IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

КНИГИТЕ, които четем

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
    КажИ нещо за Китайски загадки, ама гледай да не прескочиш бариерата от 30+!
    Това моето списъче само примерно за втората половина на ХХ век у нашта задънена улица. Пък загадките по-късно дойдоха.

    Коментар


    • Четете хайку! Кратко е, лесно и бързо се чете, и едновременно с това може да изрази и дълбоко чувство, и проблясък на интуиция. Но най-вече отразява живота в неговото свободно движение, и те кара да се замислиш, а и да не се...:

      https://chitanka.info/text/3207/11#textstart

      Last edited by kev; 10.11.2016, 21:40.

      Коментар


      • Нищо не мога да чета вече....Ако съм без очила повече от страница не мога...Ако съм с очила чета две и след това се люшкам кът моряк на 6 бала ....

        Жената чете а аз слушам .....но на третото изречение заспивам...

        Само памперсите ми липсват.....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
          Джек Лондон - 12-16
          Хенрик Сенкевич - 14-18
          Ърнест Хемингуей - 16-20
          Ерих Мария Ремарк - 18-22
          КажИ нещо за Китайски загадки, ама гледай да не прескочиш бариерата от 30+!
          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
          Мечо

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
            Джек Лондон - 12-16
            Хенрик Сенкевич - 14-18
            Ърнест Хемингуей - 16-20
            Ерих Мария Ремарк - 18-22


            Винету - 8-10
            Последния мохикан - 10-12

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Dali Разгледай мнение
              Приключих "Триумфалната арка" скоро. Уникална книга, страхотен Ремарк
              Джек Лондон - 12-16
              Хенрик Сенкевич - 14-18
              Ърнест Хемингуей - 16-20
              Ерих Мария Ремарк - 18-22

              Коментар


              • Приключих "Триумфалната арка" скоро. Уникална книга, страхотен Ремарк

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение
                  Ами нормално е това да те откаже да я дочетеш! Благодаря за този пост, поне няма да си губя времето с тази трилогия!
                  Абе, ние да продължаваме да рушим природата и околната среда, пък да видим колко това ще е в полза на човечеството.

                  Коментар


                  • Благоприемам!
                    Насила можеш да вземеш, но насила никому нищо не можеш да дадеш.

                    Все пак в книгата имаше една загадка, която ми бе много интересна и тя звучеше така:

                    "Появявам се в началото на нощта, в края на всяка сутрин, по средата на годината и мога лесно да бъда забелязана, ако се гледа луната.
                    Какво съм аз?"

                    Който е прочел, знае отговора. Друг, който не прочел, може да помисли какво е то.
                    Знанието само по себе си не струва много, ако липсва въображение.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mia11 Разгледай мнение
                      Едно цитатче от книгата, която чета в момента Денят на мравките- втора част от трилогията на Бернар Вербер:

                      Енциклопедия- Икономика:
                      Навремето икономистите смятали, че едно общество е здраво, когато е в експанзия. Темповете на нарастване служели за термометър, който показвал здравословното състояние на всяка структура: държава, предприятие, наемни работници и служители.
                      Ала принципно невъзможно е непрекъснато да се върви слепешката напред. Идва време да се спре експанзията, преди тя да ни залее и смаже.
                      Очевидно е, че икономическата експанзия няма бъдеще.
                      Единственото трайно състояние е равновесието на силите. Едно общество, една нация или един работник са здрави, когато не накърняват и не са накърнявани от средата, която ги заобикаля.
                      Ние трябва да се стремим не да завоюваме, а напротив, да се интегрираме в природата и в космоса. Девизът трябва да бъде един: Хармония. Хармонично, взаимно проникване между вътрешния и външния свят-без насилие и без домогвания. Денят, в който човекът престане да изпитва чувство на превъзходство и на страх пред едно природно явление, човекът ще се намира в хомеостазия със своя свят, той ще познае хармонията. Ще престане да се проектира в бъдещето.
                      Няма да си поставя далечни цели, просто ще живее в настоящето.
                      Ами нормално е това да те откаже да я дочетеш! Благодаря за този пост, поне няма да си губя времето с тази трилогия!

                      Коментар


                      • Биографията на Мъск не е лоша.

                        Коментар


                        • За хората, който обичат фантастика мога да препоръчам с две ръце поредицата на Тери Брукс за Шанара. 11 книги са и са страхотни

                          Коментар


                          • Приключих Робин Шарма. Препоръчвам. Сега мисля да започна с нещо по-художествено.

                            Коментар


                            • Една нощ в Италия на Луси Даймънд, за всички приключенци.

                              Коментар


                              • А пък Венета Райкова била издала книга Плача

                                Коментар

                                Working...
                                X