IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тюрлюгювеч

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ами защото първия ми работен ден е вторник, тъй като в понеделник почивам, чисто субективно- логично.
    Знанието само по себе си не струва много, ако липсва въображение.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mia11 Разгледай мнение

      Карай си на вътрешно усещане!
      За мен е вторник, познай що?
      За мен, за теб си е лична, субективна работа.
      За мен е понеделник, но не така казва Библията, например.

      Обаче "седмица" като официална практическа мярка за дните е обществено важно съглашение.

      За теб защо е фторник?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от grisow Разгледай мнение
        Кой е първият ден на седмицата, неделя или понеделник?
        Карай си на вътрешно усещане!
        За мен е вторник, познай що?
        Знанието само по себе си не струва много, ако липсва въображение.

        Коментар


        • Кой е първият ден на седмицата, неделя или понеделник?

          Коментар


          • Тема
            Да убиеш лихвар

            Заключена.
            С таквинка на власт скоро ще забранят и много книги, такива като "Престъпление и наказание", например.
            Тъмното средновековие се връща...

            Коментар


            • За викенда ще е пилесориссс.
              Особеното е, че накрая добавям смес от чесън суцет.

              Пилето е френско, замразено, може би от обновяването на стратегическия им резерв. Всички са точно кило, еба си. Продават ги чат-пат в местния супер. По-вкусни са от продаваните по мъгъзините у нас. 5-6 лева едното.
              Миналия път взех от Била големо дебело пиле, некъде кило и седемстотин с боядисана в жълто кожа, 10 лева килото... но не е по-вкусно от масовия продукт.

              Взех и килограм пилешки фенер по два и нещо килото - за бульона за ориза.
              Ще сложа фенера в подходящо широка тенджура, ще налея вода, мерена с чаши (за ориза) така, че да не покрива пълно кокаляците. Ще сложа отгоре цялото пиле да се вари на пара. Ще сложа и много черен пипер на зърна.
              С варенето на фенера, докато се нагрее пилето до най-вътре, некъде 30 до 60 минути, ще нарежа много моркови и лук.
              Като се полусвари цялото пиле, ще го извадя за ставата на едното бедро и ще го разчупя бързо по основните линии на скелета. Това са двете бедра и разчупената гръд на пилето.
              Тези парчета от полусварения труп ще ги сложа в най-голямата тава на фурната, ще ги ливна леко с олио и ще вкарам тавата в нагрятата на мах фурна да се пържат-запичат.
              След десетина минути ще пусна в тавата лука и морковльете. 2-3 минути и ще добавя сухия ориз, т.н. бисерен, да се пържи и той. Ще долея олио да покрие ориза.
              Некъде 15-20 минути всичкото това ще се пържи-пече във фурната.

              През това време съм извадил преварените кокаляци на фенера, изтръскал месото от тях в бульона - и добавям тази течност-смес в тавата. От тук нататък некъде 30-40 минути още печене.

              Като се размирише на печено пиле, изключвам пещта и чакам още 20-ина минути. След това поръсвам със смес от тънко нарязан чесън и утцет. Изваждам тавата, загръщам я с вестници и я слагам некъде да си почине полвин час.

              След това ще ям.



              Следващата ми цел е шкембе-чорба. Най-вкусна е от шкембенцата на телета 1-2 годишни.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                Ако направиш следващият път червена леща и леко люта както я правят индииците, свиркай да идвам, не ми трябва ни сирене, ни хляб
                Ще направя.
                Кой път вече чувам за нея, но не съм я пробвал – следващата ще е червена, след твоя съвет; благодаря.

                Мога да ти пратя, щото окото ми е ненаситно и правя 2-3 пъти повече, отколкото трябва.

                Тази я направих от едно кило дребна обикновена леща, с повече лук и моркови и олио, с праз тож.
                Чубрицата аз съм я сушил и я вкарах като клонки, с които я разбърквам. Добавих и планинска мащерка, но нещо не я чувствам, сигурно защото съм пушач.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от grisow Разгледай мнение
                  Капсаицин!

                  Имам гъста леща, с всичкото му, фффкусна.
                  И едно истинско сирене към нея. Мм...
                  Хляб - що-годе добър.
                  Ще я посоля още - с каменна сол.
                  И капсаицин.
                  Не знам с кво да полея отгоре - вино или бира?
                  Ако направиш следващият път червена леща и леко люта както я правят индииците, свиркай да идвам, не ми трябва ни сирене, ни хляб

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                    Е това е приказка. Ако е горещо с биричка полей. Видя ли, че така вече по-добре - и с капсаицин но без касапница
                    Хе-хе, верно става анаграма (ли му се викаше?).

                    Да, бира избрах.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от grisow Разгледай мнение
                      Капсаицин!

                      Имам гъста леща, с всичкото му, фффкусна.
                      И едно истинско сирене към нея. Мм...
                      Хляб - що-годе добър.
                      Ще я посоля още - с каменна сол.
                      И капсаицин.
                      Не знам с кво да полея отгоре - вино или бира?
                      Е това е приказка. Ако е горещо с биричка полей. Видя ли, че така вече по-добре - и с капсаицин но без касапница

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                        Ти отде знаеш, че не е хуманояд?
                        Оффффф, да зна'ш, плюя си у пазвата и ся кръстя, 'баси.

                        Коментар


                        • Капсаицин!

                          Имам гъста леща, с всичкото му, фффкусна.
                          И едно истинско сирене към нея. Мм...
                          Хляб - що-годе добър.
                          Ще я посоля още - с каменна сол.
                          И капсаицин.
                          Не знам с кво да полея отгоре - вино или бира?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                            Че точ човеци не яде...уж .
                            Ти отде знаеш, че не е хуманояд?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                              Сега се пости, стоп на канибализма
                              Че точ човеци не яде...уж .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от grisow Разгледай мнение
                                Черния дроб!

                                Говоря за яденето му.

                                Виждал съм в Тубата как, като заколят домашно животно или убият диво, "дивите" племена го разпорват с ножа през корема и първо изтръгват черния дроб и, още дигащ пара, го ядят суров.

                                Интересно ми е: казват, че бил много вкусен, с вкус на млеко и истинска кръв.

                                Бих пробвал.

                                Което съм ял от току-що убито прасе, един прасешки младеж, да кажем - бяха ушите, леко препърлени и топли.
                                Вкусно.

                                Сега си мисля да хапна тръпнещ черен дроб на
                                Елен
                                Коза
                                Или поне свиня.
                                Сега се пости, стоп на канибализма

                                Коментар

                                Working...
                                X