IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

КНИГИТЕ, които четем

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mia11 Разгледай мнение
    Трета книга от Жозе Родригеш душ Сантуш вече чета и признавам, че знанията му са всеобхватни. "Ръката на сатаната" има много истории и най-вероятно истини за кризите и фалитите. Ето само малка част:

    "– За кризата в Португалия има няколко причини – вътрешни и външни. За вътрешните сме отговорни ние. Те са свързани със загубата на конкурентоспособност на нашите продукти на световния пазар и прибягването към заем, за да потулим тази действителност, с нарастващата нестабилност на социалната държава и неразумното залагане на нетъргуемия промишлен сектор.

    – Нетъргуем сектор? Какво е това?

    Дойде ред на Филипе да посочи към магистралата.

    – Да вземем например магистралите – започна той. – Дали можем да изнасяме магистрали в чужбина? Не можем. Това е нещо, с което не можем да търгуваме. Но можем да продаваме обувки. Можем да продаваме дрехи, вино, зехтин. Това е търгуем продукт. Работата е там, че няколко португалски правителства, оглавявани от гении, решиха, че трябва да се инвестира именно в нетъргуемия сектор и в неща, които не можем да изнасяме. Така започнахме да строим пътища, мостове, летища, стадиони, ротонди, тунели… и какво ли още не! Разбирате ли защо тези магистрали са част от проблема?"

    https://lira.bg/archives/82311
    дрехи, вино, зехтин. hahahhahahahah

    WTF

    Коментар


    • Трета книга от Жозе Родригеш душ Сантуш вече чета и признавам, че знанията му са всеобхватни. "Ръката на сатаната" има много истории и най-вероятно истини за кризите и фалитите. Ето само малка част:

      "– За кризата в Португалия има няколко причини – вътрешни и външни. За вътрешните сме отговорни ние. Те са свързани със загубата на конкурентоспособност на нашите продукти на световния пазар и прибягването към заем, за да потулим тази действителност, с нарастващата нестабилност на социалната държава и неразумното залагане на нетъргуемия промишлен сектор.

      – Нетъргуем сектор? Какво е това?

      Дойде ред на Филипе да посочи към магистралата.

      – Да вземем например магистралите – започна той. – Дали можем да изнасяме магистрали в чужбина? Не можем. Това е нещо, с което не можем да търгуваме. Но можем да продаваме обувки. Можем да продаваме дрехи, вино, зехтин. Това е търгуем продукт. Работата е там, че няколко португалски правителства, оглавявани от гении, решиха, че трябва да се инвестира именно в нетъргуемия сектор и в неща, които не можем да изнасяме. Така започнахме да строим пътища, мостове, летища, стадиони, ротонди, тунели… и какво ли още не! Разбирате ли защо тези магистрали са част от проблема?"

      https://lira.bg/archives/82311
      Знанието само по себе си не струва много, ако липсва въображение.

      Коментар


      • Не съм убеден, че е тук мястото, но реших да споделя тази информация, защото отстъпките са ограничени във времето - до 02.11.2018 и 05.11.2018, а мисля, че книгите са подходящи за инвеститори (и кандидат такива) с различно ниво на познания и интереси. Отстъпките са 20, 50 и 77% и си заслужават.
        Трите книги са подходящи за различен тип хора, с различно ниво на финансови познания. Всяка от тях предлага знания, които ще ви направят успешен ивеститор.
        www.wavetrader.eu

        Коментар


        • Скоро прочетох една книга на Дейвид Морел - Creepers. Който харесва съспенса - да я чете, и се чете много леко и бързо.

          Професионално управление на Airbnb имоти
          Last edited by samiam; 02.11.2018, 16:28.

          Коментар


          • Има ли колеги които са чели тази книга: Бизнес оценяване
            Автор: Александър Ганчев; Нигохос Канарян; Владимир Сиркаров; Любомир Димитров



            https://m.helikon.bg/213304-%D0%91%D...%BD%D0%B5.html

            Мнения ?
            Last edited by Innocent; 14.10.2018, 20:08.

            Коментар


            • Писах на няколко издателства с въпрос за добри книги за финанси и дали имат намерения да преведат някой от тях.От едно издателство бяха достатъчно добри да ми отговорят че ще издават "principles by ray dalio" до няколко месеца.
              Аз реших да ги убеждавам да издадат книга за техничести анализ и че ще има търсене.От там ме попитаха кои три книги бих им препоръчал да издадат на български.

              Коментар


              • Ха дано това е темата.
                Кои са трите най добри книги за технически анализ,питам с надеждата поне една да бъде преведена на български език?

                Коментар


                • Благодаря треидър

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Ve6ter Разгледай мнение

                    То това или го умееш или не. Забогатяването имам предвид. Не е за всеки и само с книги няма да стане. Съжалявам, че те разочаровам.
                    Малко като да си на диета и да четеш кулинарни книги

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от arneg Разгледай мнение
                      Имах предвид на български.Много благодаря за за бързия отговор


                      Това е линк към страницата на БФБ - София АД, виж "Функционално описание на Xetra Release 16.0 (български език)" :
                      http://www.bse-sofia.bg/?page=XETRA

                      Коментар


                      • Имах предвид на български.Много благодаря за за бързия отговор

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от arneg Разгледай мнение
                          Някой има ли ръководство за XETRA.Преди имах в електронен формат,но някъде съм го забутал.Предварително благодаря на тези които ми помогнат с ръководството


                          http://www.xetra.com/blob/3187826/04...l_Xetra_de.pdf

                          Коментар


                          • Някой има ли ръководство за XETRA.Преди имах в електронен формат,но някъде съм го забутал.Предварително благодаря на тези които ми помогнат с ръководството

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Dali Разгледай мнение
                              Хора, кажете интересна книга за забогатяване, ама наистина качествена, а не бля-бля?
                              То това или го умееш или не. Забогатяването имам предвид. Не е за всеки и само с книги няма да стане. Съжалявам, че те разочаровам.

                              Коментар


                              • Хора, кажете интересна книга за забогатяване, ама наистина качествена, а не бля-бля?

                                Коментар

                                Working...
                                X