българите от тях.

    Един от тях е бил заточен в днешна Върбица и заради това и сега местността около градчето се нарича Герила, дори и една малка рекичка носи същото име. Летният му сарай все още стои и може да бъде посетен.
    Last edited by tnm; 19.01.2019, 12:27.
    Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
    Мечо

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
      Странна щичка си ти,духовният водач на Татарстан и на мюсулманите на цяла Русия ти говори ,че са българи ти не та не......нямало документи.
      Ако духовния водач на Татарстан беше прав сега на улицата нямаше да можеш да различиш българи от татарстанци. Пък ние си приличаме на европейци, И винаги е било така. Погледни рисунките върху Мансиевата хороника, Казанлъшката гробница и къде ли не. Ако не виждаш там татарстанци, тюрки, прабългари на Кубрат и всякакви подобни азиатци трябва да вземеш очевидно очите на Грую.

      Според мене Историята на България трябва да започва от края на 5-ти век, когато сме се нарекли масово българи по днешните ни земи, а не когато псевдоисторици са харесали поредната българо-византийска война през 681г за тази цел. Професионалните историци в Ню Йорк учат отдавна точно това - че България се е зародила в края на 5-ти век и е започнала да се разширява, чрез войни с Византия. Знаят го много добре защото изучават подробно историята на Римската империя от оригиналните летописи.
      https://courses.lumenlearning.com/su...ulgarian-wars/

      Такива като Грую етестетвено няма да счетат за патриотично да си удължим историята с два века, но всякакви идиотизми като тези за Волжка България, пръчки, съчки, пет сина и меч на Кубрат ще отпаднат автоматично и няма да ставаме за подбив на целия свят като тъпанари..

      Коментар


      • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

        Какво искаш да кажеш с това?
        Аз тук виждам един който вика "Сега ще ви кажа каква е истината" и "Вервайте ми".
        Не виждам никакви първоизточници, летописи и археология.
        Хората там през 10 век, когато са приели исляма са били изключително диви и са нямали нищо общо с българите тук.

        http://e-sustnost.com/2016/04/19/%D0...0%D1%80%D0%B8/

        Виждам тук това за езика им
        Етил сува ака турур/Текат водите на Етил-река
        Кайа туби кака турур/ На скалата се разбиват

        Ако разликата между турски и тюрски е от земята до небето, то очевидно разликата между езика на ония хипотетични българи и нашия е като от земята до края на Вселената.
        Странна щичка си ти,духовният водач на Татарстан и на мюсулманите на цяла Русия ти говори ,че са българи ти не та не......нямало документи.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Nikoj Разгледай мнение
          През 559 година Велизарий е върнат от пенсия, разбива българите и ги връща отвъд Дунав.
          Велизарий се е бил с българи и ги е победил. Другото е твоя добавка и едва ли се е случило тъй като имаме доста летописи за многобройни българи по нашите земи и между 559 и 681 година. По твойта логика след всяка война след 499 година с Византия българите е трябвало да се изнасят до един отвъд Дунава ако Византия е побеждавала. А пък Константинопол сигурно е ставал български ако българите са побеждавали? Българите са населявали по това време огромна територия - Тракия, Мизия, Панония, Илирия и не мисля, че са могли да бъдат избутани с една битка.

          Всъщност при похода му до Италия Велизарий е искал подкрепление от българи. Ти как си го обясняваш ако ги е изгонил всичките "отвъд Дунава"?

          Признавам обаче, че си задал най-смисления въпрос и това е начина да се дискутира и пише историята. Дори и да си прав за Велизарий това не може да бъде извинение за идиотизма на официалната ни история тъй като в нея пише съвсем други неща.

          А, и като капак на всичко това, Фанагория е била по това време в границите на Римската империя. Значи ли това, че Велизарий е изгонил всички българи от тук, за да ги засели в друга част на империята?
          И какви българи е изгонил Велизарии "отвъд Дунава" след като според официалната ни история такива е нямало? Това пък е изключително в границите на паранормалното.
          Last edited by fon; 18.01.2019, 23:20.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
            Какво искаш да кажеш с това?
            Аз тук виждам един който вика "Сега ще ви кажа каква е истината" и "Вервайте ми".
            Не виждам никакви първоизточници, летописи и археология.
            Хората там през 10 век, когато са приели исляма са били изключително диви и са нямали нищо общо с българите тук.

            http://e-sustnost.com/2016/04/19/%D0...0%D1%80%D0%B8/

            Виждам тук това за езика им
            Етил сува ака турур/Текат водите на Етил-река
            Кайа туби кака турур/ На скалата се разбиват

            Ако разликата между турски и тюрски е от земята до небето, то очевидно разликата между езика на ония хипотетични българи и нашия е като от земята до края на Вселената.
            Last edited by fon; 18.01.2019, 23:02.

            Коментар


            • През 559 година Велизарий е върнат от пенсия, разбива българите и ги връща отвъд Дунав.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                Ако си гледал турският сериял" Кьосем" там имаше двама братя Гирай който без малко да сменят султана и да му заемат мястото.Та тия двата
                бяха преки наследници на трона в Казан а управляваха Крим.
                Един приятел, като се върна от командировка в Казан твърдеше, че е много по европейски град от Москва, което е нормално. Москва е космополитен град, столицата на света

                Съществуват много силни връзки между Турция и Татарстан, политически, икономически-многомилиарден турски строителен бизнес, религиозни или по-скоро духовни, защото татарите недолюбват например едноверците си кавказци/чеченци да кажем

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Макс Разгледай мнение

                  Нали има разлика между кримските татари и татарите от Татарстан, едните са по скоро турци, а другите са по скоро българи
                  Ако си гледал турският сериял" Кьосем" там имаше двама братя Гирай който без малко да сменят султана и да му заемат мястото.Та тия двата
                  бяха преки наследници на трона в Казан а управляваха Крим.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                    Би ли ми обяснил как с език може да докажеш родствена връзка? Това е абсолютно невъзможно, ако не можеш да го подкрепиш и с някой летопис или археология. Дори знаем защо българския и руския са много близки, но то не e заради физическо преселение на хора. Първо българите са дали много думи на руснаците с църквата. От църквата те са отишли по селата. До края на 17-ти век в Москва е било снобско да говориш на български. Да ти обяснявам ли как пък много руски думи са пренесени у нас след 1878-ма и 1944-та? Не е било с преселения на хора.
                    Възраждането в България се случва на граждАнския шрифт на Петр I

                    История введения гражданского шрифта в России
                    https://ria.ru/20100129/206799087.html

                    В начале 1701 года Пётр I реорганизовал Монастырский приказ, начальником которого назначил одного из наиболее образованных бояр того времени – Мусина‑Пушкина. Ему было поручено управлять всеми издательскими делами, типографиями, в частности, и Печатным двором. Под его руководством осуществлялось и печатание русских книг в Амстердаме. Церковнославянский полуустав стал архаичным для новых изданий светского и научного содержания, и перед Петром I встала исключительно важная проблема – создание нового гражданского печатного шрифта.

                    В январе 1707 года Петр I собственноручно нарисовал эскизы, по которым чертежник и рисовальщик Куленбах, служивший при штабе армии для начертании карт и диспозиций (в те годы Россия воевала со Швецией), сделал рисунки тридцати двух строчных букв нового алфавита, а также четырех прописных букв "А", "Д", "Е" и "Т".


                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                      Защо Воложските българи говорят на турски ?
                      Нали има разлика между кримските татари и татарите от Татарстан, едните са по скоро турци, а другите са по скоро българи

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение
                        Нека пак аз да кажа, защото знам отговора. Защото не са българи. Фалшификацията е базирана на това, че георгафа Мохамад Ибн Фадлан някъде чак 10-ти век нарича на саудитски хората там Ал БАЛкарийа защото събират пчелен мед пък БАЛ значи сладък и мед на арабски. Та понеже панславинистите са от най-големите кретени и до днес, думата Ал Балкарийа им се е привидяла като България и са ги писали всичките хора там българи, без абсолютно никаква друга поддръжка на летописи, археология и здрав разум.

                        Погледни само моите аргументи и тези на Грую и мисля, че веднага всичко ще ти стане ясно за олигофренията в нашата официална история. Ти видя ли да ти е дал нещо в оригинал? Аз колко летописа цитирах тук в оригинал като се започне от този на латински за войната от 499г? И ти написал да четеш нещата в оригинал! Така трябва ама такива като Грую никога няма да ти представят оригинала, ами ще ти преразкажат какво пише в него и ще ти кажат "Вервай ми". Като съм ти дал името Ибн Фадлан нататък лесно и сам ще намериш истината на интернет - какво и кога точно е казал.
                        https://www.youtube.com/watch?v=1GSJa7jJDKU

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                          Защо Воложските българи говорят на турски ?
                          Нека пак аз да кажа, защото знам отговора. Защото не са българи. Фалшификацията е базирана на това, че георгафа Мохамад Ибн Фадлан някъде чак 10-ти век нарича на саудитски хората там Ал БАЛкарийа защото събират пчелен мед пък БАЛ значи сладък и мед на арабски. Та понеже панславинистите са от най-големите кретени и до днес, думата Ал Балкарийа им се е привидяла като България и са ги писали всичките хора там българи, без абсолютно никаква друга поддръжка на летописи, археология и здрав разум.

                          Погледни само моите аргументи и тези на Грую и мисля, че веднага всичко ще ти стане ясно за олигофренията в нашата официална история. Ти видя ли да ти е дал нещо в оригинал? Аз колко летописа цитирах тук в оригинал като се започне от този на латински за войната от 499г? И ти написал да четеш нещата в оригинал! Така трябва ама такива като Грую никога няма да ти представят оригинала, ами ще ти преразкажат какво пише в него и ще ти кажат "Вервай ми". Като съм ти дал името Ибн Фадлан нататък лесно и сам ще намериш истината на интернет - какво и кога точно е казал.
                          Last edited by fon; 18.01.2019, 19:17.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                            Защо Воложските българи говорят на турски ?
                            Gross, запри се малко, че с тоя автохтонизъм така си си напълнил главата, че дори хорица-тролове ти се смеят, недей, добронамерено ти го казвам, защото за теб поне съм убеден, че не си трол! Между турски и тюркски разликата е от земята до небето, горе долу подобна е разликата между българите на Котраг и населението на Казанското ханство през 16-ти век. Хубав уикенд от мен - умен човек си, но е хубаво да четеш някои неща в оригинал, зашото всеки интерпретера нещата както му дойде за добре - както казват ингилизите - we don't see things as they are, we see them as we are
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                              Защо Воложските българи говорят на турски ?
                              Не са били езиково претопени в славянския все още?

                              Коментар


                              • Защо Воложските българи говорят на турски ?

                                Коментар

                                Working...
                                X