IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тюрлюгювеч

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

    Така е, но пак е по-добре от трансмазнини, които са доказано вредни и за остават в тялото завинаги. В Турция и Гърция дебели хора не съм виждал, защото наблягат на певсни плодове и зеленчуци, а за тък изнасят боклуците третирани с химикали, за да издържат повече.
    Ее сега... В Гърция за мен основна притегателна сила има тяхната баница... И си я пазаруват местните баби и дядовци всяка сутрин. Ходя по забутани и непопулярни за туристите острови, гледам в пекарните какво става сутрин. Ама хората освен това имат мярка. Сигурно и не живеят заседяло като градски пенсионери в София. Случва се редовно там по плажната ивица по изгрев да виждам възрастни хора - влизат в морето и плуват по половин час. Излиза, взема си сандалите и си тръгва. Сигурно за баница

    ПП ок, спирам с отклоненията

    Коментар


    • Класически истории през погледа на Amazon.
      https://redlink.bg/kak-amazon-prime-...uH7SmlQkpkIhBg

      Коментар


      • И, деца, един стар спомен.

        Счупиха ми очилата в едно сбиване в градския транспорт, та отидох да си правя нови.

        Знам си диоптъра, знам и колко-какво ми трябва, имам познанията по оптика от средното ми образование.

        Пред мен една жена със същите искания.
        Пред очите ми собственикът я натовари с около двеста лева.
        Аз си ги направих за 27 лева – същите потребности.

        Собственикът не беше кисел от "слабата" ми поръчка, явно си държи на професионалното достойнство на оптик. Пък и нямаше да може да ме излъже – все пак видя, че имам основни училищни познания по физика и оптика.

        И до сега съм с тези очила.

        А, да! Едното стъкло почна да се изхлузва много лесно от леглото си, та отидох да се посъветвам с него. Той ми препоръча малко по-малки рамки, същия тип, и намали размера на стъклата, изпилвайки ги, за да влязат в тях.
        Платих само рамката, десетина лева.

        Знаещите се разбираме
        Last edited by aleks262; 05.02.2022, 14:22.

        Коментар


        • За супа-грис не е лошо грисът да бъде запържен до розово или даже кафяво. Дава един фкус.


          Начи това е най-простата зупа.

          След това добавяте млян черен пипер, кисело млеко и нужната вода. Стоб, яж!

          Допълнения:
          Копър.
          И/или мъгданос.
          Яж!

          Може и картохвлье, от белите, на некви кубчета. Преди копър-майданоза.
          Може да се подкисели с лимон-тозу вместо кис.млекото.

          Може да се подкисели и с майонеза в чинията.

          Разни кореноплоди, морковлье, целина, пащърнак, също може.
          Може и да замените полвината к. млеко с пр. млеко.

          Кво още, кво ощее... да, копър!
          Може да се отгризва на половин зъб и суха люта чушка в процеса на ядене.

          Стодена е по-фкусна. С хляб.

          Са шси направа.
          Last edited by Хараламп; 17.01.2022, 16:05.

          Коментар


          • Съжалявам, но не намерих друга подходяща тема за да изразя възмущението си, че за втори път прожектират най-голямото недоразумение във филмовото изкуство- " Полицаите на края на града"

            Коментар


            • Нещо за любителите на пътешестввията, запътили се към Ирландия
              https://profit.bg/svezho/kak-da-prek...landski-zamak/

              Коментар


              • Ето и една справка за цените на имотите и с колко са поскъпнали те за последната година.
                https://profit.bg/imoti/eto-s-kolko-...te-12-mesetsa/

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                  Песимисте отърви се от плюшкинството. Мен ме отърва последното гадже и болестта. Спри да трупаш безсмислени вещи. Трябва ти САМО една. И жена, и жилище, и кола, и телевизор, и климатик и хладилник, и спални и т.н. - САМО ЕДНА БРОЙКА.
                  Остави другите да се оправят сами, даже най-добре ги НАУЧИ сами да се оправят, особено децата си. Само тука си струва да имаш повече, много повече
                  Може и без жена, най-накрая.

                  Покрив над главата е добре.
                  И течаща вода наоколо.
                  Е, и въздух.

                  Останалото не е задължително, а пожелателно – стига да не ти яде времето повече, отколкото му се полага.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Ми ако си убеден в написаното в предният и в този пост наистина без да се обидиш ама е ... да не продадеш всички имоти освен жилището ти.... Там еврейски правила бла бла бла по твоите обяснения става въпрос за 4 ПЪТИ разлика за 8 години прекарано през злато....

                    ПП Имоти НЕ продавам, а само купувам....и сега също търся пък нека да е на върха. То няма как да целя само дъната.... Няма да продам дори да съм убеден че цените ще паднат с 20% в кеш или повече в злато....Там някога внуците ако искат да продават....не моа да ти сопра....:-)
                    Песимисте отърви се от плюшкинството. Мен ме отърва последното гадже и болестта. Спри да трупаш безсмислени вещи. Трябва ти САМО една. И жена, и жилище, и кола, и телевизор, и климатик и хладилник, и спални и т.н. - САМО ЕДНА БРОЙКА.
                    Остави другите да се оправят сами, даже най-добре ги НАУЧИ сами да се оправят, особено децата си. Само тука си струва да имаш повече, много повече
                    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от chimney Разгледай мнение

                      Абсолютно вярно казано от теб.
                      Явно Yandox живее в паралелна реалност и изобщо не е наясно какво се случва с имотния пазар, по-конкретно с цените на наемите.
                      Значи, купувате сега апартамент, примерно, за €150 К.
                      След година растеж (як), го продавате за €300К.
                      И така, на неограничен пазар...
                      ...Който, обаче, Е ограничен. Рисковете за следното:
                      - пожар, - земетресение,
                      - наводнение,
                      - лоши съседи,
                      - инфлация, която да ви изяде приходите,
                      - друг някакъв инцидент и т.н.,
                      Никой не ги отменя.
                      ...и още вярвате, че НИ е надеждна инвестиция?

                      Колкото ви е съдържанието на ума, толкива са и вашите горни граници. Роденият да пълзи, няма.да полети.

                      Коментар


                      • Да видим кой какво е търсил в Google през тази година.

                        https://btvnovinite.bg/lifestyle/liu...LLw-tXY9w6DOwc

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

                          Ти явно живееш в паралелна реалност или наистина си мислиш, че с писане тук ще повлияеш на пазара.
                          Не знам кое от двете е по-жалко
                          Абсолютно вярно казано от теб.
                          Явно Yandox живее в паралелна реалност и изобщо не е наясно какво се случва с имотния пазар, по-конкретно с цените на наемите.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

                            Ти явно живееш в паралелна реалност или наистина си мислиш, че с писане тук ще повлияеш на пазара.
                            Не знам кое от двете е по-жалко
                            нито едно от двете

                            жалкото е че само за толкова възможности
                            се сещаш николайчо

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Yandox Разгледай мнение

                              пак измишльотини
                              повтаряни десетки пъти от форумни тролове

                              не живея под наем от 1995
                              живея в 148м2 апарт с 3 спални

                              теб не те знам къде пребиваваш но пък много се интересуваш от наемите

                              а истината е че от април месец наемите са паднали средно с 50 лева
                              което е приблизително 10% за средностатистическия маломер
                              още ще падат при идващото затваряне от октомври
                              хихихихи
                              и не наемите изоставят от цените
                              а цените от наемите
                              чети малко финансова литература
                              наемите винаги са водещи
                              цените са следствие
                              хихихих
                              Ти явно живееш в паралелна реалност или наистина си мислиш, че с писане тук ще повлияеш на пазара.
                              Не знам кое от двете е по-жалко

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                Сега ако не са ти вдигнали наема е късмет :-)
                                Ама тези дето отдаваме по нещо си водим статистика понякога и т.н.
                                Ей така за твое инфо от Април наемите са 10%+ нагоре като искан наем....:-) Вече на нивото от преди вируса....:-) Разбира се наемите изостават от цените все още, което е и нормално....
                                пак измишльотини
                                повтаряни десетки пъти от форумни тролове

                                не живея под наем от 1995
                                живея в 148м2 апарт с 3 спални

                                теб не те знам къде пребиваваш но пък много се интересуваш от наемите

                                а истината е че от април месец наемите са паднали средно с 50 лева
                                което е приблизително 10% за средностатистическия маломер
                                още ще падат при идващото затваряне от октомври
                                хихихихи
                                и не наемите изоставят от цените
                                а цените от наемите
                                чети малко финансова литература
                                наемите винаги са водещи
                                цените са следствие
                                хихихих

                                Коментар

                                Working...
                                X