IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

КНИГИТЕ, които четем

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от rednek Разгледай мнение
    Работата е там, че техния дисплей се оказва, че няма много общо с дисплеите такива, каквито сме свикнали да ги познаваме.

    А и за една книга е по-важно да бъде прочетена, а не на какво.

    Имаш предвид, по-спешъл, ненатоварващи за очите???

    Коментар


    • Първоначално изпратено от rednek Разгледай мнение
      А и за една книга е по-важно да бъде прочетена, а не на какво.
      Поддържам! Аз лично предпочитам дигиталния вариант. А и ми е по-лесно да помня до коя страница съм стигнал . Отделно е наистина проблем да ги съхраняваш, когато станат много и нямаш достатъчно място. Е, винаги е вариант да ги продадеш или подариш.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Dobromir Manchev Разгледай мнение
        да но друго си е да държиш книгата в ръка.... Да четеш от хартия, не от диплей
        Работата е там, че техния дисплей се оказва, че няма много общо с дисплеите такива, каквито сме свикнали да ги познаваме.

        А и за една книга е по-важно да бъде прочетена, а не на какво.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
          Аз пък съм привърженик на добрата стара печатна книга. Почти всяка седмица си купувам. Лошото е, че заемат много място и библиотеката се запълва бързо. Това налага да се прочиства периодично и част от книгите отиват в кашони и на тавана.
          А на една флашка можеш да съхраниш десетки и стотици хиляди книги.

          да но друго си е да държиш книгата в ръка.... Да четеш от хартия, не от диплей

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Ngombe Разгледай мнение
            Китайците би трябвало да са готови през март с производството... аз залагам към края на годината до широката публика.

            Но прекалено много интересни разработки в тази сфера се спряха, просто защото пазара още не е готов за тях, така че не е сигурно нищо
            Аз пък съм привърженик на добрата стара печатна книга. Почти всяка седмица си купувам. Лошото е, че заемат много място и библиотеката се запълва бързо. Това налага да се прочиства периодично и част от книгите отиват в кашони и на тавана.
            А на една флашка можеш да съхраниш десетки и стотици хиляди книги.
            Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
              Извинявам се за тъпия въпрос:
              - Дали ги има вече в широка продажба тези електронни книги? Но, поне в 10 - 12 инчов вариант?
              Аз намерих на едно-две места. Явно около 850 се движат цените (+/- 5-10 лв.)... от Тук поне има пълно ръководство, което като го прегледаш, ще ти даде основна представа за функционалността на тези машинки.
              Last edited by rednek; 06.02.2011, 19:00.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от fant0mas Разгледай мнение
                Това изглежда интересно. Има ли някаква информация колко ще трябва да се чака.
                Китайците би трябвало да са готови през март с производството... аз залагам към края на годината до широката публика.

                Но прекалено много интересни разработки в тази сфера се спряха, просто защото пазара още не е готов за тях, така че не е сигурно нищо
                Грухсфера

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Ngombe Разгледай мнение
                  Ако не бързаш особено, почакай за това тук: http://www.engadget.com/2010/11/08/h...t-at-10-inche/
                  Това изглежда интересно. Има ли някаква информация колко ще трябва да се чака.

                  Коментар


                  • "Изкуството да вземаме решения" на Крис Блейк

                    Коментар


                    • Чат-пат чета Библията.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                        - Дали ги има вече в широка продажба тези електронни книги? Но, поне в 10 - 12 инчов вариант?
                        Ако не бързаш особено, почакай за това тук: http://www.engadget.com/2010/11/08/h...t-at-10-inche/

                        Иначе в момента 9.7 инчови модели са PocketBook Pro 902 / 903 и Kindle DX.

                        Sony имат 7 инчов Daily Edition, Asus се очакваше да извадят 9 инчов Eee Reader DR900 в началото на тази година... По-големи от 9.7 инча само се очакват.
                        Грухсфера

                        Коментар


                        • Извинявам се за тъпия въпрос:
                          - Дали ги има вече в широка продажба тези електронни книги? Но, поне в 10 - 12 инчов вариант?

                          Коментар


                          • Разлистването при електронната хартия не е по-бавно от това да разлистиш нормална хартиена книга. Поне при 6 инчовите и особено, ако формата не е pdf.

                            Ползвам e-ink четец от 3 години и нещо... хартиените книги ми останаха за backup.

                            За тайно нощно четене под одеялото ползвам обикновена лампичка за четене със светодиод за 13 лв - закача се на подвързията и си бачка с отделни ААА батерии (може и акумулаторни), не черпи от батерията на книжката и се насочва на където искаш .
                            Грухсфера

                            Коментар


                            • И на мен много ми допада kindle-а. Най-вече харесвам това,че не изморява очите.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Dreamer Разгледай мнение
                                Имам kindle 3 от почти веднага след като излезе. Скоро си сравнявах екрана на киндъла с вестник. Много по-добре, контрастен и бял беше киндъла ;-)

                                Иначе за четене на книжки - електронната книжка е незаменима. Особено на път - не може да носиш библиотеката си с теб, но киндъла със доста книжки можеш...

                                Иначе за прелистването - някак си е неусетно. Както каза колегата по-долу научаваш се че имаш около секунда за прелистване и натискаш клавиша към края на страницата ... А прелистването е моментално. Мисля по-бързо е дори от нормално разлистване на книга....
                                Явно ще трябва да се развият някои нови навици за тези машинки. На мен ми трябва, че имам мн. договори, които не искам да разпечатвам, а да си ги чета на спокойствие...

                                Коментар

                                Working...
                                X