IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Инвестиции, борси и психо-типчета

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
    Резултати ще има, веднага след като събера необходимия брой гласували
    Малко останаха.

    А защо позволява повторно попълване? Това не би трябвало да е възможно, но ме пусна и си я издрасках да трупам бройки

    пп. и да допълня, единият въпрос изобщо не е за хора като мен, а не съм единствен и ти го знаеш;- "какъв % от доходите си влагате- инвестирате" ,- аз например 89% и с 11% преживявам, няма такъв отговор!!!
    Last edited by inta53; 31.05.2021, 22:08.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

      +1 При този типаж, комплексите са в космически размери
      Ние двамата, с bota156, не се харесваме и не се обичаме. Факт. Обаче, му признавам характер и последователност, с които, ви слага в малкия си джоб. Той не ходи да ближе на този или онзи, както сте вие. Така че bota156, добър или лош, приятел или не, мой противник и опонент, ЗАСЛУЖИ МОЕТО УВАЖЕНИЕ, А ТОВА, Е НЕЩО, ЗА КОЕТО, ТРЯБВА ДА СЕ ИЗПОТИШ.
      За вас не се отнася, не сте му на нивото.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

        Бота не е никакъв статистик. Той през годините си измисли 10 професии, и всяка една от тях е пълна измислица, да не кажа пълна лъжа. Просто човека избива комплекси и нищо повече.
        +1 При този типаж, комплексите са в космически размери

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

          Бота не е никакъв статистик. Той през годините си измисли 10 професии, и всяка една от тях е пълна измислица, да не кажа пълна лъжа. Просто човека избива комплекси и нищо повече.
          +1 При този типаж, комплексите са в космически размери

          Коментар


          • Първоначално изпратено от raydalio Разгледай мнение
            какви резултати получихте на инвеститорския тест?
            Че съм животно, което надушва профита, като пантера. Пантера, ама розова ха ха

            Коментар


            • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
              но за останалата част от другата анкета;- ненте резултати, пуркуа бе джанъм?
              Резултати ще има, веднага след като събера необходимия брой гласували
              Малко останаха.

              Коментар


              • ISTJ-A за втори път пак същото, но за останалата част от другата анкета;- ненте резултати, пуркуа бе джанъм?

                Коментар


                • Аз правих, преди време, едно свое си проучване и то ме навя на тъжни мисли. Оказа се че, когато човек се постарае, може да си напрегне паметта и да съхрани повече подробности от учено, видяно и т.н. което е добро като факт но, поради ограничената като цяло адресируема памет, с функциите на ROM, се товари RAM и качеството на обработка на информация във фонов режим, рязко спада. И се получава, че хора учени, с напомпана памет, често, не виждат факти к зависимости, току под носа им. Т.е., имат много но, не им идва навреме. И почват да обвиняват, да злобеят, да нападат...
                  НЕ ТАКА. Уважавайте Майката природа, да не ви плющи тя вашата.

                  Коментар


                  • Благодаря!
                    Успехи!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
                      А това ли е единственият тест, с който работиш? Няма ли алтернативен тест?
                      Има и други, но не са преведени на български. Принципно, избягвам да работя с тестове, ама ще е трудно да интервюирам 80-се съфорумника

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                        Принципно бих се радвал на 160 попълнени анкети (16х10). Очевидно, това е непостижимо и за да изпълнено условието за приложимост на критерия на Пирсън, ще трябва да се задоволя с минимум 80 анкетни карти (16х5). Към момета са се отзовали 63-ма.

                        П.С. Да ме поправи колегата Бот или някой от останалите статистици, но извадка под 80 човека, би имала само илюстративна стойност и не би могла да се смята за пълноценен анализ.
                        А това ли е единственият тест, с който работиш? Няма ли алтернативен тест?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                          Принципно бих се радвал на 160 попълнени анкети (16х10). Очевидно, това е непостижимо и за да изпълнено условието за приложимост на критерия на Пирсън, ще трябва да се задоволя с минимум 80 анкетни карти (16х5). Към момета са се отзовали 63-ма.

                          П.С. Да ме поправи колегата Бот или някой от останалите статистици, но извадка под 80 човека, би имала само илюстративна стойност и не би могла да се смята за пълноценен анализ.
                          Бота не е никакъв статистик. Той през годините си измисли 10 професии, и всяка една от тях е пълна измислица, да не кажа пълна лъжа. Просто човека избива комплекси и нищо повече.

                          Ако искаш да разбереш колко анкети ти трябват, за да стане извадката репрезентативна, изчисли доверителния интервал. Той е този, който ще ти каже каква е грешката при различен брой N на анкетираните. Иначе N може да бъде и само 1,2 или 3, но грешката ще е +/-99%. При 100% анкетирани от цялата страна грешката ще е 0%. При по-малък брой анкетирани винаги има някаква грешка, и само доверителния интервал е този, който може да ти каже каква е тази грешка.

                          Само за сведение - при N>30 разпределението на Стюдънт почти се припокрива с Нормалното разпределение. Казвам ти го, за да изчислиш по-лесно доверителния интервал, който по принцип се изчислява с разпределението на Стюдънт, което е много трудно за изчисляване .... При N над 30 вече можеш да полваш Нормалното разпределение, и сметките ти вече ще са много по-лесни ...
                          Last edited by Mateev; 23.05.2021, 13:16.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от raydalio Разгледай мнение
                            колко остават
                            Принципно бих се радвал на 160 попълнени анкети (16х10). Очевидно, това е непостижимо и за да изпълнено условието за приложимост на критерия на Пирсън, ще трябва да се задоволя с минимум 80 анкетни карти (16х5). Към момета са се отзовали 63-ма.

                            П.С. Да ме поправи колегата Бот или някой от останалите статистици, но извадка под 80 човека, би имала само илюстративна стойност и не би могла да се смята за пълноценен анализ.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                              Анкетата все още е отворена. Резултатите ще бъдат обработени, след като събера необходимия брой респондъри.
                              колко остават

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от raydalio Разгледай мнение
                                какви резултати получихте на инвеститорския тест?
                                Анкетата все още е отворена. Резултатите ще бъдат обработени, след като събера необходимия брой респондъри.

                                Коментар

                                Working...
                                X