IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тюрлюгювеч

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Николайко Перник Разгледай мнение



    Интересно ми е обяснението ви на тази моя снимка.

    Аз имам определено обяснение, всеки ден минавам там. Ще го дам по-късно, за да не влияя.
    Площадка за излитане

    Коментар





    • Интересно ми е обяснението ви на тази моя снимка.

      Аз имам определено обяснение, всеки ден минавам там. Ще го дам по-късно, за да не влияя.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от grisow Разгледай мнение
        Пряко предаване от марсохода и хеликоптера на Марс:
        https://m.youtube.com/watch?v=46rmdx6oo0A

        Четири камери едновременно, панорама на местността.

        Като малък, като четях научна фантастика, се облизвах при описанието на такива сцени и малко въздишах, че те са възможни, само че в много далечно бъдеще.
        А я виж сега... Фантастика!

        През няколко секунди видеопотокът замръзва, все пак до Марс е далече.
        Ако изпише, че има технически проблем, просто обнови (Reload или F5).
        Научната фантастика винаги ми е била интересна тема, но винаги съм оставал със смесени чувства като чета/ гледам.

        Коментар


        • Имам едно много добро... е, за мен вкусно... телешко в доматен сос.

          Но имам и добри моркови.
          Ще ги настържа, и полея с моята майонеза, с малко натънко нарязана скилидка чесън, и с доста майданоз и копър. И ще го хапвам судоволствие. С мекия бял хляб.

          Остава и вкусното телешко, де.

          Коментар


          • Пряко предаване от марсохода и хеликоптера на Марс:
            https://m.youtube.com/watch?v=46rmdx6oo0A

            Четири камери едновременно, панорама на местността.

            Като малък, като четях научна фантастика, се облизвах при описанието на такива сцени и малко въздишах, че те са възможни, само че в много далечно бъдеще.
            А я виж сега... Фантастика!

            През няколко секунди видеопотокът замръзва, все пак до Марс е далече.
            Ако изпише, че има технически проблем, просто обнови (Reload или F5).

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
              И сега идва лято и сме прецакани...
              Брей, не думай.

              Коментар


              • Добро розе на цена качество дори в кутия от три литра. Македонското Тиквеш.

                За Тиквеш ме светна Тракащият, кога питах за купешка ракия.
                Last edited by Todor Sabev; 27.03.2021, 19:38.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от grisow Разгледай мнение

                  Както се заквасва млеко.

                  Взимам кило и половина - две овче сирене. Купувам 200-300 грама синьо сирене от големите вериги. Най-добре ми е ставало с датско синьо сирене, а не с френско.
                  Надребнявам овчето, посипвам с още по-надребненото купешко си. сир. Правя с длани две топки и ги обличам в парцали, които чат-пат намокрям, или ги слагам в кутии с леко открехнати капаци.
                  Това през студеното време на годината на балкона. Ако ги сложиш в хладилника, той ще се зарази с тази плесен - това е най-обикновената плесен - и след това плесенясването в хладилника ти на каквото и да е ще е много по-бързо.

                  Узрява за некъде месец или и половина.
                  И сега идва лято и сме прецакани...
                  Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                    Е добре де, ми как правиш синьо сирене?
                    Както се заквасва млеко.

                    Взимам кило и половина - две овче сирене. Купувам 200-300 грама синьо сирене от големите вериги. Най-добре ми е ставало с датско синьо сирене, а не с френско.
                    Надребнявам овчето, посипвам с още по-надребненото купешко си. сир. Правя с длани две топки и ги обличам в парцали, които чат-пат намокрям, или ги слагам в кутии с леко открехнати капаци.
                    Това през студеното време на годината на балкона. Ако ги сложиш в хладилника, той ще се зарази с тази плесен - това е най-обикновената плесен - и след това плесенясването в хладилника ти на каквото и да е ще е много по-бързо.

                    Узрява за некъде месец или и половина.
                    Last edited by grisow; 27.03.2021, 16:00.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от grisow Разгледай мнение
                      Но имам доста синьо сирене, което си правя аз.

                      Зех си едно червено вино и едно розе, видинско вино.

                      Имам нарове, ще ги олющя. Ябълки тънко нарязани.
                      В другата чиния ще е моето синьо сирене, краве сирене от Маджаров, и една зряла холандска Гауда, изрязана с това стъргало за чистене на картофи.
                      Ще проверя как е.
                      Е добре де, ми как правиш синьо сирене?
                      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                      Коментар


                      • Но имам доста синьо сирене, което си правя аз.

                        Зех си едно червено вино и едно розе, видинско вино.

                        Имам нарове, ще ги олющя. Ябълки тънко нарязани.
                        В другата чиния ще е моето синьо сирене, краве сирене от Маджаров, и една зряла холандска Гауда, изрязана с това стъргало за чистене на картофи.
                        Ще проверя как е.

                        Коментар


                        • Междувременно си направих "Снежанка" от мое цедено кисело млеко.
                          Важното е млекото да е добро. Моето е не добро, а истинско. Пресно млеко от Киро, бай Киро с кравите, продава и произвежда самостоятелно, виждал съм един пръст каймак на млеко варено от него.
                          След това е важна закваската.

                          Та изядох до стържене на дъното Снежанката и добавих останалото кисело изцедено млеко. Краставиците са ми мои, кисели краставици.
                          Орехите нарязах на дребно с остър нож.
                          Така хрускат ф устата орехи и к. краставички. В киселото млеко - хем киселее заради нашата киселомлечна бактерия, а сладнее, защото млекото сладнее. Копър, чесън резани тънко.

                          Добра салата. Млечна.

                          Коментар


                          • За да уважим кулинарното заглавие на темата: направих вчера доста добро телешко варено. Явно,че първо месото е добро, телешки гърди, взети от месарски турски или арабски магазин на софийския Ц. пазар.
                            Малии, като видях у дома колко са дебели ребрата (костите) на парчето, рекох си, че ще да са от некоя кравешка баба или волски дедо. Но не, месото увря за 60+20 минути и е крехко, без да е преварено. Явно е от горната част на така наречените гърди, половината по-близо до гърба, а не до корема.
                            Имах 2 литра замразен бульон от телешки кости, та не използвах вода. Едно парче засъхнал корен-пащърнак, парче засъхнала тож целина, глава лук, педя праз и накрая картофи нарязани на едро. След изключването на огъня добавих щедро и магданойс.
                            Тази сутрин се е желирало твърдо.

                            ПъПъ: Ехее, къде без най-важното! Имам замразен едро смлян в олио хрян. Като го напоя леко с оцет и сложа една лъжица в чинията с телешкото варено, към края на чинията започва и бая да подлютява



                            Смятам да сваря и компоть от сушени смокини, ябълки и круши - за подсилка на черния дроб, че е под натоварване добичето. Сливи няма да слагам, ще е прекалено. Но може една шепа кайсии за аромат.
                            Само намам индрише, от години не го виждам вече.
                            ​​​​​​
                            Last edited by grisow; 27.03.2021, 12:53.

                            Коментар


                            • За Уотсън няма значение какъв е тюрлюгювечът, само го остави малко гладен и ще стане "Несломен" по Лаура Хиленбранд
                              Знанието само по себе си не струва много, ако липсва въображение.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mia11 Разгледай мнение
                                Може да се каже, че е сигур в тези несигурни времена. Въпрос на гъвкавост и импровизация...
                                Мхм...

                                Начии... държиш да работиш в събота и неделя, когато мнозинството хора има почивен ден.
                                Начии... работата ти е свързана с обслужване на дейности или интереси, които тези хора не могат да удовлетворят в работните дни.
                                И начии... най-вероятно заработваш пари като индивидуален самоличен агент в областта на услугите и-или търговията.
                                И начи, начии... ти си аниматор на детски празненства в голяма верига!
                                Елементарно, драги ми Уотсън.

                                Коментар

                                Working...
                                X