IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

КНИГИТЕ, които четем

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Звучи инетерсно! Мерси, ceneto!

    Коментар


    • https://www.goodreads.com/book/show/...-after-capital
      има безплатна в различни формати
      https://legacy.gitbook.com/book/worl...apital/details
      “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Dali Разгледай мнение

        Са Възвишение е топа.
        За някой може и да е топ оф дъ топа, маааа.....

        Коментар


        • http://napred.bg/плътта-на-орхидеята.html

          Коментар


          • Първоначално изпратено от minerals Разгледай мнение
            Откога се каня да почна Чамкория и вчера вече успях по нощите...още не мога да кажа, че съм в началото, но нещо пак са доста полярни мненията ми се струва...
            Са Възвишение е топа.

            Коментар


            • Откога се каня да почна Чамкория и вчера вече успях по нощите...още не мога да кажа, че съм в началото, но нещо пак са доста полярни мненията ми се струва...

              Коментар


              • Финансист,Титан и Стойк трилогията на Теодор Драйзер.Пак я препрочитам.Чел съм я на младини а сега намирам други неща който ми харесват в нея.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от gunnar Разгледай мнение

                  И на мен ми е любопитна тази книга. По едно време я търсех, но я намерих само в аудио формат. Даже не помня къде съм записал файла.
                  Звучи любопитно, да. И полезно

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение

                    използвана, но на добра цена
                    http://www.ebay.co.uk/itm/Where-are-...IAAOSwED5ZzlKw
                    Книгата бива. Не беше моя, та не мога да услужа.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от gunnar Разгледай мнение

                      И на мен ми е любопитна тази книга. По едно време я търсех, но я намерих само в аудио формат. Даже не помня къде съм записал файла.
                      използвана, но на добра цена
                      http://www.ebay.co.uk/itm/Where-are-...IAAOSwED5ZzlKw
                      “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от VNM Разгледай мнение

                        Любопитно но неоткриваемо четиво е "Къде са яхтите на клиенатите" ... кояот е по-близо до борсов форум
                        И на мен ми е любопитна тази книга. По едно време я търсех, но я намерих само в аудио формат. Даже не помня къде съм записал файла.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от VNM Разгледай мнение
                          Аз пък напоследък забих във военни мемоари и монографии за втората световна от съветските военоначалници. Интересни са тези на Рокосовски (критикува на много места Жуков и ставката) и Чуйков. Отделно четох Волоколамското шосе на Александър Бек, която се чете като истински трилър. Става въпрос за един командир на батальон, казах, Баурджан Момиш-ули. Има я и в читанката. Много ми хареса.
                          Е, човек трябва да преглътне малко задължителна за тези издания идеология, но тя се прескача лесно. Във Волоколамското шосе идеология почти няма. за партията почти не се говори. Много добра книга.

                          Любопитно но неоткриваемо четиво е "Къде са яхтите на клиенатите" ... кояот е по-близо до борсов форум

                          Въпреки че са манипулирани от цензурата, мемоарите от войната са особено занимателно четиво, доколкото са писани от най-вещите във военния занаят. От тях още 80-те придобих представа за началото на нападението срещу СССР, подобна на тази от "Ледокол" на Виктор Суворов, макар не толкова детайлна и обоснована. Военнополитическото ръководство явно е знаело за атаката, но всячески се е стремило да не даде повод да бъде обвинено, че то възбужда конфликта. Освен това са смятали, че вкарват германците в капан и бързо ще започнат контранастъпление. Но в някой от спомените личи, че на Западния фронт в Белорусия е имало измяна на много високо ниво.

                          Коментар


                          • Аз пък напоследък забих във военни мемоари и монографии за втората световна от съветските военоначалници. Интересни са тези на Рокосовски (критикува на много места Жуков и ставката) и Чуйков. Отделно четох Волоколамското шосе на Александър Бек, която се чете като истински трилър. Става въпрос за един командир на батальон, казах, Баурджан Момиш-ули. Има я и в читанката. Много ми хареса.
                            Е, човек трябва да преглътне малко задължителна за тези издания идеология, но тя се прескача лесно. Във Волоколамското шосе идеология почти няма. за партията почти не се говори. Много добра книга.

                            Любопитно но неоткриваемо четиво е "Къде са яхтите на клиенатите" ... кояот е по-близо до борсов форум


                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Copacabana Разгледай мнение
                              Чета "12-те стола" на Илф и Петров. Амиии, много тежко ми върви. Може някой да ме оплюе, че е класика и ала бала, ама за мен е тегаво
                              Може да не си попаднал на свестен превод. Виж и други варианти. Не знам дали има разни преводи, но изданията са множество. Мързи ме сега да ровя в библиотеката, пък и са разделени между жилището и вилата.

                              Коментар


                              • Чета "12-те стола" на Илф и Петров. Амиии, много тежко ми върви. Може някой да ме оплюе, че е класика и ала бала, ама за мен е тегаво

                                Коментар

                                Working...
                                X