IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Инвестиции, борси и психо-типчета

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • какви резултати получихте на инвеститорския тест?

    Коментар


    • Правих тест за определяне на психотипа в друга тема преди около година. Днес резултата, оказва се, е същият. Типът ми е ESTP-A / ESTP-T

      Започвам да се издигам в собствените си очи от проявата на завидно постоянство
      Наздраве!
      Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
      Мечо

      Коментар


      • Тези, които все още не са попълнили анкетата, пък имат голямо желание, могат да го направят на следния линк: Psychotype and Investment Style

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
          Няма да е изненада, ако отговора на двата въпроса е един и същ. Тоест, най-успешните типове да са преобладаващите тук

          Предвид факта, че борсата е предимно логика и интуиция, едно от предположенията, с които направих анкетата е, че това ще се окажат типчетата от групата *NT*. Засега се потвърждава - съставляват близо 50% от учатниците в анкетата, макар да са само 10% от популацията.
          Имам някакви съмнения, предвид представянето на г-н Грую Груев. Или изключенията потвърждават правилото ?
          Last edited by zlatna treska; 21.05.2021, 11:27.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
            Което води до други два интересни въпроса. Кои са най-успешните типове на борсата и кои са преобладаващите типове пишещи тук?
            Няма да е изненада, ако отговора на двата въпроса е един и същ. Тоест, най-успешните типове да са преобладаващите тук

            Предвид факта, че борсата е предимно логика и интуиция, едно от предположенията, с които направих анкетата е, че това ще се окажат типчетата от групата *NT*. Засега се потвърждава - съставляват близо 50% от учатниците в анкетата, макар да са само 10% от популацията.
            Last edited by Ender; 20.05.2021, 13:43.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mechka uteshitelka Разгледай мнение

              Не е тест за борсата, а анкета, колега. За попълване на която, е необходимо и определяне на типа. Което пък ставаше с първия тест.
              Анкетата е интересната част. Защото може, да потвърди или опровергае някоя иновационна хипотеза. С попълването на анкетата ще съдействаш за това. Още повече че, типът ти може, да се окаже от рядко присъстващите в точно този форум
              Да разбрах и за анкетата,и я направих постфактум.В началото не загрях и помислих,че става въпрос за самата борса затова и се поправих с послеписа.Какво да се прави "Български реотан"
              "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mechka uteshitelka Разгледай мнение

                Не е тест за борсата, а анкета, колега. За попълване на която, е необходимо и определяне на типа. Което пък ставаше с първия тест.
                Анкетата е интересната част. Защото може, да потвърди или опровергае някоя иновационна хипотеза. С попълването на анкетата ще съдействаш за това. Още повече че, типът ти може, да се окаже от рядко присъстващите в точно този форум
                Което води до други два интересни въпроса. Кои са най-успешните типове на борсата и кои са преобладаващите типове пишещи тук?
                Last edited by Selena; 19.05.2021, 23:37.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bokogega Разгледай мнение

                  Борсата е ясна,ще изпусне малко пара,а с нея и биткойна.За сметка на това златото възобновява бичи импулс и се е запътило да си бие върха.И те така нищо ново под слънцето,историята се повтаря

                  П.П.Сега погледнах,има тест и за борсата ли?Щото не съм го решавал ако за него питаш.Може и да не съм доразбрал
                  Не е тест за борсата, а анкета, колега. За попълване на която, е необходимо и определяне на типа. Което пък ставаше с първия тест.
                  Анкетата е интересната част. Защото може, да потвърди или опровергае някоя иновационна хипотеза. С попълването на анкетата ще съдействаш за това. Още повече че, типът ти може, да се окаже от рядко присъстващите в точно този форум
                  Last edited by mechka uteshitelka; 19.05.2021, 09:55.
                  Я всегда буду твоим поводом напиться.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение

                    Ама нищо не казваш за борсата. От твоя тип бих очаквал стабилна и консервативна инвестиционна стратегията.
                    Борсата е ясна,ще изпусне малко пара,а с нея и биткойна.За сметка на това златото възобновява бичи импулс и се е запътило да си бие върха.И те така нищо ново под слънцето,историята се повтаря

                    П.П.Сега погледнах,има тест и за борсата ли?Щото не съм го решавал ако за него питаш.Може и да не съм доразбрал
                    Last edited by bokogega; 18.05.2021, 23:53.
                    "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
                      Хахаха а може може. Ти така и не сподели кои са авторите на тестовете.
                      Теста е модификация на оригиналния сортър на David Keirsey. Аз лично не го харесвам по много причини, но няма по-добър на български език. Анкетата си е моя, но трябваше да пожертвам някои въпроси в името на представителността на извадката и запазването на анонимността. Примерно "От колко години сте на борсата?"

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                        Ми знам ли... освен да е нещо свързано с лунния календар...
                        Хахаха а може може. Ти така и не сподели кои са авторите на тестовете.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
                          Аз ще го направя още веднъж този тест и ще е за пети път. Непонятно ми е защо два пъти излиза един тип и два пъти друг тип.
                          Ми знам ли... освен да е нещо свързано с лунния календар...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение

                            Защото отношенията се определят, както от типови, така и от личностни особености. Случва се и полюси с еднакъв потенциал да се отблъскват.
                            Аз ще го направя още веднъж този тест и ще е за пети път. Непонятно ми е защо два пъти излиза един тип и два пъти друг тип.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mechka 429 Разгледай мнение
                              Що не мелите брАшно с Матейко тогава, та понякога става и страшно?
                              intj-a срещу intj-t
                              Защото отношенията се определят, както от типови, така и от личностни особености. Случва се и полюси с еднакъв потенциал да се отблъскват.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                                Вашият личностен тип е:

                                Архитект

                                INTJ-a

                                Всеки път така
                                Що не мелите брАшно с Матейко тогава, та понякога става и страшно?
                                intj-a срещу intj-t

                                Коментар

                                Working...
                                X