IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

КНИГИТЕ, които четем

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от burlone Разгледай мнение
    В момента чета "Сицилианецът" на Марио Пузо, а следващата ще е "Понеделник започва в събота" на братя Стругацки
    Как ти се стори "Сицилианецът"? Препоръчваш ли я?

    Коментар


    • "Донесете ми главата на принца" от Роджър Зелазни и Робърт Шекли. Супер забавно четиво!

      Коментар


      • Започнах Котката на Шрьодингер от Милена Николова. Засега е обещаващо.

        Коментар


        • Едно цитатче от книгата, която чета в момента Денят на мравките- втора част от трилогията на Бернар Вербер:

          Енциклопедия- Икономика:
          Навремето икономистите смятали, че едно общество е здраво, когато е в експанзия. Темповете на нарастване служели за термометър, който показвал здравословното състояние на всяка структура: държава, предприятие, наемни работници и служители.
          Ала принципно невъзможно е непрекъснато да се върви слепешката напред. Идва време да се спре експанзията, преди тя да ни залее и смаже.
          Очевидно е, че икономическата експанзия няма бъдеще.
          Единственото трайно състояние е равновесието на силите. Едно общество, една нация или един работник са здрави, когато не накърняват и не са накърнявани от средата, която ги заобикаля.
          Ние трябва да се стремим не да завоюваме, а напротив, да се интегрираме в природата и в космоса. Девизът трябва да бъде един: Хармония. Хармонично, взаимно проникване между вътрешния и външния свят-без насилие и без домогвания. Денят, в който човекът престане да изпитва чувство на превъзходство и на страх пред едно природно явление, човекът ще се намира в хомеостазия със своя свят, той ще познае хармонията. Ще престане да се проектира в бъдещето.
          Няма да си поставя далечни цели, просто ще живее в настоящето.
          Знанието само по себе си не струва много, ако липсва въображение.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pecotat Разгледай мнение
            в момента чета черната кутия на алек попов не е зле дори съм малко изненадан дано повечко такива неща излизат от български автори иначе троянския кон го имам но съм в пловдив а не в търново книжката е прилична спор няма но чак щуро търсене не заслужава
            О, много си закъснял Шегата настрана, Черната кутия ми е в топ позициите за съвременна Бг литература!

            Коментар


            • В момента чета "Сицилианецът" на Марио Пузо, а следващата ще е "Понеделник започва в събота" на братя Стругацки
              Човек е по-силен от съдбата си, докато не се предаде

              Коментар


              • в момента чета черната кутия на алек попов не е зле дори съм малко изненадан дано повечко такива неща излизат от български автори иначе троянския кон го имам но съм в пловдив а не в търново книжката е прилична спор няма но чак щуро търсене не заслужава
                решетки интериорни врати

                Коментар


                • Уроци по лидерство от монаха, който продаде своето ферари на Робин Шарма.
                  Ще видим после дали ще ми се покачат лидерските умения.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mia11 Разгледай мнение
                    Руският лечител и учител Сергей Лазарев- Диагнозтика на кармата:

                    Спомням си една умна сентенция, която прочетох в едно списание: ако искаш да
                    помогнеш на новак, работи близо до него; ако искаш да помогнеш на старец - работи
                    вместо него: ако искаш да помогнеш на майстор - не пречи; ако искаш да помогнеш на
                    глупак - ти си глупакът! В превод това означава, че човек със стеснен модел на света няма
                    да чуе правилните съвети. Отначало моделът му трябва да се разруши - това могат да
                    направят болестите, нещастията и неприятностите. И само когато той почувства, че
                    моделът му е несъстоятелен, той ще се отвори за нова информация. Това е негов личен,
                    често мъчителен избор.
                    +2!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mia11 Разгледай мнение
                      Руският лечител и учител Сергей Лазарев- Диагнозтика на кармата:

                      Спомням си една умна сентенция, която прочетох в едно списание: ако искаш да
                      помогнеш на новак, работи близо до него; ако искаш да помогнеш на старец - работи
                      вместо него: ако искаш да помогнеш на майстор - не пречи; ако искаш да помогнеш на
                      глупак - ти си глупакът! В превод това означава, че човек със стеснен модел на света няма
                      да чуе правилните съвети. Отначало моделът му трябва да се разруши - това могат да
                      направят болестите, нещастията и неприятностите. И само когато той почувства, че
                      моделът му е несъстоятелен, той ще се отвори за нова информация. Това е негов личен,
                      често мъчителен избор.
                      Ехаааа...това ми хареса, честно!

                      Коментар


                      • Руският лечител и учител Сергей Лазарев- Диагнозтика на кармата:

                        Спомням си една умна сентенция, която прочетох в едно списание: ако искаш да
                        помогнеш на новак, работи близо до него; ако искаш да помогнеш на старец - работи
                        вместо него: ако искаш да помогнеш на майстор - не пречи; ако искаш да помогнеш на
                        глупак - ти си глупакът! В превод това означава, че човек със стеснен модел на света няма
                        да чуе правилните съвети. Отначало моделът му трябва да се разруши - това могат да
                        направят болестите, нещастията и неприятностите. И само когато той почувства, че
                        моделът му е несъстоятелен, той ще се отвори за нова информация. Това е негов личен,
                        често мъчителен избор.
                        Знанието само по себе си не струва много, ако липсва въображение.

                        Коментар


                        • Срещи с Буров на Памукчив си заслужава

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tourist_ Разгледай мнение
                            Всъщност подхванах Ремарк с "На Западния фронт нищо ново", която си ми остава любима, и "Време да се живее и време да се мре". После продължих по инерция...
                            Мен пък Западния фронт нещо не ме фана както двете споменати в предишния ми пост. Няква съпротива стилова усетих и ритъм някак нямаше, по-точно позаспал ритъм, което може би й е внушението.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
                              И "Черният обелиск", а "Нощ в Лисабон" е за една по-дълга вечер.
                              Всъщност подхванах Ремарк с "На Западния фронт нищо ново", която си ми остава любима, и "Време да се живее и време да се мре". После продължих по инерция...

                              Коментар


                              • Йордан Радичков "Всички и никой", също за една нощ.

                                Коментар

                                Working...
                                X