IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

КНИГИТЕ, които четем

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • kindle

    Имам kindle 3 от почти веднага след като излезе. Скоро си сравнявах екрана на киндъла с вестник. Много по-добре, контрастен и бял беше киндъла ;-)

    Иначе за четене на книжки - електронната книжка е незаменима. Особено на път - не може да носиш библиотеката си с теб, но киндъла със доста книжки можеш...

    Иначе за прелистването - някак си е неусетно. Както каза колегата по-долу научаваш се че имаш около секунда за прелистване и натискаш клавиша към края на страницата ... А прелистването е моментално. Мисля по-бързо е дори от нормално разлистване на книга....

    Коментар


    • Да, чакаш малко, ама му намираш цаката. В един момент като усетиш колко време отнема да се зареди страница, просто натискаш бутона за следваща страница преди да си стигнал края на текущата, така че реално това време не го губиш, а подсъзнателно преценяш кога да натиснеш бутона.

      М/у другото не съм виждал другите четци: Нуук-а, този на Сони и т.н. но това което съм чувал от хора, които притежават и Киндъл и не-Киндъл четец, е че от един момент нататък почват да ползват само Киндъла въпреки че е черно бял.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от neduded Разгледай мнение
        Да, има известно изчакване докато се зареди следващата страница, но то е значително по-малко от времето, което беше необходимо на първата генерация Киндъл-и. Реално не дразни и не е проблем. На малкия Киндъл дори не се забелязва забавянето, забелязва се на големия понеже и екрана е доста по-голям.

        Батерията наистина държи доста - при моята 1ч всеки ден употреба, батерията издържа около две седмици.
        2 седмици!? Това е мн. добре. А за рефреша, сега точно чета на цветните четци колко време им е нужно да заредят страницата: "1.8 секунди зареждане на страница с 64 цвята може да изглеждат малко, но за една книга от 300 страници това са цели 6 минути време за прелистване. В случай, че искате да се наслаждавате на пълната гама цветове имайте предвид, че времето за зареждане на страница с 260 000 цвята скача до невероятните 8 секунди!"

        Коментар


        • Да, има известно изчакване докато се зареди следващата страница, но то е значително по-малко от времето, което беше необходимо на първата генерация Киндъл-и. Реално не дразни и не е проблем. На малкия Киндъл дори не се забелязва забавянето, забелязва се на големия понеже и екрана е доста по-голям.

          Батерията наистина държи доста - при моята 1ч всеки ден употреба, батерията издържа около две седмици.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от neduded Разгледай мнение
            Имам Kindle DX от около половин година. За това време прочетох сигурно повече книги отколкото през предишните 3-4 години (средно по две на месец). Ако четеш много, това устройство е безценно - последните излезли книги идват на момента, книгите не заемат място и не събират прах, самото четене не натоварва очите както компютърния екран и т.н.

            Много пъти съм влизал в спорове с хора за традиционните срещу електронните книги. Не ми се влиза в нов спор, но накратко не познавам потребител, който си е закупил Kindle и да не е доволен както и не познавам такъв, който да казва че електронните книги са глупост и да е ползвал e-ink четец...

            Само за финал- Киндъла е добър само за четене на книги. Ако искаш мултифунцтионално устройство, на което да гледаш филми, да сърфираш нета, да има цветен екран, тогава iPad или лаптоп...
            Благодаря много! Аз и не търся у-во за филми и др. подобни. Бях чел за екраните с ел. мастило, че рефреш-рейта им е нисък, но пък именно затова батерията изкарва със седмици.

            Коментар


            • За лампичка: не, няма лампичка към Киндъл-а, но може да си купиш кожена обложка с вградена лампичка.

              Също така ако това което четеш има много диаграми или е в .pdf формат, избери по-големия модел (DX)- просто екрана на малкия модел е прекалено малък за такъв тип неща. От друга страна, малкия модел е много по-лек и удобен, а има и много по-голям избор от обложки за него... и е значително по-евтин...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от rednek Разгледай мнение
                Да ви питам нещо - а на какво четете? Тия устройства заслужават ли си според вас? Сега гледам и им сравнявам цените... та се чудя. Ако някой има такава машинка може ли да сподели.
                Имам Kindle DX от около половин година. За това време прочетох сигурно повече книги отколкото през предишните 3-4 години (средно по две на месец). Ако четеш много, това устройство е безценно - последните излезли книги идват на момента, книгите не заемат място и не събират прах, самото четене не натоварва очите както компютърния екран и т.н.

                Много пъти съм влизал в спорове с хора за традиционните срещу електронните книги. Не ми се влиза в нов спор, но накратко не познавам потребител, който си е закупил Kindle и да не е доволен както и не познавам такъв, който да казва че електронните книги са глупост и да е ползвал e-ink четец...

                Само за финал- Киндъла е добър само за четене на книги. Ако искаш мултифунцтионално устройство, на което да гледаш филми, да сърфираш нета, да има цветен екран, тогава iPad или лаптоп...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  И мислиш че ще ги четеш повече ако не свети екран. Дълбоко се съмнявам. За да чете човек му трябва инетрес към това което чете, спокойствие и възможност за дълга концентрация. Ако се разсейва от това каква била светлината, никаква светлина няма да му помогне да чете повече.
                  Ако нямах проблеми със зрението може би щях да се съглася с теб. Както и да е - не ми се влиза във философски спорове, просто търсех ако има човек да сподели впечатления.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от rednek Разгледай мнение
                    Мен ме интересуват, понеже повечето ми книги са в ел. вариант, а на лаптоп (или таблет) не обичам да чета дълго време. Докато за тях пише, че не са с подсветка - затова питах някой ако има такава джаджа да сподели.
                    И мислиш че ще ги четеш повече ако не свети екран. Дълбоко се съмнявам. За да чете човек му трябва инетрес към това което чете, спокойствие и възможност за дълга концентрация. Ако се разсейва от това каква била светлината, никаква светлина няма да му помогне да чете повече.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      Тия устройства са като домашните фитнес уреди. Човек ги купува, но не ги ползва. Само успокояват съзнанието че човек прави нещо за да бъде по-близо до идеала си. Ако човек чете може да чете и елементарната старомодна книга. Не виждам никаква рационална причина да се купува подобно устройство.
                      Мен ме интересуват, понеже повечето ми книги са в ел. вариант, а на лаптоп (или таблет) не обичам да чета дълго време. Докато за тях пише, че не са с подсветка - затова питах някой ако има такава джаджа да сподели.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от sirFaith Разгледай мнение
                        "Донеси ми главата на принца " - Роджър Зелазни и (Некакав си) Шекли ... за 2-3 часа до де се излежавате сутрин, става за отмора .. мислех да почвам някое епично фентъзи, но пусто все не остава време от тоя мързел
                        "Некакъв си" Шекли изби рибата! Къртиш мивки, пич!
                        При главоболие не се дава Но-Шпа, въпреки че при много хора главата е кух орган с гладка мускулатура

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от rednek Разгледай мнение
                          Да ви питам нещо - а на какво четете? Тия устройства заслужават ли си според вас? Сега гледам и им сравнявам цените... та се чудя. Ако някой има такава машинка може ли да сподели.
                          Тия устройства са като домашните фитнес уреди. Човек ги купува, но не ги ползва. Само успокояват съзнанието че човек прави нещо за да бъде по-близо до идеала си. Ако човек чете може да чете и елементарната старомодна книга. Не виждам никаква рационална причина да се купува подобно устройство.

                          Коментар


                          • Да ви питам нещо - а на какво четете? Тия устройства заслужават ли си според вас? Сега гледам и им сравнявам цените... та се чудя. Ако някой има такава машинка може ли да сподели.
                            Last edited by rednek; 16.08.2011, 13:48.

                            Коментар


                            • "Донеси ми главата на принца " - Роджър Зелазни и (Некакав си) Шекли ... за 2-3 часа до де се излежавате сутрин, става за отмора .. мислех да почвам някое епично фентъзи, но пусто все не остава време от тоя мързел

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Инертен Разгледай мнение
                                Та, то вече остава ли му време на човек да чете книги, поне на мен не. Пак ако има време един филм да изгледам, ще е добре.
                                Ами пенсионирай се и нямаш грижа.
                                Има да четееееш книжки.
                                Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                                Коментар

                                Working...
                                X