IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тото, печалби, джакпот

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Хараламп Разгледай мнение
    Глейте сега. За да разберете академичния ми въпрос.

    Вкусна задача за мислене!
    Няма как да има точен часовник, защото времето е абстракция и не съществува обективно. Респективно, няма уред, който е в състояние да го измери. Ха сега де!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от бай Митьо Разгледай мнение

      Ако разликата е няколко часа, по-вероятно е е да са точни и двата, но да са настроени по различна часова зона.
      Най-забавното е че, и двата може да са точни...
      ПО СВОЕМУ.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Хараламп Разгледай мнение
        От друга страна, ако показват с разлика няколко часа, доста вероятно е да се твърди, че само единият от тях не е верен.
        Ако разликата е няколко часа, по-вероятно е е да са точни и двата, но да са настроени по различна часова зона.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Хараламп Разгледай мнение
          От твоите уста в божиите уши!

          Вчерашния джакпот от 7 милиона на 6 от 49 го изпуснах.
          Това беше първото ми участие на него, но ще продължа до падането му. Пускам обикновен фиш за 2 лева и нещо.

          Много рядко играя тото, само когато е с голям джакпот, ей така, без особени надежди, но за проверка на Госпожата Удача, а и да не ми се разсърди, па, и да ми прави въртели въобще

          Та затова въпросът ме интересува от любопитство и наистина като умствено упражнение, а не защото мисля, че наистина ще ми потрябва.
          И аз веднъж изпуснах шестица, щото бях хванал петица. И я държах до момента, в който се оказа че, точно този път, съм пропуснал да пусна фиша. Иначе, четворки, тройки, комбинации от тото джокер, много.
          От години не съм пускал фишове е ми е някак по-леко и не ми пука вече.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

            пусни фиш първо
            Ти па, са, като Господа ...

            Пуснах бе, господи, писал съм долу.
            И за четвъртъшното теглене ще пусна.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Хараламп Разгледай мнение
              Нарочно избирам по-общо име на темата, за да е подходящо за различни въпроси.

              Конкретно: отдавна си мисля, като абстрактно поставена задача или умствен експеримент, възможно ли е човек да вземе печалба от Тото-то, като остане съвсем анонимен?
              Подвариант: Какво трябва/не трябва да направиш, за да останеш максимално анонимен?
              пусни фиш първо
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение
                Най-точен е часовникът на съдията.
                Да

                И това влиза в задачата, само че неявно, неказано

                Коментар


                • Най-точен е часовникът на съдията.

                  Коментар


                  • Глейте сега. За да разберете академичния ми въпрос.

                    Днес, например, се замислих върху това:

                    Ако два часовника показват едно и също време, вероятността и двата да са верни е голяма.

                    Ако показват с разлика една минута, също е голяма, но по-малка от горната.

                    Ако показват с разлика 5 минути, не може да се каже кой от двата е по-верен и, съответно, не може да се каже, че някой от тях е верен.


                    От друга страна, ако показват с разлика няколко часа, доста вероятно е да се твърди, че само единият от тях не е верен.

                    Вкусна задача за мислене!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от бай Митьо Разгледай мнение
                      И защо ти е да останеш анонимен?
                      Ми чувал съм, че вратоците такива ги търсят. И ги намират.

                      Останалата гмеж, която ще ти се качи на главата, щом чуе за мельоните, оставям настрани.
                      Last edited by Хараламп; 07.02.2022, 18:26.

                      Коментар


                      • И защо ти е да останеш анонимен? Сегашната схема на изплащане на джакпот е на месечни вноски, ще минат години докато го вземеш целият.
                        ... Печалба „Джакпот“ се изплаща както следва: т. 1. сума в размер на до 200 000 лева, се изплаща в срок от 45 дни от деня, следващ този на провеждане на тиража, в който е определена печалбата, по реда на чл. 40, ал. 4; т. 2. сума в размер разликата между определената печалба „Джакпот“ и платената сума по т. 1, се изплаща на равни месечни вноски, за период не по-дълъг от четиринадесет календарни години, считано от месеца следващ този на изплащане на сумата по т. 1. Една месечна вноска е в размер на не по-малко от 20 000 лева, с изключение на последната дължима месечна вноска, представляваща остатък за изплащане...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Балониада Разгледай мнение

                          Хараламе, вземи първо джакпота, после мисли другото
                          От твоите уста в божиите уши!

                          Вчерашния джакпот от 7 милиона на 6 от 49 го изпуснах.
                          Това беше първото ми участие на него, но ще продължа до падането му. Пускам обикновен фиш за 2 лева и нещо.

                          Много рядко играя тото, само когато е с голям джакпот, ей така, без особени надежди, но за проверка на Госпожата Удача, а и да не ми се разсърди, па, и да ми прави въртели въобще

                          Та затова въпросът ме интересува от любопитство и наистина като умствено упражнение, а не защото мисля, че наистина ще ми потрябва.
                          Last edited by Хараламп; 07.02.2022, 13:24.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Хараламп Разгледай мнение
                            Нарочно избирам по-общо име на темата, за да е подходящо за различни въпроси.

                            Конкретно: отдавна си мисля, като абстрактно поставена задача или умствен експеримент, възможно ли е човек да вземе печалба от Тото-то, като остане съвсем анонимен?
                            Подвариант: Какво трябва/не трябва да направиш, за да останеш максимално анонимен?
                            Хараламе, вземи първо джакпота, после мисли другото

                            Коментар


                            • Тото, печалби, джакпот

                              Нарочно избирам по-общо име на темата, за да е подходящо за различни въпроси.

                              Конкретно: отдавна си мисля, като абстрактно поставена задача или умствен експеримент, възможно ли е човек да вземе печалба от Тото-то, като остане съвсем анонимен?
                              Подвариант: Какво трябва/не трябва да направиш, за да останеш максимално анонимен?
                            Working...
                            X