IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

КНИГИТЕ, които четем

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    Браво. Аз пък - като бях мъничък - ного обичах за Мечо пух и постоянно карах всички наоколо да ми я четат - и все да почват отначало, докато на всички им писна и ме зарязаха. Тогава - съвсем логически - реших: щом никой не иска да ми чете за Мечо пух, значи сам трябва да си я чета... и сам се научих да чета... на пет години...

    Не беше трудно - началото го знаех наизуст и така разбрах една по една всяка буквичка каква е.

    Апропо - сега не е ли време да почнете да четете книгите, които е измислил Доналдът?
    Личи ти, че си се самоизграждал от малък с книжка в ръка (подобно на нашия премиер), но кой да предполага, че патего Доналд така дълбоко те е впечатлило. Сигурно си гледал първите открити прожекции на Дисни за Мики Маус в кино Култура. Разбирам те. И аз бях впечатлен, макар пораснал до юноша вече. Тогава мънечък трябва си бил.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
      Ако е Ремарк: "На западният фронт нищо ново". Тая книга трябва да е абсолютно задължителна за всеки човек да я прочете.
      А пък за всеки спекулант - Черният обелиск.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
        Много рано раэвит. Аз на 7 едва прочетох "Орехчето" като с моливче си бележех къде съм стигнал. По половин до страница на ден.


        Браво. Аз пък - като бях мъничък - ного обичах за Мечо пух и постоянно карах всички наоколо да ми я четат - и все да почват отначало, докато на всички им писна и ме зарязаха. Тогава - съвсем логически - реших: щом никой не иска да ми чете за Мечо пух, значи сам трябва да си я чета... и сам се научих да чета... на пет години...

        Не беше трудно - началото го знаех наизуст и така разбрах една по една всяка буквичка каква е.

        Апропо - сега не е ли време да почнете да четете книгите, които е измислил Доналдът?
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Dali Разгледай мнение
          Приключих "Триумфалната арка" скоро. Уникална книга, страхотен Ремарк
          Ако е Ремарк: "На западният фронт нищо ново". Тая книга трябва да е абсолютно задължителна за всеки човек да я прочете.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
            Сега се сещам, имахме томовете на Андрей Гуляшки и бая забивах по Авакум Захов и Златния век. По последния направиха бая дълъг за онова време сериал към края на 70-те.
            Неговият дофтур беше ветеринар /нашенски вариант на Шерлок и доктор Уотсън/. Как се казваше, не помня!?
            Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
            Мечо

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
              Не я слушай - най-долнопробна репресивно политическа и заканителна пропаганда„
              Що, бе!? Изразявах чувствата си такт 5-7-5
              Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
              Мечо

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kev Разгледай мнение
                Иначе на първо четене две имена: Богомил Райнов и Джеймс Х. Чейс - и за двамата 18 - До като Бог е отредил
                Сега се сещам, имахме томовете на Андрей Гуляшки и бая забивах по Авакум Захов и Златния век. По последния направиха бая дълъг за онова време сериал към края на 70-те.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                  Кev, оня ден написах едно хайку за карабината си и го поместих у Кръчмата
                  Не я слушай - най-долнопробна репресивно политическа и заканителна пропаганда„

                  Коментар


                  • Иначе на първо четене две имена: Богомил Райнов и Джеймс Х. Чейс - и за двамата 18 - До като Бог е отредил

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                      Издателство Народна култура - 87 година.
                      По-късно Труд издаде фсичките, барабар с още една - Последния ден.
                      Нали ти казвам, късно дойде таз крьѝмка. Вече излизахме от навеса.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от kev Разгледай мнение
                        Четете хайку! Кратко е, лесно и бързо се чете, и едновременно с това може да изрази и дълбоко чувство, и проблясък на интуиция. Но най-вече отразява живота в неговото свободно движение, и те кара да се замислиш, а и да не се...:

                        https://chitanka.info/text/3207/11#textstart

                        Кev, оня ден написах едно хайку за карабината си и го поместих у Кръчмата
                        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                        Мечо

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение


                          Винету - 8-10
                          Последния мохикан - 10-12

                          Много рано раэвит. Аз на 7 едва прочетох "Орехчето" като с моливче си бележех къде съм стигнал. По половин до страница на ден.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Dali Разгледай мнение
                            Приключих "Триумфалната арка" скоро. Уникална книга, страхотен Ремарк
                            Я си прочети ”трима в една лодка”,да знаеш че си чел нещо!!!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
                              Това моето списъче само примерно за втората половина на ХХ век у нашта задънена улица. Пък загадките по-късно дойдоха.
                              Издателство Народна култура - 87 година.
                              По-късно Труд издаде фсичките, барабар с още една - Последния ден.
                              Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                              Мечо

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от kev Разгледай мнение
                                Четете хайку! Кратко е, лесно и бързо се чете, и едновременно с това може да изрази и дълбоко чувство, и проблясък на интуиция. Но най-вече отразява живота в неговото свободно движение, и те кара да се замислиш, а и да не се...:

                                https://chitanka.info/text/3207/11#textstart

                                Това най-доброто:
                                Обичаше да се случва.

                                МАРК АВРЕЛИЙ
                                Не е хайку, ала също добро.

                                Коментар

                                Working...
                                X