IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тема за кемпери, каравани, яхти, къмпинги и пътуване

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
    Ако на някой в Бг му се занимава- точно до плажа на шкорпиловци има земеделска земя за продан, би станал идеален къмпинг без много инвестиции
    Шкорпиловци е готино местенце, сигурно би станал страхотен къмпинг. Идеята не е никак лоша.

    Коментар


    • Ако на някой в Бг му се занимава- точно до плажа на шкорпиловци има земеделска земя за продан, би станал идеален къмпинг без много инвестиции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

        Това е американска работа. Да обикаляш из равнината където има широки прави и равни магистрали. Не става за Европа нито пък за България с нашите тесни и разбити планиски пътища.

        Ти карал ли нещо с такова голямо ремарке? Знаеш ли какъв "кеф" е да караш по планиски завои или в трафик? Ще ти се отели вола....
        А да не говорим какви разходи има. При тези високи цени на горивото в ЕС само една разходка из България ще ти излезе все едно си ходил със самолет до Автралия.
        Такъв пикап да тегли голям кемпер/трейлър разхода на гориво е минимум 25-30 литра на 100 км.

        Другото нещо, ти би ли оставил някъде без надзор такъв скъп трейлър в някое забутано село и да тръгнеш с пикапа някъде из горите?
        Местните индиански племена веднага ще му направят проверка!
        Абсолютно. Потвърждавам и е много голяма част от хората в Америка - карат точно този тип коли.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

          Това е американска работа. Да обикаляш из равнината където има широки прави и равни магистрали. Не става за Европа нито пък за България с нашите тесни и разбити планиски пътища.

          Ти карал ли нещо с такова голямо ремарке? Знаеш ли какъв "кеф" е да караш по планиски завои или в трафик? Ще ти се отели вола....
          А да не говорим какви разходи има. При тези високи цени на горивото в ЕС само една разходка из България ще ти излезе все едно си ходил със самолет до Автралия.
          Такъв пикап да тегли голям кемпер/трейлър разхода на гориво е минимум 25-30 литра на 100 км.

          Другото нещо, ти би ли оставил някъде без надзор такъв скъп трейлър в някое забутано село и да тръгнеш с пикапа някъде из горите?
          Местните индиански племена веднага ще му направят проверка!
          Oooo, тия не обикалят из равнината. Такива места съм виждал в от Тексас до Калифорния, там доста си падат по кемпери и автобуси. На автобуса закачат отзад сув-то. Откачат трейлъра и ходят на офроуд наоколо. Даже гледах веднъж се състезаваха на едно място, забавно беше.
          Едно време ходих на палатка за няколко дена по черноморието, беше ужасно. Сигурно тогава реших че ако ще почивам, ще е с всички удобства. А и не само, в крайна сметка излиза и доста по-евтино. Но разбирам тези хора. Има емоции които няма как по друг начин да изпиташ
          Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

            Това е американска работа. Да обикаляш из равнината където има широки прави и равни магистрали. Не става за Европа нито пък за България с нашите тесни и разбити планиски пътища.

            Ти карал ли нещо с такова голямо ремарке? Знаеш ли какъв "кеф" е да караш по планиски завои или в трафик? Ще ти се отели вола....
            А да не говорим какви разходи има. При тези високи цени на горивото в ЕС само една разходка из България ще ти излезе все едно си ходил със самолет до Автралия.
            Такъв пикап да тегли голям кемпер/трейлър разхода на гориво е минимум 25-30 литра на 100 км.

            Другото нещо, ти би ли оставил някъде без надзор такъв скъп трейлър в някое забутано село и да тръгнеш с пикапа някъде из горите?
            Местните индиански племена веднага ще му направят проверка!
            За нашите планински пътища дори пикап не е удачен. Най-добре джип /автомобил с висока проходимост/4х4, къса база, за да прави кръгом на място и задължително оборудван с лебедка.

            Колкото до крастата, най-добре е кемперът да се спре на някой къмпинг и от там с раницата - на самоход.
            Наздраве!
            Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
            Мечо

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

              Сигурно си прав. Нещо такова?
              Този трък е 4х4, вътре е като Тахо. Откачаш трейлъра и...

              Това е американска работа. Да обикаляш из равнината където има широки прави и равни магистрали. Не става за Европа нито пък за България с нашите тесни и разбити планиски пътища.

              Ти карал ли нещо с такова голямо ремарке? Знаеш ли какъв "кеф" е да караш по планиски завои или в трафик? Ще ти се отели вола....
              А да не говорим какви разходи има. При тези високи цени на горивото в ЕС само една разходка из България ще ти излезе все едно си ходил със самолет до Автралия.
              Такъв пикап да тегли голям кемпер/трейлър разхода на гориво е минимум 25-30 литра на 100 км.

              Другото нещо, ти би ли оставил някъде без надзор такъв скъп трейлър в някое забутано село и да тръгнеш с пикапа някъде из горите?
              Местните индиански племена веднага ще му направят проверка!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение
                Глупости. Къде ще ходиш с тия автобуси? С такова нещо си силно ограничен от към мобилност. Това ако закъсаш някъде няма вадене. Става само да го паркираш на паркинг на асфалт и да "живееш" в него. Напълно се губи смисълът на кемпера.

                Идеята е да имаш супер мобилност и проходимост и да можеш да отидеш навсякъде в дивата природа. Без проблем да минаваш по черните пътища в кал и дъжд. Да си направиш разходка сред природата няколко дена, да "начешеш крастата" както се казва в зависимост какви хобита практикуваш и после се прибираш безопасно. Кемпера не е да живееш в него. Кемпера е за да посетиш диви места на които иначе никога няма да отидеш.
                Поне аз така ги виждам нещата.
                Сигурно си прав. Нещо такова?
                Този трък е 4х4, вътре е като Тахо. Откачаш трейлъра и...

                Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                  Ето какво би било подходящо за хора харесващи по-близо до природата.

                  Всичко останало е малко или много мазохизъм.
                  Глупости. Къде ще ходиш с тия автобуси? С такова нещо си силно ограничен от към мобилност. Това ако закъсаш някъде няма вадене. Става само да го паркираш на паркинг на асфалт и да "живееш" в него. Напълно се губи смисълът на кемпера.

                  Идеята е да имаш супер мобилност и проходимост и да можеш да отидеш навсякъде в дивата природа. Без проблем да минаваш по черните пътища в кал и дъжд. Да си направиш разходка сред природата няколко дена, да "начешеш крастата" както се казва в зависимост какви хобита практикуваш и после се прибираш безопасно. Кемпера не е да живееш в него. Кемпера е за да посетиш диви места на които иначе никога няма да отидеш.
                  Поне аз така ги виждам нещата.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение
                    И аз напоследък нещо съм си наточил зъбите за кемпер но още се колебая и не мога да реша каква точно конфугурация ми трябва. Последната идея която ми дойде е че тези стандартните кемпери не са удачни, няма да ми свършат работа и всъщност "имам нужда" от нещо много по кораво и проходимо. Задължително да е 4х4.
                    Докато разглеждах различните варианти попаднах на тази машина която се оказва невероятно подходяща за нуждите ми:
                    Цената обаче може да разплаче и най големия ентусиаст на офроуд приключенията.

                    Ето какво би било подходящо за хора харесващи по-близо до природата.



                    или пък това



                    Всичко останало е малко или много мазохизъм.
                    Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                    Коментар


                    • И аз напоследък нещо съм си наточил зъбите за кемпер но още се колебая и не мога да реша каква точно конфугурация ми трябва. Последната идея която ми дойде е че тези стандартните кемпери не са удачни, няма да ми свършат работа и всъщност "имам нужда" от нещо много по кораво и проходимо. Задължително да е 4х4.
                      Докато разглеждах различните варианти попаднах на тази машина която се оказва невероятно подходяща за нуждите ми:
                      Цената обаче може да разплаче и най големия ентусиаст на офроуд приключенията.

                      Last edited by alphaomega; 14.06.2021, 12:50.

                      Коментар


                      • С това странно време, какво ли не бих дал да съм някъде на юг към Гърция с кемпер, пък защо не и яхта. Ей, размечтах се бе

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                          То всяко едно хоби съдържа в себе си известна доза тиха лудост ...
                          ...Докато излезе в някой форум.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                            Този е луд за връзване, интересно ми е какво работи, че се справя с толкова неща и с какви пари разполага
                            Какви пари бре, целия билд е мега-евтин

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                              Този е луд за връзване, интересно ми е какво работи, че се справя с толкова неща и с какви пари разполага
                              То всяко едно хоби съдържа в себе си известна доза тиха лудост ...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                                А най-интересното от цялата тази история е, че тя през годините подробно е описвана със снимки в една тема на един форум, която тема я започнах аз, и после я допродължи колегата, който купи буса и го натъпка с екстри. Ако някой му е интересно - ето линк:
                                https://modelist.bg/showthread.php?t=552
                                Този е луд за връзване, интересно ми е какво работи, че се справя с толкова неща и с какви пари разполага

                                Коментар

                                Working...
                                X