Първоначално изпратено от satz
Разгледай мнение
Абсолютната нула (-273.15°C или 0 K) е теоретична най-ниска температура, при която се смята, че спира всякакво хаотично движение на атомите и молекулите. Въпреки това, достигането на абсолютната нула е невъзможно според втория закон на термодинамиката.
Концепцията за "спиране на всички процеси" при абсолютната нула е по-скоро теоретична, отколкото практически постижима. Дори при температури близки до абсолютната нула, квантовите ефекти продължават да съществуват и някои процеси все още се извършват на субатомно ниво.
Времето е фундаментално измерение във физиката и не зависи от температурата или движението на частиците. Една секунда остава една секунда, независимо от температурата на системата. Времето е неразделна част от пространство-времевия континуум и продължава да тече, дори когато материята е в състояние на минимална енергия.
Заключението, че "времето не е физическо нещо" е неточно от гледна точка на съвременната физика. Времето е реално физическо измерение, което може да бъде измерено и е част от структурата на Вселената, както е описано в теорията на относителността.
Коментар