IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

КНИГИТЕ, които четем

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

    Шестото клеймо и Шифърът на Леонардо съм ги чел - средна работа според мен или малко над средната.

    Като цяло стават, но не са върха на сладоледа.
    Аз пък четох "Ангели и демони" на Дан Браун на английски и ми хареса,

    Коментар


    • Последно време доста често се връщам към книгите на Бакман. Има много увлекателен стил на писане. Вкарва читателя в света, за който разказва.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение


        В подобен стил, с много сексуални откровения са усещанията в "Поща" - на Чарлс Буковски. Тоя е дивак в реалистичното предаване същността на всяка история. На места си падаш от смях в ситуации, които са доста автентични...
        (може да се открие и в "Читанка")
        Твърде натуралистичен е стилът в "Поща", идва в повече на моменти, но не може да се отрече, че е майсторски стилът на писане на Буковски.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Belcho Разгледай мнение

          Хенри Милър, "Тропик на рака" - еротично и нецензурно, макар и не поезия.

          В подобен стил, с много сексуални откровения са усещанията в "Поща" - на Чарлс Буковски. Тоя е дивак в реалистичното предаване същността на всяка история. На места си падаш от смях в ситуации, които са доста автентични...
          (може да се открие и в "Читанка")

          Коментар


          • Първоначално изпратено от minerals Разгледай мнение

            Пробвах, но нещо не ми се получи...
            И аз нещо не можах да възприема това произведение. Разни хора, разни идеали...

            Коментар


            • Когато става въпрос за фантастика,
              екранизацията на епохалните произведения ,,Фондацията,, на Айзък Азимов и ,,Дюн,, на Франк Фърбърт няма как да пропуснем.


              http://operationkino.net/2020/06/%D1...F%D1%82%D0%B0/


              http://operationkino.net/2021/07/%D0...4%D1%8E%D0%BD/
              Last edited by Майстора233; 19.08.2021, 10:16.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Belcho Разгледай мнение

                Хенри Милър, "Тропик на рака" - еротично и нецензурно, макар и не поезия.
                Пробвах, но нещо не ми се получи...

                Коментар


                • Сега, по пътя на четене на тава-онава, чета Закона за защита на нацията, 1941-42:
                  https://bg.m.wikisource.org/wiki/%D0...8F%D1%82%D0%B0

                  Следващото четене ще е Закон за защита на държавата.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от chan_tura_naga Разгледай мнение

                    ......въображаемо ме лъха студ.
                    Препоръчвам в тези случаи да се прочетат книгите на и за ледения човек Ван Хоф. Държи хлад чак до зимъска.

                    https://www.google.bg/search?q=%D0%B...dvxyx4E6ygBOAM


                    Знанието само по себе си не струва много, ако липсва въображение.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Belcho Разгледай мнение

                      Хенри Милър, "Тропик на рака" - еротично и нецензурно, макар и не поезия.
                      Все се каня да я прочета.
                      Добре, че ме подсети, може би ще е следващата. Благодаря!

                      Сега препрочитам "Сияние" на Стефан Крал , но може и да я отложа за след Милър.

                      А защо баш сега препрочитам "Сияние"? - щото действието се развива в дълбоки снегове и поне въображаемо ме лъха студ.
                      Last edited by chan_tura_naga; 04.08.2021, 13:03.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от chan_tura_naga Разгледай мнение
                        Барков, Пушкин, Лермонтов - еротична и нецензурна поезия.
                        Хенри Милър, "Тропик на рака" - еротично и нецензурно, макар и не поезия.

                        Коментар


                        • Барков, Пушкин, Лермонтов - еротична и нецензурна поезия.

                          Коментар


                          • Проницателят - Анди Андрюс

                            Адски въздействаща книга. На мен поне ми промени мирогледа и ми отвори очите за много неща.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от chimney Разгледай мнение
                              За пореден път препрочитам "На изток от рая" на Стайнбек.
                              При всяко препрочитане намирам нещо различно.
                              Тва е може би единствената книга, четена от мен два пъти. Показателно е, нали.

                              Коментар


                              • За пореден път препрочитам "На изток от рая" на Стайнбек.
                                При всяко препрочитане намирам нещо различно.

                                Коментар

                                Working...
                                X